Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
    Последното ножле е доста приятно .Прилича ми малко на един нож ,който се каня да си купя вече 3-4 години и все не му идва реда
    [ATTACH=CONFIG]234367[/ATTACH]
    Струва 25 лв, ковано от ресьор на японски джип мицубиши в Разград, ще останеш доволен ако го вземеш!

    Коментар


    • От: Моят нож

      Аз ползвам Мора 2000 и още една Мора ама кухненска с карбоново острие, доволен съм.
      Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

      HONDA DOMINATOR 650NX

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от jik-tak Преглед на мнение
        Аз ползвам Мора 2000 и още една Мора ама кухненска с карбоново острие, доволен съм.
        Ей, т`ва въглерода за нищо го нямате...
        И значи, острието ти от графит ли е, или диамантено? Бе, да не е от стомана - въглеродна.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Ей, т`ва въглерода за нищо го нямате...
          И значи, острието ти от графит ли е, или диамантено? Бе, да не е от стомана - въглеродна.
          Никога не е късно човек да се изложи !
          http://www.steelforge.com/carbonsteels.htm
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Е, какво трябва да значи това!
            Последно редактирано от davc; 15-08-10, 13:37.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Е, какво трябва да значи това!
              ...че карбоновите остриета не е необходимо да са диамантени или графитени
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • От: Моят нож

                О-оо, във съществуването на въглеродни стомани, аз никога не съм се съмнявал...
                Но в такъв случай да са от въглерод (така любим в последно време като карбон), да са от въглерод, ма колко да са от въглерод - максимум около 2-та%.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Нящу изтървах нишката .Трябва да им казваме въглеродни вместо карбонови или другаде грешим ?
                  Последно редактирано от droba; 15-08-10, 15:25.
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Кой доколко се е научил да говори, си е негова работа. Карбон и въглерод си е все едното - все пак на български език е поскоро въглерод.
                    Резилата на ножовете за сега си остават стоманени, виж стоманите са безброй видове вкл. (и основно) въглеродни, както вече казах - въглерода във въглеродните стомани е максимум около двата процента.

                    А-а, сега се сещам за едни ножове, чиито "резила" са основно от въглерод/карбон - пластмасовите детски ножчета за работа с пластелин...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipper HC close up.JPG
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5200865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opinel1.jpg
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5200866

                      Да ,"резилата" са стоманени и както сам си се досетил са от различни стомани .Мора имат неръждаеми и карбонови "резила" .За тия които се интересуват е достатъчно да се каже дали е карбонова или неръждаема .Тия на който не им говори нищо и им е необходима марката на стоманата могат да попитат вместо да ни поучават кое какво съдържа без да сме питали .
                      Последно редактирано от droba; 15-08-10, 15:37.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        О` К
                        Последно редактирано от davc; 15-08-10, 16:08.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Същото, но не англйски, а испански ли?!
                          Не ,на испански е cabron .
                          Изразът "карбонова стомана" се ползва от години без значение дали ти харесва или не .
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Нека е карбонова, като толкова ти харесва, те и окисите, все по-упорито стават оксиди.
                            Обаче разликата от "карбонова стомана" до "карбон" е нещо като 99% от състава...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Аз си мисля, че карбонови наричат високовъглеродните стомани.На моя Хултафорс пише "карбон", бързо губи бръснеща острота но след това продължава да реже много добре-много дълго време.Недостатък е, че ръждясва ако не се поддържа.
                              Харесвам ги тия стомани, май и Глока е карбонка?! а него много си го харесвам.

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                                Аз си мисля, че карбонови наричат високовъглеродните стомани.На моя Хултафорс пише "карбон", бързо губи бръснеща острота но след това продължава да реже много добре-много дълго време.Недостатък е, че ръждясва ако не се поддържа.
                                Харесвам ги тия стомани, май и Глока е карбонка?! а него много си го харесвам.
                                Както и да се наричат става дума за високовъглеродна стомана, но до високо да се разбира не повече от около 2% въглерод или карбон. По-високо съдържание води до неподходящи за ножове изменения, а от около 3% въглерод нагоре се нарича чугун.
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X