Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви игри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви игри

    Тиловаците, утре ще тренираме ли на база №1?

    Коментар


    • От: Полеви игри

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Аааа, за да сме съпричастни поне малко към идеята за оцеляване мисля да го караме на осветление от огъня. Хем по-трудно ще се виждат доволните ни и мазни муцуни от обилната употреба, хем елиминираме шока на екшън участниците като ни видят как сме се насвинили.
      ЧЕ-РЕШ-КА!
      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Ами да - ще организираме нещо като щаб,с радиовръзка с участницитеИмам скара,сач и глинени съдове,ще донеса и меса,кайми,зеленчуци...Па ако имате чаши,да взема и...рикикийка..?
      ЧЕ-РЕШ-КА!
      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Ще направим най-силният отбор - на кибиците!
      ЧЕ-РЕШ-КА!
      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Ти си в нашият отбор по закон!!!
      ЧЕ-РЕШ-КА!

      П.П.Гледам нещата са си дошли на мястото вече.....Нали никой не си е помислил нито за минута,че ще има "сървайвър"?

      Коментар


      • От: Полеви игри

        Вие сега к'во, Business Class Survivor ли ще организирате? Кой е номера на Room Service?
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • От: Полеви игри

          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
          Тиловаците, утре ще тренираме ли на база №1?
          Задаваш отговори.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Полеви игри

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Предатели! Хънтър! Очаквах да ме питаш освен мен и теб кой друг е в отбора, а ти се цани щабар... Бат Пепо така или иначе го бях замислил за завеждащ тиловата част. Нищо и сам война е войн! Ще изпълня упражнението сам (идята за разлигавената кака ми хареса - може и да си викна)!
            Мартоооо мене оти ме нещешЩе изпълниме упражнението па ако викнеш и каката ше изпълниме и упражнение №-2

            Ех как ми се ще да сме заедно цялата група и некакси да ни върнат в казармата;Доста другари са се олабили до недопустимо ниво

            Те не знаят колко благотворно ше им се отрази едно такова мероприятие
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • От: Полеви игри

              Ало, мъжакарите, я първо изкарайте по едно такова курсче http://www.woodlandsurvivalcrafts.co...men-bushcraft/
              Ето още едно...http://www.wisewoods.co.uk/#/womens-...aft/4550556253
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Полеви игри

                Колеги нека върнем темата към същността й (ако автора й я смята за все още актуална) и да понамалим закачките Големи хора сме все пак
                Дела трябват, а не думи.

                Коментар


                • От: Полеви игри

                  Някой спомена за скаутите ... та от моя опит с тях имам следното предложение:
                  1. Определят се няколко дисциплини характеризиращи "оцеляването" .
                  2. Определя се еднаква екипировка за всички отбори.
                  Такааааа .... това е много грубо нахвърляно...
                  прави се трасе със няколко изпитания ( не е нужно трасето да е 10,20 или 30 километра ) . Пускат се отборите един след друг и им се засича време, освен това се дават точки за изобретателност.
                  Примерно ще има място , на което ще се симулира дъжд и отбора трябва да си направи заслон от подръчни материали, като най много точки се дават примерно на най сухия отбор.... и все неща от този сорт, могат да се включат елементи за отборно представяне .. каквото си решим.
                  Накрая всеки ще може да научи другите на това , което е най добър.
                  .....
                  Иначе идеята да си мерим кой каква екипировка има ... не ми допада .... и аз гледам по сайтовете какво са измилили хората за оцеляване в дивата природа , ама ..... само с гледане си стоя
                  Не виждам смисъл и от поставянето в реална ситуация на оцеляване , защото колкото повече са участниците , толкова риска да се обърка нещо е по-голям.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Полеви игри

                    Аз,няма да участвам,това вече прилича на детска градина,още от пред компа,камо ли на място.Мислех че имам работа със сериозни хора,по добре да ходя на някой хард разходка,поне закъсването да е качествено.Но хората които много пишат и там не идват.

                    Коментар


                    • От: Полеви игри

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      ...да се престане с това перчене и мерене на кардани... ...и davc...

                      Чета си в: "Проблеми в работата на портала..." поредният вопъл срещу двата лева такса за раздел: "Продавам". Там някой отправи реплика на оплакващият се, че бил продал сума неща във форума. От любопитство преглеждам мненията на въпросният (за да видя какво толкова е търгувал). Намирам - и се зачитам в - пропусната тема, за това че онзи Беър Грил вече не работел за Дискавъритата. А от там през връзка намирам настоящата - също пропусната тема - която се оказва и доста интересна.

                      Марто (Мартин Христов), какъв ти е проблемът бе пич!
                      От няколко дни ми правиш впечатление на човек, който нещо го "гони хормонът", а ето че това е отпреди два месеца (може и да си е по принцип, но по незаинтересованост - не съм в течение).
                      Нещо предизвикваш, нещо ръкавица? Да се надплюваме ли (`щото настоящата ти инициатива е точно в такъв регистър), или да се мерим на "канадска"?
                      Не знам какво ти изглежда като: "...перчене и мерене на кардани", но изобщо използвайки тези понятия си много в страни от собствените ми вълнения.
                      Изказвам мнения (когато ми е интересно) и ги аргументирам (винаги,когато се наложи) - това е!

