Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

    Бенц, не знам каква пушка ще вземеш - при вас бол и по много от всичко, но ти предлагам временно да забравиш 1000-те метра и динята! Започваш със 150 метра (на толкова да ти прострелят оптиката) и един бял лист А4, като целта е групата ти (да речем 3 изстрела) да стане една дупка в листа! Като започнеш, да го правиш това и сънен, жаден, гладен, потен, треперещ и т.н. - демек винаги (след около година, ако поне един ден от всеки уикенд си на стрелбището със стотина патрона в джоба)! Като станеш цар на първата дистанция, я умножаваш по 2 и започваш отначало, като не отиваш да ти прострелват оптиката отново, а коригираш ти (още една година на горепосочения принцип)... Като ги докараш до една дупка в листа - дистанцията пак Х2 (тоя път прострелваш оптиката наново) и така след няколко години, няколко сменени цеви и няколко десетки хиляди патрона (от скъпите), можеш да се прогваш да спечелиш касата бира с динята на 1000 метра. Не се заблуждавай - гаранции не давам (най-вероятно никога няма да я докараш до там - поне да имаш някаква представа къде е отишъл куршума на 1000-ния метър), но друг начин да се научиш няма!

    П.П. - За да добиеш реална представа за нещата, имай предвид, че обучен снайперист с няколко години стаж по специалността улучва цел на 1000 метра къде да е (общо-взето в трупа), а ти искаш в главата... Това го могат сигурно не повече от 2% от всички обучени снайперисти (не такива на които им се пие бира на аванта) на тази планета (говорим си за калибри доста под половин цол).
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 16-10-13, 23:40.

    Коментар


    • #62
      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

      Вика му се " От близко към далечно , от бавно към бързо". Или дето викат маринките "Бавното е плавно, плавното е бързо".
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #63
        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

        Добре де,майтапа си е майтап,ама ако парите са проблем,няма ли нещо друго да свърши работа?Искам да кажа освен военните пушки,пък и в по-малък калибър?
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #64
          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Добре де,майтапа си е майтап,ама ако парите са проблем,няма ли нещо друго да свърши работа?Искам да кажа освен военните пушки,пък и в по-малък калибър?
          Ну афкорс же.....
          http://www.remington.com/products/fi...ong-range.aspx

          За оптиката- лично аз не бих правил компромис под Леуполд.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #65
            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

            Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
            4 бона, но идва с оптиката и доста други екстри. Дори куфарът е от хубавите.
            За пълен LEO/MIL комплект, тип "вземаш и стреляш" е направо евтино.

            Ако орежеш до към 500 метра и базов Ремингтън ще върши работа.

            Но за мен Тикка Т3 Варминт е най-доброто предложение за парите си.
            До 500 метра ако резна спирам директно да смятам и взимам един СКАР 17 хеви,пердаша му оптика половин метър и една каца с добри фишеци и си оставам там.Като не мога на 500 то на 400 все ще вкарам нещо у динята.А вие Американска диня виждали ли сте,дълга метър,да ми е по-лесно с нея.



            Разбирам ви идеята,но камбанарията ето я.Имаше предложение полуавтоматична карабини и снайпериски пушки да се забранят за продажба тук,гласуваха го и само ветото на губернатора мммммммм отложи тая тъпотия.Никой не се съмнява,че рано или късно меките китки ще скочат пак и тоя път може да си останем с прашките,и жената и аз.Положението е или тия месеци или никога.Преди малко време по времето на паниката половината от тия Бум Стик са били с по 30% горница на цената!сега гледам цените им падат!все още може да се ръба от баницата и за това се ослушвам.Грешката моя-трябваше да почна с тях,а не с пистолети и помпи ма а де,не съм толкова смел,тогава първи въпрос щеше да ми бъде С какво да целна динята.........уууууу бЕгай да четеш,играй си на друг пясъчник.............а така виж как леко пристъпям от едното към другото,тия в магазина само ми се хилят.


            Пак казвам - калибър няма да сменям,тоя това го може,аз зор да е точно на 1000 метра нямам ако пишката да бие до там.Нямам време да стрелям,уча,смятам и тогава да купувам,утре може да се върна от плаване и да са останали само сушоари с дръжка,беш ли ги тия какво ще решат.

