Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Хайде да го перефразирам въпроса- ако до месец забраняват тия пушкала и искате да си имате едно такова в гардероба за да го завещае те на внуците, кое ще си купите? За стрелкови умения не говорим. Просто и само за инвентар става дума.
    Ми как да ти го кажа..?!! Не знам как е в САЩ (само съм чувал), но тук никой не си купува оръжие (още повече снайпер). все едно си купува краставици от пазара! Та още от този момент тръгва конфликта между въпроса и отговорите... Все пак, ще ти кажа аз как бих направил избора си:

    1. Конкретизирам си целите и нуждите,като не робувам на марки и модели, а гледам само техн. показатели и параметри:
    - Ако искам аз и децата ми един ден да стрелят на пределни дистанции (което само по себе си е много разтегливо понятие), си заплювам една такава - примерно 1000 метра.
    - Проверявам кои калибри и типове боеприпаси са подходящи за целта, като се спирам на този с най-добри показатели на дистанция от 1000 метра.
    - Проверявам кои оптики са подходящи за избраната дистанция, като избора ми ще е подчинен на факта, че нямам никакъв опит - избирам тази която до най-голяма степен компенсира липсата му.
    - Проверявам кои марки и модели пушки са най-подходящи за конкретния боеприпас на който съм се спрял, както и възможностите за монтаж на избраната оптика и възможностите за персонализиране и тунинг на оръжието спрямо физическите особености на стрелеца (не само моите - и децата ще стрелят, а пък те имат навика да растат).

    До тука както се вижда, никъде не е станала дума за пари!

    2. Формиране на бюджет и закупуване на оръжието:
    - Изборът е направен на принципа "Най-доброто за мен" и започвам да смятам малко с елката - имам парите и цената ме устройва - купувам - започвам да стрелям.
    - Кинтите не стигат или не ми се дават толкова - връщам се на точка 1 и започвам с компромисите от долу на горе, докато вляза в бюджета с който разполагам - купувам - започвам да стрелям.
    - Кинтите са до никъде спрямо поставените цели и породените нужди от тях - цялата точка 1 наново - от горе на долу, но този път целите и средствата за постигането им са подчинени на финансовите ми възможности и предварително елиминирам точка 2 от второто тире надолу.
    - Ако искам да стрелям с тази пушка наистина и един ден да го правят, и децата ми - задължително заделям пари и време за адекватно обучение/курс!

    Всичко написано до тук се отнася за избор подчинен на това - пушката да се използва по предназначение! Ако искам да оставя ценен спомен на децата си - вместо да харча пари за пушкала, ще ги похарча за нещо друго - създавайки им прекрасни спомени с баща им...

    И преди да сте ме питали защо пак, не съм посочил конкретни марки и модели - ами защото всичко е строго персонално и се започва от "А" и "Б", а не се отива директно на "Я"! Извървявайки този път, когато дойде момента да започна да стрелям на 1000, метра ще знам и ще съм опитал предварително почти всичко и няма да имам нужда от съвети (ще избегна и риска да не ми харесат съветите) или поне не от толкова, колкото имате вие с брат ти. и За да ме разберете правилно, си представете следната ситуация - идвам аз при вас - едно бледо сухоземно, виждало яхта само на снимка и ви забивам следния въпрос "Каква яхта бихте ме посъветвали да си купя, че да мога да кача децата и жената през уикенда и да прасна едно околсветско, че както се чува, ще забраняват яхтите след няколко месеца и цените им в момента са за "без пари" направо..?!!"...

    Коментар


    • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

      2043 година-
      "Яяя, от къде я взе бе? Егати готината пушка!"
      "Ами дядо ми я подари".
      "Късметлия! Моя навремето не могъл да обясни за какво му е, не го разбрали, нещо се забатачило и не си купил. После ги забранили. Още си хапе ..ците от яд"
      ...

      Как беше оная тема "в какво да си инвестирам парите?" ...

