Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Ето школата в Сливница . Тази снимка е от 1 окт. 1983 г.
    По мое време(90-92) на мястото дето сте се строили бяха тоалетните. Мизерията и плъховете си бяха същите.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Мизерията и плъховете си бяха същите.
      Да само те са вечни и непреходни в БА.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
        Щом Даниел описва "новото" спално като мизерия, то тогава "старото" спално на горнобанци е строг тъмничен затвор -с землен под, двуетажни легла само с дюшеци, кемафите вместо шинели носеха "габини" и руски танкови ботуши.
        При първото ми влизане в това помещение като школник/ тогава школата бе към Горна Баня/ бях посрещнат със зверски ритник в челото от лежащия на втория етаж на леглото кемаф и зверски вик :"ДОКЛАДВАЙ!".Традицията повелявала докладът да бъде: "Откат нормален".Докато вляза в час получих няколко шута!Мизерията, която беше на АУЦ “Сливница “ ги беше направила зверове.Те имаха страх само от сержант “Пит”- началника на гарнизонния арест.Този звяр “Пит” имаше навика , да вкарва в гарнизонният арест даже караулът изпратен да охранява ареста!Появата му където и да е на полигона ,имаше ефект на атомна бомба-всичко живо се “потапяше”
        Изкарал съм година и половина в старите спални и си беше перфектно.Новото още не беше пуснато и не знам как е било.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Това тук на снимката са помещенията на школта в града Сливница.
            Там за РОУП-а имаше отделна баня с десетина душа и 1000 литров бойлер и цветен телевизор в спалното.
            Аз коментирах помещенията за горнобанските кемафи на полигона на АУЦ "Сливница".Там хигиената, водата и храната бяха лукс.Говоря за годините 1981-1983.
            Храната се набавяше чрез бартер с нафта от съседните села,къпането лятото беше на "подводния" полигон, пиенето -от бюфета на гаричката Алдомировци.Транспорт- учебно боен горнобански Т-55!
            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
            Пламен Златарев 0888 66 03 18

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Бях кемаф от горнобанските на АУЦ "Сливница" 1983-1985.Пиенето още си беше от Алдомировци и Малово.Храна имаше достатъчно в стола, а и артелната беше под ръка )).Имахме и баня с бойлер на дърва който работеше най-вече с нафта )). Ходехме на кино в Малово и даже и книги четяхме от тамошната читалня.Имахме си и телевизор в спалното. Идеално си беше.Понякога си ловяхме и рибка от блатото.Само добри спомени от двете години на Т72 във втори танков- първа рота.

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Да разбирам ли, че след септември 1983 АУЦ-а е станал "най-доброто'' място за живеене.
                Ако 55-ците са били "пенсионирани" в този период, със 72-ката да се правят разходки до Малово и гара Алдомировци е било доста смело начинание.Нали септември 1983 свалиха южнокрейския самолет и полжението много "спече"
                Интересно ми е 34-ките докога са просъществували в учебния парк на Сливница.
                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  34 - ките си бяха там , караха ги свръхсрочнослужащи сержанти. Ходех караул на танкострелковия - най-добрия караул. За разходки с танкове не съм чул , но нощни стрелби по зайци от ЗИЛ самосвал имаше много.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    През 1990г в учебния парк на школата нямаше 34-ки. Долу в поделението имаше консервирани.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Момчета, сега се сетих за още 1 български филм с участието на танкове: "Горещо пладне". Има Т-55. Филма е от 1966 по повеста на Йордан Радичков, в ролите Петър Слабаков, Григор Вачков и др.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        В Горна баня е бил Танковия полк ,в Сливница -УЦ и полигон ,а кашици имахте ли в Горна баня?

                        Коментар


                        • Re: Спомени на танкистите.

                          Горна баня е танкова бригада и имаше всякакви. Но всички в горна баня си бяхме кашици не е истина колко сме тичали по баирите

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            Момчета, сега се сетих за още 1 български филм с участието на танкове: "Горещо пладне". Има Т-55. Филма е от 1966 по повеста на Йордан Радичков, в ролите Петър Слабаков, Григор Вачков и др.
                            Веднъж ни дигнаха сигурно половината бригада и ни откараха някаде по трънско да атакуваме един баир облечени в стари български униформи. Филма е " В името на народа " . Друг път за някакъв военномедицински филм трябваше да запалим предната част на един танк с напалм и да извадим кемафа който е " ранен " .Извадих ме го , но после не можем да изгасим огъня. Тогава за пръв път видях какво е напалм , нещо като грес но гори страшно.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Като се заговорихме за филми с танкове, ако не е гледал "Звярът" ето линк към торентhttp://zamunda.net/catalogue.php?sea...catalog=movies
                              Филмът е доста реалистичен, сниман е в Израелската пустня с трофейни 62-ки,пленени във войната през 1973....
                              Само в един момент от филма малко се учидих когато командирът обвини мерачът че изпил спирачната течност и затова танкът няма спирачки.Не съм карал 62-ка , малко ми чудно спирачки на танк да разчитат на серво със спирачна течност, ама знае ли човек
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • Re: Спомени на танкистите.

                                Няма спирачна течност, само щанги и феродови обръчи около ПМЗ то.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X