            Като не уцеля не уцеля,какво толкова.То,че се почва от късите дистанции е ясно,как ли пък няма да занеса от първия ден диня на 1 километър само за да разбера,че със същия успех мога да стрелям и по ТИР.Днес пушките без оптика са около 1500 което става,утре може да са по 2500, а в други ден и дупе да даваш да не ти пускат.Ясно,че не е лесно,ясно,че не става от краката за главата,но малко или много това е ситуацията,по закон както казах в момента ме чака 4 или 5 месеца ако ще кеш и каца кисело зеле да им занеса в магазина,няма и няма,паниката свърши и всичко купува.


            Долу горе цъфнаха малко марки и модели за преглед,ще има какво да сравнявам и да мисля,това поне ни за охрана на дома го искам ни ще го мъкна с мен ни ми трябва кой знае какво,търси се кефа,а дали ще фрасна диня на петия ден на петия месец или на петата година ще се нервирам и ще я набабаня от упор с помпата няма голямо значение.И имам време,аз толкова въпроси ви вкарах,че остана само да питам за 22ЛР пушкало за младежта и другото ясно.


            Пак 4 бона,пак скапаното неписано правило на тукашните 3 долара на метър поне за да вкараш.


            Мерси,почвам да се ограмотявам,дано не ми се наложи на форца да купувам каквото и да било,че до ония ден такова беше положението.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

              Пак казвам - задължително ли е да бъде военна пушка,и в такъв калибър?!
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #67
                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                До 500 метра ако резна спирам директно да смятам и взимам един СКАР 17 хеви,пердаша му оптика половин метър и една каца с добри фишеци и си оставам там.Като не мога на 500 то на 400 все ще вкарам нещо у динята.А вие Американска диня виждали ли сте,дълга метър,да ми е по-лесно с нея.



                Разбирам ви идеята,но камбанарията ето я.Имаше предложение полуавтоматична карабини и снайпериски пушки да се забранят за продажба тук,гласуваха го и само ветото на губернатора мммммммм отложи тая тъпотия.Никой не се съмнява,че рано или късно меките китки ще скочат пак и тоя път може да си останем с прашките,и жената и аз.Положението е или тия месеци или никога.Преди малко време по времето на паниката половината от тия Бум Стик са били с по 30% горница на цената!сега гледам цените им падат!все още може да се ръба от баницата и за това се ослушвам.Грешката моя-трябваше да почна с тях,а не с пистолети и помпи ма а де,не съм толкова смел,тогава първи въпрос щеше да ми бъде С какво да целна динята.........уууууу бЕгай да четеш,играй си на друг пясъчник.............а така виж как леко пристъпям от едното към другото,тия в магазина само ми се хилят.


                Пак казвам - калибър няма да сменям,тоя това го може,аз зор да е точно на 1000 метра нямам ако пишката да бие до там.Нямам време да стрелям,уча,смятам и тогава да купувам,утре може да се върна от плаване и да са останали само сушоари с дръжка,беш ли ги тия какво ще решат.

                Като не уцеля не уцеля,какво толкова.То,че се почва от късите дистанции е ясно,как ли пък няма да занеса от първия ден диня на 1 километър само за да разбера,че със същия успех мога да стрелям и по ТИР.Днес пушките без оптика са около 1500 което става,утре може да са по 2500, а в други ден и дупе да даваш да не ти пускат.Ясно,че не е лесно,ясно,че не става от краката за главата,но малко или много това е ситуацията,по закон както казах в момента ме чака 4 или 5 месеца ако ще кеш и каца кисело зеле да им занеса в магазина,няма и няма,паниката свърши и всичко купува.


                Долу горе цъфнаха малко марки и модели за преглед,ще има какво да сравнявам и да мисля,това поне ни за охрана на дома го искам ни ще го мъкна с мен ни ми трябва кой знае какво,търси се кефа,а дали ще фрасна диня на петия ден на петия месец или на петата година ще се нервирам и ще я набабаня от упор с помпата няма голямо значение.И имам време,аз толкова въпроси ви вкарах,че остана само да питам за 22ЛР пушкало за младежта и другото ясно.