      Брато, споко- имам наложен мораториум върху инвестициите /от бременния генерал/. И баш сега съм на "да миличко!" Ще роди тя...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

        Марто, в момента в магазина ме чакат 1 Рюгер и един Зиг. И с нито един от двата не съм стрелял. Купих ги защото ми бяха препоръчани от хората тук. Предполагам и там става дума за индивидуално ама все пак има добри и не толкова сполучливи пушкала. Срам, не срам, ще си кажа- хич не съм по пазаруването. Ако реша утре че ми трябва нещо с болт, отварям темата, виждам 4-5 от изброените и купувам една. Да ти кажа честно, мненията как се прави правилно ги чета по диагонал. Причина номер 1 е че искам да я имам. "Да тресна динята на километър е причина номер ...айсет.

        Преди да хвана нещо и да си поиграя с него няма как да знам дали ще ми хареса. За пробата съм навит да рискувам $1500. Какво да хвана в ръцете си? Така става ли?

        Може и тъпо да звучи, но ще купя /поне аз/ от жив инат. Искат да ги забранят- аз ше ги изпреваря. Ей тъй, от любов към спорта.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          2043 година-
          "Яяя, от къде я взе бе? Егати готината пушка!"
          "Ами дядо ми я подари".
          "Късметлия! Моя навремето не могъл да обясни за какво му е, не го разбрали, нещо се забатачило и не си купил. После ги забранили. Още си хапе ..ците от яд"
          ...

          Как беше оная тема "в какво да си инвестирам парите?" ...

          Брато, споко- имам наложен мораториум върху инвестициите /от бременния генерал/. И баш сега съм на "да миличко!" Ще роди тя...
          Как да ви обясня, че от "пушка" до "пушка" разликата е от небето до земята (не само във финансов аспект)?! За мен "готина пушка" е едно, за теб е друго, а за онзи с над 300 признати попадения в Ирак и Афганистан - съвсем друго! Човек може да си купи Ферари и без да е Шумахер или да има мераци да става като него - просто да рути пичета по крайбрежния булевард! Със сигурност със същото Ферари ще рутят пичета и синовете. и внуците му... Пушките обикновено се купуват да се стреля с тях, като избора се обосновава според това по какво ще се стреля, от каква дистанция и при какви условия! Поне тук в България (пак казвам - не знам как е в САЩ) пушки се онаследяват, остават за спомен и за хвалба, ако дядото е бил ловджия, колекционер и т.н. - т.е. първоначално са използвани по предназначение и са закупени за конкретни нужди! Няма как никой тук да знае на каква пушка ще се накефят децата и внуците ви (да са ви живи и здрави) или пък приятелите им..?!! Няма как да знаем и дали 2043-та няма вече да са бластери, примерно и "супер-дупер" пушката на дядо да става само да подпира вратата, да не я блъска вятъра и да има какво да препикава кучето... Ако това ви са мотивите - купете колекционерско оръжие най-добре! И да не му се кефят децата, внуците, комшиите и комшиите на комшиите, както и техните деца и внуци - все някой друг ще му се накефи и ще е готов да плати добри пари за него, а на парите се кефят всички пораснали (абе вече и не порасналите им се радват) деца... Аз приключих с тази тема!

          Коментар


          • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

            Кептъни,
            Много приказки тука, повечето настрани от темата. Явно е, че има риск да ги забранят при вас тия пушкала, така че по -добре да е не точно най-правлиния избор в гардероба, но там да има пушка вместо да няма. Аз не мога да стрелям с такива чудеса, но Кучето може и знае, Сибирския и Вимпела също, те вече казаха каквото имат, анализирайте казаното и купувайте овреме, дори по две. Аз така бих направали. Като има пушката, обучението може и в последствие, тя си седи и чака, може и с години.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Ако след седмица забранят да се купуват коли ти колело ли ше си купиш?Щото не си автомобилен състезател?

              Карай през просото,тя темата не е на себе си 5 страници вече.

              Нищо общо няма едното с другото,тук въпроса е за пушка,а не за стреляне,питай половината форум ма ми куца Българския и другата половина явно си знае неговото.
              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Хайде да го перефразирам въпроса- ако до месец забраняват тия пушкала и искате да си имате едно такова в гардероба за да го завещае те на внуците, кое ще си купите? За стрелкови умения не говорим. Просто и само за инвентар става дума.
              айде и аз да се изходя:

              - ако имате право на СВД и влиза в бюджета, купете си СВД!!! / знам че не е болт/
              - ако не, купете си каквото ви хареса на външен вид и ви "пасне" в ръчичките, и е с евтини муниции!!!

