Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Каква марка са тия алуминиевите?
    Има ги и в 9х18 с нормална и алуминиева гилза.

    https://picasaweb.google.com/1061173.../CCIBiazer9x18#

    Коментар


    • Днес си взех 147 грейнови american eagle на federal. Останах много изненадан като ги сравних с geco 12x грейна.
      По-тежките са с около 2-3 мм по-къси от по-леките. От къде идва повечето тегло? Данеби да влизат по-дълбоко в гилзата?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1354983235809.jpg
Прегледи:2
Размер:58.4 КБ
ID:5433225
      Последно редактирано от slaf4u; 08-12-12, 17:41.
      42

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Аз нося пистолета си с такива (CCI ,куршума е пресечен конус) . Плюсувете са (за алуминиевата гилза говорим) че пълнителя олеква видимо, обаче има и минуси - гилзите са по-меки заради което по-лесно се драскат и нараняват при лентоване и разлентоване на пълнителя. Освен това се случи на един от патроните да ми потъне куршума навътре в гилзата и то при съвсем лек натиск. А и друго ми се случи, имах навика да оставям пълнителя в пистолета ама като сложих тия патрони се наложи да изоставя този си навик защото затворния блок ръждясва там където допира в алуминиевата гилза на първия патрон (с други патрони не ми се е случвало)!
        Слагаш отгоре последния да е с месингова гилза и не го мислиш . Другия проблем е че щом правят електрохимическа корозия на толкова малка площ представи си какво е вътре в пълнителя .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Слагаш отгоре последния да е с месингова гилза и не го мислиш . Другия проблем е че щом правят електрохимическа корозия на толкова малка площ представи си какво е вътре в пълнителя .
          Проверих аз, в пълнителя няма проблеми, ама там е сухо! Явно и смазката нещо играе роля.

          П.П. Ще взема да ги изгърмя аз тия най после ама няма откъде да намеря други пресечен конус, щото тука в магазина няма никакъв избор пък до София скоро няма да се ходи.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            То и в София няма голям избор . Единствения вариант е през стрелбище изстрелваш наличните и лентоваш ако имат пресечен конус . Иначе много бумащина през КОС .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
              Стана ли дума дали произвеждат пистолети все още?
              Цитирам отговора на служител от "Маркетинг" в Аркус АД, който получих днес по повод на едно предишно запитване :
              "Otnosno vaprosa na Vashia poznat - da, ARCUS 98DAC vse oshte e v masovo proizvodstvo"
              42

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Гледам в тубата хамериконците го харесват тоя пищол.
                Даже един си го носи в спасителния комплект задно с медицинските материали.

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  В спасителния му комплект май бяха 2 бр. пищоли. Не знам от какво ще се спасява . А иначе това което допада на хамериканците в болшинството случаи е съотношението цена/качество.
                  42

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    В спасителния му комплект май бяха 2 бр. пищоли. Не знам от какво ще се спасява . А иначе това което допада на хамериканците в болшинството случаи е съотношението цена/качество.
                    Нали са луднали по тоя край на света дето му сменят датите от едни 20 години насам
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Има ли някаква философия по ваденето на бойната игла? Аз си го представям така долу-горе:
                      1. Натискам иглата навътре
                      2. Избутвам надолу ограничителя в задната част на затворния блок
                      3. Натискам стопора нагоре и иглата следва да излезе заедно с пружинката, след което да изпадне и стопора с неговата.
                      4. Сглобяване в обратен ред с размяна местата на точки 1 и 2

                      Очаквам в Събота да ми пристигнат нови бойна игла и стопор с пружинките им ( и шомпол ) на обща цена 13 лв и стинки. Мисля да ги сменя и тях и да приключа с ръчкането за сега. Струва ми се, че доста гняз се е събрала в канала на стопора, не се движи гладко нагоре-надолу, запира туктам.
                      42

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Накисни го в бензин и продухай със сгъстен въздух........

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                          Накисни го в бензин и продухай със сгъстен въздух........
                          С бензина рискуваш да му свалиш оксидацията . За тази работа си има препарати .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • Мисля като извадя стопора и иглата, да измия всички отвори с вълшебна отвара(вд40), да ги продухам и тъничко с braun или течна оръжейна смазка.
                            Последно редактирано от slaf4u; 13-12-12, 21:28.
                            42

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Разглабяй и промивай смело. Може и едно тънко парцалче да прокараш с клечка за зъби. Вероятността там да е чистил някой преди теб е нищожна (или поне аз досега не съм попадал на такова оръжие, което да е чистено там след като е излязло от завода).
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Разглабяй и промивай смело. Може и едно тънко парцалче да прокараш с клечка за зъби. Вероятността там да е чистил някой преди теб е нищожна (или поне аз досега не съм попадал на такова оръжие, което да е чистено там след като е излязло от завода).
                                На моите редовно им чистя иглите и леглата им .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X