Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна бронирана техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Съвременна бронирана техника

    Интересно е че нямат изгубен екипаж и всичко се рециклира наново,така че каквито и да са щетите все си ги оправят!Относно самоходните гаубици ,шведите имат много яки автоматични САУ ,немците също ,когато са в боеви разчет при залп става мазало,много са мобилни ,като скорост и проходимост и най вече с автоматично презареждане ,както и приличен интензитет на стрелбата ,независимо от калибъра.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #92
      Re: От: Съвременна бронирана техника

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Интересно е че нямат изгубен екипаж и всичко се рециклира наново,така че каквито и да са щетите все си ги оправят!Относно самоходните гаубици ,шведите имат много яки автоматични САУ ,немците също ,когато са в боеви разчет при залп става мазало,много са мобилни ,като скорост и проходимост и най вече с автоматично презареждане ,както и приличен интензитет на стрелбата ,независимо от калибъра.
      Кой точно няма загубен екипаж?

      Коментар


      • #93
        От: Съвременна бронирана техника

        Първоначално публикуван от faster
        Интересно е че нямат изгубен екипаж и всичко се рециклира наново,така че каквито и да са щетите все си ги оправят!Относно самоходните гаубици ,шведите имат много яки автоматични САУ ,немците също ,когато са в боеви разчет при залп става мазало,много са мобилни ,като скорост и проходимост и най вече с автоматично презареждане ,както и приличен интензитет на стрелбата ,независимо от калибъра.
        Нещо не ми стана ясно, кога и къде нямат загубени машини и екипажи и за кога става дума за шведките?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #94
          От: Съвременна бронирана техника

          М1А1 АБРАМС ,имат ликвидирани машини ,но не и екипажи,поне не и американски за иракски и арабски загинали екипажи, не знам може и да има .Нови машини не произвеждат,всичко се рециклира дори да е ударено ,има филм на Дискавъри за тази машина.За самоходните гаубици става въпрос към днешно време и колесни и верижни,в мрежата има и данни и филми доста.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #95
            От: Съвременна бронирана техника

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            М1А1 АБРАМС ,имат ликвидирани машини ,но не и екипажи,поне не и американски за иракски и арабски загинали екипажи, не знам може и да има .Нови машини не произвеждат,всичко се рециклира дори да е ударено ,има филм на Дискавъри за тази машина.За самоходните гаубици става въпрос към днешно време и колесни и верижни,в мрежата има и данни и филми доста.
            Има и доста загинали американски танкисти . Официално Пентагона признава за 80 унищожени по време на втората война танкове Абрамс . https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C...B0%D0%BC%D1%81
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #96
              Re: От: Съвременна бронирана техника

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              М1А1 АБРАМС ,имат ликвидирани машини ,но не и екипажи,поне не и американски за иракски и арабски загинали екипажи, не знам може и да има .Нови машини не произвеждат,всичко се рециклира дори да е ударено ,има филм на Дискавъри за тази машина.За самоходните гаубици става въпрос към днешно време и колесни и верижни,в мрежата има и данни и филми доста.
              Разбирам напълно вманиачаването ти по всичко не руско. Обаче ти давам гаранция, че има ли пробив от кумулативен екипажа няма никакъв шанс дори и машината да може да се рециклира. Това което си гледал е непълен пиърсинг.
              Последно редактирано от Daniel; 29-05-16, 19:08.

              Коментар


              • #97
                От: Re: От: Съвременна бронирана техника

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Разбирам напълно вманиачаването то по всичко не руско. Обаче ти давам гаранция че има ли пробив от кумулативен екипажа няма никакъв шанс.
                Същото та и по зле е като настъпи противотанкова мина . Ако гръмне под верига има някакви шансове но под дъното машината си е пътник в повечето случаи заедно с екипажа . Няма война без жертви въпроса с максимално тактически грамотно използване на техниката те да са възможно най малко .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  Re: От: Re: От: Съвременна бронирана техника

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Същото та и по зле е като настъпи противотанкова мина . Ако гръмне под верига има някакви шансове но под дъното машината си е пътник в повечето случаи заедно с екипажа . Няма война без жертви въпроса с максимално тактически грамотно използване на техниката те да са възможно най малко .
                  Абсолютно точно казано. Жалко, че не всички пишещи го разбират. Трябва малко по обективен поглед. Не само википедия.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Re: От: Re: От: Съвременна бронирана техника