                      По съществото на темата.
                      Каква ти е концепцията (защото изобщо не става ясно)?
                      Да се виси няколко дни на бивак без храна; някакви вариации на тема Ориентиране; или ...компилация, инфектирана с много "риалити-шоу" за бройлери.
                      Значи, с пет килограма провизии, десет кутии цигари, запалка и една мешка парцали - ще дремя една седмица до огъня и ще решавам судоку. Мога и да ходя - два-трийсе километра все-още са ми в категорията. Няма проблем - казвай! Трудно ще се хвана да събирам гулии и див киселец - категорично.

                      С най-добри чувства - Изплюй камъчето, не се хаби! Или, по-добре заповядай на дувара за по бира (ще ти осигуря и един брой Стефан).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Полеви игри

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Чета си в: "Проблеми в работата на портала..." поредният вопъл срещу двата лева такса за раздел: "Продавам". Там някой отправи реплика на оплакващият се, че бил продал сума неща във форума. От любопитство преглеждам мненията на въпросният (за да видя какво толкова е търгувал). Намирам - и се зачитам в - пропусната тема, за това че онзи Беър Грил вече не работел за Дискавъритата. А от там през връзка намирам настоящата - също пропусната тема - която се оказва и доста интересна.

                        Марто (Мартин Христов), какъв ти е проблемът бе пич!
                        От няколко дни ми правиш впечатление на човек, който нещо го "гони хормонът", а ето че това е отпреди два месеца (може и да си е по принцип, но по незаинтересованост - не съм в течение).
                        Нещо предизвикваш, нещо ръкавица? Да се надплюваме ли (`щото настоящата ти инициатива е точно в такъв регистър), или да се мерим на "канадска"?
                        Не знам какво ти изглежда като: "...перчене и мерене на кардани", но изобщо използвайки тези понятия си много в страни от собствените ми вълнения.
                        Изказвам мнения (когато ми е интересно) и ги аргументирам (винаги,когато се наложи) - това е!

                        По съществото на темата.
                        Каква ти е концепцията (защото изобщо не става ясно)?
                        Да се виси няколко дни на бивак без храна; някакви вариации на тема Ориентиране; или ...компилация, инфектирана с много "риалити-шоу" за бройлери.
                        Значи, с пет килограма провизии, десет кутии цигари, запалка и една мешка парцали - ще дремя една седмица до огъня и ще решавам судоку. Мога и да ходя - два-трийсе километра все-още са ми в категорията. Няма проблем - казвай! Трудно ще се хвана да събирам гулии и див киселец - категорично.

                        С най-добри чувства - Изплюй камъчето, не се хаби! Или, по-добре заповядай на дувара за по бира (ще ти осигуря и един брой Стефан).
                        Наистина ми стана странно, че ме питаш, но ще ти отговоря: - До колкото съм схванал идеите и вижданията на създателите на този форум (не визирам само собствениците му към момента на създаването му) и като ги сравня с настоящето: все повече писане и все по-малко - нещо общо с тези идеи... Умен човек си - би трябвало да се сетиш!

                        П.П. С удоволствие бих паркирал на "дувара" - дай координати..?!
                        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-05-12, 07:20.

                        Коментар


                        • От: Полеви игри

                          Те ви "полеви игри" - подвизите на един приятел:

                          Преход Витоша-Верила-Рила с минимална екипировка

                          http://jtf-bulgaria.com/?p=710

                          Чудех се дали да не го сложа в раздела за разходки и пътеписи, но май си е за тук
                          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                          Коментар


