Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

    Аз големия инвертор го продадох и големия солар също. Моята настояща концепция е съвсем друга и описана в съседна тема.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #47
      От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

      Всичко голямо пречи при чергарство. Без каюткомпания и шише
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #48
        От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        ...Това всичко за домашен хладилник 60л примерно в каравана.
        Размерът на хладилника почти не влияе на сметката.

        Коментар


        • #49
          От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Аз големия инвертор го продадох и големия солар също. Моята настояща концепция е съвсем друга и описана в съседна тема.
          Аз твоята тема спрях да я чета в момента, в който уж нормални мъже започнаха да въртят колела за да палят колата.....

          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #50
            От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

            В тази тема мога само да добавя, че на практика пусковият ток при хладилните компресори доста превишава, това, което е записано в учебниците. Така, че за инвертора умножено по 2, по 3 никак не е много...Няколко на брой, несполучливи, поредни пуска могат да финишират нещата финансово зле.

            Коментар


            • #51
              От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
              Аз твоята тема спрях да я чета в момента, в който уж нормални мъже започнаха да въртят колела за да палят колата.....
              Г-образният стартер никой не го е отменил. Защо трябва да се усложнява схемата е друг въпрос.

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              В тази тема мога само да добавя, че на практика пусковият ток при хладилните компресори доста превишава, това, което е записано в учебниците. Така, че за инвертора умножено по 2, по 3 никак не е много...Няколко на брой, несполучливи, поредни пуска могат да финишират нещата финансово зле.
              Правилната рецепта е 5х или повече, което е смислено при положение че ток може да ти потрябва и за други цели.

              Коментар


              • #52
                От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                Няма нужда от инвертори.
                На пазара се предлагат компресори за хладилници на 12/24V
                60-100W (-23.3°C)
                LZ5ZI qth HASKOVO
                Pajero II GLS 3000 V6

                Коментар


                • #53
                  От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                  Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
                  Няма нужда от инвертори.
                  На пазара се предлагат компресори за хладилници на 12/24V
                  60-100W (-23.3°C)
                  Виждал ли си някъде на читава цена?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                    50 литра за 1000лв.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                      250лв. Компресора само.
                      Пусни търсене
                      LZ5ZI qth HASKOVO
                      Pajero II GLS 3000 V6

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                        Така и не разбрах, за какво е нужен компресорен хладилник за кемпер или каравана? Особено пък на 220Волта.
                        При мен на газ се справят повече от прилично. Че и лед правят на + 35 градуса.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                          Малко развитие по темата:
                          Колегата вече се е снабдил с това:
                          150Wp панел, 100Ah тягов акумулатор - 695 лв.

                          Системата включва 150 Wp панел , 100 Ah тягов акумулатор , 10м соларен кабел, 10А контролер и комплект конектори.

                          Гадно че не дават да слагам линкове ама как да е
                          Хладилника е малък марка crown от зора за 180лв


                          Колегата е купил и преобразувател но при включване хладилникът тръгва работи 10 сек и спира
                          Явно не е чиста синусуида щото е под 400лв
                          Насочих го да си купи това:
                          12v DC/220 V AC 1500 W / 3000 W Gold Edition - 665 лв.

                          Инвертор чиста синусоида 12v 1500/3000 вата на немската фирма Солартроник. Чисто синусоидално напрежение. Номиналан мощност 1500 W, за кратко претоварване до 3000 W. Функция мек старт Средната консумация на енергия в режим изключен 0 вата Защита срещу обръщане на полярността на батерията (стопяеми бушони) Автоматично изключване в случай на претоварване или късо съединение Одобрен за употреба в моторни превозни средства Здрав корпус от алуминий с форма на радиатор. Сертификати: CE, RoHS, производствени E8 според DIN ISO 9001:2000
                          Р-ри: 275 x 251,4 x 100,8 mm ; тегло 5.9 кг.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво е необходимо за захранване на хладилник на 220v

                            Вместо скъп инвертор, аз бих вложил парите в компресорен хладилник и повече солари и акумулатори. Така като го чета, голям инвентор с малък за целта акумулатор и панел.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #59
                              Здравейте,

                              И аз влизам в този филм като герой с главна роля.

