Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Взрива не е един,както и да е!Купола не е заварен ,но е доста яко контриран към корпуса отдолу под венеца професионален заварчик съм бил и вервай ,че заварката няма да издържи/по-точно зоните около заварката/ повече от механизма на куполното куплиране,баща ми е бил механик водач инструктор/сливенска бригада,но го знаеха и тук/,та сме си говорили доста за танкова механика и възможности за доизбухване след попадение,горелки ама на теория от еди колко си процента!Доста военна литература съм изчел преди години ,е така за кеф, интересно ми е от ученическите години.Не ми се рови по тавана за чертежи из книгите да задълбавам темата,няма смисъл.Та с подобни теоретични размисли кво да стига!Темата ще стане може ли да се преправи АК отпреди години,па то можело!Както и да е!До Т 72 всички машини са много уязвими ,дори и с елементарни начини ,имат си много слаби места, бронята си е броня,но са си консерви!От вертикала на пад на Джавелин без реактивно ускорение ,с гюле от два тона да млатна зад купола и ще го откача/то само един резервоар гърми яко ,гърмел съм 85 литров от дизел/,ма нямам такава прашка,"ефекта на падаща стрела" му викат създателите!Айде лек ден ,че требва да дремна за мача на Кобрата!
    Последно редактирано от faster; 15-11-14, 14:28.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Взрива не е един,както и да е!Купола не е заварен ,но е доста яко контриран към корпуса отдолу под венеца професионален заварчик съм бил и вервай ,че заварката няма да издържи/по-точно зоните около заварката/ повече от механизма на куполното куплиране,баща ми е бил механик водач инструктор/сливенска бригада,но го знаеха и тук/,та сме си говорили доста за танкова механика и възможности за доизбухване след попадение,горелки ама на теория от еди колко си процента!Доста военна литература съм изчел преди години ,е така за кеф, интересно ми е от ученическите години.Не ми се рови по тавана за чертежи из книгите да задълбавам темата,няма смисъл.Та с подобни теоретични размисли кво да стига!Темата ще стане може ли да се преправи АК отпреди години,па то можело!Както и да е!До Т 72 всички машини са много уязвими ,дори и с елементарни начини ,имат си много слаби места, бронята си е броня,но са си консерви!От вертикала на пад на Джавелин без реактивно ускорение ,с гюле от два тона да млатна зад купола и ще го откача/то само един резервоар гърми яко ,гърмел съм 85 литров от дизел/,ма нямам такава прашка,"ефекта на падаща стрела" му викат създателите!Айде лек ден ,че требва да дремна за мача на Кобрата!
      Аз се предавам!

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Кво да се предаваш, всеки си има мнение по ситуации!Вътрешно корпусните налягания при експлозия след проникване на заряд от точно тая система няма как да не са разрушителни,не че клипа е супер достоверен,със сигурност са вмъкнали накрая някой кадър от танков скрап!То ГаУ ги прави на кофи ,та специализирано антитанк оръжие от сериозен калибър!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Кво да се предаваш, всеки си има мнение по ситуации!Вътрешно корпусните налягания при експлозия след проникване на заряд от точно тая система няма как да не са разрушителни,не че клипа е супер достоверен,със сигурност са вмъкнали накрая някой кадър от танков скрап!То ГаУ ги прави на кофи ,та специализирано антитанк оръжие от сериозен калибър!
          Ти май не правиш разлика между въздействието на ОФ и Кумулативна БЧ? И понеже ми говориш щуротии, да те питам - какви сили биха изхвърлили танков двигател на 65 метра от танка, и най вече от къде ще се вземат тези сили (в двигателния отсек боеприпаси не се съхраняват)?

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Нещо много интересно - покрай "Russian Invasion Of Ukraine" германците се канят да правят Леопард 3.

            http://www.popsci.com/russian-invasi...-tank-design-0

            "Germany’s parliament just submitted a budget request to develop a new tank. Nestled inside the budget committee report is the call for a Leopard III development program, to create a new “Kampfpanzer” or battle tank. Spotted at Defence Blog, the proposal to develop a new tank program as part of medium-term military planning is a sign that all’s not quiet in Europe."

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Украинците замислят нова машина. Като идея изглежда много добре - МТО отпред и необитаем купол.

              "Перспективный Украинский танк
              ...установка двухтактных дизельных двигателей 6 ТД-4 мощностью 1500 л.с. и 6ТД-5 мощностью 1800 л.с.Данные двигатели должны резко повысить характеристики подвижности.

              ... силовая установка будет монтироваться в передней части корпуса. За моторным отделением будет находиться модуль экипажа, который получит самые передовые системы управления машиной и вооружением.
              На танке устанавливается 125-мм пушка высокой баллистики "Витязь" или 140-мм перспективная украинская пушка "Багира". Башня будет необитаемой. Автомат заряжания находится в задней части башни. На танке также будет установлена дистанционно-управляемая зенитная пулеметная установка.
              "

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Новото оръдие на Лео 7

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Нали нещо се чу, че щели да разработват нов танк на базата на Леопард, който всъщност ще се явява някаква много дълбока модернизация и почти различен танк. Има ли някакви новини?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Нали нещо се чу, че щели да разработват нов танк на базата на Леопард, който всъщност ще се явява някаква много дълбока модернизация и почти различен танк. Има ли някакви новини?
                    E те към края на миналата година им доставиха Leopard 2 A7+. Съвършено нова машина засега май е на етап слухове и се говорело за нещо в комбина с французите към 2030.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Предполагам на Бундесвера. А това за съвместна разработка със създателите на Леклерк звучи прелюбопитно и интересно.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Може да направят някакво унифициране. Иначе създаване на съвсем нов танк в днешната действителност е нереално, защото няма смисъл от него - ще има само ъпгрейти. Нови танкове ще чакаме само от руснаците.

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          няма смисъл от него - ще има само ъпгрейти. Нови танкове ще чакаме само от руснаците.

                          А за тях има смисъл?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Да.

                            Коментар


                            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              Да.
                              Еб2@ ги у странните животни.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                                55 калиброво нямаше ли на Леопард 2А6 ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X