Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Това са РОУП-аджиите след март 1992г. Тогава от РОУП-а се уволнихме около 25 човека, останаха 5 мартенци и това са новобранците.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Това са РОУП-аджиите след март 1992г. Тогава от РОУП-а се уволнихме около 25 човека, останаха 5 мартенци и това са новобранците.
      Беше ли вече изгоряла 72-ката на по-горната снимка.
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от VASIL BEROV Преглед на мнение
        Едва се напъхах вътре Имаше ден на отворените врати на военния музей
        Влизам одма, с това последното поздравлявам всички любители на ингилиския от долината на широките гащи (дет' съм служил). Уволних се 66 кила, а сега след 27 лета и зими съм 68.
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15741215_599730720220557_478775522671667753_n.jpg
Прегледи:1
Размер:52.0 КБ
ID:5739242

          Добрата стара 62-ка , направена на влекач.
          Що си нарязахме другите , които можеше да станат на влекачи.
          Мъча се , да си представя една "ПУСТИННА КОТКА" в този снежен ад
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • Re: Спомени на танкистите.

            Карал съм такава в горна баня. Много върви без купола. Теглих фадромата да не падне в Домуз Дере. Все едно нищо не бях закачил. Излезе като тапа от шампанско. Много са лесни за ремонт. Зимата само палиш печката да подгрее машината и пали от раз.

            Коментар


            • От: Re: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Карал съм такава в горна баня. Много върви без купола. Теглих фадромата да не падне в Домуз Дере. Все едно нищо не бях закачил. Излезе като тапа от шампанско. Много са лесни за ремонт. Зимата само палиш печката да подгрее машината и пали от раз.
              Здравеи
              Коя година слухи в Бригадата?
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • Re: Спомени на танкистите.

                По груби сметки 93 септември школа, после Мамарчево, Ямбол, Горна баня 34300 края на 94 та.
                В бригадата бях единствения срочно служещ сержант механик водач. Беше повишение за заслуги в мамарчево.

                Коментар


                • От: Re: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  По груби сметки 93 септември школа, после Мамарчево, Ямбол, Горна баня 34300 края на 94 та.
                  В бригадата бях единствения срочно служещ сержант механик водач. Беше повишение за заслуги в мамарчево.
                  Тькмо сьм се уволнил .
                  Иначе влязох септемвриец 91 в Русе школа та за механо водачи на колесни БТР и Бердеми там боях до края на фев, 92 , след това в бригадата в Щабна свьрзочна рота , единствения в бригадата Бтер.
                  Имам и две снимки с него на кьрлежа някькьв показ беше ще се опитам да ги Кача.
                  Командир на Бригадата под.полковник Рошкев
                  Единствено и само той ми разписваше книжката дори и грацките
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                    Добрата стара 62-ка , направена на влекач.
                    Що си нарязахме другите , които можеше да станат на влекачи.
                    Мъча се , да си представя една "ПУСТИННА КОТКА" в този снежен ад
                    Пустинната котка е машина от класа на БРДМ проектирана за съвременния тип градски бойни действия . Верижното окачване няма нищо общо с колесното .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • Re: От: Re: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                      Тькмо сьм се уволнил .
                      Иначе влязох септемвриец 91 в Русе школа та за механо водачи на колесни БТР и Бердеми там боях до края на фев, 92 , след това в бригадата в Щабна свьрзочна рота , единствения в бригадата Бтер.
                      Имам и две снимки с него на кьрлежа някькьв показ беше ще се опитам да ги Кача.
                      Командир на Бригадата под.полковник Рошкев
                      Единствено и само той ми разписваше книжката дори и грацките
                      Рошкев все още беше началник щаба на бригадата докато се уволних. Имаше и един пълен тиквеник началник парк, който ни караше да боядисваме брезичките бели, да чистим тревата между паветата с джобно ножче и да бутаме агрегата да пали на скорост. С две думи пълен идиот. От казармата научх много, но ей такива идиоти ми съсипаха хубвата служба. Същия малоумник беше и лейтенанта назначен за командир на първа рота първи взвод 34300 през 95 та. Пълен комплексар. Дано чете форума. Даже името му не помня. Уважавам и до днес майор Игнатов, командира на поделението. Голяма плетка, но беше готин и пускаше страхотни лафове. Беше направил табелка на писаря си по време на проверка от генщаба "Главен клатику*ец на началник щаба". Обръсна гола глава видинския "много добър мой приятел" в деня преди уволнението. Мойте уважения и към Рошкев. Мъж на място и страхотен командир лишен от простотията на военните. Зимата не можах да запаля влекача, наложи се да го запаля на скорост и да мина покрай щаба, абсолютно забранено. Рошкев ме хвана и само ми каза много внимателно да мина нагоре и да се върна в парка. На уволнението ме наградиха за добра служба, толкова се бях напил, че едвам се качих на трибуната, а тиквите даже и по телевизията ме даваха.
                      Последно редактирано от Daniel; 31-12-16, 19:44.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                        Беше ли вече изгоряла 72-ката на по-горната снимка.
                        Да, беше. Да не те излъжа, но мисля, че изгоря през лятото или есента на 91-ва. Доста време стоеше на входа на Горнобанския парк на АУЦ-а.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: Re: От: Re: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Рошкев все още беше началник щаба на бригадата докато се уволних. Имаше и един пълен тиквеник началник парк, който ни караше да боядисваме брезичките бели, да чистим тревата между паветата с джобно ножче и да бутаме агрегата да пали на скорост. С две думи пълен идиот. От казармата научх много, но ей такива идиоти ми съсипаха хубвата служба. Същия малоумник беше и лейтенанта назначен за командир на първа рота първи взвод 34300 през 95 та. Пълен комплексар. Дано чете форума. Даже името му не помня. Уважавам и до днес майор Игнатов, командира на поделението. Голяма плетка, но беше готин и пускаше страхотни лафове. Беше направил табелка на писаря си по време на проверка от генщаба "Главен клатику*ец на началник щаба". Обръсна гола глава видинския "много добър мой приятел" в деня преди уволнението. Мойте уважения и към Рошкев. Мъж на място и страхотен командир лишен от простотията на военните. Зимата не можах да запаля влекача, наложи се да го запаля на скорост и да мина покрай щаба, абсолютно забранено. Рошкев ме хвана и само ми каза много внимателно да мина нагоре и да се върна в парка. На уволнението ме наградиха за добра служба, толкова се бях напил, че едвам се качих на трибуната, а тиквите даже и по телевизията ме даваха.
                          Както се казва зелената боя и простотията в казармата не липсва .
                          Иначе Рошкев не допусна танковете да слезат на жьлтите павета
                          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            Да, беше. Да не те излъжа, но мисля, че изгоря през лятото или есента на 91-ва. Доста време стоеше на входа на Горнобанския парк на АУЦ-а.
                            Повече подробности знаеш ли?
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Батальон от Сливенската танкова бригада на полево учение през 2004 г.
                              Снимката на Георги Коев.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15823425_1643988978952011_824912856485083623_n.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5739601
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Интересно.
                                Танково гробище до Монтана , заснето от литовци.
                                http://pamirsta.lt/bulgarijos-tanku-k
                                apinynas/
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3500.JPG
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5739860
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Т3512.JPG
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5739862
                                Последно редактирано от Пламен Златарев; 08-01-17, 20:42.
                                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X