                              Това, с което мисля да започна е следното и предупреждавам предварително, че много малко разбирам от електроника, малко на теория и малко на практика.
                              1. Фризер с вертикално отваряне, четох, че са по-ефективни защото може да се стелажират продуктите на нива и студа отива на ниското като всяко отваряне носи по-малка "глоба" срещу фризери със странично отваряне + много дебела изолация. Сега зяпам битаците за нещо с размери 60-70литра.
                              2. Соларни панели имам 10 всеки по 240 или 260 вата не помня, малко са стари но поне едни 200Вата трябва да извадят всеки.
                              3. Имам два сценария, каравана с поне 2-4 панела и кемпер с 7 или 8 панела, това като стартова позиция за в бъдеще може би ще се набавят 400+ ватови панели, изпадат ми понякога и такива.
                              4. Основните ми нужди от ток са подредени по приоритет - Лаптоп, хладилник и трето място зареждачки 5В ЮСБ(телефони, навигации, фенери и т.н.).
                              5. Намеренията ми са да сложа във фризера термодатчик/термостат, който да командва реле, което да командва кога да се пуска фризера.
                              6. Термодатчика на фризера настроен на 4-7 градуса според нуждите.
                              7. Подходящо реле и подходящ датчик доказани в точно такива начинания намерих и купих, пътуват от братски Китай. Идеята е фризера да работи през 230 инвертор, релето през 12в ДиСи и всичко останало (без зарядни на винтоверти и подобни) директно от ДиСи 12в на колкото там си им трябват.
                              8. Кабели и кабелни връзки имам достатъчно, мисля да заложа на дебели медни кабели и хубави конектори, всички или почти всички връзки на спойка и/или максимално големи клеми.
                              9. Инвертори 12в на 230в и от 24в на 230в имам + зарядни 12 в на 5в ЮСБ и 12в на 20в за лаптоп, тоест и това съм го уредил, имам и хубав ДС км ДС адаптер от 24 на 12в и от 24в на 5в ЮСБ.
                              10. Контролер, който да зарежда батерии от соларните панели даващи около 36Волта/200+Вата. Тук почва моята фрустрация, просто МППТ контролер или 2 в 1 или 3 в едно, тоест контролер, който да може да смуче ток едно временно от генератор + ФВ панели + 230В мрежа, марки и т.н. това после, типа контролер ми е първата дилема, идеи, опит, предложения?
                              11. Батерии. Мога да си позволя за евтина около 100Ач LIFEPO4 или средно-скъпи 2-300Ач оловни. Дилемата е евтините литиеви нямат темп контрол, БМСа е нефелен и им нямам доверие за толкова голяма сума пари, на супер жега са опасни, на студ имат проблеми със зареждането и с подгрева за да подават ток и съответния разход за самоотопление. Оловните тежат много, имат кратък живот и някак си ми се струват стара технология но пък по-малко страдат при екстремни температури.
                              12. Имам генератори един 700вата и един мисля 2 или 3квт, и двата на бензин.
                              13. Имам и варианта примерно 1 път седмично да оставям батерията/батериите за пълен заряд на 230в, не е за предпочитане но го има.
                              Бихте ли помогнали с насоки за контролер и батерии, ако кажем, че финансово мога да си позволя нещо в средната зона и контролер и батерии, като за контролер съм склонен дори да ида във Виктрон класа на по-скъпите устройства?
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • large
                                large коментира
                                Редактиране на коментар
                                Искаш да ползваш "домакински" фризер, като мобилен?
                                Вярно че те са по-ниски, ама съм чувал че хладилника трябва да се "утаи" след транспорт (след като ти го докарат вкъщи).
                                Ако е само заради височината на "нормалните" хладилници, а на ниските фризери не им дреме - ок.

                                Ако ще е франкенФридж, защо не смениш компресора с 12 волтов? Ти хладилен фургон на кемпер правиш, един компресор ли ще те спре...
                                Не може ли мотора само да се пренавие?

                                Предполагам 70л мобилни решения са доста по-скъпи, ама гледам че ги има.

                                За панелите, може би е добре да си монтираш колкото събира покрива, а останалата мощност да е "подвижна".
                                Гледам някакви гъвкави панели, които кеф ти отляво, кеф ти отдясно, според слънцето. Кеф ти на стойка на няколко метра, ако си спрял камиона на сянка*

                                *Тука, с няколкото метра, обаче, аргумента с 12в губи, щото кабелите трябва да са зверски. Ама може да и имаш отдалечен ивертор на 220в, за съвзем отдалечени монтажи.

                                За батерии, ми се струва че лятото е добре да са външно монтирани, с цел охлаждане, но зимата, може да се местят вътре, на по-толо. Тогава дори тока от покрива трябва да е достатъчен за поддържане на температура.
                                Ако има подходящата изолация.
                                Предполагам призматичните клетки са най-подгодящи за подреждане, както и за отвеждане и завеждане на топлина, ако се налага.

                                На скоро открих някакво за мен ново чудо - LTO - литиев танталат, които поемали доста ток, а били май и по-евтини, ама може да бъркам.

                            • #60
                              Аз не бих прекарал хладилника през инвьртьр,бих заложил / и съм заложил / на компресорен 12 волтов с 2 камери и 2 компресора,сам мисли какво искам от него,грубо 65 литра и се подържа от 220 вата солари със 100 ампера АГМ батерия.

                              Прави го просто

                              Вьзможно най-много солари които можеш да качиш
                              Поне 20 % по-яко зарядно от капацитета на соларите
                              Батерия АГМ поне 50% над това което мислиш,че ще харчиш,най-добре двойно
                              Зарядно отделно от инвьртьр,сменял съм комбо кутии на които не им работи само зарядното ма всичко отива на боклука

                              Сметни го това и после е лесно
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X