Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TT-33 7.62x25

    То руски от шейсе и някоя са и моите .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: TT-33 7.62x25

      За тез пари, толкова. Ако са съхранявани правилно, кво им е?
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: TT-33 7.62x25

        Не знам дали е за нова тема, ама вчера в магазин за оръжие, един непознат човек ми обясни, че старите бойни патрони са по-дълговечни, щото в новите слагали в барута нещо си (с дълго име???), което им съкращава живота. Някой знае ли повече за това?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: TT-33 7.62x25

          Поне в българските барути не съм убеден че има нещо ново . Поне до към 1998 докато имах някакви контакти в тази сфера технологията за производство си беше от шейсетте години . В старите барути имаше нещо пак с дълго име на целулозна основа което го прави силно хигроскопичен и при неправилно съхранение барута образува пирокселинова киселина и патрона се усилва произволно . В интерес на истината проблем с патрон 7.62х25 колкото и стар да е не съм имал . Химиците могат да кажат какво е . Някои патрони пушат и цапат страшно цевта и оръжието някои не личи че си стрелял . От българските почти винаги има частици неизгорял барут .
          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          За тез пари, толкова. Ако са съхранявани правилно, кво им е?
          Не знам . На времето завода производител даваше 10 години срок на съхранение в заводските консерви .
          Последно редактирано от sek.1; 14-06-19, 05:43.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: TT-33 7.62x25

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            ... Химиците могат да кажат какво е ...
            Мислих, мислих и само за Ясен се сетих!
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: TT-33 7.62x25

              Химията на съвременните барути е доста сложна .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: TT-33 7.62x25

                Четох някъде, че на старите барути се е добавял етилов алкохол за забавяне на горенето. С течение на времето този алкохол се изпарява(особено ако не са съхранявани правилно боеприпасите) и барута в тях започва по-скоро да детонира от колкото да гори и "къса" гилзите. Това съм го виждал многократно, когато стрелях със стари патрони. При нови никога не ми се е случвало.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • От: TT-33 7.62x25

                  Бездимният барут се забърква с различни летливи разтворители. С течение на времето и особено при неправилно съхранение те се изпаряват, барутните зърна изсъхват и се разпрашват, при запалване контактната повърхност на барута с кислорода се увеличава многократно съответно изгарянето става за по- късо време и с по- високо налягане от предвиденото.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • Търсих нови патрони S$B, ама не. Разгледах оръжейните сайтове и останах учуден. Какво е джендърско време дошло - деактивиран ТТ се търси повече и е 2 пъти по-скъп от боен пистолет в отлично състояние и с история!
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • trapper
                      trapper коментира
                      Редактиране на коментар
                      "Мерих" по отката. Много по-мощен от новите патрони. От тях някои даже не презареждат.

                    • siem
                      siem коментира
                      Редактиране на коментар
                      На старите патрони пуква ли гилзата след изстрел?

                    • trapper
                      trapper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Гилзите не ги разглеждах. Но странно - като чистих пистолета черното беше малко.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X