Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте магнитуда!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ха познайте магнитуда!

    Май всички психясваме лекинко , аз се събудих 10 секунди преди труса.
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

    Коментар


    • От: Ха познайте магнитуда!

      http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/...id=gfz2012kcyl

      http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/list.php
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • От: Ха познайте магнитуда!

        Едното е геофизичния институт на БАН:
        http://www.geophys.bas.bg/index_bg.htm

        Обаче точно справката се отваря трудно, по неизвестни причини. Обикновено се получава от 3-4 опита веднъж, особено ако е веднага след новорегистриран трус. Явно сървъра им не смогва, или интернета им е бавен.

        А другото е "немския сайт" (GEOFON):
        http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/list.php
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Ха познайте магнитуда!

          " София - Тресе се, но не пада ! " - девиз
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Ха познайте магнитуда!

            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
            Някой може ли да преброй колко броя от онзи ден минаха със степен над 4? Мисля, че ще трябва да очакваме общо около 10 труса със степен около 4,5 до няколко месеца след онова в 3:00 ч.
            Не са много. В сайта на БАН може да ги преброиш, но не са повече от 4-5, като най-силното е онова след големия трус - 4.7.


            ПП: Точно 3 броя: 4.7, 4.4, и последното 4.0. Другите, които сме усетили, са с магнитуд под 4.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Ха познайте магнитуда!

              http://offnews.offroad-bulgaria.com/...rus-v-00-59-ch
              4 според БАН
              4,3 според немците
              Епицентърът е в Калкас
              www.offnews.bg

              Коментар


              • От: Ха познайте магнитуда!

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Той блокът е триетажен. Котакът този път само скочи от леглото.
                Изобщо - Япония, мой роден краъ
                Само котките ли се шашкат? Уж кучетата били по-умни, пък моя пес спи навирил и четирите лапи и хич не му пука. Когато беше големия трус, като видя, че се размърдахме и дойде да се гали, иначе си лежеше все едно нищо няма...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Ха познайте магнитуда!

                  над 4 /по БАН/ са 4 с това. преди малко....иначе около 3-3.3 да доста
                  http://ndc.geophys.bas.bg/ тук е списъка, но рифрешвай често, ако не зарежда веднага
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Ха познайте магнитуда!

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Някой може ли да преброй колко броя от онзи ден минаха със степен над 4? Мисля, че ще трябва да очакваме общо около 10 труса със степен около 4,5 до няколко месеца след онова в 3:00 ч.
                    Важно е че започваме да свикваме с тези 4-4,5.Така се каляваме за седмица или направо за деветка.Нещо иска да излезе от там,за сега това са първите напъни.Кога ли ще си покаже главата?

                    Коментар


                    • От: Ха познайте магнитуда!

                      Усети се доста, но поне не беше толкова дълго, а и като си буден не е толкова страшно. Обаче трета нощ без сън е тежко ..

                      Първоначално публикуван от крем карамел Преглед на мнение
                      Тамън изпратихме гостите и женами каза,че я болят краката и че ще стане нещо с времето,и стана земетръс. Основавам се на това ,че в понеделник сутринта виках бърза помощ понеже и се виеше свят и се блъскаше по стените а кръвното и си правеше каквото иска.
                      В понеделник вкъщи и в офиса всички жени се оплаквахме, че ни е лошо, че ни се гади и т.н. цял ден...Някакво усещане, че потъваш и нищо не може да направиш, много лошо ни беше целия ден и вечерта също...Явно се усещат тези неща все пак.
                      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                      A2 (+)

                      Коментар


                      • От: Ха познайте магнитуда!

                        Първоначално публикуван от Виолета Преглед на мнение
                        След земетресението в Стражица през 1986 друго сериозно земетресение в България не е имало май. Защо очаквате някой да е изплащал щети от земетресение? От кое земетресение?
                        Отговора ми се забави по обективната друсаща причина от 00,59ч..
                        Предполагам, че все някой е сключил застраховка за такъв риск.Интересно ми е как ще подходят застрахователите сега.И то в аспекта на очаквани няколкомесечни трусове.

                        Коментар


                        • От: Ха познайте магнитуда!

                          Жените сте като котките.

                          А тези със степен над 3 ще са около 100. Но едва ли ще ги усетим всичките.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • От: Ха познайте магнитуда!

                            Ще се покаже то...
                            Мен лично започна доста зле да ми действа. И ако и тази нощ се пуля на часовника, утре няма да
                            съм аз... Трети ден почти без сън...

                            Коментар


                            • От: Ха познайте магнитуда!

                              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                              А тези със степен над 3 ще са около 100. Но едва ли ще ги усетим всичките.
                              Ъъъ, това къде го пише?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Ха познайте магнитуда!

                                Ти май не беше на лекцията в СУ миналото лято, нали? Аз ходих - някъде през април или май беше. Точно след земетресението в Япония и малко преди аз да тръгна натам. Интересуваше ме персонално проблемът земетресение-цунами-радиация. Хората ни почетоха около 6-7 часа лекции по темите. Бяхме около 20 човека от форума.
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X