                          • От: Полеви игри

                            Идеята е страхотна ,ма откъде време през лятото!Зимата е приключенско,щото нема храна навсякъде,трябва да се грееш, да имаш качествен заслон и да оцелееш определено време!Това с отборите е готино ,но си е някакво състезание.През зимата има най- много време почти всеки ,а и нали трябва да е сурово ,диви места колкото искаш в планините .Не е лошо да има два вида оцеляване -в малки групи и соло,като има зададени време и период от денонощието за контролна среща с наблюдатели.Необходими:компас,пакет за оцеляване,хладно оръжие,първоначална минимална дажба храна /медицински необходими хранителни компоненти за денонощие в зависимост от сезона/,елементарни пособия /без екстри/!Само идея преминаване на определени разстояния за денонощие в района на теста!Бих се включил с най-голямо удоволствие,но имам сериозна липса на време!Днес ми свършва едноседмичния отпуск ,него го изкарах в планината със семейството!Направих първо обучение на синчето ,военни игри с дебнене и ликвидиране ,висене и пускане на лифт,деян в ледена вода ,преход 10км. за 3ч. с високи обувки на босо,никакви щети ,никакви подсичания и мускулни трески!Поне за това намерих време!Искренно ви завиждам за намирането на време и за игрите!С поздрав!Малко снимки от мястото,Зимата там е жестоко!Преди години на 24май имаше инцидент със замръзнали туристи!/Мир на Праха им/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2556.jpg
Прегледи:3
Размер:220.4 КБ
ID:5392765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2805.jpg
Прегледи:2
Размер:310.8 КБ
ID:5392766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2813.jpg
Прегледи:2
Размер:279.8 КБ
ID:5392767Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2840.jpg
Прегледи:2
Размер:183.7 КБ
ID:5392768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2863.jpg
Прегледи:2
Размер:237.9 КБ
ID:5392769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2865.jpg
Прегледи:2
Размер:293.5 КБ
ID:5392770Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2866.jpg
Прегледи:2
Размер:289.8 КБ
ID:5392771Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2870.jpg
Прегледи:2
Размер:286.0 КБ
ID:5392772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2872.jpg
Прегледи:2
Размер:228.9 КБ
ID:5392773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2877.jpg
Прегледи:2
Размер:194.0 КБ
ID:5392774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2878.jpg
Прегледи:2
Размер:193.8 КБ
ID:5392775Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2904.jpg
Прегледи:2
Размер:290.2 КБ
ID:5392776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2906.jpg
Прегледи:2
Размер:323.6 КБ
ID:5392777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2921.jpg
Прегледи:2
Размер:301.4 КБ
ID:5392778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2948.jpg
Прегледи:2
Размер:325.1 КБ
ID:5392779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2949.jpg
Прегледи:2
Размер:322.8 КБ
ID:5392780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2954.jpg
Прегледи:2
Размер:178.9 КБ
ID:5392781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2956.jpg
Прегледи:2
Размер:299.1 КБ
ID:5392782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2959.jpg
Прегледи:2
Размер:218.6 КБ
ID:5392783Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2969.jpg
Прегледи:2
Размер:223.8 КБ
ID:5392784Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2970.jpg
Прегледи:2
Размер:233.1 КБ
ID:5392785Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2971.jpg
Прегледи:2
Размер:310.1 КБ
ID:5392786Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2973.jpg
Прегледи:1
Размер:151.7 КБ
ID:5392787Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2974.jpg
Прегледи:1
Размер:320.2 КБ
ID:5392788Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2975.jpg
Прегледи:1
Размер:154.5 КБ
ID:5392789
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Полеви игри

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Идеята е страхотна ,ма откъде време през лятото!Зимата е приключенско,щото нема храна навсякъде,трябва да се грееш, да имаш качествен заслон и да оцелееш определено време!Това с отборите е готино ,но си е някакво състезание.През зимата има най- много време почти всеки ,а и нали трябва да е сурово ,диви места колкото искаш в планините .Не е лошо да има два вида оцеляване -в малки групи и соло,като има зададени време и период от денонощието за контролна среща с наблюдатели.Необходими:компас,пакет за оцеляване,хладно оръжие,първоначална минимална дажба храна /медицински необходими хранителни компоненти за денонощие в зависимост от сезона/,елементарни пособия /без екстри/!Само идея преминаване на определени разстояния за денонощие в района на теста!Бих се включил с най-голямо удоволствие,но имам сериозна липса на време!Днес ми свършва едноседмичния отпуск ,него го изкарах в планината със семейството!Направих първо обучение на синчето ,военни игри с дебнене и ликвидиране ,висене и пускане на лифт,деян в ледена вода ,преход 10км. за 3ч. с високи обувки на босо,никакви щети ,никакви подсичания и мускулни трески!Поне за това намерих време!Искренно ви завиждам за намирането на време и за игрите!С поздрав!Малко снимки от мястото,Зимата там е жестоко!Преди години на 24май имаше инцидент със замръзнали туристи!/Мир на Праха им/[ATTACH=CONFIG]474395[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474396[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474397[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474398[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474399[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474400[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474401[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474402[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474403[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474404[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474405[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474406[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474407[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474408[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474409[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474410[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474411[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474412[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474413[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474414[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474415[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474416[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474417[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474418[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]474419[/ATTACH]
                              Респект! От всичко хубаво, най-хубавото е щастливия блясък в очите на малкия...

                              Коментар


                              • От: Полеви игри

                                Благодарско Мартине!Мисля,че поне за това трябва да намираме време ,да вкарваме наследниците в "правата вяра"да знаят и да могат да оцеляват в природата,пък и в други ситуации!Подбутвам го в такава насока от много малък!Природата изгражда дисциплина и морал,мисля ,че това е ценно ,защото е на изчезване!Аз пък ви завиждам благородно на вас за Организацията,дето сте направили за Полевия лагер,но какво да се прави всеки с времето и възможностите!С Поздрави към всички Себеподобни леко Първобитни Люде!Там сред Природата човек се личи дали е истински!
                                Последно редактирано от faster; 07-08-12, 18:57.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X