Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна бронирана техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвременна бронирана техника

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Аз, като сапьор, за дистанционно миниране само бях слушал, че съвеЦките другарЕ билЕ постигнали значими успехи, но на практика мъкнехме съндъците с 10 килограмови мини, които копахме на ръка (нищо, че имаше едни прикачни автоматични зарявячки) и точно за тия, масови за нашата армия мини се твърдеше че нанасят поражения по ходовата част водеща до обездвижване на танка, но не и до унищожаването на екипажа му!
    Като сапьор ще ти е лесно да си отговориш на въпроса къде аджеба отива цялата сила на взрива като танка настъпи мината с вътрешния край на веригата .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Съвременна бронирана техника

      Дъното е най-тънката част на танка.Дебелината по спомени е не повече от две кибритени кутии.
      А иначе пред веригите можеше да закачи приспособление за прокарване на "минен проход" ,т.е ако има противотанкови мини , те се взривяваха и следващите танкове минаваха.Не случайно ,който не минеше минния проход , не получаваше книжка за кемаф
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • От: Съвременна бронирана техника

        Интересно това дали е вярно ? https://www.youtube.com/watch?v=tmj4...2ElZFm&index=1
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Re: От: Re: От: Re: От: Съвременна бронирана техника

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Точно така е. И за това не мисля че трябва да се величае нещо само по тт данни. Например в пустинна буря. Супер яко отстреляли много 55 ци. Не е проблем, чаршафите дори не успяха да са качат в машините, камо ли да стрелят. Гледах интервю с един кемаф, обясняваше човека колко бил изплашен като оръдието на една дърта 55 ца се насочило към него, но не стреляло кото му дало шанс. Я не са го заредили, я е засякло, чист късмет, ако му беше праснало един подкалибрен дори и дърта генерация, абрамса щеше да е фира.
          От как свят светува, съществува пораженческа психоза от силния на деня. Арабите бяха уплашени, нямаха мотивация и т.н.
          Исторически това е нормално - нации и армии са бягали само пред името на Александър, Цезар, Наполеон... и т.н. Сега силният е Америка и кой да е противник щеше се представи по същият начин. Вярно араби са, но аз не сещам кой щеше да устои на една "Пустинна буря" първи и втори епизод.

          Коментар


          • От: Re: От: Съвременна бронирана техника

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Разбирам напълно вманиачаването ти по всичко не руско. Обаче ти давам гаранция, че има ли пробив от кумулативен екипажа няма никакъв шанс дори и машината да може да се рециклира. Това което си гледал е непълен пиърсинг.
            Не харесвам наистина руска техника по понятни причини,както и някои не харесват западна, не че не я ползват с удоволствие и не ,не съм нет специалист,въпреки че чета ,но си отсявам полезното информация от лъжливата,другото е за балъци.Баща ми е бивш инструктор-кемаф от Сливенската бригада,а един от първите ми несъзнателни спомени от качване в танк е от 34 ,не че съм си ги карал като колело ,няма как.Ленивци ,звездочки , тракове и вериги на танкове не съм сменял,но на други верижни да,механиката е подобна,без торсионите.Едни от първите експериментални тракови втулки за асфалт се произвеждаха в завода дето работех и бях част от групата за практическо изпълнение ,като химикалист.Повечето от бандажите за бойните ни машини се произвеждаха там,както и за износ.Всичко се тестваше на всичко и по поделения и по лаборатории ,от взривяване ,до поведениена изделието в агресивна среда.Бронираната машина без подържащите части и правилна стратегия и технологията да откриеш врага пръв и да го гръмнеш ,е една консерва,някои консерви се отварят по- трудно от други ,това е ,предимството е на технологиите ,те определят и живота на една машина на бойното поле в голяма част.Това определя и колко на колко гръмнати машини ще има от степента на стратегическа и технологична реакция ,като цяло.На война без жертви ,такъв филм няма,понякога консервата оцелява с часове ,понякога минути,шанса се определя от гореспоменатите фактори.Иначе има и клип на преминаващ Абрамс през противотанкова мина ,продължи си ,просто извади късмет ,не хвърли верига ,въпреки покривените бандажи .В Тубата го има клипа ,снимките са в нета.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Съвременна бронирана техника

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              Бихте ли ми казали какви са тези противотанкови мини дето се взривяват под корпуса на танка?Говорим за мини а не за СВУ(самоделно взривно устройство),защото познатите ми ТМ всички се задействат при натиск и имат ВВ колкото да скъсат верига но не и да пробият дъното на танк.
              Явно кръгът на познатите ти мини е ограничен, защото има не един модел, предназначен за поразяване на дъното на танк с кумулативна струя. Задействане - с магнитен датчик или щир.

