Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

    Да уточня пак, че формата и всичко по ножа ще бъде изработено само за нас.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #47
      От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

      А нещо за трите размера - дължината на острието, целият в отворено положение и целият в затворено?
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #48
        От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

        еее по натам, при следващо ходене. Виж в сайта им, може да има там.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #49
          От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

          В сайта още го няма тоя модел, jose може да ни ги измери тия размери, ако е така добър :-)
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #50
            От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

            За мен един брой, за преговорите ако трябва съм наличен на 17 и 20 септември
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #51
              От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

              Aз също съм мераклия за "офроудърският" модел. Утре с шублера ще сваля размерите на моят.

              Коментар


              • #52
                От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                Нещо ми е много "кухненски" този скос, ноо добре маже лютеница! Карбонова дръжка? Имам приятел в Пловдив който изработва детайли от карбон и може да помогне. Само нахвърлям идеи за размисъл и нови предложения.

                Коментар


                • #53
                  От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                  От мене:

                  - за стоманата - твърдо Д2
                  - за формата - твърдо дизайна на ножарския форум (показаният от jose). Другият показан дизайн е прекалено "изтънчен"
                  - идеята за оформяне на накатката на чирените във вид на отпечатък от едър грайфер на гума (ако правилно разбирам замисъла) е много оригинална, и ще бъде отличителен знак за ножовете от тази серия
                  - дупка за темляк - задължително
                  - заключване на острието - не ми е приоритет, даже липсата на заключване (и цепката за отваряне с палец) придава на ножа някакъв vintage чар. Кой от нас не е имал подобна ножка като дете ?
                  - гравиране на името/ника на собственика - задължително (дори и като допълнителна опция срещу заплащане - много държа на това)

                  И допълнителна идея от мен - задната част на дръжката да бъде оформена като шип за чупене на автомобилни стъкла, ако няма да оскъпи изработката твърде много.

                  Втора идея (малко еретична) - чирените да са в контрастен цвят - напр. сигнално-оранжево.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    От мене:

                    - за стоманата твърдо Д2
                    - за формата - твърдо дизайна на ножарския форум (показаният от jose). Другият показан дизайн е прекалено "изтънчен"
                    - идеята за оформяне на накатката на чирените във вид на отпечатък от едър грайфер на гума (ако правилно разбирам замисъла) с много оригинална, и ще бъде отличителен знак за ножовете от тази серия
                    - дупка за темляк - задължително
                    - гравиране на името/ника на собственика - задължително (дори и като допълнителна опция срещу заплащане - много държа на това)

                    И допълнителна идея от мен - задната част на дръжката да бъде оформена като шип за чупене на автомобилни стъкла, ако няма да оскъпи изработката твърде много.

                    Втора идея (малко еретична) - чирените да са в контрастен цвят - напр. сигнално-оранжево.
                    каза го и вместо мен!подкрепям!ако може и острието да е малко по дългичко!рефлективно и ножа като цяло че лапите ми големи
                    Последно редактирано от Гробаря; 11-09-13, 20:38. Причина: допълнение
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #55
                      От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                      Никой ли ни иска от най-скъпата стомана? Оранжеви чирени имат смисъл. Възможно е да взема още 1-2 бройки, сроред предложението.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                        Не става с идеята за оранж, само ЧЕРНО. Е може някой някога и да направи оранжев G10 но, сега това не става.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #57
                          От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                          Това с шипа отзад мисля че съшо няма да стане. Ще питам?
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #58
                            От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            каза го и вместо мен!подкрепям!ако може и острието да е малко по дългичко!рефлективно и ножа като цяло че лапите ми големи
                            Страхувам се, че промени в модела (като дължина на острието и т.н.) няма да са възможни, освен ако не искаме да отидем на модел, изработен специално за нас и примерно 3 пъти по-скъп...
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • #59
                              От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                              Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                              Никой ли ни иска от най-скъпата стомана? Оранжеви чирени имат смисъл. Възможно е да взема още 1-2 бройки, сроред предложението.
                              Имам нЕколко ножове от прахоляци - заточването е истинска болка в гъз@, освен ако не си навит да инвестираш още 500 кинта в комплект извънземни камъни, и 2 години в медитация преди същинското заточване. Ся ако си манЯк като някои съфорумци, това едва ли е проблем. Ама аз съм схванат в ръцете (трудно завивам крушка в плафона на лампата), та предпочитам нещо дуракоустойчиво.

                              Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                              Това с шипа отзад мисля че съшо няма да стане. Ще питам?
                              Само питам Идеята е че това е автомобилен форум, та....

                              П.С. И да - благодарности на съфорумците zoro-1 и Андрей Боянов, че се заеха с неблагодарната задача за организиране на поръчката, на нас кибиците ни е лесно....
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Форумна поръчка за сгъваем нож "Менли" .

                                Имам едно предложение - към емблемата на форума да се добави годината. Понеже сигурно няма да е единственната поръчка е редно да се различават с нещо.
                                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X