Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TT-33 7.62x25

    . Не знам какво разбирате под малък и голям ресурс, особено отнесено към лично оръжие за самоотбрана.
    Според мен ресурса на КНО-то трябва да е поне 15-20000 изстрела!Ако някой си изхаби разрешителното за ТТ или Макаров задължително пистолета трябва да е чисто нов!Навремето с повечето служебни пистолети се е стреляло много и от много безхаберни стрелци и след като бяха пуснати за продан на фатмаците от МО МВР(не искам да обидя никого),много от тях закупиха амортизирани оръжия.
    Един притежател на КНО , който има сравнително добро ниво на стрелба(непрофесионално разбира се) трябва да го поддържа с поне 150- 200 патрона на месец(лично мое мнение)Това прави около 2000 патрона на година , което според новия закон и срока на разрешителното излиза ,че за 5 години или 6000 изстреляни патрона с подновяването направо трябва да бракуваш пистолета!
    И да добавя за ТТ-то.Не бива това оръжие да се възхвалява само защото куршума му е с голяма пробивна сила ,както не бива да се възхвалява един Опел Кадет или Лада 1200 примерно защото им била евтина поддръжката и горели по 8/100 газ!

    Коментар


    • От: TT-33 7.62x25

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      . В онова време е имало голямо залитане в калибрите има един патрон 7.65 с бутилковидна гилза малко по малка от тази на Маузер и този патрон е използван в така наречения полицейски Парабелум . .
      Това е 7.65х19 и според историята е първия патрон на Парабела около 1900г.. Впоследствие конструктора разширява дулцето на гилзата и се получава прочутия 9х19 Пара с по-голяма енергия и възпираща сила. След загубата на Първата световна война на Германия налагат ограничения за производството на оръжия, по-точно да не са с калибър по-голям от 7.65 мм и дължина на цевта повече от 100 мм. Тогава се връщат отново на 7.65 мм Парабел с дължина на цевта 98 мм. Мисля, че в рекламата на сериала "Под прикритие" показват точно такива патрони наредени вертикално един до друг. На мен ми е попадал такъв Парабел на времето, началника ме прати да го "обезвредя" за един музей. Превъзходен материал, бургията изобщо не можа да го пробие в областта на патронника, страшна стомана. По-късно ми попаднаха двайсетина патрони като този който ми ги даде не знаеше за какво са.

      И да добавя за ТТ-то.Не бива това оръжие да се възхвалява само защото куршума му е с голяма пробивна сила
      Няма идеален пистолет. Ако имаше щяха да произвеждат само него и нямаше да има такова разнообразия на модели и калибри. На някой ни харесва ТТ-то въпреки някои кусури /но не това, че има голяма пробивна сила/, на други не харесва и това е напълно естествено.
      Не е професионално да се хули чуждото оръжие. Щом човек си го е избрал, значи му харесва и задоволява някакви потребности, каквито и да са. Въпроса: "На кой пистолета му е най-хубав?" няма отговор.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: TT-33 7.62x25

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ...Маузер К 96 е много разпространен и популярен в Русия и днес . Внасян е след първата световна в големи количества а някои източници твърдят че дори е произвеждан под контрола на германски специалисти в тулските заводи...
        Произвеждан е и то в съвсем не малки количества. И боеприпаса е произвеждан. И всичко това, на най-официално основание, със закупуване на всички лицензи, техническа документация, та и инструментална екипировка. Точно затова ТТ е в този калибър - наличните запаси (огромни) от боеприпаси остават актуални, продължава да се експлоатира и инструменталната екипировка за производство на цеви.
        А цифрата не са я сменяли заради някакви тарикатлъци, просто такъв им е стандартът за обозначаване на калибър - диаметърът на цевта по каналите.
        Първата конструкция на Люгер (реално той представлява опростен Бергман) е именно със 7,62/3х 25. В процеса на развитие, първо се скъсява гилзата.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: TT-33 7.62x25

          Чичо , ами то удоволствието в стрелбата .......да го разнасям само на колана си.
          Преди години да стрелям нискотарифни патрони си купих адаптор за аркуса.

          Коментар


          • От: TT-33 7.62x25

            Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
            Чичо , ами то удоволствието в стрелбата .......да го разнасям само на колана си.
            Преди години да стрелям нискотарифни патрони си купих адаптор за аркуса.
            По това две мнения няма. Като тегля чертата съм изстрелял десетки хиляди патрони. За мой срам обаче от десетина години стрелям по ...няколко пълнителя ...годишно. Да не забравя как се прави и да видя дали още мога да улучвам мишената
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: TT-33 7.62x25

