Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    На цената на Лео-то. И пак си остава остарялата концепция от преди 70 години.
    Като изключим Т 14 Армата всички останали в този свят са концепция от преди 70 години . Т 72 поне има АЗ та не трябва някой да зарежда на ръка 50 килограмови снаряди .
    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
    че това известно не отвчера....
    То е известно само че Леопард не бяха участвали в реални бойни операции та да им се видят слабите места на практика .
    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Т-72 и Лео 2 са връстници. Доскоро вторият минаваше за супер-пупер и много защитен, докато кюрдите не ги напукаха с ПТУР от съветско време и се видя, че горят не по-зле от 72-ките ...
    Още от шейсе и някоя има поне няколко доклада на руските институти занимаващи се с броня и брониране на машини че съвременните ПТ срезства пробиват повече от колкото чисто физически можеш да натовариш на машина преди тя да се превърне в ДОТ . Изводите са че поразяващия елемент трябва да бъде срян преди контакта му с бронята . Съответно руснаците са тръгнали в това направление и първите системи за активна и динамична защита са още за Т 55 . Към момента само те имат достатъчнио надеждни такива системи а всички останали догонват в тази област .
    Последно редактирано от sek.1; 28-09-19, 05:37.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Т-72 и Лео 2 са връстници.
      А тука говорим за Т-55

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        . Т 72 поне има АЗ та не трябва някой да зарежда на ръка 50 килограмови снаряди ..
        А тия 50 килограмовите имат ли в заглавието едно У отпред?

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Колеги аз нищо не разбирам от танкове, ама ако танк без нафта и снаряди е възможно да се взриви докато го режат за скрап, какво ще стане ако някой го подпука с рпг то... просто тая история не ми се връзва....
          Последно редактирано от derhunter; 29-09-19, 22:10.
          0-

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
            А тука говорим за Т-55
            Ако визираш тези танкове на последните снимки-баш 72ки са си.

            Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
            Колеги аз нищо не разбирам от тонкове, ама ако танк без нафта и снаряди е възможно да се взриви докато го ружат за скрап, какво ще стане ако някой го подпука с рпг то... просто тая история не ми се връзва....
            Ми няма да ти се вързва. Щото не разбираш.
            Отдавна бронята не е тъпо парче дебела стомана. Вътре има разни отделения пълни с...нещо си. Което именно може да гръмне. То това му е предназначението де-да гръмне и да намали енергията с която снаряда се мъчи да пробие бронята.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              А тия 50 килограмовите имат ли в заглавието едно У отпред?
              Каквото и да пише теглото си е тегло . По принцип германците не използват обеднен уран . Спокойно могат да си позволят волфрамов карбид защото тяхната армия не воюва с никой и има чисто отбранителни функции . Сега други са специалистите по износ на демокрация Руснаците имат достатъчно Волфрам около 5% от световните залежи а Китай държи 85% . Обеднен уран в боеприпаси използват само американците .
              Последно редактирано от sek.1; 28-09-19, 18:33.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Ако визираш тези танкове на последните снимки-баш 72ки са си.

                Така е. Заблудил съм от снимката в хангара.

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Каквото и да пише теглото си е тегло . По принцип германците не използват обеднен уран . Спокойно могат да си позволят волфрамов карбид защото тяхната армия не воюва с никой и има чисто отбранителни функции . Сега други са специалистите по износ на демокрация Руснаците имат достатъчно Волфрам около 5% от световните залежи а Китай държи 85% . Обеднен уран в боеприпаси използват само американците .
                  Не за уран говорех за утилитарен иде реч.
                  А и на 72 -ката гилзите са картонени та и не тежат много!

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Гилзите не тежат, ама ОФ-то, майко мила.
                    Е, пак си е по-лек от унитарния, ама си тежи.
                    Зареждал съм над 100 снаряда(общо за двете години служба), и част от тях съм вадил след стрелби.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                      Не за уран говорех за утилитарен иде реч.
                      А и на 72 -ката гилзите са картонени та и не тежат много!
                      При Т 72 снаряда е съставен от две части снаряд и заряд . Заряда е в пресован картонен корпус и изгаря почти целия изхвърля само подона . При класическите снаряди гилзата е месингова или метална и като я изхвърли затвора на оръдието както е гореща пълнача трябва да я хване и да я върне обрадно в леглото . Поне при Т 55 е така .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Събират се гилзите за да се ползват повторно.
                        Иначе и Т55 има изхвъргач да ги мята назад ама това при война де!
                        По спомен на 55 снаряда тежеше нещо от сорта на 35 кила .

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Каквото и да пише теглото си е тегло . По принцип германците не използват обеднен уран . Спокойно могат да си позволят волфрамов карбид защото тяхната армия не воюва с никой и има чисто отбранителни функции . Сега други са специалистите по износ на демокрация Руснаците имат достатъчно Волфрам около 5% от световните залежи а Китай държи 85% . Обеднен уран в боеприпаси използват само американците .
                          От средата на 70-те миналият век, обеДинен уран в боеприпаси ползват САЩ, СССР, Франция и Велико?британия.
                          Кой колко процента от световните запаси на волфрам имал, няма нищо с достъпността, свойствата и целите на употреба на урана.
                          Последно редактирано от Primrouse; 28-09-19, 21:40.
                          It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                          Mark Twain
                          https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            А тука говорим за Т-55
                            Я погледни пак снимките. Аз на тях 55-ца не виждам ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                              От средата на 70-те миналият век, обеДинен уран в боеприпаси ползват САЩ, СССР, Франция и Велико?британия.
                              Кой колко процента от световните запаси на волфрам имал, няма нищо с достъпността, свойствата и целите на употреба на урана.
                              Точно! А преди да го въведат във военната индустрия се е ползвал (и все още се използва! - във формула 1 примерно) за всякакви тежести-противотежести.
                              Не по-опасен от (примерно) оловото метал.

                              Коментар


                              • Alexr
                                Alexr коментира
                                Редактиране на коментар
                                Не съм съвсем сигурен колко е токсичен. При разглобяването на Боинг 747от първите серии, където уран 238 присъства като противотежест или баласт, му отделят специално внимание. Все пак всички елементи в тази част от Менделеевата таблица са токсични, но все пак са различно токсични.

                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
                              От средата на 70-те миналият век, обеДинен уран в боеприпаси ползват САЩ, СССР, Франция и Велико?британия.
                              Кой колко процента от световните запаси на волфрам имал, няма нищо с достъпността, свойствата и целите на употреба на урана.
                              Едва ли има съветски боеприпас за тежките системи който да не съм го виждал и такъв със сърдечник от обеднен уран поне в България не е влизал . Сега в новите им боеприпаси какво ползват нямам представа . Проблема при него е не радиоактивността а че е силно токсичен .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • davc
                                davc коментира
                                Редактиране на коментар
                                1234567890
                                Последно редактирано от davc; 15-04-20, 09:15.

                              • davc
                                davc коментира
                                Редактиране на коментар
                                Да е токсичен, колко пък да е токсичен - приблизително колкото за всеки друг тежък метал (отново например оловото).

                              • davc
                                davc коментира
                                Редактиране на коментар
                                1234567890

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X