Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: От нищо нещо...

    Благодаря за линка,Дробе.Трябваше ми някаква визуализация.
    Но в описанието секазва,че пружината Е ВЪВ ОСТРИЕТО,а не в дръжката.
    Може и зарад туй да са ментета.

    Коментар


    • До: От нищо нещо...

      Бих искал да припомня на всички пишещи тук необходимостта да спазват добрия тон, включително и след полунощ. За разлика от ситуацията в детските приказки, правилата във форума не се превръщат в тиква след дванайсет.

      Ако четете това и не ме разбирате - значи не се отнася за вас. Който трябва ще ме разбере.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • До: От нищо нещо...

        За разлика от ситуацията в детските приказки, правилата във форума не се превръщат в тиква след дванайсет.
        Е те това мене, като умерен спамър много ме изкефи !!!
        Но в описанието секазва,че пружината Е ВЪВ ОСТРИЕТО,а не в дръжката.
        Може и зарад туй да са ментета.
        А това за пружината в острието ми звучи малко от по друг жанр, малко некси по-фантастично. А Дроба си е много прав в кфалификациите си за този тип "ножове".
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • До: От нищо нещо...

          Може пък,и описанието да заблуждава,умишлено.Наистина няма резон да се слага пружина в острието.

          Коментар


          • До: От нищо нещо...

            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
            Тези двамата трябваше да вървят заедно,успоредно,в паралел,
            ... да а ма не, к`во мислила мишката, котката го развалила.
            Материали: махагон,рог,вулканизиран фибър,телешки бланк,месинг.
            В резултат се получи това.
            в пост 187 показваш една инкрустация в дървото( твоето може би е от сребърна тел).
            подобна видях как си я прави един майстор гайдар в Златоград, за да украсява гайдуниците- изрязва си тънки лентички от старите капачки за буркани, които май са алуминиеви и с тънък нож прави среза и ги втъква вътре. по неговите приказки е много устойчиво, леко и непретенциозно за поддръжка и ми се е набило в главата( тогава с идеята за възстановяване на еин приклад). Споделям, го за да може да се ползва от тези които имат ръце да го правят

            Коментар


            • До: От нищо нещо...

              Гледах , цъках , пак гледах и пак цъках и накрая реших да се пробвам и аз . Доста време търсех специално такъв материал за нож (от нож за кайма в колбасарски цех ) и най-накрая го намерих . Бях чел че са от много добра сплав , и наистина дори и бракуван имаше много добър ряз . И така се почна едно чертане , после рязане на лазер (където бая ги поосраха чертежите ама...) и после много часове на шмиргелите . За дръжките имах няколко парчета от орехов паркет и избрах по-интересните като шарка . Като станаха взе да не ме свърта и реших да се пробвам с малко инкрустации за да са по-красотни .

              Благодаря на Тракторист и 5_rakiev за филмчетата и вдъхновението .

              Ето и резултата .
              Прикачени файлове
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • До: От нищо нещо...

                Браво колега добре си се справил!Успех по нататък в това начинание!

                Коментар


                • До: От нищо нещо...

                  Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                  .... Гледам, че почти навсякъде между парчетата слагаш тия черните неща/ предполагам че е кожа/. Това задължително ли е или е само за украса. И ми е интересно с какво ги изрязваш след това защото като гледам са под нивото на дръжката. .....
                  Не е задължително, слага се тъй наречения фибър за да разделя отделните парчета на дръжката, и да обере "фугите" на ненапаснатите детайли.
                  След като изшлайфаш дръжката можеш и с триъгълна пила, може и с ножовка от по-тънките.
                  Първоначално публикуван от PiroMan Преглед на мнение
                  Колега 5-ракиев ето едни адреси с интересни ножове, ако не си ги видял вече:
                  http://www.mk-jewel.com/bg_knifes/knifes.htm
                  http://picasaweb.google.com/knifemaniac0/NewKnives#
                  Първия е по-интересен
                  Дааа знам знам

                  Първоначално публикуван от СТОЯН ВАСИЛЕВ( lilia_prim) Преглед на мнение
                  в пост 187 показваш една инкрустация в дървото( твоето може би е от сребърна тел).
                  подобна видях как си я прави един майстор гайдар в Златоград, за да украсява гайдуниците- изрязва си тънки лентички от старите капачки за буркани, които май са алуминиеви и с тънък нож прави среза и ги втъква вътре. по неговите приказки е много устойчиво, леко и непретенциозно за поддръжка и ми се е набило в главата( тогава с идеята за възстановяване на еин приклад). Споделям, го за да може да се ползва от тези които имат ръце да го правят
                  Тук можеш да импровизираш с много материали (зависи и от джоба, какво можеш да си позволиш) сребро инкрустирах в кутията на ножа, не беше скъпо (30-40лв. материал + изработката на шината).
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • До: От нищо нещо...

                    Финито ла МОРА 2000
                    Прикачени файлове
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • До: От нищо нещо...

                      Добре е станало.Най-ме кефи как изглежда украската на канията.

                      Коментар


                      • До: От нищо нещо...

                        Първоначално публикуван от songschena Преглед на мнение
                        Добре е станало.Най-ме кефи как изглежда украската на канията.
                        Как мислиш ,колко време однема да стигнеш до канията.

                        Коментар


                        • До: От нищо нещо...

                          Реших и аз да изхабя малко кожа. Благодарение на колегата Петракиев (господ здраве да му дава) се сдобих с кожа и днес изцвъках ето това. Сефтето. Открих вече и някои грешки за поправяне при следващата кания.
                          Прикачени файлове
                          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                          LZ1YBB

                          Коментар


                          • До: От нищо нещо...

                            Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                            Реших и аз да изхабя малко кожа. Благодарение на колегата Петракиев (господ здраве да му дава) се сдобих с кожа и днес изцвъках ето това. Сефтето. Открих вече и някои грешки за поправяне при следващата кания.
                            Това ти ли го прави. дупка по дупка.замби конец и пр.

                            Коментар


                            • До: От нищо нещо...

                              Лично. Първо с едната лява ръка, после с другата. А дупките с високооборотна дрелчица и свредло от зъболекарските. Замбите купени вчера от Баумакс, а конеца дойде с кожата от колегата с ракиеното име и златните ръце.
                              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                              LZ1YBB

                              Коментар


                              • До: От нищо нещо...

                                Много добро начало,продължавай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X