              обосновка: каквото и да купите, няма да му достигнете и 50% от възможностите, така че остава насладата от стрелбата, а това се търси, нали?
              препоръка: кое ще "пасне" няма да разберете във форума........... отиваш на най-близкото стрелбище, пробваш 3-4 и тя сама щи залепне!

              Поздрави и успех!
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                едно бледо сухоземно, виждало яхта само на снимка и ви забивам следния въпрос "Каква яхта бихте ме посъветвали да си купя, че да мога да кача децата и жената през уикенда и да прасна едно околсветско, че както се чува, ще забраняват яхтите след няколко месеца и цените им в момента са за "без пари" направо..?!!"...
                Нова или стара и бюджет ми дай,аз нали така я започнах тая тема.И ме чакай да ти обясня,че веднъж се живее и от теб ветроходец не става щото разбираш ли си нямал един кашон с купи и медали до навършване на 15 годинки.
                Бюджет имаш ли?Щото аз долу горе имам.Ма няма да те метна на троен,не бой се,кажи за какви пари и колко ще я точиш.
                Новичка нали,щото ако бях ви вкарал и питанка за леко ползвана сега да сме на 17 страница.



                Ееееее Златев,къде ходиш?Най после да чуя,че някой ме разбира,бях се стреснал с моя неразбран Бугарски.Пий една бира за мое здраве па като се видим шчерпя.



                Брат,аз пуснах,а ти захапа.До твоето прибиране съм инструктирал жената да ми освободи място та стягай се,ти вето имаш,а моята само подозрително ме изгледа като и казах,че и трябват военни кубинки и спален чувал за -20.Щерка ти с ЧЗ Скаут ще стреля ли,очила и антифони имам за нея,само намери палатката къде е,пушките от мен.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  айде и аз да се изходя:

                  - ако имате право на СВД и влиза в бюджета, купете си СВД!!! / знам че не е болт/
                  - ако не, купете си каквото ви хареса на външен вид и ви "пасне" в ръчичките, и е с евтини муниции!!!

                  обосновка: каквото и да купите, няма да му достигнете и 50% от възможностите, така че остава насладата от стрелбата, а това се търси, нали?
                  препоръка: кое ще "пасне" няма да разберете във форума........... отиваш на най-близкото стрелбище, пробваш 3-4 и тя сама щи залепне!

                  Поздрави и успех!

                  ХванаФ та,не си чел темата от началото.Драгунката е близо 3 бона и бие с патрона на карабината която съм намислил преди снайпера.Тя па бие и на 1000 метра както се видя,но аз като некадърен я ограничавам до 500 да речем.За 6 пъти по-малко има пушка която е ползвана от военните и мята на снайперска 1000 метра.Колко и да е добър Дргунов / а не е над 800 метра принципно / няма как да дам двойно и тройно за него,той е в графа Колекционерски.

                  В най-близкото стрелбище имат полигон за пушки ма пушката от теб,ти си я носиш,Дискаунт гьн Март в Сан Диего.В момента на стрелба давам по 100 кинта минимум,умножено по 5 вида пушки и стъпва колко половин снайпер.Скачам в тепавицата пък като не..........ще видим.

                  Кефа се търси,и зрели пъпеши.Все по случайност някой може да уцели нещо с нещо което мята до някъде.Е няма да е 22 обаче
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 18-10-13, 09:02.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                    А бе тя темата, че е весела - весела е, ама защо всеки втори му казва .22 тино-нино, това-онова.Ама нямало да улучи на километър - ми нищо де, човека може да иска да има правилната и да си я закачи над камината в хола.щом това иска, за това да му дадем съвет, че възможностите му не се припокриват с възможностите на карабината - много важно.Моя съвет е, да знам че не е в бюджета, ама напъни се, та да се потретя - ссг.Нямам възможност в момента за такива разходи(тоест точно от вчера имам, ама ако се примиря че ще спя в колата заедно с пушката) иначе веднъг я зимам, осъзнавайки напълно, че не е във възможностите ми за момента, да й използвам пълния потенциал.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ХванаФ та,не си чел темата от началото.Драгунката е близо 3 бона и бие с патрона на карабината която съм намислил преди снайпера.Тя па бие и на 1000 метра както се видя,но аз като некадърен я ограничавам до 500 да речем.За 6 пъти по-малко има пушка която е ползвана от военните и мята на снайперска 1000 метра.Колко и да е добър Дргунов / а не е над 800 метра принципно / няма как да дам двойно и тройно за него,той е в графа Колекционерски.