              Тук има доста информация за различни мини - http://www.saper.etel.ru/index-mines.html
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Re: От: Re: От: Re: От: Съвременна бронирана техника

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                От как свят светува, съществува пораженческа психоза от силния на деня. Арабите бяха уплашени, нямаха мотивация и т.н.
                Исторически това е нормално - нации и армии са бягали само пред името на Александър, Цезар, Наполеон... и т.н. Сега силният е Америка и кой да е противник щеше се представи по същият начин. Вярно араби са, но аз не сещам кой щеше да устои на една "Пустинна буря" първи и втори епизод.
                Излиза че за нас това не важи . Всичките войни които е водила България след освобождението си от турско робство са били с многократно превъзхождащ я противник както в жива сила така и в техника пък винаги сме печелили . Прали сме като маче у дирек всичките съседи барабар с великите тогава сили Англия и Франция . По някое време и руснаците са го отнесли в Добруджа а от акваторията на Черно море още вадят разни остатъци от потопени руски кораби . Арабите не ги гледай те са номади по природа и при тях понятие като родина е малко размито . Виж какво става в Афганистан . Трошили са и трошат кокалите на не една империя .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Съвременна бронирана техника

                  Сега за да не си помисли някой,че България я била велика морска държава и е "топила" руски(съветски) кораби наред,едно малко уточнение.Корабите(а те реално са 2 миноносеца малко по-големи от "Дръзки" през ПСВ и 4 подводници през ВСВ),са потопени не от наши кораби,самолети или брегова артилерия а от минни заграждения които в по-голямата си част и в ПСВ и в ВСВ са поставени от германците.

                  Коментар


                  • От: Съвременна бронирана техника

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    Сега за да не си помисли някой,че България я била велика морска държава и е "топила" руски(съветски) кораби наред,едно малко уточнение.Корабите(а те реално са 2 миноносеца малко по-големи от "Дръзки" през ПСВ и 4 подводници през ВСВ),са потопени не от наши кораби,самолети или брегова артилерия а от минни заграждения които в по-голямата си част и в ПСВ и в ВСВ са поставени от германците.
                    То Хамидие не е руски ама на него екипажа сам ли му проби дупка в корпуса
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Съвременна бронирана техника

                      Всичко се дупчи, въпрос на грамотно тактическо използване е да се минимизират загубите. Танкове без пехота и пехота без танкове са обречени примери колкото искаш.
                      Танковете нямат работа в селища били малки или големи.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Съвременна бронирана техника

                        Нещо не помня "Хамидие" да е потопен.То по тази логика и срещу "Императрица Екатерина" сме стреляли ама военен ефект нулев.

                        Коментар


                        • От: Съвременна бронирана техника

                          Клипът с турския танк и снимка на самата машина.



                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Съвременна бронирана техника

                            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                            Нещо не помня "Хамидие" да е потопен.То по тази логика и срещу "Императрица Екатерина" сме стреляли ама военен ефект нулев.
                            Тогава алах е бил с тях . Уцелва се рядко за Черно море тихо време . Извлачен е с кърмата напред . Това е единственото поражение на този кораб през цялата си дълга служба има само победи . След торпедната атака повече турски бойни кораби в обсега на нашите торпедни катери не са се появявали . Най високото военно - морско отличие в Турция е ордена Хамидие учреден в памет на кораба .
                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Клипът с турския танк и снимка на самата машина.
                            Ако е имало вътре екипаж всички са пътници .
                            Последно редактирано от sek.1; 30-05-16, 19:06.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Съвременна бронирана техника

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Ако е имало вътре екипаж всички са пътници .
                              Само командира е ранен.
                              "Корнет"-та е пробил динамичната защита и явно малко от бронята. Не е успял да си свърши работата вътре в купола.
                              Явно ъбгрейда на М60 с динамична защита върши работа.

                              Коментар


                              • От: Съвременна бронирана техника

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                Само командира е ранен.
                                "Корнет"-та е пробил динамичната защита и явно малко от бронята. Не е успял да си свърши работата вътре в купола.
                                Явно ъбгрейда на М60 с динамична защита върши работа.
                                Попадението е в една от практически най здравите части на бронята . А че динамичната защита върши много добра работа върши . В случая не я е свършила напълно има голяма пробойна в основната броня на практика купола е разрушен . М 60 колкото и да го модернизират си остава някъде под Т 55 в шейсетте години на миналия век .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X