Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пистолет Аркус

    Честито!Със здраве да го носиш!Баща ми има 98DA с дървени чирени и гравирани имена - награден от министъра.Нямам наблюдение за качествата на това оръжие - има изстреляни 150 патрона за 12 години.Удобен е и изглежда добре външно.Проблема му е че от стоене в касата се появиха едни петна по затворния блок и постепенно покритието там се наруши.Незнам каква е причината и вероятно ще се наложи да се оксидира блока,но тъпо ще се получи с мерните прибори.Ще трябва да се нанася боя за точките.

    Коментар


    • #62
      От: Пистолет Аркус

      Явно това с точките е хронично т.к. на няколко места срещам писания относно проблеми с изтриването и олющването им. Чудя се ако ползвам от тази боя с която рисуват маркировката по асфалта ще бъде по-трайно?
      42

      Коментар


      • #63
        От: Пистолет Аркус

        Те точките така или иначе не са фосфорисциращи най обикновена бяла боя са .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          От: Пистолет Аркус

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          Чудя се ако ползвам от тази боя с която рисуват маркировката по асфалта ще бъде по-трайно?
          Честито за оръжието!
          Пътно-паважната боя не се държи добре върху метални повърхности. Да не кажа, че никак не се държи...
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #65
            От: Пистолет Аркус

            Върху мерните прибори на моя пистолет подобния проблем го разреших с най-обикновен канцеларски течен коректор, като отстраних излишъка внимателно с тампонче за уши.Няколко години нямам никакви грижи.Виждат се ясно и отчетлива даже и на изкуствената светлина на стрелбището.
            LZ3YG

            Коментар


            • #66
              От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
              Честито за оръжието!
              Пътно-паважната боя не се държи добре върху метални повърхности. Да не кажа, че никак не се държи...
              Правил съм го точно с боя от пътното.Пищова го сложих с цевта надолу върху една дъска със забит пирон .С клечка за зъби по една капка на мерниците и като изсъхна хубаво излишъка го отрязах наравно с бръснарско ножче.

              Коментар


              • #67
                От: Пистолет Аркус

                А някъде в Бургас продават светеща боя подходяща за целта! Помня че Стефан от форума се снабди преди време с такава.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #68
                  От: Пистолет Аркус

                  Преди време си оксидирах валтера и пробвах да сложа точки от фосфоресциращо фолио!С 2мм замба направих точки за мерника , които залепих допълнително със секундно лепило и стана здраво.Проблема беше в мушката , тъй като е с малка повърхност - там лентичката която сложих падана.Така и не намерих решение и махнах и точките.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6280011.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5427791
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    От: Пистолет Аркус

                    Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                    Върху мерните прибори на моя пистолет подобния проблем го разреших с най-обикновен канцеларски течен коректор...
                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Правил съм го точно с боя от пътното...
                    И в двата случая имаме ацетонова основа и най-вероятно е нанасяно върху старата боя на мерните прибори. Разтворителя в боята позволява свързване със старата боя, която от своя страна има достъчно добро сцепление с метала. Просто върху гол метал не държи добре, а и самата боя е предвидена да е пластична в определена степен, което е от полза ако се полага върху асфалт, но е може да се изрони ако е върху твърда основа.

                    Мой познат си направи следния опит върху бракуван "Макаров" - разпроби с 1.5 мм мерника от двете страни и в отворите вкара световоди, от ТОЗИ тип. Ефектът е поразителен. Беше измисли нещо и за мушката, но трябва да го питам. Знам и за един "Викинг", който е обработен по този начин, но там предимството е в масивната мушка, което позволява тя да бъде разпробита.
                    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                    Коментар


                    • #70
                      От: Пистолет Аркус

                      Да кажеш каква е оксидацията ........има сивкав отенък......

                      Коментар


                      • #71
                        От: Пистолет Аркус

                        Оксидацията е стандартната - черна. Предполагам сивкавия отенък идва от светкавицата на фотото. Явно е доста кекава наистина т.к. на места е доста поизтъняла. Като цяло обаче пистолета е много стегнат и добре напаснат рама-шейна. Продавача се кле, че е на не повече от 100 патрона. Аз лично не мога да определя - цевта изглежда добре, има си нормалните следи от движещите и триещи се една в друга части. Няма подбитости и неравности по повърхностите. Както вече споменах, липсват белите точки по мерника и мушката но това е проблем, който се решава с изобретателност и фантазия. Пружините на пълнителите са стегнати. По единия пълнител има следи от вадене и прибиране което ме води на мисълта за сухи тренировки. Надявам се да не си е играл предишния собственик и да стреля на сухо.
                        Озадачиха ме два от патроните и по точно куршумите им. Попитах косаджията какви са, и отговора му беше "стоп" патрони. Доста се е изписало по темата, но не очаквах, че ще ми попаднат ей така от нищото. Косаджията каза, че до 2 м. нямало значение с какви стреляш все убивали но при по-големи дистанции вероятността този отсреща да остане жив нараства и така до 10-12 м. След това ефективността им спадала рязко. Като материал ги определям на някаква пластмаса или бакелит.
                        Останалите патрони, които получих с оръжието плачат за подмяна. По-долу са снимките на стоп патрона поставен до нормален селиер, разликата е очевидна.





                        Последно редактирано от derhunter; 23-11-12, 09:09.
                        42

                        Коментар


                        • #72
                          От: Пистолет Аркус

                          Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                          Да кажеш каква е оксидацията ........има сивкав отенък......
                          Снимката с ножа е преди оксидацията.Прави ми я един доста добър оръжейник в Стара Загора(Мишо с работилница в Пътстрой) по старата съветска технология с три бани.Изрично исках да е така - да не бие на патладжан!Между другото като е намазан с WD 40(както на снимката) се променя цвета малко.
                          Прикачих грешно снимка!
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от АРКАН; 23-11-12, 08:57.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Пистолет Аркус

                            Имах предвид това!
                            Последно редактирано от АРКАН; 23-11-12, 09:10.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пистолет Аркус

                              Да се похваля и аз - след дълго търсене попаднах на чисто нов Карен МКIII и без никакво колебание го взех. Въпреки че едва ли не се водят еднакви с Аркуса, има някои различия. Ако някой има книжка с описание на Карен, ще съм му много благодарен ако може да ми я прати. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2573.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5427898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2569.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5427899Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2570.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5427900Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2571.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5427901Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2572.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5427902
                              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                              Ямаха ХТ 600Е 95г.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пистолет Аркус

                                На външен вид като гледам различията са само козметични. Какво по-точно ти трябва като описание?
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X