Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Аз пък мисля, че генералите си казват истината. Ако всичко беше ОК, нямаше да разработват Армата.
    Разбира се не можем да надникнем в "кухнята", но логически е така, защото днешното време не налага създаването на нов танк, ако старите са на ниво.
    Гледам американци, германци (е тук има слухове), французи и т.н. не готвят замяна. Само някоя модернизирана хитринка може би.

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Според мен самото сравнение на руски със западни танкове на база 1 срещу 1 е сгрешено. Русия се води от опита на ВСВ, т.е. купища евтини танкове ще победят малкото на брой скъпи тежки танкове. Например на цената на един Леопард/абрамс колко т-72/т-90 могат да се купят? Според мен сравнението трябва да е един Леопард/Абрамс срещу 3 или 4 Т-90.

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
        ...
        Няма уважаваща армия в света (еле пък руската), която ще остави двамата, чийто изказвания се цитират на служба. Според неписаните руски правила (и то в ерата "Путин") това си е национално предателство...
        Уважаващите се (и побеждаващи!) армии в света анализират всеки един детайл, проблем, трудност... възникнал през време на мисия, война, учение, лъскане на пода с четка... И въз основа на това, се правят повече от често толкова "нелицеприятни" изказвания относно качества на техника, казармени порядки и прочие, за който във визираната "уважаваща" се армия направо ще разстрелят изказващия се.
        Да ама благодарение на тия неласкавости хората се подобряват непрекъснато и вървят напред .

        А в армиите със "староверски" порядки - руската, украинската, нашата... всичко е от велико по-велико, ама на хАртия.
        Щото хората вече мислят брониран транспортьор и за готвача, а другите се прехласват още по УАЗа...

        Относно сръбските мостове... само за протокола - моста е стратегически обект от първостепенно значение .
        Пък това, че за 24 часа беше изведена от строя цялата система за ПВО, енергийната система, унищожена наличната авиация на 90% - абе слаба работа! Нали свалиха "супер-дупер невидимия стелт". Е ся че после не можаха да видят цяла една вертолетна група за спасяване, която отиде и си прибра пилота.... - подробности . То щото сигурно не са могли да ги чуят от надутата Лепа Брена докато празнуват свалянето .
        Прощавайте за излишното (несвързано с темата) излияние, ама...

        А по темата - точно наситеността с комуникации е разликата между "умрял" и "жив" в 95% от битките. Еми съветските танкове и КИС (поне до към 80-те години) са трагедия на световно ниво в това отношение. И продължават в същия дух...

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Сега като ни оставят 50-100 американски танка ,гледам че само от форума има готови и обучени екипажи за всичките.Запознати с тънкости и муратфети на машините.
          А пък нашите да ги почва Свинаров с горелката!
          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
          Пламен Златарев 0888 66 03 18

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            И ще има проблем да се обучат нашите на американските танкове ли ? Руската техника по-юзър френдли ли е ?
            От край време едни си заминават и идват нови съвсем неподготвени.

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              И ще има проблем да се обучат нашите на американските танкове ли ? Руската техника по-юзър френдли ли е ?
              От край време едни си заминават и идват нови съвсем неподготвени.
              Еее... ама бива ли сега такива въпроси?? Естествено че е - нали винаги и навсякъде се тръби, че е "дуракоустойчива" .
              Аз туй не съм могъл никога да го разбера - да ти викат в лицето че си идиот и затова ти се полагат само гумени сапоги..., пък ти да ръкоплескаш .

              Коментар


              • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                Не нитро. Ще имаме проблем с храненето на западните железа. Повярвай ми какви идиоти караха танкове без проблем. Аз колело не бих им дал. Точно това е цаката, тоест беше, взимаш което и да е магаре от улицата и за 6 месеца става мерач, кемаф или командир. Супер елементарно обслужване. Какво повече искаш. На т55 всички регулировки се правят с клечка кибрит на западните им трябва един камион диагностична техника и 2 взвода механици. Много ми се иска да видя пряко попадение на корнет отпред в лаво на купола или отстрани на абрамас/леопард както го има по тубето на 100000 клипове с 55 и 72.

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Тъй де, тъй - гламари и гамаши само за нашата армия. А се биехме в гърдите, че "сме нация техническа"... кое е сега вярното ??

                  По-лошото е, че докато тука си правим само пръсторазвиване, гумените тикви в МОто направо саботират (да взимаха поне прословутите рубли, а те - само от едната простотия го правят) мръдването към цивилизацията.

                  П.П.: Дано вземат да махнат пенЦийте при пенсиониране, та да вземе да се оттекът едни 90% утайка...

