Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
    в зависимост от предавката-най добре завиваха на 1-ва/ на място/, 2-ра, 5-та и 7-ма.
    На 3-та,м 4-та и 6-та завиването беше почти непредсаказуемо и пожелателно
    Колко завива си зависи от разликата между двете съседни скорости. По-точно между тази на която си в момента, и по-ниската. Ако разликата е голяма-завиването е по-добре и обратно-ако разликата е малка("къса" предвака според гъзарския речник)-завоя е с по-голям радиус.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Ами 3-та , 4-та и 6-та там разликата беше най- малка и почти не ползвахаме при завиване.
      А пък за 6- та - не ми се говори -нито вървеше като хора там, нито завиваше.Някаква измислена беше...
      Говоря за руската модификация "Урал".Чешките и полски модификации не съм карал...
      А пък като спомня за полското "нес кафе "ИНКА""- ако такива са им били и танковете.....
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        В Айтос бяха само чехски и полски. Нямаше руски, та не знам как е при тях.
        Ама би трябвало да е същото-не може да се произвеждат с различни кутии в зависимост от страната на производство. Все пак се гони взаимозаменяемост.
        От нашите кемафи съм чувал, че на пета предавка завива най-добре. Лично аз не знам-бях мерач, и колкото километра имам навъртяни да карам са били нелегално. Демек-малко, не повече от 4-5, та и не си спомням подробности.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Ако се наложи да завиваш на 3- та и 4-та.Започва завоят, но радусът е голям, виждаш че завоят не може да ти "стигне" и инстиктивно се отнема газта , от което радиусът на завоя става още по-голям и следва мощна спирачка...
          Най- готино се "въртеше" на 2-ра и 5-та.
          За 7 -ма - там е висш пилотаж и е желателно да няма шапкари...
          Много дивотии сме правили на 7 -ма по нанадолнището и бабуните към Ломско шосе, за щастие без сериозни последствия.
          Имах чувството , че тази първа партида "УРАЛ"-ки ги бяха изпратили в България за тестване на идиотоустойчивост...
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Коле слушай що ти дума Пламен за завоите На това спускане към ломско шосе съм постигал 80 км/ч и скок във въздуха. С приближаването на пътя виждах колите , които спираха като видеха танковете. Но доста преди пътя правехме завой на 7 предавка и продължавахме на обратно.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Айде един подарък от мен за малки, но пък за сметка на това стоманени, танкисти - http://www.e-reading-lib.org/bookrea...ya,_zavtra.pdf

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Сърдечно благодаря за подаръка!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Айде един подарък от мен за малки, но пък за сметка на това стоманени, танкисти - http://www.e-reading-lib.org/bookrea...ya,_zavtra.pdf
                  Нещо не сполучвам да го отворя, що тъй?
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Заповядай.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                      Нещо не сполучвам да го отворя, що тъй?
                      Имаш някакви проблеми с нета.При мен се отваря веднага.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        И при мен не се отварят.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Свалете файл от мой пост #699

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Заповядай.
                            Благодарско.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              С Google Street View може да се посети част от АУЦ СЛИВНИЦА.Култовата столова...
                              Може да води част парка от вън , части от унищожена бронетехника, караулното ...Ех спомени...,
                              Прикачени файлове
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Като гледам и спокойно може да се влезне .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X