Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Винаги е грехота да се реже работеща машина.
    Пък била тя и за убиване на хора.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Някъде назад в темата вече е коментирано, че рязането на един танк струва повече от парите които ще се вземат от скрапа.Освен това имаше и някакъв проблем с купола(до колкото си спомням при рязане там нещо гърмеше).
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
        Не е единична машина,цяла композиция е! Товарят ги с кран, машините не са в движение. Има репортаж за тях (гледах го тук във форума), седят под открито небе на пистата. Интересно ми е каква ще им е съдбата, пак ли някой наш човек ще наблажи?!
        Дали не са тези (случайно във фб видях) ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1569516972477.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5821453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1569516983568.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5821454

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Явно са същите, тази дето и се вижда номера ( без последната цифра) я има и на моите снимки и е 1332.Нещо стана със снимките ми ,и не излязоха както трябва,но както и да е.
          На къде ли са ги подкарали, дали за ремонт...

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Идиоти!
            Вързали с колан ствола, та да не мърда при транспорта.
            В купола си има специален стопор който фиксира задницата(казиона) на оръдието към купола, и няма мърдане. Руснаците му викат "тяга".
            А за напречното мърдане си има застопоряване на купола, и там няма мърдане.
            Но да речем, че тези системи не работят, ако са счупени или износени.
            Но начина по който са вързали оръдието предполага две тресчотки в двата свободни края на колана. Надали е така, най-вероятно си е по стандартния начин-от единия край кука, от другия тресчотката.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Украинците запалиха и ползваха един който е стоял десетилетия за паметник,тия машини е можело да се ползват при бедствия и аварии според мен поне,не съм танкист ма и не трябва много за една консервация па ако ще и Българска да е,няма далавера обаче
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Няма нужда от такива машини за цивилни нужди.
                За почти всички нужди обикновен трактор(с гуми) ще свърши работа, а за по-специалните има и верижни такива.
                И са в пъти по-икономична, и са си предназначени за цивилна употреба.
                Тези танкове, от конкретните снимки горят 300/100, и тежат, тежат... А и не са чак толкова проходими, за две години в казармата няколко пъти съм виждал закъсали танкове.
                А да не говорим, че ресурса на двигателя и трансмисията е мижав в сравнение с машина предназначена за цивилна употреба.

                Просто танка си има предназначение, строго профилирана машина, и поради това не е удачно да се използва за друго освен за война.
                А, че може-може. Едни руснаци даже орат с танк.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Танка паметник беше част от пропагандата около събитията в Източна Украйна.
                  Иначе това нито е да го ползваш, нито е да го ремонтираш, нито да го нарежеш, най-добре е да го дадеш на някой да си блъска главата.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    ... Иначе това нито е да го ползваш, ...
                    Това съвсем спокойно можеш да го ползваш след подходяща модернизация с усилване на защитата и подмяна на система за управление на огъня. И няма да е по-лошо от един Лео 2А4, който гори точно толкова добре ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Някъде назад в темата вече е коментирано, че рязането на един танк струва повече от парите които ще се вземат от скрапа.Освен това имаше и някакъв проблем с купола(до колкото си спомням при рязане там нещо гърмеше).
                      Навярно така мислят и тези дето подаряваха танкове на Македония ,на други ги продаваха за жълти стотинки. Я закарай един танк в Столипиново да видим дали ще са на загуба. Иначе , ако се обяви обществена поръчка , която да я спечели правилният човек , да мине през трима подизпълнители , да се налапат всички по веригата , няма да е на далавера.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Навярно така мислят и тези дето подаряваха танкове на Македония ,на други ги продаваха за жълти стотинки. Я закарай един танк в Столипиново да видим дали ще са на загуба. Иначе , ако се обяви обществена поръчка , която да я спечели правилният човек , да мине през трима подизпълнители , да се налапат всички по веригата , няма да е на далавера.
                        Тези които ги подариха на Македония, мислеха като онези, които решиха столицата да не е Търново, а София.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Това съвсем спокойно можеш да го ползваш след подходяща модернизация с усилване на защитата и подмяна на система за управление на огъня. И няма да е по-лошо от един Лео 2А4, който гори точно толкова добре ...
                          На цената на Лео-то. И пак си остава остарялата концепция от преди 70 години.

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            На цената на Лео-то. И пак си остава остарялата концепция от преди 70 години.
                            Т-72 и Лео 2 са връстници. Доскоро вторият минаваше за супер-пупер и много защитен, докато кюрдите не ги напукаха с ПТУР от съветско време и се видя, че горят не по-зле от 72-ките ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Ей тая снимка:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:leo.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5821511

                              направо ме срази!
                              Не съм вярвал, че германец може да измисли толкова малоумно решение...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Leopard-2-A4-31.jpg
Прегледи:1
Размер:660.0 КБ
ID:5821512
                              Последно редактирано от ЕМО; 27-09-19, 22:58.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Че това известно не отвчера....
                                Последно редактирано от derhunter; 29-09-19, 22:08.
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X