Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Пламене, а нещо междинно на Т-34 и Т-54 имали ли сме? И къде и кога пристигат първо 54 и 55? По разказвано от баща ми, на втората му година в Горна баня получават нови 55ци, т.е. около 1959год. Той не е карал такъв и не претендирам за точност на сведенията. За сметка на това пък са имали и една "Пантера"...
    Не не сме имали то реално и руснаците нямат нищо читаво между Т 34 и Т 54 .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Т-44 има ли някакво разпостранение или е слабо?

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Т-44 и в СССР е малко известен,естественно при 1800 произведени танка и повече от 30 000 Т-34/85,а и през 1947 вече започва да постъпва Т-54.

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
          Т-44 има ли някакво разпостранение или е слабо?
          Никакво у нас . Дори и в СССР по техните мащаби е много слабо разпространен . Произведени според различни източници под 2 000 бройки като част от тях след различни модернизации са служили до към 1970 година в съветската армия .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            За у нас ясно, за рашките ми беше любопитно.

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Това не знаех,че го има....


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1885.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5723286

              https://www.google.bg/maps/place/42%...94!4d23.000595

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Има го, колега, и още се поддържа!Всяка година доброволци го варосват, да се вижда от далеч и да напомня какво е имало по тези места.

                Тука намерих една връзка, става дума за бригадата в Горна Баня, от която са част и местата, които се виждат на снимката.Пускам линк, ако не отговаря на правилата се извинявам : http://socbg.com/2016/08/%D0%BD%D0%B...%B8%D1%8F.html

                Мисля, че съм срещал името Рошкев в темата назад.

                Коментар


                • Re: Спомени на танкистите.

                  Аз служех при него по времето когато беше командир на бригадата. Наистина бяхме много добре оборудвана бригада. Даже и повечето машини бяха в идеално състояние. Помня, че ги припалвахме честичко в края на службата ми.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Oще малко снимки от АУЦ Сливница , през 90-те.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5723824Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5723825Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5723826Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:2
Размер:104.6 КБ
ID:5723827Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5723828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5723829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5723830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5723832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5723833
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Пламен Златарев; 23-08-16, 20:16.
                    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                    Пламен Златарев 0888 66 03 18

                    Коментар


                    • Re: Спомени на танкистите.

                      Гола вода е калта на Сливница. На Мулдава беше до коляно, гъста, лепкава, като глина. Карал съм и на двата полигона.

                      Жалко, че нямам нито една снимка от там. И любимата ми учебна машина на сержант Лозан. Според мен най добре поддържаната учебна машина. Всичко и работеше както трябва.
                      Последно редактирано от Daniel; 23-08-16, 20:21.

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Ха така, малко снимки на 72-ки с кожусите на оръдията.
                        Щото в "полската" тема Станьо ме засрами със снимка на танк без кожусите, били изпопадали при истинската експлоатация на танка.
                        А аз пък за две години в Айтос не видях танк(учебен, бойните си стояха в парка) на който да се налага да се махат кожусите на цевта поради повреди, смачкано и т,н.
                        А аз самия съм събарял с оръдието дръвче-може би 5-8 см в диаметър, като го посрещнах точно странично. При едно преминаване на овраг не се разбрахме с кемафа накъде да завъртя оръдието, та когато видях дръвчето в призмата беше късно за всякаква реакция, и оръдието сочещо на 90 градуса встрани удари дръвчето с някой от кожусите, та го събори.
                        После по кожуха имаше сравнително дълбок белег, но пък изобщо не правеше впечатление на фона на очуканата машина, та ми се размина.
                        При следващата проверка на оръдието дали е право-доста съхнех и вехнех, ама нямаше никакъв проблем-калибъра си мина през ствола като влак през тунел
                        Последно редактирано от Кольо; 23-08-16, 21:54.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Ама сте баровци с тия камуфлажи ей... как мечтаехме за такива ние в епилаторките
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Не сме ние, т.е аз.
                            Снимките са на един мой съгражданин ,който ми беше школник през далечната 1982 и след това стана офицер в Бригадата след 1992
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • Re: От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Ама сте баровци с тия камуфлажи ей... как мечтаехме за такива ние в епилаторките
                              Не са камуфлажи а са танкистките одежди. Те бяха зелени и бяха много по добри от епилаторките. В поделението после си си с въшкарника.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Ха така, малко снимки на 72-ки с кожусите на оръдията.
                                Щото в "полската" тема Станьо ме засрами със снимка на танк без кожусите, били изпопадали при истинската експлоатация на танка.
                                В случая със сливнишкия Т 72 кожуха най вероятно е свален точно за да не пострада . Идея си нямаш колко неща изпадат от една верижна бронирана машина след един месец юркане по полигона Колко време ти оцеляват огледалата на джипа в гората В реална бойна обстановка много бързо техниката губи парадния си вид .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13665576675418.jpg
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5723913
                                Последно редактирано от sek.1; 24-08-16, 06:53.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X