Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TT-33 7.62x25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TT-33 7.62x25

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Преди доста години (да речем повече от 30) кумът на родителите ми, полковник от гранични войски, трепеше гривяци с ТТ-то и то по 2! Като ги издебнеше на някое дърво и дум, дум и 2 падат а останалите се разлитат. Колко патрона е издумкал за да го постигне това, не знам. Човека вече е на преклонна възраст, а на мене една от мечтите ми е да постигна неговото умение в стрелбата от онова време!
    Мечтите са хубаво нещо, но според мен това си е дарба. Тренировките определено помагат, но нямаш ли
    генетична подложка стигаш най-много до средно ниво. А още по-трудно е с боен пистолет, не е като с "Марголина" с 15 см. цев на стрелбището по неподвижна мишена.
    Все пак ти пожелавам да сбъднеш мечтата си.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: TT-33 7.62x25

      Мой братовчед (лека му пръст) с китайско ТТ на 100 крачки което е около 80 - 90 метра удряше с първия изстрел тухла четворка . И аз съм го правил ама на края на втория пълнител.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: TT-33 7.62x25

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Би ли споделил началната скорост на "Хиртенбергера". Любопитен съм.
        Hirtenberger 100gr ,+P+ 1,420 fps.(което се равнява на около 440m/s!
        Има Фиоки 92 грейна експанзивен моноблок с начална 1325 fps.,както и selllier & bellot 100gr. nontox c V0 428m/s
        Всички тези изброени муниции са с по голяма начална скорост и дулна енергия от патрона 7.62 токарев (за тт V0 e 410m/s ,а енергията е под 500 J)Естествено говоря за стандартния 90грейнов патрон за ТТ!Полските и сръбски патрони за картечни пистолети 7.62 са по-бързи ,но доколкото знам пръскали от време на време цевите на токерите!
        Искам да се коригирам стандартния за ТТ е 85 грейна и началната му скорост е между 410 и 500 m/s!
        Последно редактирано от АРКАН; 12-11-12, 09:58.

        Коментар


        • От: TT-33 7.62x25

          Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
          Hirtenberger 100gr ,+P+ 1,420 fps.(което се равнява на около 440m/s!
          Има Фиоки 92 грейна експанзивен моноблок с начална 1325 fps.,както и selllier & bellot 100gr. nontox c V0 428m/s
          Всички тези изброени муниции са с по голяма начална скорост и дулна енергия от патрона 7.62 токарев (за тт V0 e 410m/s ,а енергията е под 500 J)Естествено говоря за стандартния 90грейнов патрон за ТТ!Полските и сръбски патрони за картечни пистолети 7.62 са по-бързи ,но доколкото знам пръскали от време на време цевите на токерите!
          Искам да се коригирам стандартния за ТТ е 85 грейна и началната му скорост е между 410 и 500 m/s!
          До 610 м/сек. съм мерил. Ама кво от тва? Възпиращият ефект на този боеприпас обаче е доста нисък. Данните дет се вика са още от Втората Световна.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: TT-33 7.62x25

            До колкото съм запознат в СССР са създали патрона като копие на 7.63 Маузер и ТТ-то може да стреля с такива,но за маузера не е препоръчително!Хитро са го измислили за фронта както и самия пистолет - прост,евтин затова и с малък ресурс - със сигурност са наблягали на бройката и бързото производство за военно време!
            Мой близък има ТТ и съм свидетел как от 30 метра цели армейска каска с максимум 3-я патрон.Минава двустранно ,като отпред каската е продупчена , а отзад изкъртва парче от нея с размер на кибритена кутия.
            Спор няма дупчи здраво но....

            Коментар


            • От: TT-33 7.62x25

              Защо му да му трябва ресурс по време на световната война .
              Взводният изкаравал по 10 дена , я гръмне я не...........

