Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боен нож, неговата форма и ефективност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Боен нож и неговата форма

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    За същият имам филмче как си разрязва крака и после си го шие с губерка за да покаже на курсистите си как би следвало да се държат... и съм гледал демонстрации с измисления от него нож... на него му върши работа определено... и то добре...
    Филмът се казва "Спецназ" и е много поучителен.
    Гледах и едно интервю с горепоказаният "бабаит" Въпреки видът му на масов убиец на деца под 12 годишна възраст,се оказа много образован и възпитан човек, познаващ добре источната философия.
    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

    Коментар


    • #32
      До: Боен нож, неговата форма и ефективност

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Между впрочем другият нож който получава отлична оценка е този:

      Даа ... нещо което ти "грабва окото" от първия път (поне на мен).
      Нож "Кондрат" - изобретен от Вадим Кондратьев Вадимович
      Стана ми интересно каква е канията и се оказа,че ножа го има и в по-компактен размер.
      Това ще е следващото ми ТНТМ ....
      Прикачени файлове
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #33
        До: Боен нож, неговата форма и ефективност

        Поне на пръв поглед (без да съм специалист) ми се струва, че с двата ножа, коментирани в тази тема, се борави с противоположен (един на друг) захват, освен всичко останало и заради липсата на гард за захвата при този на Кочергин (при другия макар и символичен гард има, ако може да наречем така оформянето на дръжката) - едва ли е правен за намушкване - по-скоро се разчита на режещи движения и евентуално намушкване но на "бекхенд", където палецът допълнително законтря ножа и позволя по-голяма част от енергията да се пренесе върху острието.

        В тази връзка ножът на Кочергин ми се струва по-ефективен, за конкретната цел, но с по-тясно приложение, което правилно се отбелязва по-горе е все по-ограничено.

        Иначе Кондратът, за мен лични, е доста по атрактивен.

        Коментар


        • #34
          До: Боен нож, неговата форма и ефективност

          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          Може пък на мен да ми се е видял по обемист... Все пак кое би било по ефективно в кола например - кама или сатър? Същото важи и за ръкопашен бой когато има контакт с противника. А ако е облечен с по-дебели дрехи?
          Едва ли остриетата на тези ножове са като на сатър! Може би по-скоро са като на бръснач! А за тясно пространство аз определено бих избрал бръснача пред камата.
          Мушкащите удари определено са по-неефективни и по-лесни за блокиране от сечащите. За да неутрализираш противник с мушкащ удар, трябва със сигурност да поразиш жизнено важен орган, и пак успеха не е сигурен и мигновен! В същото време е достатъчно да порежеш някой през челото и той ще бъде моментално заслепен от собствената си кръв и после можеш да си го транжираш на спокойствие!
          Като гледам тези ножове са точно за сечащи и режещи удари и ако острието е добре наточено дебелите дрехи не са проблем, пък и да не забравяме че човек навлечен с много дебели дрехи е тромав и с затруднени реакции!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #35
            До: Боен нож, неговата форма и ефективност

            Ми като гледам,само това че е булат ли или дамаск ли,това маи му е хубавото.Няма маи нож и то само един дето хем да мушка,хем да реже и сече и т. н.То ако имаше нямаше да ходим по горите с по 3-4 различни ножове и ножки

            Коментар


            • #36
              До: Боен нож, неговата форма и ефективност

              Мисля,че все пак в случая стявя зя оръжие за нападение при което се изисква бързо,точно,обездвижващо или смъртоносно нараняване.Кукрито е гоям нож с него и глава можеш да отрежеш с един удар.Изобщо няма място за сравнение между двата ,като спецификации и ефективност.
              Освен това бойния нож е основно предназначен за атака условно казано и след това за защита.При днешно време едва ли е основно оръжие и задачата е да неутрализираш безшумно противника и предполагам,че тази ефективност се гони.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #37
                До: Боен нож, неговата форма и ефективност

                Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                Мисля,че все пак в случая стявя зя оръжие за нападение при което се изисква бързо,точно,обездвижващо или смъртоносно нараняване.Кукрито е гоям нож с него и глава можеш да отрежеш с един удар.Изобщо няма място за сравнение между двата ,като спецификации и ефективност.
                Освен това бойния нож е основно предназначен за атака условно казано и след това за защита.При днешно време едва ли е основно оръжие и задачата е да неутрализираш безшумно противника и предполагам,че тази ефективност се гони.
                Непалските кукрита са комплект от 2. Едно голямо и едно малко. С размерите на този нож. За това и съм писал "малко кукри".
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #38
                  До: Боен нож, неговата форма и ефективност

                  ОК.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Боен нож, неговата форма и ефективност

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    Непалските кукрита са комплект от 2. Едно голямо и едно малко. С размерите на този нож. За това и съм писал "малко кукри".

                    3 , едно от които служи за грубо заточване

                    Последно редактирано от droba; 01-08-08, 15:05.
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Боен нож и неговата форма

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Уважаеми колега, ясно е че това не е нож за всеки... (имам в предвид извън колекциите)... Ето неговият създател:


                      За същият имам филмче как си разрязва крака и после си го шие с губерка за да покаже на курсистите си как би следвало да се държат... и съм гледал демонстрации с измисления от него нож... на него му върши работа определено... и то добре...
                      Симпатяга .Да не го срещаш по тъмно
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #41
                        От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                        Принципно с боен нож се нанасят повече порезни рани и по малко прободни,затова формите на тези ножове са такива. И най-важното е ножа да бъде остър и здрав,останалото са подробности.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                          Първоначално публикуван от Samurai_X Преглед на мнение
                          Принципно с боен нож се нанасят повече порезни рани и по малко прободни,затова формите на тези ножове са такива. И най-важното е ножа да бъде остър и здрав,останалото са подробности.
                          С боен нож се нанасят именно прободни рани Тия дивотии с прорезните рани съществуват единствено при дуелистите из залите за тренировки и филмите . Крав Мага,Кали и .......вероятно са полезни ако някой те нападне с нож но при бойни действия се мушка в торса до припадък .Напада те някой с лопата и ти му пускаш кръв от челото той разбирасе сяда и се разплаква .
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            С боен нож се нанасят именно прободни рани Тия дивотии с прорезните рани съществуват единствено при дуелистите из залите за тренировки и филмите . Крав Мага,Кали и .......вероятно са полезни ако някой те нападне с нож но при бойни действия се мушка в торса до припадък .Напада те някой с лопата и ти му пускаш кръв от челото той разбирасе сяда и се разплаква .
                            Това естествено отива в "Блясъци"!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              С боен нож се нанасят именно прободни рани Тия дивотии с прорезните рани съществуват единствено при дуелистите из залите за тренировки и филмите . Крав Мага,Кали и .......вероятно са полезни ако някой те нападне с нож но при бойни действия се мушка в торса до припадък .Напада те някой с лопата и ти му пускаш кръв от челото той разбирасе сяда и се разплаква .
                              Не бих искал да съм тоз дето ще нанася прободни рани с ножа от първата снимка! ако ми се отплеснат пръстите към острието... иначе като гледам формата е добър за сечене на клонки
                              Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                              Коментар


                              • #45
                                От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                                На мен въобще не ми допадна този нож Кондрат,на създателя му определено върши работа но на него и химикал ще му е оръжие.Едно е да режеш и мушкаш труп на прасе ,друго е да се използва срещу добре облечен и як противник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X