Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Ти може и да го правиш, ама я да вдигнат ръка останалите, дето са вадили иглата на пищова през последната година ...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Аз на Макаровите винаги им чистя иглите защото лесно се вадят, ама на личните пиштови не съм се пробвал да ги разглобявам

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Ти може и да го правиш, ама я да вдигнат ръка останалите, дето са вадили иглата на пищова през последната година ...
        При мене се явява нещо като професионална деформация . Аз разглеждам всяка една механична система като инженер . Оръжието е един сбор от механизми на които хич не им е добре да работят мръсни и не смазани . На този сбор от механизми съм поверил здравето и живота си . Силно се надявам че никога няма да ми се наложи да си използвам личното КНО на друго място освен в стрелбище но ако някога се наложи то ситуацията ще е такава че най малко ще искаш то да те подведе поради немарливост . На времето в спортната стрелба оръжейника ни не даваше да приберем оръжието без да сме го почистили дори и след един изстрел . В казармата беше същата работа като се приберем от занятие преди ти да си се измил чистиш и смазваш АКто независимо че не си стрелял с него . Ти си бил в зона с реални бойни действия и знаеш какво е да разчиташ на оръжието си повече от колкото на себе си .
        Последно редактирано от sek.1; 14-12-12, 06:37.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Ти може и да го правиш, ама я да вдигнат ръка останалите, дето са вадили иглата на пищова през последната година ...
          Аз я вадих иглата, пък моя е ЧЗ и там е едно избиване на щифт .... в следващите няколко години не мисля да го правя пак. Сега продухвам със спрей , първо с ВД 40 после с балистол. Отзад излиза мръсотията, особенно ако съм стрелял с ППУ или други лакирани патрони. Иначе на служебния Макаров имам навика всеки път като се прибера от работа, като го извадя от кобура за да го прибера, пробвам дали трака иглата. Ако не трака, чистя и смазвам.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            С бензина рискуваш да му свалиш оксидацията . За тази работа си има препарати .
            Баси оксидацията дето ще падне от бензин.......тогава го накисни в нафта

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ...... Ти си бил в зона с реални бойни действия и знаеш какво е да разчиташ на оръжието си повече от колкото на себе си .
              То там оръжието се самопочиства. Достатъчно е да изстрелваш поне по един пълнител на ден..... Освен това в пепеляка е по-добре оръжието да не се маже с масла, та там си е друг свят. Хубавото е, че на АК и Макаров не им пука много от мизерия и рядко има засечки по тая причина (предимно пълнителите страдат), но Аркуса не обича много пепел и сажди, та е хубаво да се чисти редовно. Американците с Ем-ките и Беретките всеки ден ги жулеха и ги носеха с капути по цевите, че иначе я гръмнали, я не...
              Последно редактирано от kuzdov; 14-12-12, 20:18.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Днес ми пристигнаха частите от Аркус. Подмених иглата със стопера и пружинките им без никакви проблеми. Имаше посъбрана гняз в мястото където се движи иглата вътре в стопора - вижда се на втората снимка, някакви песъчинки или по-едър прах, не знам. Пръснах щедро с ВД да почне да извира от всякъде, издухах със сгъстен въздух, смазах порядъчно новите с Braun и ги монтирах. Тествах с една стара гилза, и по следата по капсула си пролича, че ударът е добър. Ще тествам по-нататък на стрелбище.
                Цените бяха нещо от сорта на 6лв за иглата и 4 за стопера, по 9 ст. за пружинките. Отношението - отново на ниво!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00300.jpg
Прегледи:2
Размер:97.2 КБ
ID:5435429Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00299.jpg
Прегледи:2
Размер:41.5 КБ
ID:5435430
                42

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  То там оръжието се самопочиства. Достатъчно е да изстрелваш поне по един пълнител на ден..... Освен това в пепеляка е по-добре оръжието да не се маже с масла, та там си е друг свят. Хубавото е, че на АК и Макаров не им пука много от мизерия и рядко има засечки по тая причина (предимно пълнителите страдат), но Аркуса не обича много пепел и сажди, та е хубаво да се чисти редовно. Американците с Ем-ките и Беретките всеки ден ги жулеха и ги носеха с капути по цевите, че иначе я гръмнали, я не...
                  На времето са ми казвали стари оръжейници че за арабския свят вътрешната част на АК се покривала с някакво специално покритие от типа на хрома и работели без никаква смазка за да не се лепи пясъка по нея . Не че на АК то и в най обикновения си варянт му пука за смазката .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Никакво покритие нямат. Тяхното производство са с кутия от ламарина, а ако наредиш 100 патрона с върховете нагоре, няма да намериш 2, които да са криви по един и същи начин. Предполагам и цената им е подобаваща, защото на черно(което всъщност си е нормалния пазар, де) вървяха по $30.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Ставаше въпрос за нашето което сме изнасяли натам .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        ...Тяхното производство са с кутия от ламарина...
                        Иначе казано - АКМ. В момента (той от немалко време тече този момент) само ние продължаваме да правим пушки с фрезовани цевни кутии.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          На времето са ми казвали стари оръжейници че за арабския свят вътрешната част на АК се покривала с някакво специално покритие от типа на хрома и работели без никаква смазка за да не се лепи пясъка по нея . Не че на АК то и в най обикновения си варянт му пука за смазката .
                          На времето бях включен в отбор за общовойскови многобой "Рамбо".За състезанието ни бяха раздали АКМ с щамповани цевни кутии и някои други подобрения.Пистолетните им ръкохватки бяха от дърво вместо бакелит и на превключвателя на единична и автоматична стрелба бяха изписани съответно цифрата 1 и знакът за безкрайност.И за тях ни казваха, че били за износ за арабите.

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Последните 2-3 дни имах нужното свободно време. С помощта на 2 пили, длето, трионче и много шкурка си направих чирени. Резултата ме задоволява като за пръв път. До тук са лакирани, шкурени, импрегнирани с машинно масло, следва лакиране с чист лак и толкова. Материала е махагон усещането е по добро от гумата.
                            Прикачени файлове
                            42

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Благородно завиждам на хора, които могат да правят такива работи!Аз нямам нужното търпение и нерви, и обикновенно претупвам нещата.

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Красив е .Ама как го предпази от ръждата?
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X