Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
    Демек изгледа, който виждам като се прибирам всяка вечер в къщи показан на снимките по-долу не би трябвало да го има...

    [ATTACH=CONFIG]462166[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]462167[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]462168[/ATTACH]


    Това са пукнатини които ги има от тавана до мазето на 4-етажната кооперация в която живея...
    От другата страна на стената е същото... Пукнатините са 2 на разтояние около метър една от друга.
    Гледайки това не ми се мисли какво би станало при 7 пъти по мощен трус...
    Общо взето ,точно това имах предвид ,още в началото на темата.Нямаше реално основание да се всяват успокоения в колко безопасна среда живеем.Не знам в каква сграда точно са тези пукнатини, но ако е скелетно-монолитна,такива пукнатини дават по-голям повод за безпокойство, сравнени с моите в едната панелка.Моите са в очакваните места и с ширина до 1 мм.

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      Общо взето ,точно това имах предвид ,още в началото на темата.Нямаше реално основание да се всяват успокоения в колко безопасна среда живеем.Не знам в каква сграда точно са тези пукнатини, но ако е скелетно-монолитна,такива пукнатини дават по-голям повод за безпокойство, сравнени с моите в едната панелка.Моите са в очакваните места и с ширина до 1 мм.
      Незнам какво се има предвид под термина скелетно-монолитна. Строена е 1993г. Като доколкото знам първо са отливани колоните и плочите а после са зидани стените. Въпросните пукнатини са по тухлени стени. Като това не са всички пукнатини от земетресението. В стълбището има още две такива разположени на две срещуположни страни точно където се съединяват стълбите с етажната плоча. Няма заяждащи врати в касите.

      Идваха да правят оглед преди една седмица, но още чакаме заключението.

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
        Незнам какво се има предвид под термина скелетно-монолитна. Строена е 1993г. Като доколкото знам първо са отливани колоните и плочите а после са зидани стените. Въпросните пукнатини са по тухлени стени. Като това не са всички пукнатини от земетресението. В стълбището има още две такива разположени на две срещуположни страни точно където се съединяват стълбите с етажната плоча. Няма заяждащи врати в касите.

        Идваха да правят оглед преди една седмица, но още чакаме заключението.
        Щом са в тухлени елементи,и при сравнително нова сграда/проектирана съгласно действащото райониране/, това говори по-скоро за технологични нарушения при изпълнението на зидариите от строителя.Дано не са и по бетонови елементи.Ако нямаш нищо против, ще те помоля да постнеш заключението като излезе или на лични.

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
          Е ако според теб разликата между паянтова и гъвкава е терминология не виждам смисъл да продължавам...
          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
          Абе тя и "коравата" се превръща в паянтова, ако не е изпълнена както трябва...
          Не съм влизал ототдавна и чак сега виждам това, та да си довършим приказката.
          То бива понародному - бива, но чак пък така да ме разбереш не съм очаквал. "Паянтова" означава "слаба", "несигурна" и пр. и пр. само в ушите на съвсем лаик. Всъщност "паянтова" е това, което при автомобилите е: "монокок", или "самоносеща" (хайде и една препратка към шофьорската канава на форума ).
          Такива конструкции са "гъвкави" по силата на присъщите си характеристики.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Не съм влизал ототдавна и чак сега виждам това, та да си довършим приказката.
            То бива понародному - бива, но чак пък така да ме разбереш не съм очаквал. "Паянтова" означава "слаба", "несигурна" и пр. и пр. само в ушите на съвсем лаик. Всъщност "паянтова" е това, което при автомобилите е: "монокок", или "самоносеща" (хайде и една препратка към шофьорската канава на форума ).
            Такива конструкции са "гъвкави" по силата на присъщите си характеристики.
            Човек, това не е сериозно...

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
              Човек, това не е сериозно...
              Сериозно е .
              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                То и кулата на Айфел е по "паянтовата" технология. Един правоъгълник, скован от четири дъски е доста нестабилен, но като се опаянти със два диагонала - работата е друга.

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Да де, ама е О'паянтова, като О'Ненри, а не паянтова, като П***овци.

