Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Усетих един трус около 7,48ч. .
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
      Усетих един трус около 7,48ч. .
      Дали не си внушаваш , аз вече гледам да не усещам нищо , имам шумни съседи та ги отдавам на тях тези явления
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
        Дали не си внушаваш , аз вече гледам да не усещам нищо
        И се усети, и се чу.

        Земетресение с магнитуд 3,1 по скалата на Рихтер бе регистрирано в 07.51 ч. в района на Перник, съобщиха от Националния институт по геофизика, геодезия и география на БАН
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Да, това е един от факторите, другото е, че конструкцията на панелните сгради е това, което по народному се нарича "паянтова". Те стават практически необитаеми много преди "коравите" сгради, но пък окончателно се срутват много след тях, оттам - много по-малко жертви (човешки). Това всичкото на теория и по принцип. Напрактика и конкретно предвид начина, по който са изпълнени - не разчитайте.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не съм влизал ототдавна и чак сега виждам това, та да си довършим приказката.
          То бива понародному - бива, но чак пък така да ме разбереш не съм очаквал. "Паянтова" означава "слаба", "несигурна" и пр. и пр. само в ушите на съвсем лаик. Всъщност "паянтова" е това, което при автомобилите е: "монокок", или "самоносеща" (хайде и една препратка към шофьорската канава на форума ).
          Такива конструкции са "гъвкави" по силата на присъщите си характеристики.
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Като оставим настрана грамотността на застрахователите, която в случая и не е от решаващо значение, също така и естественият им стремеж към поемане на възможния минимум риск - основната причина за описаната ситуация е липсата на елементарен алгоритъм за установяване реалната устойчивост и фактическото състояние на въпросните сгради. Впрочем, по абсолютно същият начин процедират и по отношение на сгради със масивна каменна зидария (наистина зидария, а не декоративна имитация, представляваща пълнеж на скелетна конструкция), та даже и слагат последните в същата графа: "Паянтови".

          п п А въпросният Миро - все пак - строител ли е (`щот, веднъж сериозно ми се обиди, понеже го счетох за такъв)?
          Последно какво? Народному, не лаик, застрахователи...
          Ето какво предлагам аз: Ако ми покажеш един сериозен технически документ, норми, учебник и т.н., където конструкцията на въпросните панелни сгради се определя като паянтова, собственоръчно ще ти донеса дипломата ми/конструктор ПГС/ за да я скъсаш.
          За да не стане като правописа на думата "себе си", поястявам: Не става: Заключение за сграда изпълнена при неспазването на проекта и строителните норми, нито как им вика бай Пешо арматуриста, в Коми или Западна Вирджиния, примерно.
          Ти какво предлагаш насреща?

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
            ...Ако ми покажеш един сериозен технически документ, норми, учебник и т.н., където конструкцията на въпросните панелни сгради се определя като паянтова...
            Няма разбира се. Израза е именно "понародному", проблема (недоразбирателството) произтича от степента на "понародномуст". "Паянтова" като събирателно понятие за "скетиво" е съвсем лаишкото - паянтова като аналог на "монокок" (при автомобилните каросерии) и принципната схема на едропанелните сгради е смисълът, в който аз го вкарах в разговора.

            п п А за думата "себеси" все-пак съм прав разбира се. Но нека остане в темата, в която и е мястото.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Няма разбира се. Израза е именно "понародному", проблема (недоразбирателството) произтича от степента на "понародномуст". "Паянтова" като събирателно понятие за "скетиво" е съвсем лаишкото - паянтова като аналог на "монокок" (при автомобилните каросерии) и принципната схема на едропанелните сгради е смисълът, в който аз го вкарах в разговора.

              п п А за думата "себеси" все-пак съм прав разбира се. Но нека остане в темата, в която и е мястото.
              Има понятие "паянтови конструкции" в строителството, но панелните сгради не са сред тях.
              Всяко нещо си има наименование. Ти разбира се имаш право да им викаш както си искаш. Но добре е, особено когато се дават смело мнения и съвети, да се използват поне истинските им имена.

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Приятелю, а вземи прочети първото от цитираните ми мнения в предходното твое и се опитай да влезеш в контекста. В края на краищата пиша/ем във открит обществен форум, със съвсем не тясна строителна насоченост. За да тече разговор, е нужна все-пак някаква понятност на изразяването. В интерес на истината, такава и съм постигнал, със изключение, по отношение на твоята персона (всъщност, мисля, че и ти си наясно, но като че ли някакси получаваш удовлетворение да "чепкаш" надребно).
                Поздрави!
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Приятелю, а вземи прочети първото от цитираните ми мнения в предходното твое и се опитай да влезеш в контекста. В края на краищата пиша/ем във открит обществен форум, със съвсем не тясна строителна насоченост. За да тече разговор, е нужна все-пак някаква понятност на изразяването. В интерес на истината, такава и съм постигнал, със изключение, по отношение на твоята персона (всъщност, мисля, че и ти си наясно, но като че ли някакси получаваш удовлетворение да "чепкаш" надребно).
                  Поздрави!
                  Уважаеми, точно понятност липсва на писанията ти.

                  П.П. Не съм и очаквал друго от теб, но ако обичаш, без квалификации.

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Прав си! Моля ти се - прав си...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Днес пак. 3,6 край Разлог.
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        ОПА...Чакам тия с мегафоните за инфо...

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Току-що. Пуснах радио и телевизор за подробности.
                          Може би три - три и половина .
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Да, 4.5 по първа информация
                            Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 14-07-12, 15:02.
                            Дела трябват, а не думи.

                            Коментар


                            • Пишете къде е като стане ясно!
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Току-що. Пуснах радио и телевизор за подробности.
                                Може би три - три и половина .
                                Аха и на мен ми стори около 3.5! Ама беше само като един удар и край - никакво продължително тресене!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X