Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Момци дано са ви сменили ВОСа че като гледам никой вече в танк не може да влезе То дано не се налага .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
      Ако това е "горният" район на Айтос,то колегата Беров трябва да е служил в 2-ри танков батальон.Аз също служих там по същото време(март 1991-март 1992) но в МХ батареята(командир/ЗКВ на Тунджа),но по мои спомени всичките Т-55 на 2-ри бат,бяха Т-55АМ2-с Кладиво и екрани по купола.Може това да е Банево-там също имаше баири.
      Това е бригадата долният район В първи батальон 2 ра рота по същото време съм служил и аз

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Момци дано са ви сменили ВОСа че като гледам никой вече в танк не може да влезе То дано не се налага .
        То и по старите времена над 50 години вече не те викат.
        Целта на сбирката беше да си спомним лудите млади години.
        Да ти кажа невероятно преживяване беше срещата.
        Нощта не стигна си разкажем всичко.
        Все пак 33 години са минали.
        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
        Пламен Златарев 0888 66 03 18

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
          Че парковете бяха с гръб към баира не споря.Бяха 3 или 4 разположени стъпаловидно един над друг.Там бяха и постовете 1,2 и 3(ляво,горе и дясно на парковете)като 1-ви и 2-ри бяха обходни а 3-ти през деня на вишка а вечер обходен.Но на снимката не виждам големите портални врати на автопарка,снимката ако е от там може да е правена долу под парковете,където беше сградата на ГСМ-а,акумулаторното,Дежурният по ГСМ/парк и където стояха двата дежурни влекача-единият верижен на базата на СУ-100 а другият колесен Джуган.Колегата споменава "учебен парк" а такъв горе нямаше,освен едни 10-на Т-55 дето стояха под един навес до вишката на стрелбището-онова дето беше вляво от спалният корпус-отатък дерето.
          Тази снимка /имам още две подобни/ е направена зад бойният парк на долният район Имаше авто мивка за танкове и съвсем малък плац за ТО на учебните машини Имаше и бараки на старшините за резервни части виждат се на заден план Тези машини на снимката са учебни на /от/ горният район на 2 ри и 3 ти батальон Вижда се по номера на куполата Нашите всички започваха с 71 Лично аз бях кемаф на 7123 преди да я изпратят в Карлово След това ме направиха ротен водач на машина 7120

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
            То и по старите времена над 50 години вече не те викат.
            Целта на сбирката беше да си спомним лудите млади години.
            Да ти кажа невероятно преживяване беше срещата.
            Нощта не стигна си разкажем всичко.
            Все пак 33 години са минали.
            Е кой да викат ...синовете дето не са ходили в казарма и друго освен Голф не могат да подкарат ...пак ние ще сме на първа линия
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Не би трябвало да е Банево. Там зад парка няма никакъв баир.
              Според мен е точно в горния район, в тези паркове по мое време бяха строени 34-ки, с туби масло и нафта пред всяка машина, а акумулаторите бяха закачени на общи кабели за поддържане на заряда. Пак пред всяка машина.

              Ся... дали за били 34-ки-тогава не бях в състояние да преценя, за мен си бяха танкове. Зелени... Влизал съм 2-3 пъти в тези парковем та оттам спомените за тубите и акумулаторите. Може и някакви други машини да са били.
              Обаче парковете бяха обърнати точно с гърба си към баира на който се стоварваше десанта на противника.
              Та оттам съдя.
              Васил Беров да каже като прочете.
              Да на Банево парка има съвсем друг изглед и друго разположение

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                92 март се уволних в Айтос .Взводен командир старшина-школник Михалев. Машините бяха Т55 с лазерен далекомер. Големи стрелби бяха. Всяка седмица вкладна цев веднъж месечно щатни снаряди. Сега съм 92 кг. срещу 72 през далечната 92 ама пак мога да се навра в желязото за норматив. Ако ме изтърват да седна на механик-водача на мястото нямам думи.....
                Последно редактирано от gali_km; 24-10-16, 21:05.
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Момци дано са ви сменили ВОСа че като гледам никой вече в танк не може да влезе То дано не се налага .
                  Едва се напъхах вътре Имаше ден на отворените врати на военния музей

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                    Сега съм 92 кг. срещу 72 през далечната 92 ама пак мога да се навра в желязото за норматив. Ако ме изтърват да сена на механик-водача на мястото нямам думи.....
                    Вече няма на какво . Продадено ; подарено ; нарязано и тнт .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                      92 март се уволних в Айтос .Взводен командир старшина-школник Михалев. Машините бяха Т55 с лазерен далекомер. Големи стрелби бяха. Всяка седмица вкладна цев веднъж месечно щатни снаряди. Сега съм 92 кг. срещу 72 през далечната 92 ама пак мога да се навра в желязото за норматив. Ако ме изтърват да седна на механик-водача на мястото нямам думи.....
                      В кой батальон и коя рота си служил колега

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Вече няма на какво . Продадено ; подарено ; нарязано и тнт .
                        Много си прав Още от тогава ги почнаха /92ра/ В карлово ги пращаха да отделят куполата и да ги направят на некви влекачи и тн и тн

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Не ги помня тези работи. Батальона беше само един. другите бяха "Кадрирани". Бяхме в града до автогарата.В ротата имаше два взвода за третия нямаше "кадри". Аз бях единия взводен командир другия беше лейтенант "дихател " от военно училище. Старшина на ротата беше Байчев ако не бъркам разжалван до мл. сержант по милост със сержантски пагони. Старшина на другата рота беше Димо секса.....
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от VASIL BEROV Преглед на мнение
                            Да на Банево парка има съвсем друг изглед и друго разположение
                            В Банево ходехме всяка седмица на стрелби с МХ-тата.Тръгвахме сутрин преди закуска с 1 или 2 Тунджи+МТЛБ-то на батарейният,там стреляхме 10-20 мини на машина и обратно в Айтос по черните пътища.Към батареята имахме зачислено и едно оръдие ЗиС-3 за него имаше огромно количество снаряди,че си го дърпахме от време на време до Банево да стреляме и с него.Помня малко преди да се уволня(март 92)-късната есен на 91 или зимата на 92 беше имаше едно голямо учение на бригадата на Банево,ние една седмица бяхме командировани там и спяхме в учебният корпус.Стреляше се с всичко-танкове,МХ-та,Гвоздиките от дивизиона в Лозово.Тогава за тези стрелби лично от бившият вицепрезидент генерал Ангел Марин-тогава началник Ракетни Войски и Артилерия на 3-та Армия получих 5 дни отпуск за "отлични стрелби"-така пише в военната книжка .Колеги някой помни ли как се казваше онази дискотека в Айтос-в градския парк?"Космос" ли беше нещо подобно ли мале колко сме бяга ли петък и събота да ходим там вечер ,бяхме много луди на 19 години.

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              В няколко поста по различно време се споменаваше за изгоряла 72-ка на Сливница.
                              Ето една снимка на Ивайло Димитров на злощастната машина.Някой ако знае повече да сподели.
                              Безспорните факти са ,че няма човешки жертви , няма взрив защото танкът е бил учебна машина на Сливнаца и по тази причина е бил разснаряден.Случката е станала преди 1993 г и май е на първи батальон
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шшшш.jpg
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5739061
                              Последно редактирано от Пламен Златарев; 27-12-16, 20:50.
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Весели РОУП-аджи на Сливница 1991-1993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10250262_504494086343790_8037417285277241314_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5739050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1554542_504494113010454_4034214316895387904_n.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5739051
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X