                  ПП. Пробвайте да застраховате паянтова къща, най-често се срещат в Балкана. Ще Ви стане ясно кое е паянтова постройка и кое монолитна.
                  Ние с Миро сме прости ПГС-ари и не ги разбираме много застрахователите.

                  ППП. Между панта и паянта разликата е голяма.
                  Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 14-06-12, 21:09.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    От трусове с неизяснен произход застрахователите застраховат ли?
                    http://www.radomironline.com/novini/...ora-spored-ban
                    http://www.ipernik.com/blogs/az-repo...ongratulatory:
                    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                    Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      Щом са в тухлени елементи,и при сравнително нова сграда/проектирана съгласно действащото райониране/, това говори по-скоро за технологични нарушения при изпълнението на зидариите от строителя.Дано не са и по бетонови елементи.Ако нямаш нищо против, ще те помоля да постнеш заключението като излезе или на лични.
                      Няма проблем, ще ти го пусна на ЛС.
                      Днес като се бях загледал ми направи впечатление, че където са пукнатините като почукам по мазилката -> кънти на кухо...

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        ...кулата на Айфел е...
                        Типичен случай.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          ...Пробвайте да застраховате паянтова къща, най-често се срещат в Балкана. Ще Ви стане ясно кое е паянтова постройка и кое монолитна...
                          Като оставим настрана грамотността на застрахователите, която в случая и не е от решаващо значение, също така и естественият им стремеж към поемане на възможния минимум риск - основната причина за описаната ситуация е липсата на елементарен алгоритъм за установяване реалната устойчивост и фактическото състояние на въпросните сгради. Впрочем, по абсолютно същият начин процедират и по отношение на сгради със масивна каменна зидария (наистина зидария, а не декоративна имитация, представляваща пълнеж на скелетна конструкция), та даже и слагат последните в същата графа: "Паянтови".

                          п п А въпросният Миро - все пак - строител ли е (`щот, веднъж сериозно ми се обиди, понеже го счетох за такъв)?
                          Последно редактирано от davc; 14-06-12, 23:50.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Първоначално публикуван от Tisho Преглед на мнение
                            Няма проблем, ще ти го пусна на ЛС.
                            Днес като се бях загледал ми направи впечатление, че където са пукнатините като почукам по мазилката -> кънти на кухо...
                            Благодаря предварително!
                            Мазилката със сигурност се е отлепила частично от основата.Но така или иначе поне от козметичен ремонт ще има нужда.Интересно е как точно е извършен огледа.Някакви разкривки има ли отвътре и отвън?

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              [QUOTE=davc;1873986]... липсата на елементарен алгоритъм за установяване реалната устойчивост и фактическото състояние на въпросните сгради. ....

                              Имам въпрос.
                              Кой, как, по каква методика и с какви уреди може да установи с достатъчна достоверност
                              реалното състояние на различните постройки след земетресение като изминалото?
                              Може би питам като лаик, но съм си такъв в строителството.
                              Но все пак ми е ясно, че всяка една конструкция е понесла някакви изменения след трусовете
                              и "заложената" устойчивост на такива вече не е същата. Или бъркам?
                              Имам наблюдение върху две къщи в квартала, и двете ги оградиха с червени ленти, но в едната си живеят хората.
                              Пукнатини имат и двете. А там където няма пукнатини?

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                                Имам въпрос.
                                Методика съществува и не е кой знае какъв връх на виртуозността. Липсва именно - елементарен, а не изобщо - алгоритъм. Просто последните издания конструктори си знаят единствено стандартните таблични сметки, заложени във привичните им КАД-програми и са се вторачили в пъпа си (конфекция скелетни к/ции). Със всичко извън тях, упорито отказват да се занимават. Конкретика по методиката да ти свеждам тук, е дълго, широко и всъщност безсмислено, ако имаш проблем, или прочие нужда - с удоволствие ще съдействам. Да е получила дадена сграда необратими промени (и изобщо последствия) след трус, съвсем не е задължително. В същото време, евентуално получени щети, не непременно са фатални. Относно къщите, за които говориш, нищо конкретно не мога да кажа, по разбираеми причини. Може всичко да е - от презастраховане на съответните "отговорни органи", до съвсем реална, фактическа опасност.
                                Последно редактирано от davc; 15-06-12, 11:14.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X