Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
    За това нещо половината от нашите пътища на стават нито като габарит , нито като товароносимост.
    А-абе братче. И мостовете - и мостовете да не забравиш...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      МАЗ 535 ако не греша влиза на служба края на 50те, М911 влиза на служба 77 демек към 18 години разлика, което не е малко. Не успях да намеря до колко точно може да тегли м911, ако приемем, че не е повече от 50 тона то единственото му предимство пред МАЗ-а е около 10км/ч по-голяма максимална скорост.

      Може би грешим в някаква степен, че сравняваме наистина остарелите руски танкове с доста по-нови западни образци. Както т34 не е имал аналог 39та година, така в края на войната първите образци са били тотално неизползваеми.
      Лопата - друг солдата!!!

      Коментар


      • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Не нитро. Ще имаме проблем с храненето на западните железа. Повярвай ми какви идиоти караха танкове без проблем. Аз колело не бих им дал. Точно това е цаката, тоест беше, взимаш което и да е магаре от улицата и за 6 месеца става мерач, кемаф или командир. Супер елементарно обслужване. Какво повече искаш. На т55 всички регулировки се правят с клечка кибрит на западните им трябва един камион диагностична техника и 2 взвода механици. Много ми се иска да видя пряко попадение на корнет отпред в лаво на купола или отстрани на абрамас/леопард както го има по тубето на 100000 клипове с 55 и 72.
        Проблема с идиотите идваше още от изначално сбърканата сбърканата система за подбор на хората в армията . Няма случай в който да си заявил пред комисията че искаш да си примерно танкист и да си отишъл танкист . Във военните окръжия работеха обикновено дебели връзкари които гледаха само да попълнят дадената им бройка .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Забравяте за варианта в който танковете могат да ни ги оставят барабар с личния състав (което лично за мен е по-добрия вариант към днешна дата). Едни договори изтичат в края на годината, а до юни според тези договори, трябва да е ясно какво се случва след това. Поради тази причина в момента вървят преговори... И понеже знам, че сега ще скочат някои хора (фили и фоби) - базите винаги са били под българско командване и не се предвижда друг вариант (и за щаба на НАТО който ще се създава вкл.).

          Към старите кемафи - няма ли да е същата ситуация, ако вместо Абрамси и Леопарди вземем (чисто хипотетично) Т-90...?!! Ми същата ще е... С тази разлика, че последния не е тестван в бойни условия! Старите железа наистина стават вече само за НАДИН и е безсмислена модернизацията им, ако не можем да си я направим сами (не само физически и финансово, а и с наше си НОУ-ХАУ), а ние доказано не можем нито едното, нито другото, нито третото. Вие кемафите в САЩ или Германия (или където и да е) да не мислите, че ги вземат от ВУЗ-овете!?! Абсолютно същата работа като тук е - събират момчета от улицата и ги обучават. Нито им трябват да са програмисти, нито да са космически инженери - всичко е по "менюъли" на принципа "Прави 1, Прави 2, Прави 3..." - звучи ви познато, нали..?!! Ето ви паралел с ония откачалник дето заби самолета в Алпите - изкарал курс и от безпилотник направо се качил на пътнически лайнер, и си го е карал като пич, преди да му залепнат клемите!

          Не е лошо да си попрехвърлите и темата "Спомени на танкистите" - самите вие сте я писали - дори тогава, когато тази руска техника с която разполагаме е била нова и се смяташе, че в армията има пари и хора за всичко изпокапваше поне половината, преди да достигне до изходните си рубежи и точки на съсредоточаване (а тези дето не ги искаме от състояние "дълбока консервация" до "пълна бойна оперативност" ги делят от една до три минути, незвисимо колко студено или горещо е навънка - по-горе самите руснаци ви го казват). Имаше 3-4 елитни поделения + военните училища и толкоз ни беше наистина боеготовата танкова войска. Всичко друго беше да плашим "гаргите" с бройка.

          П.П. - Другото което ми е безкрайно "чудно" е, че тук има колеги (наши момчета - българи) ходили "напред-назад", видели "това-онова", че и участвали в "туй-онуй" и ви пишат хората в прав текст как стоят нещата от първо лице, единствено число, но вие пак си знаете вашата "от едно време", а в същото време плюете и храчите "бетонните глави" в МО!?! Ми аз разлика между тях и вас не мога да забележа, колкото и да сте ми симпатични всичките!
          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 04-04-15, 06:46.

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Уф, пак едно и също.

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Здраво си вървят напред - ето и персонален компютър измислиха, нищо че е с няколко десетилетия забавяне.... по-добре късно от колкото никога.
            Все пак това което си удебелил говори нещо...

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение

            Досега процесорите на МЦСТ не са използвани в обикновени компютри, а основно за нуждите на военните, на които компанията доставя индустриални изчислителни системи. Разработките на МЦСТ се използват в системите за противовъздушна отбрана С-400 и С-300. Предприятието има и защитен ноутбук за работа в тежки условия.
            А иначе, че при тях по-голямата част от нещата са разработка на/за военните е факт, те заради това и оцеляват.