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Абсолютно точно казано. Жалко, че не всички пишещи го разбират. Трябва малко по обективен поглед. Не само википедия.
                    То някои неща трябва да си ги видял с очите си и да си ги пипнал с ръцете си за да знаеш реалното положение . Що протоколи за изпитания съм изписал със замерване и снимки на пробойните Винаги остава едно горчиво чувство че може в един момент да се окажеш от другата страна на бронята .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • Re: От: Re: От: Re: От: Съвременна бронирана техника

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      То някои неща трябва да си ги видял с очите си и да си ги пипнал с ръцете си за да знаеш реалното положение . Що протоколи за изпитания съм изписал със замерване и снимки на пробойните Винаги остава едно горчиво чувство че може в един момент да се окажеш от другата страна на бронята .
                      Точно така е. И за това не мисля че трябва да се величае нещо само по тт данни. Например в пустинна буря. Супер яко отстреляли много 55 ци. Не е проблем, чаршафите дори не успяха да са качат в машините, камо ли да стрелят. Гледах интервю с един кемаф, обясняваше човека колко бил изплашен като оръдието на една дърта 55 ца се насочило към него, но не стреляло кото му дало шанс. Я не са го заредили, я е засякло, чист късмет, ако му беше праснало един подкалибрен дори и дърта генерация, абрамса щеше да е фира.

                      Коментар


                      • От: Съвременна бронирана техника

                        Бихте ли ми казали какви са тези противотанкови мини дето се взривяват под корпуса на танка?Говорим за мини а не за СВУ(самоделно взривно устройство),защото познатите ми ТМ всички се задействат при натиск и имат ВВ колкото да скъсат верига но не и да пробият дъното на танк.

                        Коментар


                        • От: Re: От: Re: От: Съвременна бронирана техника

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Същото та и по зле е като настъпи противотанкова мина . Ако гръмне под верига има някакви шансове но под дъното машината си е пътник в повечето случаи заедно с екипажа . Няма война без жертви въпроса с максимално тактически грамотно използване на техниката те да са възможно най малко .
                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Абсолютно точно казано. Жалко, че не всички пишещи го разбират. Трябва малко по обективен поглед. Не само википедия.
                          Я! На нас пък в казармата ни разправяха, че противотанковата мина просто обездвижва танка без някакви големи повреди, освен по ходовата част - а са де, кой чете викито!?!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • Re: Съвременна бронирана техника

                            ТМД 1 глухарче. И много други.

                            Коментар


                            • От: Съвременна бронирана техника

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Я! На нас пък в казармата ни разправяха, че противотанковата мина просто обездвижва танка без някакви големи повреди, освен по ходовата част - а са де, кой чете викито!?!
                              Абе и на мене много работи са ми казвали в казармата ама после работата ми опроверга една голяма част от тях . Как командира да ти каже че си пътник преди още да си прередил един път скоростите ? Принципно противотанковите мини се делят на два основни типа . Противодънни и противогъсенични . В общия случай са с голямо количество ВВ и рядко пораженията са само в една част на машината . http://www.saper.etel.ru/mines-2/tmd-1.html Осем килограма високоефективен експлозив много късмет трябва за да скъса само веригата . Дори и само по ходовата част да са пораженията ремонт на място под обстрел когато примерно ленивеца барабар с оста няколко опорни ролки и десетина трака са отлетяли в небитието не виждам как може да го направи екипажа . Най малкото ако са оцелели са поне със спукани тъпънчета и други контузии. Това по всички критерии е тежък ремонт . Няма служил на верижна машина и карал такава да не знае какъв секс е качване на събута верига която се е измъкнала от ролките и без никой да стреля по теб . Първата основна защита не само на танка а на всяка бронирана машина е скоростта и маневреността . Обездвижен танка колкото и добра да е бронята му въпрос на време е да бъде унищожен .
                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              Бихте ли ми казали какви са тези противотанкови мини дето се взривяват под корпуса на танка?Говорим за мини а не за СВУ(самоделно взривно устройство),защото познатите ми ТМ всички се задействат при натиск и имат ВВ колкото да скъсат верига но не и да пробият дъното на танк.
                              Щото си морски е тия пичове що мини са разработили през годините бедна ти е фантазията . В момента работим съвместно точна по една морска http://www.bdia-bg.com/bg/member/ims-sofia
                              Последно редактирано от sek.1; 29-05-16, 21:08.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Съвременна бронирана техника

                                Аз, като сапьор, за дистанционно миниране само бях слушал, че съвеЦките другарЕ билЕ постигнали значими успехи, но на практика мъкнехме съндъците с 10 килограмови мини, които копахме на ръка (нищо, че имаше едни прикачни автоматични зарявячки) и точно за тия, масови за нашата армия мини се твърдеше че нанасят поражения по ходовата част водеща до обездвижване на танка, но не и до унищожаването на екипажа му!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X