Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо нещо...

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: От нищо нещо...

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Красиво! Не знам дали в този случай си заслужава рязането на дръжки и т.н....
    ... ами и аз не знам,но нали затова сме се събрали тук в форума,че сме малко по-различни от ....
    Кефа цена няма, или главата му счупи,но хатъра не.
    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    ....
    Един въпрос, може ли гарда и задтилъка на дръжката накрая да са медни? Дали е походящ материал ако се лакира, да не позеленява? А бронза, който също се окислява, как си го защитил?
    Злати може, що да не може стига на самия теб да ти харесва.
    Не съм никога лакирал за да не се окисляват/позеленява, а като стане с едно вълнено парцалче и малко паста за зъби и готово .
    В петък в Пл-в. намерих склад за метали и си взех парче месинг, и то е окислено но като го лъснеш и става.Имаше и медни листове но от тях не взех.
    Иначе Радослав като ти се .... :
    Първоначално публикуван от Радослав Райчев
    ....
    Пак трябва да се подмазвам като стоя цял ден на скарата и да мажа ребрата с вълшебната марина.
    с такава честа обработка няма никога да позеленеят
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-04-09, 16:03.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • До: От нищо нещо...

      .... и от другия пъзел излезе това:
      Прикачени файлове
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • До: От нищо нещо...

        Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
        ...

        П.П. Канията?
        ... ето я и канията
        Прикачени файлове
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • До: От нищо нещо...

          Дупчене,лепене и шиене.
          И край.
          Прикачени файлове
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • До: От нищо нещо...

            Бравоска, станали са страхотни финки от тия банчовци. Остриетата са наистина добри, с отличен ряз, а тия уникални дръжки пращат ножовете в друга категория.
            Пепи, на Събора на Форума наесен ти предлагам да направиш изложба, дотогава ще си натрупал много още неща. Струва си хората да видят майсторлъка ти.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • До: От нищо нещо...

              ... е още не е край.

              Винаги съм харесвал гравирането (и винаги ме е било страх да опитам) сега се реших, и ето как се получи.
              .... от трионче за зеге, и дръжка за пила (от магазина за моторни резачки).
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-04-09, 16:04.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • До: От нищо нещо...

                Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                ... е още не е край.

                Винаги съм харесвал гравирането (и винаги ме е било страх да опитам) сега се реших, и ето как се получи.
                .... от трионче за зеге, и дръжка за пила (от магазина за моторни резачки).
                Не знам какво и как да кажа, но този уникалне нож вече е мое притежание. Нямам думи да благодаря на майстора за този царски дар. Гравюрата е черешката на тортата. А на живо ножа е 17 пъти по-хубав от снимките.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • До: От нищо нещо...

                  Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                  Винаги съм харесвал гравирането (и винаги ме е било страх да опитам) сега се реших, и ето как се получи.
                  .... от трионче за зеге, и дръжка за пила (от магазина за моторни резачки).
                  На времето по книжарниците продаваха едни резци (комплект дръжка с различни остриета) за гравиране върху линулеум. Ако се направи по-здрава дръжката (обикновенно се пукаше на цангата, щото е пластмасова), би трябвало да стават и за кожа, че дори и за финно гравиране върху меко дърво. Хубавото беше че различните остриета позволяваха да се изрязват различни по форма и широчина канали.
                  Иначе за пореден път евала за майсторлъка!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • До: От нищо нещо...

                    Заболяването се развива нормално. Ако някой психиатър влезе в тоя форум, никога няма да излезе от професионалния оргазъм.
                    На ти още отрова. Търси наистина стари чадъри, от преди времето на пластмасите и ментетата. Спиците им са стоманени, профилни. Точиш, набиваш в дръжка от кораво дърво, точиш отпред профилно. Както ти трябва. Могат и да се мачкат по малко, така че да стават по-широки, по тесни, обли, правоъгълни.
                    Освен това има и готови. Правят ги един майстор в Стара Загора, и един в София. Китайските не ги и поглеждай. По битаците може да ти изпаднат истински съветски, те също са хубави.