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Грубо казано при американските обучението 70% на тренажор ,30% на машина.
                    При нас -основно на машина.Това го знам не е от нета , а от първо лице от наш офицер с боен опит като инструктор на танкови екипажи в Афганистан.
                    Ние още нямаме тренажори.Логистика за транспорта също.
                    Попаднах на снимка на разтоварването на американска техника у нас.Що с кран и то при електрифицирана линия.Мигар нямаме рампи на всяка гара.Не може да си купиш модерна кола , а пък после да се окаже че гаражът ти е малък или завоя към вас е тесен
                    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                    Пламен Златарев 0888 66 03 18

                    Коментар


                    • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      ...Повярвай ми какви идиоти караха танкове без проблем...
                      Аз пък не искам идиоти да карат танковете които трябва да ме пазят. Искам да са обучени. Или направо - да ме прости Оня Горе за дързостта - да са НЕИДИОТИ.

                      И въобще не искам идиоти да ме пазят. И ако аз самия бъда мобилизиран - не настоявам да обяснят дори на мен как да управлявам танка. Като не ставам за нищо - предпочитам да си умра с автомата вместо да затрия с мен и машина с която някой друг е можел да свърши някаква работа, в минутите след започването на боя така или иначе ще ме отпукат понеже съм бил идиот.

                      Голям проблем, голямо чудо - ще речеш че ни дават насила 70000 парчета, та няма от къде да съберем не-глупави екипажи. Та затова трябва да ни дадат идиотоустойчиви машини.

                      Бръснем се сутрин, носим гащи, обувки, закопчаваме се с ципове, с@рем седнали и си бършем задниците с хартия, не с пясък. Все ще намерим достатъчно мозъци да спретнем няколко десетки/стотин екипажа ако трябва и на летяща чиния. Ако успеем да ги убедим че за да спечелиш състезание по 100 метра гладко бягане не е вариант да пуснеш сто дебелака да тичат понеже не си успял да натренираш един спринтьор.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Естествено че щом като имаш балтон, то ще имаш пари и за копче. Трябва ни и ето това:



                        Тук пък сравнението между запад-изток става направо гротескно. Щото това пердаши със 60 тона на гърба със 100 км/ч а източния "без аналог" последният път удари разстоянието между Пловдив и с.Камарци (там ги зарязах) за космическо-светлинните 18 часа (за 160 км!!)...

                        Коментар


                        • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Ники ти пък сега и да те пази. Това си е за друга тема. Аз говоря чисто технически. И дори да ни подарят 1000 леопарда ни ще им изпукаме снарядите ще им изхабим горивото и ще ги направим паметници. Ми смотанки сме си а и парици няма.

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            За това нещо половината от нашите пътища на стават нито като габарит , нито като товароносимост.
                            Трябва да си купим такова нещо ,което да можем да използваме ,поддържаме и съхраняваме.
                            Иначе само ще отчетем модернизация на книга.Като ония фрегати ,дето се оказа ,че има несъвместимост с нашето електрозахранване ,след това имаше нещо пък с въоръжението/ или пък ние тарикатски сме спестили пари да не си купим всичко, с тайната мисъл да го побългарим/.ПАНТЕРИТЕ сме ги търкаляли в Горна Баня почти до 1960 г
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • Re: От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                              Естествено че щом като имаш балтон, то ще имаш пари и за копче. Трябва ни и ето това:



                              Тук пък сравнението между запад-изток става направо гротескно. Щото това пердаши със 60 тона на гърба със 100 км/ч а източния "без аналог" последният път удари разстоянието между Пловдив и с.Камарци (там ги зарязах) за космическо-светлинните 18 часа (за 160 км!!)...
                              Тва пък за какво ни е. Ще натовариш на него някоя умряла 72 ка ли?

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
                                За това нещо половината от нашите пътища на стават нито като габарит , нито като товароносимост.
                                Трябва да си купим такова нещо ,което да можем да използваме ,поддържаме и съхраняваме.
                                Ммда...
                                "американското" е широко 2,60 м
                                съветското - 2.80 м ... /МАЗ 535/
                                За натоварване на единица площ не ми се рови за данни, но бъди сигурен че не пропада света под него . Е хайде по-висок е от руснака с цели 70 см (!!) - висок е колкото стандартен военен камион с натоварен контейнер отгоре .

                                На книга ще сме докато има хора хвалещи и вярващи в превъзходството на абсолютно негодни и на всичкото отгоре морално остарели железарии ( то и друго в съветската техника няма - само д'жилязо.)

                                П.П.: 72-ките ще си ги натоварят скрападжийте направо с техните щипки .

                                P.S. 2 : /да не правя нов пост/
                                И понеже някой ще кажат - "ама т'ва е произведено 1993" а другото - през 70-те... , та е го старият влекач:



                                Видяли хората, че не става да дърпа Абрамса - направили новия. От другата страна на черното море - "старият кон, браздата няма да изкриви"... и продължават да ползват "техника за глупаци"
                                Последно редактирано от BulAf; 03-04-15, 23:21.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X