Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: От нищо нещо...

    Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
    След малко отивам до Еконт. Чакате два-три дни и виждате какво може и какво не може После цъкате с език и викате Машала!
    Майтапа на страна. Няма проблем да се гравират и месинг и бронз, както и сребро. Дай, Боже и злато да се наложи на Пепи да гравира!
    В комплекта има щихел за инкрустаций. С него в метала се отваря специален прорез, в който се набива сребърна или златна нишка, след което се причукват краищата на прореза и....ето ти красива инкрустация!
    Ако попаднете на твърда мед или жилав месинг, не позволяващ фина обработка, то тогава материала/детайла/ се нагрява и се оставя да истине, или се охлажда рязко(без особено значение).По този начин се постига, така нареченото в медникарството, отвръщане на материала.Обратният ефект върху медта има коването, валцоването и тегленето, тогава тя се закалява/става твърда и склонна да се цепи/.
    Някога старите медникари са поръчвали медните листове според нуждите си, наричали са материала, женска и мъжка мед.
    Долу е една моя работа от 10 клас.
    Ти си профи, но ми идва една друга идея. Пепи Петракиев не може да си прави сам остриетата, пък ти си ковач... Ако си поръчам при теб острие, можеш ли го направи?
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • До: От нищо нещо...

      Браво на майсторите.
      Чудесно е , че споделяте опита си.

      По едно време реших и аз да си купувам нож. Обиколих магазините - има всякакви .Скъпи , евтини, някои хвалят една марка други - друга.
      Горе долу се ориентирах какво ми трябва ,но за качествен нож трябва да се дадат едни 70 до 100 минимум.Бай Ганьото в мен се надигна и реших засега да не се охарчвам.

      Споделих с колегите на работа ,че си търся нож и единия измъкна от тайните шкафове едно парче от циркулярен трион с дебелина 3мм.
      Веднага реших да си направя нож от него.Оформих го, заточих го на шмиргела (трябва да се внимава да не посинява , защото се разкалява) и му разпробих две дупки за дръжката.После направих дръжката и си поръчах една кания за 10лв (направи ми я един възрастен сарач който живее до зимно кино Тракия-гр.Варна).

      Не е нещо особено ,но мен ме удовлетворява пък и аз ще го ползвам в планината.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: От нищо нещо...

        Ето един специализиран магазин за маниаци:
        http://knivesworld.net/

        Коментар


        • До: От нищо нещо...

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Колега, а дали стават за бронз, месинг и мед? Със силен натиск на ръка или с леко почукване с дървен или гумен чук? Че 5-ракиев ползва главно месинг за гардове и задтилъци на ножовете засега.
          Стават.Почти всички цветни метали и сплави са по-меки от жУлязото,Все пак-добре е материала да е отвърнат,както спомена по-горе Ковача,с допълнението,че най-добре се отвръща при рязко охлаждане.И е добре китката на ръката да се стегне с кожена превръзка-че иначе след 2-3 часа може и тендовагинит да си докараш(възпаление на сухожилията),башка мускулна треска.Та така,успех!
          А - и още нещо по ТБ - добре е на показалеца едно (също кожено) калъфче,че от щихелЯ и пришки излАзят
          Последно редактирано от sa4mo; 29-04-09, 14:35. Причина: Ми вече забравям....

          Коментар


          • До: От нищо нещо...

            Колега 5-ракиев в мое лице имате вече голям свой фен.
            SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
            +359 0878 888 874
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

            Коментар


            • До: От нищо нещо...

              Един линк с много интересни проекти и теория по темата: http://www.jayfisher.com/knife_anato...rts,_names.htm
              LZ1GYY
              0898 436 956

              Коментар


              • До: От нищо нещо...

                Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
                Един линк с много интересни проекти и теория по темата: http://www.jayfisher.com/knife_anato...rts,_names.htm
                Този пич масово използва за някои дръжки естествени декоративни камъни като яспис и мъхов ахат. Аз имам такава суровина, но за това трябва специална обработка, а дръжката става студена на пипане, хлъзгава, тежка и чуплива при силен удар. Иначе няма спор, страшно е красиво
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • До: От нищо нещо...

                  Днес получих изненадваща пратка от Белово!
                  Отварям...и какво да видя...невероятен нож, излязъл изпод рацете на майстор Петър Петракиев!
                  Не просто нож, а произведение на изкуството!
                  Приятели, говорете му, този мъж не бива да прави нищо друго, освен да твори ножове!
                  Хвала тебе майсторе, златни ти раце!
                  Прикачени файлове
                  Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                  Коментар


                  • До: От нищо нещо...

                    Златните ръце вървят и с голямо сърце. Да си жив и здрав Пепи, умението ти е достойно за уважение и възхита, щедростта ти - двойно.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • До: От нищо нещо...

                      Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                      ... Вторите са за кожа, а стават и за финна резба и майсторът ги получава подарък от мен!
                      Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                      След малко отивам до Еконт. Чакате два-три дни и виждате какво може и какво не може .....
                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Златните ръце вървят и с голямо сърце. Да си жив и здрав Пепи, умението ти е достойно за уважение и възхита, щедростта ти - двойно.
                      ... Мдааа, да ама не,не получих само единя к-т а и ДВАТА.
                      .... и така, ето малко снимки от "ръкоделието".

                      Стефане може и да се окажеш прав "Заболяването се развива нормално",
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-06-09, 20:01.
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • До: От нищо нещо...

                        поздравления
                        имам една малка колекция от ножове още от ученик
                        +едно издание"Металопластика" от края на соца
                        ще пробвам да направя материал

                        Коментар


                        • До: От нищо нещо...

                          Злати, днес най накрая ги нарязах дървенийте.
                          .... това червеното дърво и черното венге ми е.@.@.@.а мамата,
                          интересно е другото венге, виж колко е по- светло и се реже по-лесно
                          Доста са напукани, но има парчета който могат да се използват.
                          От ореха има няколко парчета с много хубава шарка/фладер.
                          Прикачени файлове
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • До: От нищо нещо...

                            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                            Злати, днес най накрая ги нарязах дървенийте.
                            .... това червеното дърво и черното венге ми е.@.@.@.а мамата,
                            интересно е другото венге, виж колко е по- светло и се реже по-лесно
                            Доста са напукани, но има парчета който могат да се използват.
                            От ореха има няколко парчета с много хубава шарка/фладер.
                            Въпроса е решен, отивам и изтарашвам на моя приятел цялото мазе и събирам всички парчета. Съжалявам, че материала има толкова фира, но все нещо ще остане, а виждам че и от бука имаш още. А рязането е проблем винаги при тия дървета. И по светлото май не е венге, а жамбир, или иначе казано диво санталово дърво. Червеното се казва умбила, не знам как се нарича в Европа. Всичките са от Мозамбик
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: От нищо нещо...

                              Линк, http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=460 ,за импрегниране и стабилизиране на дърво.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • До: От нищо нещо...

                                Още един вариант за/на дръжка.
                                От напуканите парчета (от двата вида дърво) извадих какво става,и така парче по парче.

                                ... за целта е хубаво да се паснат, и се започна едно "жулене"
                                Прикачени файлове
                                Land Rover Discovery:
                                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X