Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боен нож, неговата форма и ефективност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Боен нож, неговата форма и ефективност

    @Obersturmbahnfuehrer - става дума за два инцидента при които двама вадят последователно нож и един при който двама решават да се бият нарочно... Всичките слава богу бяха прекратени в начален стадии, но това не попречи да има трима, които кървяха обилно. Единият от случайте няма как да не го запомня - тоя с двамата идиоти, които държаха да се състезават в това кой е по-прост. Както и да е де - и двамата оживяха и след боя все още имаха всичките си пръсти, но беше чиста проба късмет. Няма да навлизам в подробности, но искам само да подчертая, че това е сериозно оръжие за къса дистанция и да се подценява е неразумно. Според мен шанса да пропуснеш с пистолет, който изстрелва една капка (образно казано) към противника ти и шанса да пропуснеш с нож с който описваш широки и бързи дъги е несъизмерим...

    @Sibirski формата на тантото е взаимствана от остриетата на азиатските убийци (ако не бъркам). Защо реши, че някой от тях би отварял консерви? Ножа е специализиран за бързо вадене и скрито носене. Къде е това и къде са консервите. Нейсе де - просто това острие не е най-универсалният вариант за нож. Въпроса е че ако търсех това бих си взел Викторинокса, който ми подари един пич от австрийската армия, а не танто. Ако исках да убия някой на къса дистанция бих носил тантото определено. Въпроса е, че живеем в такова време, че... Викторинокса е по-практичният вариант (до момента в който не ти се наложи да се бориш за живота си например...).

    Коментар


    • #92
      От: Боен нож, неговата форма и ефективност

      Не знам кой какви филми гледа, но моето мнение и скромен опит казват, че ножа е или инструмент или оръжие за убийство на нищо неподозираща и несъпротивляваща се жертва. Тия битки с ножове, защити и тем подобни простотии ги оставете за Холивуд. С един камък в чорапа ще спукам от бой всеки ножар, който ми е по габаритите.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #93
        От: Боен нож, неговата форма и ефективност

        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение

        @Sibirski формата на тантото е взаимствана от остриетата на азиатските убийци (ако не бъркам). Защо реши, че някой от тях би отварял консерви?
        Бъркаш- формата на острието /тая под почти прав ъгъл без коремче/ е американска. Всички азиатски са с нормална извивка.

        Коментар


        • #94
          От: Боен нож, неговата форма и ефективност

          Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
          Бъркаш- формата на острието /тая под почти прав ъгъл без коремче/ е американска. Всички азиатски са с нормална извивка.
          Честно казано напълно възможно е... ако трябва да съм честен мисля, че от Викторинокса ще имам доста повече полза, та затова не гледам много тантотата. Нейсе де - както по-горе казах - да не дава господ да се стига до бой с ножове - не е красива гледка.

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Не знам кой какви филми гледа, но моето мнение и скромен опит казват, че ножа е или инструмент или оръжие за убийство на нищо неподозираща и несъпротивляваща се жертва. Тия битки с ножове, защити и тем подобни простотии ги оставете за Холивуд. С един камък в чорапа ще спукам от бой всеки ножар, който ми е по габаритите.
          И с това съм съгласен, но просто според мен подобни ситуации не позволяват да си подготвиш нещо. В смисъл - до нож се опира, когато нямаш други възможности.
          Последно редактирано от господин никой; 31-12-10, 11:34. Причина: Отговор към kuzdov

          Коментар


          • #95
            От: Боен нож, неговата форма и ефективност

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Танто е най-скапаният вариант на нож! Ако не ми вярвате, пробвайте да откриете консервна кутия с него!
            Другото нещо - какво е това боен нож? Епоха на масови сражения с хладно оръжия поне засега са останали в историята! За какво ви е един килограм желязо в повече? Ако се стигне до ножев бой, трябва да бъдеш пълен идиот, да изхабиш цялата си муниция, па после да намериш отсреща същият идиот със същите проблеми и чак тогава ще ти се потрябва този нож!
            Един Ледерман ще ти от голяма полза в полеви условия. Боен нож оставете за Рамбовци!
            Въпросното танто е боен нож на немската армия. Аз лично на немците им вервам...
            http://www.original-eickhorn.de/index.php?ID=117

            Колкото до консервената кутия тя може да се отвори без каквото и да било приспособление.
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #96
              От: Боен нож, неговата форма и ефективност

              Какво да им вярваш на немците,те не са воювали от 60г.И Днешното поколение в немската армия е далече от предишните,там вече има огромно количество,турци,поляци ,араби и какви ли не.

              Коментар


              • #97
                От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                Хора, имате ли представа, с какво окичен един войник на бойно поле и колко всичко това тежи? Да ви кажа че само единичен БК за АКМ тежи 5,36 кг, добавете самият автомат, ръчни гранати, колан, чанти, раница, накидка, лопатка, вода и др., и се замислете, трябва ли ви изобщо още един килограм бесполезно желязо?

                Коментар


                • #98
                  От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Хора, имате ли представа, с какво окичен един войник на бойно поле и колко всичко това тежи? Да ви кажа че само единичен БК за АКМ тежи 5,36 кг, добавете самият автомат, ръчни гранати, колан, чанти, раница, накидка, лопатка, вода и др., и се замислете, трябва ли ви изобщо още един килограм бесполезно желязо?
                  Може и да не е килограм, но войник без нож в истинския му смисъл нещо не ми идва.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                    Аз лично видях тн маршева фрактура на ходило при един мой войник, от претоварване при дългото ходене на момчето му се счупило кокалче в свода. Общото тегло на носимите неща при нас в Афганистан стигало до 50-60 кг на човек. При такъв багаж много бързо се научаваш да си мислиш, от какво наистина имаш нужда, а какво не ти трябва хич. Носихме основно два-три БК за личното оръжие, батериите за радиостанции, ленти за картечниците и вода, много вода, всичко друго не ни се трябвало.

                    Коментар


                    • От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                      Въпрос на личен избор. Аз винаги бих намерил още малко място и сили за един нож. Вас са ви товарили като магарета ок, при други не е така. Не може да се правят генерални изводи от частни случаи.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                        Освен да съм остарял много... ако си спомням правилно едно време ни караха по двайсет-двайсет и пет километра с пълно бойно снаряжение - 20-25 килограма в зависимост от скатката. За един нож по 500-750 грама ли не можеш да се прежалиш.

                        Коментар


                        • От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          За един нож по 500-750 грама ли не можеш да се прежалиш.
                          Ще се прежалиш един път, пък като останеш без вода, следващия път ще предпочетеш да носиш 500-750 грама вода в повече! Щото без храна се прекарва някак си ама без вода не!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                            Е да ама не винаги се воюва в Афганистан, Ирак и прочие пустини....
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                              От това няма нужда от онова също... Спомням си за един филм - Black Hawk Down. И там на американците не им трябваше половината снаряжение и си мислеха, че операцията ще свърши за 20 минути, ама стана такава битка, че Бил Клинтън изтегли целия контингент след това...
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • От: Боен нож, неговата форма и ефективност

                                По едно време е имало американски изстребители без оръдия(е), защото се е смятало, че ракетите са достатъчни. После са ги върнали...
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X