Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

    И аз да се включа със заявка за една сгъвайка, независимо от шарка и стомана. Стоманата D2 ми е една от любимите, но за фикс, с дебелина на клина от 4 мм. нагоре, щото си е крехкичка, ако не е "печена" от Боб Дозър, де!/ За фолдър, с дебелина на острието най-много 3мм., и като гледам плосък скос ..., абе трябва си внимание и "едно на ум", а нали все пак ще е "работен" нож? Аз лично не бих отказал и острие от "Сандвик", но това си е мое мнение. Успех!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • #77
      От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Ко ти пука ? Говорим за ограничена серия къстъм ножове, та явно няма да е от днеска за утре. Мойте Юки ги чаках почти година и половина, в момента при майстор Ханкала се чака минимум 2 години, и то ако въобще се навие да ти приеме поръчката. Та все си мисля че 3-6 месеца ще ги преживеем някак
      По-скоро 3 отколкото 6 според мене :-)
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #78
        От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
        За фолдър, с дебелина на острието най-много 3мм., и като гледам плосък скос ...
        Нормално да е фул флат - сгъвайката се предполага да е резак, а не нож за бичене на талпи. Пък и паяците колко фул флат имат от прахоляци на Крусибъл - нищо, държат, а са си чупливи по определение. Ако толкоз ти е мерак да я напъваш - винаги можеш да си я конвексираш

        Наздраве
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #79
          От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

          Размери на ножката:

          дължина отворен 204 мм
          затворен 114 мм
          острие 90 мм
          режещ ръб 87 мм
          дебелина на острието 2,7 мм
          дебелина на ножчето без клипса 12 мм

          Коментар


          • #80
            От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

            Май поименни се очертават. Ако така стане всеки ще каже какво да пише на бройките му.
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #81
              От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

              Официален списък за сгъваем нож "Менли"!




              Ами както върви, другата седмица можеда се разходим пак с Андрей и даим дадем насоки. Важното сега е да съберем желаещи.
              Последно редактирано от Peppy; 25-09-13, 11:53.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #82
                От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                Аз мисля, че ще е най - добре първо да се отиде и да се говори с хората от Менли. Да се обсъдят различните варианти, все пак те ще изпълняват поръчката, нека кажат какво могат да направят и какво не, варианти и вече ние ще се нагаждаме, няма как да искаме нещо, което немогат. Според мен към този етап най - удачно е да се преброим сигурните, каквото и правим всъщност. Вече колегите като се срещнат и говорят с хората от Менли, ще има яснота и варианти за избор със съответните приблизителни цени. Ще се уточняват детайли и прочие.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #83
                  От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                  Е колега, колко пъти да ходим. Чети внимателно, сега вече уточняваме подробности. Следващото ходене ще е за изработка на мострен нож.
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #84
                    От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                    За сега се очертава следното:
                    -стомана за остриета D2
                    -черни чирени G10 с шарка на грайфер
                    -клипс
                    -дупка за закачане на въженце
                    -форумен знак и евентуално надпис с име на притежателя
                    Цената ще е доста под 90 лв, но е рано да говорим за нея. Тя се определя от бройката и изискванията ни.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #85
                      От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                      Това е грубо нахвърлян модел, след като напреднем с дискусийте ще има и по точно описание. Ако модертора реши, да сложи това описание по напред, че не всички четат всичко и пропускат важни подробности!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #86
                        От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                        Предлагам да подарим по една ножка поименна на близнаците, Киров и другите, които ще ходят на Малайзия Рейн Форест, просто ще съберем по 2-3 лева в повече и ще вземем и за тях.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                          Повтарям, може САМО с черни чирени. Други цветове сега не се предлагат.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #88
                            От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025217841.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5517896Manli са правили много по класни ножки от този.Идеята когато се поръчваше въпросния модел беше за бюджетен фолдър с относително добри характеристики.Ако се прави поръчка може да се пита и за други варианти.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                              И за мене един.
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                ...

                                - за стоманата - твърдо Д2
                                - за формата - твърдо дизайна на ножарския форум (показаният от jose). Другият показан дизайн е прекалено "изтънчен"
                                - идеята за оформяне на накатката на чирените във вид на отпечатък от едър грайфер на гума (ако правилно разбирам замисъла) е много оригинална, и ще бъде отличителен знак за ножовете от тази серия
                                - дупка за темляк - задължително
                                - заключване на острието - не ми е приоритет, даже липсата на заключване (и цепката за отваряне с палец) придава на ножа някакъв vintage чар. Кой от нас не е имал подобна ножка като дете ?
                                - гравиране на името/ника на собственика - задължително (дори и като допълнителна опция срещу заплащане - много държа на това)

                                И допълнителна идея от мен - задната част на дръжката да бъде оформена като шип за чупене на автомобилни стъкла, ако няма да оскъпи изработката твърде много.

                                ...
                                От мен 2-4 броя (в зависимост от цената и окончателния модел)
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X