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              . Точно затова ТТ е в този калибър - наличните запаси (огромни) от боеприпаси остават актуални, продължава да се експлоатира и инструменталната екипировка за производство на цеви.
              .
              Освен това което е абсолютно вярно /екипировката става и за "Нагана" и за винтовката които са същия калибър/ има и емоционален момент. Образа на комисаря болшевик върви с кожена "тужурка" и "Маузер" в дървен кобур/приклад увесен на ремък. Какво по-естествено от това да се конструира автоматичен пистолет по-плосък, малогабаритен и удобен за носене в сравнение с Маузера на същия доказал се и разпространен боеприпас любим на хората от които зависи.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: TT-33 7.62x25

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                Това е 7.65х19 и според историята е първия патрон на Парабела около 1900г.. Впоследствие конструктора разширява дулцето на гилзата и се получава прочутия 9х19 Пара с по-голяма енергия и възпираща сила. След загубата на Първата световна война на Германия налагат ограничения за производството на оръжия, по-точно да не са с калибър по-голям от 7.65 мм и дължина на цевта повече от 100 мм. Тогава се връщат отново на 7.65 мм Парабел с дължина на цевта 98 мм. Мисля, че в рекламата на сериала "Под прикритие" показват точно такива патрони наредени вертикално един до друг. На мен ми е попадал такъв Парабел на времето, началника ме прати да го "обезвредя" за един музей. Превъзходен материал, бургията изобщо не можа да го пробие в областта на патронника, страшна стомана. По-късно ми попаднаха двайсетина патрони като този който ми ги даде не знаеше за какво са.



                Няма идеален пистолет. Ако имаше щяха да произвеждат само него и нямаше да има такова разнообразия на модели и калибри. На някой ни харесва ТТ-то въпреки някои кусури /но не това, че има голяма пробивна сила/, на други не харесва и това е напълно естествено.
                Не е професионално да се хули чуждото оръжие. Щом човек си го е избрал, значи му харесва и задоволява някакви потребности, каквито и да са. Въпроса: "На кой пистолета му е най-хубав?" няма отговор.
                Абсолютно си прав и съм съгласен с теб,не бива оръжието на когото и да е да се обижда!

                Коментар


                • От: TT-33 7.62x25

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Освен това което е абсолютно вярно /екипировката става и за "Нагана" и за винтовката които са същия калибър/ има и емоционален момент. Образа на комисаря болшевик върви с кожена "тужурка" и "Маузер" в дървен кобур/приклад увесен на ремък. Какво по-естествено от това да се конструира автоматичен пистолет по-плосък, малогабаритен и удобен за носене в сравнение с Маузера на същия доказал се и разпространен боеприпас любим на хората от които зависи.
                  Популярното име на карабината Мосин трилинейка идва от една стара руска мярка приета сигурно още по цар петрово време . А именно една десета от един инч 25.4 мм е една линия и от там три десети от инча е 7.62мм или три линии . По тази мярка всичко що е в тоя калибър без значение пушка ; пистолет ; картечница все е трилинейка .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: До: TT-33 7.62x25

                    Спомням си,че преди две или три години Дядо имаше ТТ.Беше много пазено като ново!!!Смазваше го с неква смазка от военните.Знам,че с него един път гръмна домашната свиня нямаше кой да му държи.Тоя пистолет гърмеше като топ.Май беше 7.62мм той имаше некви патрони от 1967год.и още гърмеха. Абе иначе добро оръжие за времето си!!!Спомням си,го продаде заради новия закон.

                    Коментар


                    • От: TT-33 7.62x25

                      7.65х22 според историята е първия патрон на Парабела около 1900г

                      Коментар


                      • От: TT-33 7.62x25

                        Първоначално публикуван от kamen12 Преглед на мнение
                        ...според историята е първия патрон...
                        ...изобщо за автоматичен пистолет - този на Бергман.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: TT-33 7.62x25

                          Здравейте! От няколко дни съм собственик на ето това ТТ:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-16_22-13-18_173.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5519020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-16_22-08-50_231.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5519021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-16_22-09-09_86.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5519022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-16_22-09-28_554.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5519023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-16_22-09-43_852.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5519024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-16_22-11-00_88.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5519025Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-16_22-11-17_398.jpg
Прегледи:1
Размер:102.5 КБ
ID:5519026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-16_22-12-05_179.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5519027

                          Има всякакви приказки за армейските пистолети и револвери, но доколкото знам оръдия с ковани цеви няма, а защо ли?

                          Коментар


                          • От: TT-33 7.62x25

                            Хубав пищак...Дано никога да не ти се наложи да го ползваш по предназначение.............
                            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                            Коментар


                            • От: TT-33 7.62x25

                              Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                              Хубав пищак...Дано никога да не ти се наложи да го ползваш по предназначение.............
                              Благодаря, аз също искрено се надявам никога да не го ползвам по предназначение. Мисля да го използвам само няколко пъти в годината в стрелбището, но е абсурд да го нося в града, но в гората и планината -да.

                              Коментар


                              • От: TT-33 7.62x25

                                Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
                                , но е абсурд да го нося в града, но в гората и планината -да.
                                Не се заричай
                                Той е изненадващо удобен за носене. Във всеки случай по-удобен от много "маркови".
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X