Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    Явно това с точките е хронично т.к. на няколко места срещам писания относно проблеми с изтриването и олющването им. Чудя се ако ползвам от тази боя с която рисуват маркировката по асфалта ще бъде по-трайно?
    С коректор (или т.нар. мастило за тъпаци) става идеално.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #77
      От: Пистолет Аркус

      Главното различие е, че е сингъл акшън, докато аркусите са ДА. Интересно ми е какво пише в инструкцията към пистолета, предполагам че там е описано пълното му разглобяване.
      Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
      Ямаха ХТ 600Е 95г.

      Коментар


      • #78
        От: Пистолет Аркус

        И Аркус 94 ли ? Пълното разглобяване е елементарно. Като свалиш гумената ръкохватка, навиваш гайката и освобождаваш осигурителния щифт на бойната пружина. После отвиваш гайката, вадиш пружината, избиваш с дорник осите в задния край и на спусъка и всичко се изсипва. Има само една по-неприятна пружинка на запъвача, която при поставянето може да ти скъса нервите, ама с малко търпение и внимание си застава.
        П.П. Честита ви победа днес. И аз бях на мача, ама отвън с дрегера ...
        Последно редактирано от kuzdov; 23-11-12, 21:14.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          От: Пистолет Аркус

          С това име ги даваха не евреите......

          Коментар


          • #80
            От: Пистолет Аркус

            Грешката е моя, пардон Значи различията са само козметични...За мача благодаря, вече и на такива победи се радвам
            Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
            Ямаха ХТ 600Е 95г.

            Коментар


            • #81
              От: Пистолет Аркус

              Дизайна на пистолета Карен си го направиха евреите . Иначе механиката е абсолютно същата с на Аркус 94 ; Белица и Браунинг НР . Плащат си хората поръчват си каквото искат на пистолета пише произведен в Израел пък този го взехме навремето още топъл топъл току що паднал от линията . На всички въпроси които възникват около покритието му правиха го в една галванохимия на БАН която за съжаление вече не съществува . Нарезите на спусковата скоба ги правих аз защото ъгъла и е крайно неудачен и при всеки изстрел опорния палец просто се изпързалваше . Проблема със засечките идваше от прекалено прецизното изработване на канала на изхвъргача при зацапване от барутните газове почваше да заяжда едно леко корегиране със шкурка оправя за винаги проблема . На времето в завода ми показаха образец от една партида с надпис СОБТ - МВР и имаха някаква надежда че с техни пистолети ще се превъоръжи МВР ама нещата явно са се разсъхнали и Макаров ще живее още дълго поради немотия . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002291868.jpg
Прегледи:7
Размер:51.5 КБ
ID:5427960 .
              Последно редактирано от sek.1; 24-11-12, 06:48.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Пистолет Аркус

                Намира ли му се на някой схема (чертеж) на Аркус 98, като тази от 2-ра страница на темата?
                Бих искал да помоля колегата Узунов да я пусне цялата тук или на мейл slaf4u@mail.bg
                Благодарности предварително!
                42

                Коментар


                • #83
                  От: Пистолет Аркус

                  И така... днес бях за пръв път на стрелбището с новопридобитото оръжие. Нямах време да се лигавя и взех само 15 патрона. Резултата е красноречив поне за мен- От патроните, които ми останаха след прострелката и с които придобих оръжието (2 фиочи-стоп патрони+ 3 СБ) резултата беше: от 3-те селиера 2 дадоха засечка - не се възпламени капсула. 2-те фиочита гръмнаха без проблеми, 10-те геко, които взех от стрелбището гръмнаха без проблеми. След това направх разледване - следата от удара на иглата по капсула на гекотата от моя пистолет и този на колегата ( ЧЗ Шадоу) е с еднаква дълбочина. Дълбочината по капсулите на гекотата и селиерите които засякоха също беше еднаква. Очевидно патроните с които взех пистолета са съхранявани в оранжерия или аквариум.
                  Днес очаквам доставка от Лясковец:
                  Възвратна пружина -0,18лв
                  Бойна Пружина - 0,17лв
                  Ресетваща пружина на спусъка- 1,65лв
                  Пълнител (13 заряден) - 14,00лв
                  Изхвъргач - 7,69лв
                  Пружина за изхвъргача -0,14лв

                  На обща стойност - 28,60 лева
                  Прекрасно впечатление ми направи жената, която ми прие поръчката - много вежлива и усмихната по телефона. Това поне за мен е ценно, въпреки че не правя кой знае какъв оборот, бях възприет като клиент избрал тяхната продукция и ми беше обърнато подобаващо внимание.
                  Сега като се замисля смяната на всички тези неща ще бъде по-скоро глезотия и задоволяване на собствените нужди от успокоение. Хубаво е все пак да знам, че потенциално проблемните възли в оръжието са нови и ще мога да разчитам на него на 99% (един оставям за патроните).
                  Последно редактирано от slaf4u; 30-11-12, 12:26. Причина: граматика...
                  42

                  Коментар


                  • #84
                    От: Пистолет Аркус

                    Стана ли дума дали произвеждат пистолети все още?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Пистолет Аркус

                      Не сме говорили за това, но не бих заложил на положителен отговор. Женицата ми обясни, че трябва да отиде да пита склададжията дали имат това, което искам. Не съм сигурен дали тя не знаеше какво точно търся или не беше сигурна дали са останали такива части. Ако е второто - значи вероятността да произвеждат пистолета не е голяма, все пак би трябвало да имат със сигурност резервни части за изделие в производство.
                      42

                      Коментар


                      • #86
                        От: Пистолет Аркус

                        Колега,освен това,пистолета,стреля безпроблемно с пълнители на Берета и ЧЗ,може сигурно и с някой други,но за тези гарантирам лично.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                          ... (2 фиочи-стоп патрони+....
                          Какви бяха тези?
                          Любопитствам, понеже не съм чувал за стоп патрон 9х19

                          Коментар


                          • #88
                            От: Пистолет Аркус

                            В мнение №71 на темата съм снимал един от тях до един от селиерите. На външен вид и на пипане ми докарват на някаква пластмаса или стругован бакелит . При стрелба дадоха отклонение около 15 см долу в ляво на 10м. Не претендирам да съм добър стрелец но не бих ги използвал по предназначение на разстояние над 5-7 метра. Изстрелях и двата т.к. ги получих заедно със калпавите селиери а нещо, дето не знаеш дали ще гръмне или не поради неграмотно съхранение, няма място в пълнителя та ако ще и сребърен куршум за върколаци да е...
                            42

                            Коментар


                            • #89
                              От: Пистолет Аркус

                              Не бях обърнал внимание на №71
                              А разгледа ли куршумите?
                              Като тези 9х18 ли са направени?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Пистолет Аркус

                                Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                                Не бях обърнал внимание на №71
                                А разгледа ли куршумите?
                                Като тези 9х18 ли са направени?
                                Не, цял проектил бяха.
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X