            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            .
            Но сигурно няма да има "аналогов в мире" и ще превишава по параметри всички "настоящи и переспективни" образци.
            Тука също теорията ти леко издиша - отдавна признават на другите безаналоговите постижения (за твое улеснение привеждам лесен пример - горе видеото за меркава), и което е най-важно - опитват се да се учат от тях. Нали не смяташ, че тамошните върхови анализатори са зомбирани от пропаганда и не знаят къде реално се намират, при положение че от това зависи оцеляването им. А че се смятат за и се чувстват много велики е факт, ама то има още един болюк народи дето се смятат за богоизбрани.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Уф, пак едно и също.



              Все пак това което си удебелил говори нещо...



              А иначе, че при тях по-голямата част от нещата са разработка на/за военните е факт, те заради това и оцеляват.




              Тука също теорията ти леко издиша - отдавна признават на другите безаналоговите постижения (за твое улеснение привеждам лесен пример - горе видеото за меркава), и което е най-важно - опитват се да се учат от тях. Нали не смяташ, че тамошните върхови анализатори са зомбирани от пропаганда и не знаят къде реално се намират, при положение че от това зависи оцеляването им. А че се смятат за и се чувстват много велики е факт, ама то има още един болюк народи дето се смятат за богоизбрани.
              Айде стига с тоя "зомбаж" бе хора! Ти четеш ли въобще какво се пише и разбираш ли това което четеш..?!!

              Знаеш ли какво е "500 Mhz" тактова честота и имаш ли си на идея, че телефона в джоба ми има на порядъци по-мощен процесор..?!! Руснаците са произвели 20 годишна антика! Ако за тясно специфични нужди на военните им върши работа, то за производство на нещо друго забрави и имай предвид, че западните военни 20 годишни технологии не използват...
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 04-04-15, 07:22.

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                Иначе само ще отчетем модернизация на книга.
                О да, и в това сме се доказали, ама не знам дали Булаф е запознат. И тука из форума има няколко теми, ама за реални случки с така наречената модернизация. Та като ще ни е такава "модернизацията" все едно дали със западни или с извънземни образци. Та все едно дали 70 или 170 абрамса ще ни докарат,особено като се отчете и повода за докарването им (хипотетичната гоуема война)... Някой намекна и за количественото превъзходство, а то е фактор заобикалящ ни нас специално "от три страни", едните са ясни, другите демонстрират ако не толкова големи, то поне близки до имперските амбиции, а третите доскоро основен играч в ЕС и все още страна пълноправна членка, и в момента демонстрират залитания към едната империя. Та няколкото танка хич не пречат, ама нито са модернизация, нито дори са "запазване на способностите". Модернизацията е комплексен процес, изискващ влагането на огромни средства, които няма как да вложим, а също е необходимо и цял един народ да бъде впрегнат в това, с всички произтичащи лични ограничения, на които ние няма да сме съгласни, а и икономическият ни потенциал е твърде слаб. Това цялото от гледна точка на адекватност в голямата война и противопоставяне на червените сили. Ако ще се сражаваме с македонци и сърби, то и сега сме по-модерни от тях.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  О да, и в това сме се доказали, ама не знам дали Булаф е запознат. И тука из форума има няколко теми, ама за реални случки с така наречената модернизация. Та като ще ни е такава "модернизацията" все едно дали със западни или с извънземни образци. Та все едно дали 70 или 170 абрамса ще ни докарат,особено като се отчете и повода за докарването им (хипотетичната гоуема война)... Някой намекна и за количественото превъзходство, а то е фактор заобикалящ ни нас специално "от три страни", едните са ясни, другите демонстрират ако не толкова големи, то поне близки до имперските амбиции, а третите доскоро основен играч в ЕС и все още страна пълноправна членка, и в момента демонстрират залитания към едната империя. Та няколкото танка хич не пречат, ама нито са модернизация, нито дори са "запазване на способностите". Модернизацията е комплексен процес, изискващ влагането на огромни средства, които няма как да вложим, а също е необходимо и цял един народ да бъде впрегнат в това, с всички произтичащи лични ограничения, на които ние няма да сме съгласни, а и икономическият ни потенциал е твърде слаб. Това цялото от гледна точка на адекватност в голямата война и противопоставяне на червените сили. Ако ще се сражаваме с македонци и сърби, то и сега сме по-модерни от тях.
                  Ми пак бъркаш "филмите", защото в нашия случай не става дума за "модернизация", а за "превъоръжаване"...

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Айде стига с тоя "зомбаж" бе хора! Ти четеш ли въобще какво се пише и разбираш ли това което четеш..?!!

