Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препър като синоним на луд а...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препър като синоним на луд а...

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    А поне да помоля за съвет, та да съм в препърска тема. Какво да взема, за да стои в касата, вкъщи като ловец. На лов не ходя, не обичам, но така станаха нещата та съм ловец. Въпросът ми е:

    - какво да сложа в касата, да е универсално, бързо, използваемо при различни ситуации. Бюджетът не е ограничен, много пушкала не ми трябват, за да покрия различни ситуации на лов, то и едно не ми е трябвало досега, но като се зачетох в темата и се зачудвам вече.
    За тази цел май най-подходяща е комбинирана пушка с ловна и нарезна цеви, напр. ловна 12 кал. + бойна 30-06; 5,6х52r; 7х57r или 7х65r и т.н. Оръжието е късо, работи безотказно и има широко предназначение. Щом парите не са ти ограничени, няма да ти препоръчам марка и модел, ще го дам на някой по-скромен мераклия.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Препър като синоним на луд а...

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      За тази цел май най-подходяща е комбинирана пушка с ловна и нарезна цеви, напр. ловна 12 кал. + бойна 30-06; 5,6х52r; 7х57r или 7х65r и т.н. Оръжието е късо, работи безотказно и има широко предназначение. Щом парите не са ти ограничени, няма да ти препоръчам марка и модел, ще го дам на някой по-скромен мераклия.

      Благодаря ти, а под неограничени пари, имам впредвид това, че не съм скатал 400лв и непременно трябва да си взема нещо за тези пари. Не ми е спешно и мога да заделям от заплатата, затова пиша, че са и неограничени.

      Все пак няма да дам 7-8хиляди лева за пушкало, пък ако ще и мусака да прави.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • От: Препър като синоним на луд а...

        Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
        Като един прост ловец съм наблюдавал, че пораженията на найобикновен софт пойнт .308 не са много по-различни от тези на "супер-лачен" .308.
        Разбирай го , както искаш - според мен и "обикновените" вършат достатъчно добра работа, като може минимално да отстъпват, като групираност...
        Аз от обикновенните имам 500 броя ма дупчат много,трябва ми нещо което се плеска като се шибне вьв вратата да речем,нещо което полицаите ползват при пуцане когато около лошия има хора или кратко казано - те и тия дето ги имам дупчат ма тьрся такива които спират при удьр в нещо меко,а не минават през двама и 3 стени.

        Дай да се местим в другата тема,че ще ни наскачат с право.
        WebRep


        currentVote


        noRating
        noWeight
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Препър като синоним на луд а...

          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

          Все пак няма да дам 7-8хиляди лева за пушкало, пък ако ще и мусака да прави.
          Ремингтьн 870 в 20 калибьр сьм порьчал аз,тема долу в пушкарския раздел,има и тестове и кое какво и защо.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Препър като синоним на луд а...

            Хубава тема, прочетох я почти цялата и какво? От много умни коментари, някой почти неразбираеми за мен например ми става ясно че се говори много профилирано, или почти. Профилирано защото останах с впечатление че тук всички са ловци, или с разрешително за закупуване на всякакво оръжие. То сигурно и за това се почва поголовна пререгистрация на оръжието от всички служби КОС, щото и тук се оказва че не е по различно от сдобиването със шофьорска книжка. Но това настрана. Та питам аз: какво да правят тези които са в по напреднала възраст, силите им са ги понапуснали, военната подготовка отдавна е спомен, нямат разрешителни а и не им трябват, нямат каси за оръжие защото ключалките и там понякога заяждат а имат нужда и желание и то не по малко от най активните тук. Не че не знам, но не ми казвайте че трябва да си сечем по един кривак и да трупаме консерви в някоя пещера, аааа не. А такива са много, и май са са много повече от другите.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Препър като синоним на луд а...

              Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
              Хубава тема, прочетох я почти цялата и какво? Та питам аз: какво да правят тези които са в по напреднала възраст, силите им са ги понапуснали, военната подготовка отдавна е спомен, нямат разрешителни а и не им трябват, нямат каси за оръжие защото ключалките и там понякога заяждат а имат нужда и желание и то не по малко от най активните тук.

              Това нещо не ми се врьзва - нямаш разрешително и не ти трябва,а сьщевременно имаш желание и нужда?Как имаш нужда пьк не ти трябва?



              Не сьм ровил как стои вьпроса сьс сигналните пистолети,но от 5 метра 25мм ще ти свьрши работа амо мен ме питаш.Има скьпи електрошокове както и пиперец ако не искаш да гьрмиш някой,но това повечето е за кьш кьш на несериозни и неориентирани вьв всеки нормален ден от колкото да дьржиш далеч всеки нацепен при осрано положение.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Препър като синоним на луд а...

                Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                Хубава тема, прочетох я почти цялата и какво? От много умни коментари, някой почти неразбираеми за мен например ми става ясно че се говори много профилирано, или почти. Профилирано защото останах с впечатление че тук всички са ловци, или с разрешително за закупуване на всякакво оръжие. То сигурно и за това се почва поголовна пререгистрация на оръжието от всички служби КОС, щото и тук се оказва че не е по различно от сдобиването със шофьорска книжка. Но това настрана. Та питам аз: какво да правят тези които са в по напреднала възраст, силите им са ги понапуснали, военната подготовка отдавна е спомен, нямат разрешителни а и не им трябват, нямат каси за оръжие защото ключалките и там понякога заяждат а имат нужда и желание и то не по малко от най активните тук. Не че не знам, но не ми казвайте че трябва да си сечем по един кривак и да трупаме консерви в някоя пещера, аааа не. А такива са много, и май са са много повече от другите.
                По презумпция се предполага, че ги защитава държавата,обаче тук се дискутира момент в който няма държава.
                Ами който какъв късмет е имал,със или без оръжия.Тъй като материята към момента я виждам ,като чисто хипотетична ,мога да препоръчам ,абсолютно спокойствие на онези които нямат съответната зимнина ,пушкала и подкотовка ала Беър грилс.
                Досетих се нещо.Не визирам липса на държавност на територията на една страна,тогава просто ставаш бежанец,пък и така наречените велики сили няма как да пропуснат да яхнат създадената от ситуацията бездържавност и да я одържавят-справка от Афганистан до Сирия.
                Тукашната дискусия ,както виждам. е от сорта на това че някой е натиснал бутона RESET,на познатият ни свят.А за такъв сценарий може да препрочетем писателите фантасти.Според мен имат доста добри попадения.Кеф ви "Какавидите". Кеф ви "Гробищен свят".Има още доста ,ама който го интересува да си ги намери ,и въодушевен от тях да си избере своя сценарий на оцеляване.
                Последно редактирано от Румен Николов-sineto; 07-11-13, 19:56.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • От: Препър като синоним на луд а...

                  Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                  По презумпция се предполага, че ги защитава държавата,обаче тук се дискутира момент в който няма държава.
                  Ами който какъв късмет е имал,със или без оръжия.Тъй като материята към момента я виждам ,като чисто хипотетична ,мога да препоръчам ,абсолютно спокойствие на онези които нямат съответната зимнина ,пушкала и подкотовка ала Беър грилс.
                  Досетих се нещо.Не визирам липса на държавност на територията на една страна,тогава просто ставаш бежанец,пък и така наречените велики сили няма как да пропуснат да яхнат създадената от ситуацията бездържавност и да я одържавят-справка от Афганистан до Сирия.
                  Тукашната дискусия ,както виждам. е от сорта на това че някой е натиснал бутона RESET,на познатият ни свят.А за такъв сценарий може да препрочетем писателите фантасти.Според мен имат доста добри попадения.Кеф ви "Какавидите". Кеф ви "Гробищен свят".Има още доста ,ама който го интересува да си ги намери ,и въодушевен от тях да си избере своя сценарий на оцеляване.
                  Абе така е, но има опасност в един момент държавата ни да се превърне за ден - два в едно голямо село Мечка или Катуница или ... и докато я одържавят наново ...

                  Коментар


                  • От: Препър като синоним на луд а...

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    Та питам аз: какво да правят тези които са в по напреднала възраст, силите им са ги понапуснали, военната подготовка отдавна е спомен, нямат разрешителни а и не им трябват, нямат каси за оръжие защото ключалките и там понякога заяждат а имат нужда и желание и то не по малко от най активните тук.
                    Ами как какво бе колега!!!
                    Ами същото и каквото досега! Да бачкат! Здраво!
                    Та да има повече за такива като нас/вашите синчета/!
                    Дето и сте ни отгледали, изучили, оженили. Че и къщички сте ни построили/ да се чудиш как е станало без пищови, техники и тактики/.
                    Та да можем да си полудуваме сега на воля!!!
                    Нали виждаш, че въртим , сучим и накрая все го докарваме до там, че ако нещо се пообърка кой на кого първи да крадне луканката и да запали чергата!

                    П.П. Шегичка. Надявам се, че всички оценяват по достойнство чара на темата скрит в заглавието: "Препър като синоним на луд а..."
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • От: Препър като синоним на луд а...

                      Хронологично:

                      Украйна прекъсва подготовката на споразумението с ЕС, подновява диалога с Русия.
                      "Пожарите..." - Киев гори!
                      Що відб...ъъъ...пак за Украйна де...
                      Ще има ли война 2 : Позицията на България

                      Как се справяте родни препъри?
                      Купувате ли консерви? Със свинско, със сарми, с русенско варено, с 7,62х54 и 7,62х39.
                      Има ли и какви са алтернативните маршрути за евакуация - северния май ще отпадне;

                      Коментар


                      • От: Препър като синоним на луд а...

                        За сега само пукаме пуканки...
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Препър като синоним на луд а...

                          А-аа-а лошо, колега, ти не си никакъв препър, а пък живееш на високо

                          Коментар


                          • От: Препър като синоним на луд а...

                            Първоначално публикуван от g_n_l Преглед на мнение
                            А-аа-а лошо, колега, ти не си никакъв препър, а пък живееш на високо
                            Верно е, аз не съм.Не съм толкова богат за да си позволя да съм препър.Пак тия с парите имат по-големи шансове, кво да се прави.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X