                      В най-близкото стрелбище имат полигон за пушки ма пушката от теб,ти си я носиш,Дискаунт гьн Март в Сан Диего.В момента на стрелба давам по 100 кинта минимум,умножено по 5 вида пушки и стъпва колко половин снайпер.Скачам в тепавицата пък като не..........ще видим.

                      Кефа се търси,и зрели пъпеши.Все по случайност някой може да уцели нещо с нещо което мята до някъде.Е няма да е 22 обаче
                      уж четох, ама съм изпуснал за СВД-то..........карай, и без това го предложих щото само с такова съм стрелял /е, и курс съм карал де/, за другите личен опит нямам. Не знаех това за пушките на стрелбището, че трябва да си носиш, но пак ти казвам: вземи си което ти хареса на пипане, а не което най-хвалят във форума или има най-много клипчета в нета!
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Бат Пепо тя флоберката какво общо има с темата ва майка?Да ти показвам ли на тати въдицата,на бати въдицата и на малкото чаве Супермена с бебешкия вариант на Ела ме 'фани?

                        Ония ден за 99 кинта продаваха на прИмоция 1000 патрона 22лр,300 кинта пушка и оптика за 200, сина е готов за нула време,няма и тема да пускам.


                        Куче намирам една от тия скованите квадратни за 40 бона,да ти лизна линка?
                        Ми нали баш затова пиша бе брат - затваряй темата
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                          Какви 500 метра, бе?
                          1943- та година един руски снайперист е убил един германски майор на 2000 м.
                          вярно че е било в Кавказ, въздуха разреден и пр., но и пушките не са били като съвременните-
                          може да има и момент на случайно попадение, но е документирано- факт.

                          Коментар


                          • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Нова или стара и бюджет ми дай,аз нали така я започнах тая тема.И ме чакай да ти обясня,че веднъж се живее и от теб ветроходец не става щото разбираш ли си нямал един кашон с купи и медали до навършване на 15 годинки.
                            Бюджет имаш ли?Щото аз долу горе имам.Ма няма да те метна на троен,не бой се,кажи за какви пари и колко ще я точиш.
                            Новичка нали,щото ако бях ви вкарал и питанка за леко ползвана сега да сме на 17 страница.



                            Ееееее Златев,къде ходиш?Най после да чуя,че някой ме разбира,бях се стреснал с моя неразбран Бугарски.Пий една бира за мое здраве па като се видим шчерпя.



                            Брат,аз пуснах,а ти захапа.До твоето прибиране съм инструктирал жената да ми освободи място та стягай се,ти вето имаш,а моята само подозрително ме изгледа като и казах,че и трябват военни кубинки и спален чувал за -20.Щерка ти с ЧЗ Скаут ще стреля ли,очила и антифони имам за нея,само намери палатката къде е,пушките от мен.
                            Въпроса трябва да звучи по-скоро така :
                            "Дайте съвет за нова яхта,ветроходна,която осигурява комфорт на три двойки пътници за околосветско плаване.Желателно е да може спокойно да се движи с 30 възла,да има сателитен интернет и телевизия,кевларени платна и да не е под 50 фута.Бюджет около 45000 долара.Не съм се качвал на яхта,та подсказвайте.
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                              Мхм, като у вица за разликата във форумите в различните страни.

                              Много бърже стана ясно кой знае какво говори и кой пише за да пише. Чукча писател. Затова - размени си няколко лс е компетентните хора и си готов.