                    Знаеш ли какво е "500 Mhz" тактова честота и имаш ли си на идея, че телефона в джоба ми има на порядъци по-мощен процесор..?!! Руснаците са произвели 20 годишна антика! Ако за тясно специфични нужди на военните им върши работа, то за производство на нещо друго забрави и имай предвид, че западните военни 20 годишни технологии не използват...
                    Да бе това ясно, идеята е че се опитват да се учат, а по-принцип, не че знам какво криеш в джоба си де , но телефона ти едва ли обладава способностите на ПВО комплекс (Нитро това е качил) и ако аз съм оператор на С-400 и реша да ти пратя СМС, едва ли ще го направя например с право мерене (образно казано) през половин София
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      А-абе братче. И мостовете - и мостовете да не забравиш...
                      Колкото и смешно да ти се вижда, трябва да се мисли и за мостовете. Щото 60 тона (без да смятаме теглото на влекача и трейлера) са си 60 тона, а дори по нашите по-основни пътища има куп мостове, които имат товароносимост до 30, а да не говорим какво е по междуселските.

                      Танкове (каквито и чудеса на техниката да са), които са привързани само към големи пътища с твърда настилка май ще стават основно за мишени.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Да бе това ясно, идеята е че се опитват да се учат, а по-принцип, не че знам какво криеш в джоба си де , но телефона ти едва ли обладава способностите на ПВО комплекс (Нитро това е качил) и ако аз съм оператор на С-400 и реша да ти пратя СМС, едва ли ще го направя например с право мерене (образно казано) през половин София
                        Естествено е, че ще опитват! Въпроса е до колко успяват... Сам виждаш, че за тях 1000 бройки са "колосална серия". "Тъпите американци" произвеждат толкова на час сигурно..?!! И повярвай ми - телефона ми има в пъти повече изчислителна мощ от комплекса C-400, и не е никакъв проблем да се напише приложение за телефон, което да управлява такъв комплекс или поне да му извършва сметките, и този комплекс ще може да води в пъти повече цели и ще ги отработи в пъти по-бързо от нещо, чието "сърце" работи с допотопните 500 Mhz...

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Ми пак бъркаш "филмите", защото в нашия случай не става дума за "модернизация", а за "превъоръжаване"...
                          Това е чудесно, пари на вятъра. За да не повтарям думата модернизация, ще го кажа лесно смилаемо - ако имаме една миниатюрна част от армията въоръжена с определено количество модерни танкове, а останалата ни отбранителна с-ма си е останала същата, то с тези танкове спокойно можеш да гърмиш на празници. Ефективност - толкова. Ключовите думи са комплексност и интегритет
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Модернизацията е комплексен процес, изискващ влагането на огромни средства, които няма как да вложим, а също е необходимо и цял един народ да бъде впрегнат в това, с всички произтичащи лични ограничения, на които ние няма да сме съгласни, а и икономическият ни потенциал е твърде слаб...
                            Ще прощаваш, но това е вече изтъркана и леко дразнеща мантра.
                            Наскоро се зачетох в едни материали за превъоръжаването на армията ни по време на балканската, междусъюзническата и Първата световна. Ами хората тогава са си пазарили здраво, като държавата ни в била в пъти по-бедна. И са се справили до толкова добре, че никъде няма да намериш някой да е мрънкал, че противниците ни (а те са били един билюк) са по-добре въоръжени.
                            По онова време 6 дюймово тежко крепостно оръдие е струвало еквивалента на танк сега...

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Знаеш ли какво е "500 Mhz" тактова честота и имаш ли си на идея, че телефона в джоба ми има на порядъци по-мощен процесор..?!! Руснаците са произвели 20 годишна антика! Ако за тясно специфични нужди на военните им върши работа, то за производство на нещо друго забрави и имай предвид, че западните военни 20 годишни технологии не използват...
                              Ще се изненадаш колко добра работа върши един 500mhz процесор, особено като се пишат специално за него програмите. Напълно достатъчно скорост има, плюс резерв. За военни и други специфични цели (космически програми и т.н.) е важна надеждността, което условие изключва "изпържванията" с голяма честота и температура, които са практика при телефоните и прочие техника за масово ползване.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от jkd Преглед на мнение
                                Ще се изненадаш колко добра работа върши един 500mhz процесор, особено като се пишат специално за него програмите. Напълно достатъчно скорост има, плюс резерв. За военни и други специфични цели (космически програми и т.н.) е важна надеждността, което условие изключва "изпържванията" с голяма честота и температура, които са практика при телефоните и прочие техника за масово ползване.
                                Аз въобще не се изненадвам! Просто тука има хора, които се опитват да убедят самите себе си, че е по-добре да си с каменна брадва със счупена дръжка, от колкото с мускет, пък ако ще и да можеш да стреляш с него само три пъти

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Това е чудесно, пари на вятъра. За да не повтарям думата модернизация, ще го кажа лесно смилаемо - ако имаме една миниатюрна част от армията въоръжена с определено количество модерни танкове, а останалата ни отбранителна с-ма си е останала същата, то с тези танкове спокойно можеш да гърмиш на празници. Ефективност - толкова. Ключовите думи са комплексност и интегритет
                                Ами тя армията ни в момента се свежда основно до "специални сили", а в тях танкови части няма! Всичко останало е на хартия и на доизживяване (непрестанно реанимиране, ако трябва да съм точен). Та гледай на нещата, като на започване от нулата...
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-04-15, 08:51.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X