Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от tirarista-traktorista Преглед на мнение
    само едно въпросче ако някак си сън се сдобил Т 55 как се прави реглаж на фрикционите при тва чудо
    Ти намери Т 55 пък ще ти регулираме фрикционите
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Стотици бежанци от Сирия ще бъдат настанявани в порутените помещения на бившия полигон на айтоските танкисти, който се намира в бургаския квартал Банево.
      http://flagman.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2...B5%D0%B2%D0%BE
      Има актуално видео от изкормения танков полигон.
      Може Колето да си припомни някоя несподеляна история
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.







        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          " Климат в России "
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Разбира се!

            Коментар


            • Re: Спомени на танкистите.

              Не им завиждам после какво чистене ги чака аз като новобранец се забих с висока скорост в една голяма локва, в следствие на което водата мина над водоотражателя и понеже карах походно кемафското отделение се напълни с кал и вода - само като се сетя как се чисти после и ми става тъжно

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Да хванеш делфинче - така при нас се викаш на подобните изпълнения.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  И аз съм "хващал делфинче", само че през зимата. Локвата изглеждаше плитка, но се оказа, че е дълбока и има 15см. лед. Като се бухнах вътре само видях, как черна стена от вода, кал и лед идва към мен. Едвам успях да си поема дъх и да си скрия главата в люка! Ледът щеше да ми счупи черепа! След като изкарах танка от локвата( педалът на газта не се отпуска при никакви обстоятелства) едвам успях да се изровя и да се покажа! Ледът се беше събрал под купола на едри късове. Бях мокър до кости. Бойното отделение се напълни с вода и кал до глезените. Кеф
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    На днешната дата, на 15 септември 1916 години за първи път танки влязли в бой при Сома. Така че честито, другари танкисти!





                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Втората част на състязанието Танков Биатлон.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Обърнете внимание не на тъпи, ама адски тъпи коментарии на водещ , а на възрастта на момчета - 19 годишен, 20 годишен, 22 годишен, най-старият 26 годишен много добре се справят със задачи. Все пък казарма трябва да има за да има Държава МЪЖЕ в нея!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Един от най-ярките ми спомени от военното училище въобще е свързан с кемафите и заниманията им след занятия със стрелби... Първо ги излизваха тези танкове (учебни Т-55), а после кладяха едни огньове и "варяха" гилзите в едни големи казани, за да ги почистят или аз не знам какво..?!! Съжалявах ги искрено - приличаха на тролове... Понякога си лягаха малко преди физ-зарядката. Тогава съвсем приличаха на тролове заради кървясалите от недоспиване очи. Вървяха към плаца за сутрешна проверка и залитаха....

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Обърнете внимание не на тъпи, ама адски тъпи коментарии на водещ , а на възрастта на момчета - 19 годишен, 20 годишен, 22 годишен, най-старият 26 годишен много добре се справят със задачи. Все пък казарма трябва да има за да има Държава МЪЖЕ в нея!
                            Казарма ТРЯБВА ДА ИМА! И то ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. Иначе възрастта не е критерий,стига на подготовката и задачите да се гледа сериозно.Примери много - 140 танка,пак толкова оръдия и незнаен брой транспортни средства,унищожени от 28 годишен младеж.Друг един пък,докато навърши 23 години (дете!) успява да извърши 1452 бойни полета,при които сваля 352 вражески самолета Затова казвам,че възрастта не е толкова важна,по-важно е как са те учили да гледаш на дългът.А на това учат в казармата.
                            Последно редактирано от Bat_Pepo; 23-09-13, 01:05.
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              Казарма ТРЯБВА ДА ИМА! И то ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. Иначе възрастта не е критерий,стига на подготовката и задачите да се гледа сериозно.Примери много - 140 танка,пак толкова оръдия и незнаен брой транспортни средства,унищожени от 28 годишен младеж.Друг един пък,докато навърши
                              Хайде да се съсредоточим върху танковете а не върху дали или не трябва да има казарма. Не за друго, ами все си мисля, че да варосвам дръвчета година и кусур не би трябвало да е задължително.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Хайде да се съсредоточим върху танковете а не върху дали или не трябва да има казарма. Не за друго, ами все си мисля, че да варосвам дръвчета година и кусур не би трябвало да е задължително.
                                Добре
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X