                    Коментар


                    • До: От нищо нещо...

                      Специално за майстора Петракиев!
                      Първият комплект е за гравюра на метал, от стар маистор знам, че се наричат "щихели".Заточването им е много сложно, накрая се "финосват" на стъкло, инак не вадят гладка стружка!
                      Вторите са за кожа, а стават и за финна резба и майсторът ги получава подарък от мен!
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Ковача; 28-04-09, 09:22.
                      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                      Коментар


                      • До: От нищо нещо...

                        Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                        Специално за майстора Петракиев!
                        Първият комплект е за гравюра на метал, от стар маистор знам, че се наричат "щихели".Заточването им е много сложно, накрая се "финосват" на стъкло, инак не вадят гладка стружка!
                        Вторите са за кожа, а стават и за финна резба и майсторът ги получава подарък от мен!
                        Господ здраве да ти дава, имаш голямо сърце. Майстора ще отсрами инструмента, бъди сигурен. На 8 май може би ще пътувам до Пловдив и ако можеш и 5-ракиев е на линия в Белово( той там живее), е възможно да минем да му ги дариш лично. Транспорта е от мен, ще пием по бира в Пловдив и те прибирам.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • До: От нищо нещо...

                          Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                          Първият комплект е за гравюра на метал, от стар маистор знам, че се наричат "щихели".Заточването им е много сложно, накрая се "финосват" на стъкло, инак не вадят гладка стружка!
                          Подаръка е наистина чудесен,дано 5-ракиев го ползва дълго и със здраве!
                          (Само да доуточня-показания първи комплект щихели наистина е за метал,но само цветен-предимно злато и сребро,защото са т.нар."ръчни",за черен метал са други-с дълги стебла,по които се чука с чукче-на ръка не става-кораво е)

                          Коментар


                          • До: От нищо нещо...

                            Първоначално публикуван от sa4mo Преглед на мнение
                            Подаръка е наистина чудесен,дано 5-ракиев го ползва дълго и със здраве!
                            (Само да доуточня-показания първи комплект щихели наистина е за метал,но само цветен-предимно злато и сребро,защото са т.нар."ръчни",за черен метал са други-с дълги стебла,по които се чука с чукче-на ръка не става-кораво е)
                            Колега, а дали стават за бронз, месинг и мед? Със силен натиск на ръка или с леко почукване с дървен или гумен чук? Че 5-ракиев ползва главно месинг за гардове и задтилъци на ножовете засега.
                            Последно редактирано от zzlatev; 28-04-09, 14:22.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: От нищо нещо...

                              Стават. И за бронз, и за мед.

                              За месинг - не е сигурно, но по-скоро да, макар и с малко повече усилие.

                              То си е въпрос на майсторлък, който май в случая не е никакъв проблем.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: От нищо нещо...

                                След малко отивам до Еконт. Чакате два-три дни и виждате какво може и какво не може После цъкате с език и викате Машала!
                                Майтапа на страна. Няма проблем да се гравират и месинг и бронз, както и сребро. Дай, Боже и злато да се наложи на Пепи да гравира!
                                В комплекта има щихел за инкрустаций. С него в метала се отваря специален прорез, в който се набива сребърна или златна нишка, след което се причукват краищата на прореза и....ето ти красива инкрустация!
                                Ако попаднете на твърда мед или жилав месинг, не позволяващ фина обработка, то тогава материала/детайла/ се нагрява и се оставя да истине, или се охлажда рязко(без особено значение).По този начин се постига, така нареченото в медникарството, отвръщане на материала.Обратният ефект върху медта има коването, валцоването и тегленето, тогава тя се закалява/става твърда и склонна да се цепи/.
                                Някога старите медникари са поръчвали медните листове според нуждите си, наричали са материала, женска и мъжка мед.
                                Долу е една моя работа от 10 клас.
                                Прикачени файлове
                                Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X