Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвременна бронирана техника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвременна бронирана техника

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Гледам, освен булдозери, ползват и ЦАХАЛ-овци. Дето да пазят булдозерите.
    Те имат и въздушно превъзходство тотално. Просто са единствените дето в последните 50 години тренират градски бой да го кажем ежемесечно. Винаги съм казвал че топлата вода е открита отдавна
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Съвременна бронирана техника

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Те имат и въздушно превъзходство тотално. Просто са единствените дето в последните 50 години тренират градски бой да го кажем ежемесечно. Винаги съм казвал че топлата вода е открита отдавна
      Без да съм особен спец - все си мисля, че жандармерийска операция в урбанизирана среда, не е баш същото като градски бой. В градски бой, дори и израелците не вярвам да тръгнат с булдозери. Нещо като да отидеш на престрелка, носейки бухалка.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Съвременна бронирана техника

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Без да съм особен спец
        И аз

        Само дето въпросните катерпилари участват на практика във всичките войни на Израел. Надали са зи ултимейт уепън, но явно вършат раота
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Съвременна бронирана техника

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Надали са зи ултимейт уепън, но явно вършат раота
          Ми не бе брат ми. Може да са да ултимейт, ама не са зе вепон. Спомагателна техника - да. Да бутат къщи на предполагаеми инсургенти, примерно. Ама бойна - твърдо нье (освен ако не са с вертикално излитане, като във вица за Дамански). По тая логика - полевите кухни и водоноските участват във всички войни през последните 100 години, ама никой не ги брои за зе вепон
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Съвременна бронирана техника

            Хубу
            peace
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Съвременна бронирана техника

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              И аз

              Само дето въпросните катерпилари участват на практика във всичките войни на Израел. ...
              Не думай! В същност, до по-сериозни бойни действия в населено място израелците стигат едва през 1982-1984 в Ливан (в частност - в Бейрут), където срещу тях има леко въоръжени сили на ООП. Булдозерите са използвани за разчистване на препятствия и трудно биха могли да бъдат пенкилера, за който ги представяш. В същност, за подобна техника с много по-голяма сила важи това, което важи за танковете и други бронирани машини.

              В предишните войни на Израел бойните действия си се водят на открит терен и комай не се е чуло арабите да бягат пред железния боен ред на израелски булдозери.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Съвременна бронирана техника

                Отново за унищожените Leopard 2A4.

                Жалко за танкистите като съдя по снимките няма оцелели.







                http://bmpd.livejournal.com/2387604.html
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Съвременна бронирана техника

                  Може в последствие да са доунищожени от авиацията или артилерията за да не попаднат в ръцете на брадатите .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Съвременна бронирана техника

                    Не прилича, няма следи от разриви около машините по скоро само унищожени.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Съвременна бронирана техника

                      Ето и другия купол
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Леопард 2А4-2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5740676

                      Коментар


                      • От: Съвременна бронирана техника

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Отново за унищожените Leopard 2A4.

                        Жалко за танкистите като съдя по снимките няма оцелели.
                        ...
                        Това май е първото истинско бойно кръщение на Лео (макар и по-стара модификация) и резултатът не е никак впечатляващ. Както се вижда и неговият купол хвърчи не по-зле от руските.

                        Турската армия също така се представя изненадващо зле.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Съвременна бронирана техника

                          Коментирали сме го и преди . Бронирането и въоръжението на Леопард е идентично с това на Абрамс различни са са силовите установки . Така че да товарим Леопард с по големи надежди няма смисъл . Турската армия и преди не се е представяла много добре а сега след тия чистки съвсем .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Съвременна бронирана техника

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Това май е първото истинско бойно кръщение на Лео (макар и по-стара модификация) и резултатът не е никак впечатляващ. Както се вижда и неговият купол хвърчи не по-зле от руските.

                            Турската армия също така се представя изненадващо зле.
                            мАни купола.Виж,че липсват цели парчета от корпуса(на първата снимка)...точно там където е част от БК:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Leo_b.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5740764

                            М!Чавдар е много бърз

                            ПП.Та кво за мантрите за усилената челна проекция?

                            ПП.Колкото повече разглеждам снимката,толкова повече ме побиват тръпки.Ебаси!До сега толкова разкепацан танк не бях виждал-нито руски,нито американски...
                            Последно редактирано от ЕМО; 22-01-17, 01:09.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Съвременна бронирана техника

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              мАни купола.Виж,че липсват цели парчета от корпуса(на първата снимка)...
                              Баш там, където липсват парчета (отпред отляво) се съхранява част от боекомплекта ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Съвременна бронирана техника

                                Още през шейсетте години на миналия век един от руските институти по бронетанкова техника пише един обширен доклад за възможностите на конвенционалната стоманена броня . Още тогава изводите са че наличните ПТ средства пробиват повече от колкото чисто физически може да се качи на танк . Препоръките са да се върви към други средства за защита недопускащи поразяващия елемент да стигне до основната броня и първите системи за активна и динамична защита са още на Т 55 . В днешно време само те дават шанс на танка да оцелее особено в градска среда .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X