Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви игри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полеви игри

    Отдавна ми се върти в главата една идея - инспирирана от естеството на този форум и хората в него... В много теми, много хора пишат много неща, създавайки определени впечатления... Дали тези впечатления са верни обаче, или се разчита на анонимността която предоставя интернет..?!! Та ми хрумна да организираме едно събиране - на диво място, което има необходимите условия човек да се справи с предизвикателствата на дивата природа, стига да знае как! Едно е да гледаш Дискавъри, съвсем друго е в живота обаче! Мисля, че една такава инициатива би била добър начин всеки един от нас да си свери часовника както за останалите, така и за себе си, а и не на последно място това ще е прекрасна възможност да научим нещо ново и да станем добри приятели в истинския живот. Какво мислите по въпроса..?!

  • #2
    От: Полеви игри

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Отдавна ми се върти в главата една идея - инспирирана от естеството на този форум и хората в него... В много теми, много хора пишат много неща, създавайки определени впечатления... Дали тези впечатления са верни обаче, или се разчита на анонимността която предоставя интернет..?!! Та ми хрумна да организираме едно събиране - на диво място, което има необходимите условия човек да се справи с предизвикателствата на дивата природа, стига да знае как! Едно е да гледаш Дискавъри, съвсем друго е в живота обаче! Мисля, че една такава инициатива би била добър начин всеки един от нас да си свери часовника както за останалите, така и за себе си, а и не на последно място това ще е прекрасна възможност да научим нещо ново и да станем добри приятели в истинския живот. Какво мислите по въпроса..?!
    И да поканим Дроба и Мад-дог за репортаж от мястото на събитието, ако може?
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Полеви игри

      Дроба трудно би взел участие предвид локацията която обитава, но виж Mad Dog бих искал да го видя извън светлината на монитора, както и доста други... Като гледам интереса към темата, започвам да си правя и изводите...

      Коментар


      • #4
        От: Полеви игри

        Чакай че сега видях....
        Какво имаш предвид- поход или какво? С преспиване? На палатки- без палатки? С манджа, без манджа? От сега си казвам че няма да убивам и ям животинки.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #5
          От: Полеви игри

          В гората е лесно. Провайте няколко дни в града без пари и без да се прибирате в къщи.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #6
            От: Полеви игри

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Дроба трудно би взел участие предвид локацията която обитава, но виж Mad Dog бих искал да го видя извън светлината на монитора, както и доста други... Като гледам интереса към темата, започвам да си правя и изводите...
            То хубаво, ама де ще я търсим тая дива и страшна природа, по нашите ширини? Не се сещам за място, дето да е на повече от ден път, от голям град.

            Коментар


            • #7
              От: Полеви игри

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              ... една такава инициатива би била добър начин всеки един от нас да си свери часовника както за останалите, така и за себе си, а и не на последно място това ще е прекрасна възможност да научим нещо ново и да станем добри приятели в истинския живот. Какво мислите по въпроса..?!
              Сиреч, край на виртуалното мерене...дойде "време разделно" ! Всички оръжия - на поляната!
              Струва си да се прежаля още една нощ в палатка само за да съм на близо

              Коментар


              • #8
                От: Полеви игри

                Има много формати по които би могло да се проведе едно такова мероприятие! Предлагам тук да го избистрим ако има достатъчно желаещи да го проведем... На мен ми се въртят два варианта:

                1. Определя се общо тегло на багажа (примерно 20 кг.) и всеки си носи каквото прецени за добре в рамките на това тегло, като количеството и вида на храната и водата които всеки има право да вземе са фиксирани (един хляб и 3 консерви и 3 л. вода примерно).

                2. Определяме конкретен списък със вещи които всеки има право да носи със себе си, като правилото за храната и водата от предния вариант остава в сила.

                Интересното е да сме без палатки, като всеки трябва да си построи заслон ако не иска да го вали дъжда, ако има такъв. Може да не бъдем толкова крайни и да вземем палатки... Ще е интересно ако се разделим и на отбори от по 2-3 ма души - всеки специализиран или с изразени умения в някаква област. Едно такова мероприятие би имало смисъл ако продължи поне 2-3 дни (на първия ден глада не е толкова силен все още, на втория се търпи, ама на третия нещата започват да стават истински...). Дали някой ще убива животинки си е негова работа! Всеки ще си пълни стомаха както умее и намери за добре! По време на занятието може и практически да отработим положението с обезопасяване на лагер и други такива работи, като паленето на огън с природни подръчни материали и др. Ако всичко това се случи по време на поход, ще се вдигне прекомерно летвата - ще остава много малко време за намиране на храна и подготвянето на бивак, което почти със сигурност ще доведе до търсенето на медицинска помощ. Според мен по-удачно е действието да се ситуира на едно място, като има достатъчно други неща с които да си разнообразим времето! Ходенето пак няма да е никак малко - вЕрвай ми...
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 15-03-12, 15:29.

                Коментар


                • #9
                  От: Полеви игри

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  То хубаво, ама де ще я търсим тая дива и страшна природа, по нашите ширини? Не се сещам за място, дето да е на повече от ден път, от голям град.
                  Има, има... (стига да не говориш за един ден път с Киа-та)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Полеви игри

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    В гората е лесно. Провайте няколко дни в града без пари и без да се прибирате в къщи.


                    Ммм да, сутринта хванах в едно родопско село как 90% са безработни , дадоха едно семейство, оцеляват с 240лв на месец с две деца, гимназисти. Средно училище няма в селото, ама децата пътуват всеки ден на стоп до училище , ако не върже стопа, се прибират.

                    Ще следя темата, че ми е любопитно. И все пак каква ще е точно идеята , някакъв определен маршрут, определени кг. багаж, лимит за вода, храна ... Някой/и хора имат по-добра екипировка от други, или всички трябва да са с плетени елечета и по една ватенка .


                    п.п. май с доста хора сме писали заедно
                    Последно редактирано от mohera; 15-03-12, 15:29. Причина: писали сме заедно
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Полеви игри

                      Практикувах го до преди да се оженя! Изкарвал съм месеци като студент, ама времената бяха други (студентките също)...

                      П.П. Това към Чарли и оцеляването в градски условия (забравил съм да те цитирам)...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Полеви игри

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Има, има... (стига да не говориш за един ден път с Киа-та)
                        Аз пък наистина не се сещам, а не е да не съм обикалял. Иначе, не ми се е налагало да оцелявам, ама съм леко предвидлив.

                        Не се бутам насила в калта, ако има обиколен път.
                        Наистина, дай малко по-подробно, каква ти е идеята?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Полеви игри

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          То хубаво, ама де ще я търсим тая дива и страшна природа, по нашите ширини? Не се сещам за място, дето да е на повече от ден път, от голям град.
                          42.532844,28.987427
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Полеви игри

                            Това е бая интересно..Да се заформи нещо, като надпреварка..По 3ма в отбор, хвърлени в планината, на случаен принцип...Без да се напуска дадената област(че вземе някой да се изгуби...)Пък ако искаш Лагер прави, ако искаш спи на земята...Ако е през лятото, може и аз да се намеся с едно отборче....Но поясни малко какво точно имаш в предвид
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Полеви игри

                              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                              42.532844,28.987427
                              За там не требе ли шнорхел?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X