              Коментар


              • От: TT-33 7.62x25

                Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                До колкото съм запознат в СССР са създали патрона като копие на 7.63 Маузер и ТТ-то може да стреля с такива,но за маузера не е препоръчително!Хитро са го измислили за фронта както и самия пистолет - прост,евтин затова и с малък ресурс - със сигурност са наблягали на бройката и бързото производство за военно време!
                Мой близък има ТТ и съм свидетел как от 30 метра цели армейска каска с максимум 3-я патрон.Минава двустранно ,като отпред каската е продупчена , а отзад изкъртва парче от нея с размер на кибритена кутия.
                Спор няма дупчи здраво но....
                Патрона на "Маузер" К-96 и ТТ са абсолютно еднакви и взаимозаменяеми. На Маузера мерника е секторен и е до мисля по спомен 1 200 м. За това си трябва мощен боеприпас. Разликата между 7,63 и 7,62 идва от стандарта на измерване. ТТ-то е обр. 1933г. тоест доста преди войната.
                През войната бързо и в колхозите правят "Шпагин" /ППШ-41/ и "Судаев" /ППС-43/ които стрелят със същия патрон. Не знам какво разбирате под малък и голям ресурс, особено отнесено към лично оръжие за самоотбрана. Виж ако е ротна картечница...
                Относно дупченето, ами дупчи, хайде сега да го развалим или ползваме слаби боеприпаси /не знам дали ще работи автоматиката/ за да не дупчи толкова. Който иска да не му дупчи да си вземе 9х17 мм. Този пистолет /ТТ-то/ е направен да дупчи и това изобщо не е недостатък, а предимство.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: TT-33 7.62x25

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  На Маузера мерника е секторен и е до мисля по спомен 1 200 м.
                  1000 метра е и е чисто изхвърляне не че можеш да уцелиш нещо с него на това разстояние освен ако целта не е голяма долу горе колкото НДК и каква е останалата енергия в куршума на това разстояние никой не знае . Същата работа е и сектор мерника на Браунинг Капитан там са по скромни 500 метра .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: TT-33 7.62x25

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    1000 метра е и е чисто изхвърляне не че можеш да уцелиш нещо с него на това разстояние освен ако целта не е голяма долу горе колкото НДК и каква е останалата енергия в куршума на това разстояние никой не знае . Същата работа е и сектор мерника на Браунинг Капитан там са по скромни 500 метра .

                    Тези мерници са от типа....."яя какво се вижда там на илядо метра?хмм някой запали цигара....опаа станаха двама....ъъъ вече са тримца я да им пусна един два патрона пък се някой ке падне"
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: TT-33 7.62x25

                      Чичо съмнявам се дали цевта ще устиска 4-5000 изстрела за това иде реч.
                      На две бройки ( на колега и моя) им излязоха иглите....чупи се една ограничителна остичка.
                      Добър е пищова да си правиш тунинги по него сменяш чирени , дулни компенсатори,полираш спусъка
                      и други подобни. Един колега му беше наварил и боброва опашка . Удобен е за носене и без кобур.
                      Предизвиква и добри спомени от по ранните ми периоди......

                      Коментар


                      • От: TT-33 7.62x25

                        Прави сте и тримата!
                        Да се говори за прицелна стрелба с пистолет над стотина метра си е чиста фантазия и късмет, дори и по "групови цели" тип "рота в походен строй". Ставаше въпрос за илюстрация на мощността на боеприпаса конструиран в едни други времена на позиционни и окопни войни.
                        Относно ресурса, ние имаме може би "окастрено" мислене формирано от пълната забрана преди демокрацията и формалното разхлабване на режима по придобиване и носене на КНО след нея. Аз смятам за крайно порочна системата за закупуване на боеприпаси и резервни части за КНО. Ако редовия притежател на КНО може СВОБОДНО да си закупи от магазина "на ъгъла" неограничено количество боеприпаси, цеви, затворни блокове, пружини и друго каквото се сетите както е в други страни, дали цевта издържа 1000-2000 или 40 000 изстрела не е от особено значение, важно е оръжието да ти харесва.
                        Личното ми мнение е, че 95% от притежателите на КНО едва ли ще изстрелят и 1000 патрона през времето на притежанието на оръжието.
                        Между другото виждал съм пищовчета с тотално съсипани цеви от десетина патрона /стрелял два-три пъти "да го пробва", не чистил, след няколко години пак така и в цевта няма и помен от канали/ и оръжия ходили на война със "светещи" цеви.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: TT-33 7.62x25

