Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Никелирането и хромирането са много подходящи за по стари модели,които имат вече повече луфтове.Щото тези процедури са един вид напластяване за разлика от оксидацията.Прави се няколко микрона помедняване и след това се наслагва хрома,като с това се обират всички луфтове.Който е зглобявеал нов пистолет след никелиране или хромиране ,знае за какво став дума.А пружините се свалят заради галваничната вана където се отвръщат и стават крехки като стъкло.

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Усещам се как започвам да обсебвам темата , надявам се да не се сърдите...
      След като получих една конструктивна критика за правените чирени, днес си направих нов десен и резултата ме накара да преосмисля концепцията. Т.к. си падам мързелив си копирам писанията от другиот форум
      Дръжката е много елегантна а механиката по-защитена от прах и власинки. На снимката се вижда разликата в дебелините между новия и стария чирен. Новия е около 3 пъти по тънък. Днес успях да направя само единия, но имайки предвид, че той е по-сложния - този с канала, вярвам, че направата на другия ще ми отнеме по-малко време. Като се лакира ще стане много приятно. В момента е само омаслен. Махагона е *аси твърдата дървесина, няма дялкане. Ореха е песен...
      Ако трябва да съм честен, така по- ми допада, евентуално мога да сваля още малко материал от бутона за освобождаване на пълнителя надолу така, че да се открие линията на дръжката ...не съм го обмислил още. Какво мислите по въпроса?
      Прикачени файлове
      42

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        В общи линии приключих с грубата работа по чирените. Остава само да се полират. В момента са обработени с паста от ленено масло, терпентиново масло и пчелен восък. Болтовете също ще минат обработка, че от постоянното слагане и махане им се видя сметката
        Прикачени файлове
        42

        Коментар


        • От: Пистолет Аркус

          Налегна ме мисъл и ми влезе идея в главата - да си направя кайдексов кобур. В общи линии днес приключих грубата работа, остана само да се шлайфат ръбовете, че след формоването по тялото леко се разместиха, да се мине една финна шкурка, и най-сложното да се измислят по-лицеприятни крепежни елементи
          Формоването стана с нагряване във фурна и след това пресоване между дървени плоскости и дюнапрен (аз бях тежестта ). Извивката по тялото направих с пистолет за топъл въздух. Гайките са от материала останал след кроенето. Стои много добре прибран към тялото без да ме превръща в мъченик когато съм в колата или седнал на стол.Това ми е първи опит и има неща, които вече знам, че бих променил при следващ такъв
          Цена на цялото удоволствие (без тока за фурната) - 13.50лв.
          Снимков матр'ял

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:3
Размер:102.5 КБ
ID:5456238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:3
Размер:86.1 КБ
ID:5456240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:3
Размер:240.2 КБ
ID:5456237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:3
Размер:218.2 КБ
ID:5456236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:3
Размер:191.4 КБ
ID:5456233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:3
Размер:111.0 КБ
ID:5456234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:3
Размер:195.4 КБ
ID:5456235
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от slaf4u; 21-02-13, 18:52.
          42

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Много добре Пипни малко и петата на пълнителя.

            П.П. Ти да не си от Сливен?
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Ахам, градски съм.
              Каква ти е идеята за петата?
              42

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Да я смениш. Виж в темата за смяна на мерни прибоори на ПМ моята каква беше. За 10 лева купих пълнител за газов пистолет, свалих му петата и я преработи, разбира се. Идеята при байкала беше тази пета да потпира малкия пръст на лявата ръка при стрелба (деничар съм) и по този начин да законтря надолу и на зад. Ефекта беше супер, НО дръжката на байкала мисля, че е по-малка от на Аркус-а. То зависи и от ръката ти. Сам си преценяваш дали ти е удобно и как ще ти е по-удобно.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Я сега и аз да попитам.Имам Аркус 98 DAC.Двуцветен ,като този по горе.
                  Ама потта се оказа силно агресивна,и освен пораженията по затворният блок,които бих отстранил с оксидация,имам поражения и върху ,ръкохватката.Как мога да поправя положението там.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Ами купи си Глок повечко пластмаси има. Майтапа на страна, къде са поръженията точно и какви? Дай снимка. Чирените ли са поразени или метала?
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Като си правих чирените, формовах левия по средния, безименния и кутрето. В резултат на това при стрелба пистолета стои стабилно в ръката. Предполагам ако го правя с мокра или потна ръка ще има разлика. По принцип дланта ми е среден към малък размер и всички пръсти се побират без проблем на дръжката. А и не на последно място, линията на дръжката ми харесва да е максимално изчистена.
                      Прикачени файлове
                      42

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        А и не на последно място, линията на дръжката ми харесва да е максимално изчистена.
                        С това трябваше да почнеш. Въпрос на вкус. Кога ще постреляме?
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Пистолет Аркус

                          ЕЕЕ.Можеше поне от любопитство да погледнеш.Както и да е .Пластмасата,и мастика да съм пил едва ли ще я изям.Аркуса го нося вече 15 год.Поражението е върху метала ,или по точно ,сребристото покритие ,на ръкохватката.Идеята ми беше ,дали някой възстановява това покритие .Извън Лясковец.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Къде да погледна? Нещо не разбрах. Не виждам снимка. Според мен може да се нанесе ново покритие, има доста фирми, които се занимават с това, но трябва да се свали старото изцяло, да се изчисти и тогава се нанасят ново покритие галванично (обикновеено са повече от едно покритие).
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              С това трябваше да почнеш. Въпрос на вкус. Кога ще постреляме?
                              Имайки предвид работното време на единственото ни стрелбище, трябва да стане до обяд от Понеделник до Петък. По принцип съм на работа но можем да измислим нещо за 30-40 мин. Да знеш, че стрелбата не ми се отдава особено, знам по принцип, че не трябва да гледам към дулото докато натискам спусъка
                              42

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Споко стрелбището в Сливен за нас рабооти по всяко време, на повикване А за покритието на колегата какво ще кажеш? То там натоварване няма, така че имам едно предложение, малко грубо ама шлайф и прахово боядисване?
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X