Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна бронирана техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвременна бронирана техника

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    А че динамичната защита върши много добра работа върши . .
    Именно, пореден нагледен пример.
    Имахме Т-90, който е много ъпгрейднат Т-72 със съвременна динамична защита издържаща на Тоу, имаме и М60 с динамична защита издържащ на Корнет.
    И в двата случая удара е почти на едно и също място, и в двата случая динамичната защита спасява само с контузени членове на екипажа, и танковете след ремонт могат да се върнат в строя.

    Така, че в случая модернизиран турски М60 не го сравнявай като защита с Т-55, а с Т-72/90.

    Коментар


    • От: Съвременна бронирана техника

      М 60 като го гледам как слънцето свети през купула става само за скпап . Тука никакъв ремонт вече не е възможен и рентабилен . При Т 90 нямаме пробиване на основната броня . Друг е въпроса дали си заслужава влагането на средства в толкова стара машина защото реално модернизирането с динамична защита не си е свършило работата . Т 72 е с композитна броня която е значително по здрава от лятата хомогенна броня . Явно да надграждаш системи за защита на нейна база е много по ефективно . ОБТ на Турция си остава още М 48 около 1500 броя и М 60 около 1000 броя . Имат около 400 Леопард 1 и около 400 Леопард серия 2А4 . Новия им ОБТ Митюп още е на ниво проект и прототип . Германците отказаха да им продадат по модерна версия на Леопард и явно разчитаха на помощ от руснаците при проектирането и построяването на новия танк ама сега и там им се разсъхнаха нещата .
      Последно редактирано от sek.1; 31-05-16, 04:57.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Съвременна бронирана техника

        Ами бюджетно решение е за турците. Леопард 2А7 е с експортна цена от 19 милиона долара, Меркава 4 - 16 милона, Абрамса пък е 18 милончета.... и т.н.
        Пък Sabra Mk.III MBT (M60A1/A3) е само за 4.5 милиона и хич не лъже. 120 мм оръдие от Меркава, защити, електроника,нов двигател... оферта си е за комшиите.







        По-евтино само Т-90, ама руски танк няма да купят.
        Последно редактирано от nitro; 31-05-16, 08:45.

        Коментар


        • От: Съвременна бронирана техника

          Така е пред Корнет и подобните всички са равни дали струва 5 или 15 милиона унищожава го с еднаква ефикасност . Единствено комбинацията от няколко защитни системи на руските танкове дава някаква относително сигурна защита срещу управляеми и неуправляеми ПТ ракети . В интерес на истината до преди турците да сътворят тая дивотия с руския самолет купуваха доста оръжие от Русия .https://lenta.ru/news/2010/07/01/cornet/ http://nvo.ng.ru/armament/2001-09-28/6_turkey.html
          Последно редактирано от sek.1; 31-05-16, 19:21.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Съвременна бронирана техника

            Аз за сигурна защита - КАЗ, проверена в бойни действия се сещам за Меркава - преди време пуснах клип как унищожава от разстояние ракета срещу нея.

            Руската явно не работи - два Тоу удариха два Т-90. Единия му пуснаха снимка от към здравата страна, на втория нито фотка. Явно има проблем.

            Коментар


            • От: Съвременна бронирана техника

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Аз за сигурна защита - КАЗ, проверена в бойни действия се сещам за Меркава - преди време пуснах клип как унищожава от разстояние ракета срещу нея.

              Руската явно не работи - два Тоу удариха два Т-90. Единия му пуснаха снимка от към здравата страна, на втория нито фотка. Явно има проблем.
              За да работи поне трябва да е включена . Като е включена обикновено става това : https://www.youtube.com/watch?v=Nq3kxFZIc8s
              Последно редактирано от sek.1; 01-06-16, 04:36.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Съвременна бронирана техника

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Аз за сигурна защита - КАЗ, проверена в бойни действия се сещам за Меркава - преди време пуснах клип как унищожава от разстояние ракета срещу нея.

                Руската явно не работи - два Тоу удариха два Т-90. Единия му пуснаха снимка от към здравата страна, на втория нито фотка. Явно има проблем.

                аз знам за три. Единия му пуснаха снимка от здравата страна, а за двата нито фотки. Явно има проблеми.
                ПП. Някой след мен няма ли да увеличи бройката.

                Коментар


                • От: Съвременна бронирана техника

                  И тези системи не са панацеята просто дават повече шансове за оцеляване на бойното поле . Без тях един изстрел с ПТ гранатомет е достатъчен за унищожаване и на най съвременната бронирана машина . Всичките дори и най старите от типа на РПГ 7 пробиват повече твърда броня от колкото можеш да качиш чисто физически . По тоя път ще отидем до 200тонния Маус на Хитлер . И сега Абрамс и Леопард са около 70 тона . Живота на танкистите в съвременен танк за 20 милиона долара е не по малко гаден от живота на колегите им през първата и втората световна .
                  Последно редактирано от sek.1; 01-06-16, 06:25.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Съвременна бронирана техника

                    Льоклерк XLR

                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Съвременна бронирана техника

                      Той и така си беше ,най тежкият ОБТ,еле пък сега не ми се мисли колко тона е станал.

                      Коментар


                      • От: Съвременна бронирана техника

                        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                        Той и така си беше ,най тежкият ОБТ,еле пък сега не ми се мисли колко тона е станал.
                        Аз па мислех, че е по-лек от разните ейбрамси, леопарди и челинджъри!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Съвременна бронирана техника

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          Той и така си беше ,най тежкият ОБТ,еле пък сега не ми се мисли колко тона е станал.
                          Далече е от най тежкия . Последните модификации стигна до 58 тона с тези още 2-3 отгоре да е .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Съвременна бронирана техника

                            Базовият Леклерк от първите серии да-най лек е но при последната модификация АМХ-56 AZUR тонажа вече е 64 т. при 62 за Чалънджера-2,61-Лео 2А5(58 т. Лео 2А6) и 60/61 М1А2 SEP

                            Коментар


                            • От: Съвременна бронирана техника

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              Базовият Леклерк от първите серии да-най лек е но при последната модификация АМХ-56 AZUR тонажа вече е 64 т. при 62 за Чалънджера-2,61-Лео 2А5(58 т. Лео 2А6) и 60/61 М1А2 SEP
                              Най-тежката модификация на Льоклерк дето намирам е под 58 т срещу 62.5 т за леопард 2А5 (там някъде са и Челиндъра и Ейбрамса) и до над 68 т за Leopard 2А7!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Съвременна бронирана техника

                                Германското предложение за перспективна БМП - Линкс.





                                Предлагат се две модификации - KF31 и KF41, съответно с 6 и 8 души десант, масата на по-тежкия вариант е 38 тона. Екипажът е от трима, бронирането покрива 5 ниво по стандартите STANAG 4569 - защита от 25мм подкалибрени боеприпаси на дистанции над 500 метра (не се уточнява каква е отпред и по бордовете).
                                Бойният модуле Ланс - с 35мм оръдие, в което освен бронебойни боеприпаси, има ОФ, както ОФ снаряди с детонация на зададена точка от траекторията. Допълнително има 7,62мм картечници и брониран пакет за две ПТ-ракети (май засега няма интегрирани такива - планира се да са Спайк).
                                Има усъвършенствана система за управление на въоръжението, оптико-електронен прицелен комплекс с лазерен далекомерен канал, плюс топловизорни камери за командира и мерача.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X