                              БенцНачалник, заради такива теми предполагам се чупи от ФишингМанията?
                              Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                              UaZ 469B

                              Коментар


                              • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                                Всеки втори казва 22 защото добро такова е 350 кинта,а както казах 1000 патрона / е не са Федерал ултра сам целещи /са около 100 кинта на прИмоция.После оптика и стрелба,учиш се на дишане,оправя ти се сърдечния ритъм,ще разбереш къде бие студена и простреляна цев / ако де ма нали това е идета /ще хванеш как се стиска спуськ и каква флегма трябва да си..........за да уцелиш.Става със стреляне,с тренировки един вид,почваш от колелото,а не се мяташ на мотор с идеята да вдигаш 250 щото нова магистрала са направили.
                                Това само не разбрах какво общо има с моя въпрос?АЗ ПИТАХ коя пушка за около 1500 долара може да бие на 1000 метра,а не как се тренира за снайперист и от какво се почва.Въпроса беше кое цели на 1000 метра,а не с какво ще уцеля на 1000 метра и как да го направя.Че и пример за пушка дадох,да се въртят около цената и модела.Снайперска стрелба,курсове,наемане на пушки,четене на кое как се прави и кой как с какво тренира............са си съвсем отделна тема.Слагаме на кантара и факта,че ако мандалото падне утре и край,ни пушка ни карабина ни нищо не може да се купи.Калибъра с големи букви го подчертах,няма да взимам ако взимам 1000 неща във 1000 калибъра,е да ма голямата Лапуа биела по-добре и е по-правилно да се вземе тя.Защо,за да уцеля ли?И да се чудя от къде да и намирам патрони или що па да не се заредя и с такива и да влача 4 куфара различни калибри с мен.Има ли пушка която бие с тоя патрон на 1000 метра?ИМА.Коя е тя беше въпроса,а не как се превземат тия метри.
                                Тренировките са съвсем друго нещо - СнапКапс да съм си взел за пищова?А за пушката дали има?Да си лежа пред телевизора и да си стискам па ега ми свикне мозъка със спусъка?В 4 различни калибъра вече.Ма вземи си 22 и почвай с него!!!Ми да,303 долара е ЧЗ Скаут с къса и един патрон в нея с възможност да носи пълнител от голямата,цев и къс приклад за деца,дългото и около 350 и приклада му става на късото,Ка обърна е ползван и у Сталинград,че и в Афганистан,целят те в очите от 100 метра или в мьдете тия дни ако си с жилетка.Е И?Какво от това?На сина пистолет не мога да му взема,не се контролира дете с пищовче ма с пушка ставало та и там едни идеи ма няма нищо общо с тая тема,мотор беше темата,а не колело.Като хукна със синовете тогава ще му мисля какво и за тях,че да може да стига спусъка и да му ляга приклада ма там знам какво да взимам.

                                Иване не мога да намеря стрелбище което ти дава под наем такива пушки.Това е толкова индивидуално и от към калибър / ако съм 50 кила не стрелям с Барет / и приклада как ти ляга и какъв да е и оптиката.........не е като да см дърпаш мишените на стрелбището.Стреляш и я видиш къде лети я не,не можеш да спреш други 20 около теб да стрелят за да си видиш грешката.На нормално стрелбище ме в коридорчета,на полето трябва да сме или на ветрило или по макс 3 или 4.За прост пищов 100 патрона са ми 100 кинта с таксите и наема НС стрелбището,а какво остава ако трябва наем на снайпер да се плаща.Купуваш едно 22 и почваш от там,после купуваш една Лапуа и си ти ако ти е мерак да целиш на 1000 метра и имаш време.Няма от къде да намеря такова стрелбище,това за 12 и 20 калибър помпи е срещу това за пищовите,трябва ти и помпа обаче,не дават под наем.


                                Бат Пепо разликата знаеш ли къде е?Яхта нова да вдига 30 възла за 6 човека нова за 45 000 долара не е измислена,не е направена и не се продава.Така поставен въпроса решение няма за разлика от моя в който спокойно влизат поне 6-10 броя модели и марки пушки,въпроса беше не е дали има такова нещо както е твоя въпрос,а коя е тя.Тънка разлика ма съществена.


                                Манията и стрелбите на 2000 метра ги оставяме,едното е минало,а другото не се е случило.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X