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          ...Разликата между 7,63 и 7,62 идва от стандарта на измерване...
                          Именно. Руснаците мерят диаметъра по полетата - останалият свят по каналите. Затова и - примерно - АК 74 е 5,45 а М16 - 5,56, като и в двата случая става въпрос за 0,22 цола. Също и куршума на ПМ е с по-голям диаметър от 9х19, а и двата се водят детмилиметрови.
                          Освен това, в Съсъръ нищо не са създали - точно за този боеприпас, най-официално са си закупили и правата и оборудването, и то доста преди да се появи ТТ. Точно затова и той е в този калибър - огромни наличности и работещо, утвърдено производство (вкл и екипировката за цевите).
                          А е толкова мощен, защото това е фактически боеприпаса на първият изобщо функциониращ автоматичен пистолет - този на Бергман. С този боеприпас е "проходил" и Люгер, и въпросният Маузер ("котилото" им е едно и също). Последица е от обстоятелството, че още не била съвсем избистрена концепцията - с`я т`ва ня`ква къса пушка ли е, що ли - пък ще сработи ли устойчиво автоматиката и т. н.
                          (Всичко това - всъщност - вече е писано, та и не веднъж май, та и в тази именно тема като че ли. Но явно си е правило да се четат не повече от няколко мнения назад.)
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: TT-33 7.62x25

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение


                            Личното ми мнение е, че 95% от притежателите на КНО едва ли ще изстрелят и 1000 патрона през времето на притежанието на оръжието.
                            Радвам се че съм от малкото останали 5%......
                            а инак за ТТто винаги ми е било кеф да думкам с тоя звяр...кефа е жесток!
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • От: TT-33 7.62x25

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              Радвам се че съм от малкото останали 5%......
                              а инак за ТТто винаги ми е било кеф да думкам с тоя звяр...кефа е жесток!
                              Имам колеги от МВР които по времето на министър Виктор Михайлов с един резюлиран рапорт до началника си купиха от ТИЛ-а почти насила пистолети и от тогава до сега не са стреляли НИТО ВЕДНЪЖ.

                              П.П. Останалите 5% сте от големите градове където има стрелбища и броя на изстреляните патрони се определя само от финансовия ресурс.
                              Последно редактирано от Chicho1; 13-11-12, 22:35.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: TT-33 7.62x25

                                Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                                На две бройки ( на колега и моя) им излязоха иглите....чупи се една ограничителна остичка.
                                И на моя се счупи още на третия ден . Това става от щракане на празно . Тази осичка е доволно проблемна сама по себе си 3мм процепена по средата за да пружинира и да се самозаконтря в берта . Този диаметър е проблемен за термообработка дори и днес за мен където имам доста технологични възможности . На по късните модели тази ос е заменена от плътна на която края и се развалцова . Такава си направих и аз и от тогава проблеми няма. Относно калибъра нищо не е променено от маузеровия просто са сменили една цифра за да не плащат патенти ; лицензи и тнт. Руснаците в случая са излезли малко по хитри от американците които до някое време воювайки по между си през първата световна са плащали лицензни такси на Маузер за техния Спринкфилд и по някое време са се усетили каква глупост правят . Маузер К 96 е много разпространен и популярен в Русия и днес . Внасян е след първата световна в големи количества а някои източници твърдят че дори е произвеждан под контрола на германски специалисти в тулските заводи . Този пистолет като механика е доволно сложен и капризен и принципно доста прилича в някои отношения на парабелската механика . Ако не ти покажат от къде се разглобява може да се луташ с дни . В онова време е имало голямо залитане в калибрите има един патрон 7.65 с бутилковидна гилза малко по малка от тази на Маузер и този патрон е използван в така наречения полицейски Парабелум .
                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Тези мерници са от типа....."яя какво се вижда там на илядо метра?хмм някой запали цигара....опаа станаха двама....ъъъ вече са тримца я да им пусна един два патрона пък се някой ке падне"
                                Теорията на снайперизма която в почти съвременния и вид е написана още след англо - бурската война казва че в ясно нощно време неприкрито огънче от цигара се вижда на 600 метра . Големите цифри са по скоро маркетингов инструмент . По онова време оръжието се е продавало от пътуващи търговци по пазари и панаири и колкото по впечатляващи са цифрите толкова по добре . Нещо като съвременния пазар на автомобили всеки първо гледа какво пише отзад на капака и на километража а дали то има връзка с реалността е съвсем друг въпрос .
                                Последно редактирано от sek.1; 14-11-12, 06:16.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X