                Пак 4 бона,пак скапаното неписано правило на тукашните 3 долара на метър поне за да вкараш.


                Мерси,почвам да се ограмотявам,дано не ми се наложи на форца да купувам каквото и да било,че до ония ден такова беше положението.
                Бенц пращай една покана и да ти идвам на гости. Хахахахахаха.... утре ще поровя- и ще ти събера комплект до 1500 макс 2. Ама моя пълнолетен малц никакъв го нама до го ба.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #68
                  От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                  Точно за това говоря! Прилична пушка за разтояние 5-600 метра и цена около 1500 долара без оптика е много лесно постижимо.Калибър ти трябва не повече от 6.5-284. Оптика...има голям избор,аз бих заложил на НФ 12-42Х56.Скъп е лекичко,но няма да се налага да го сменяш като задобрееш
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Бенц, не знам каква пушка ще вземеш - при вас бол и по много от всичко, но ти предлагам временно да забравиш 1000-те метра и динята! Започваш със 150 метра (на толкова да ти прострелят оптиката) и един бял лист А4, като целта е групата ти (да речем 3 изстрела) да стане една дупка в листа! Като започнеш, да го правиш това и сънен, жаден, гладен, потен, треперещ и т.н. - демек винаги (след около година, ако поне един ден от всеки уикенд си на стрелбището със стотина патрона в джоба)! Като станеш цар на първата дистанция, я умножаваш по 2 и започваш отначало, като не отиваш да ти прострелват оптиката отново, а коригираш ти (още една година на горепосочения принцип)... Като ги докараш до една дупка в листа - дистанцията пак Х2 (тоя път прострелваш оптиката наново) и така след няколко години, няколко сменени цеви и няколко десетки хиляди патрона (от скъпите), можеш да се прогваш да спечелиш касата бира с динята на 1000 метра. Не се заблуждавай - гаранции не давам (най-вероятно никога няма да я докараш до там - поне да имаш някаква представа къде е отишъл куршума на 1000-ния метър), но друг начин да се научиш няма!

                    П.П. - За да добиеш реална представа за нещата, имай предвид, че обучен снайперист с няколко години стаж по специалността улучва цел на 1000 метра къде да е (общо-взето в трупа), а ти искаш в главата... Това го могат сигурно не повече от 2% от всички обучени снайперисти (не такива на които им се пие бира на аванта) на тази планета (говорим си за калибри доста под половин цол).
                    Аз за това му казах да започне с 22lr и като си изясни за себе си някои принципи на стрелбата през оптика да върви нагоре .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                      Добре де,да пускам ли как добряците бият сьс СИГ 716 или СКАР 17 на 500 метра?Като ще е 500 метра макса на пушкалото то това всяко надеждно среден клас 7.62Х51 с добра оптика го прави.Говорим за желязото,а не за стрелеца,да не скокне някой пак сега Ма ти кьде с отличниците.

                      Всичко до момента което е предложено / ако не броим това на Кучето,че той друга цифра освен 4 или 5 бона не знае май / е около 1500 долара БЕЗ оптиката.700 Ремингтьна е 600 и малко ма приклада му 1000 та на финала пак с двата крака,но не ми пречи да се мьча с оригиналния приклад до спечелване на лотарията или пьрвата прехапана буза и да го сменя с каквото пише по дебелите книги.Айде ако ви е по-лесно като 3 пломби го смятайте или като 2 месеца децката градина на единия син,а не като 7-8 ваши заплати.

                      Пушка която не е изпитана вьв война или не са я тормозили военни трудно ще взема.Флоберки разни няма и да погледна - както казах от 6 модела на Ремингтьн 700 само 2 са с цев която е покрила някакьв военен стандарт и точно това гледам.Пушка е темата бе хора,1000 метра да бие / тя не аз,темата за Снайперска стрелба е долу,тая е за пушка /какьв ще е тоя грездей дето бие точно на 1000 метра,струва около 1500 и може да стьпи на Тиката,Сига 3000 или Ремингтона.Това ако може да ме изльже някой гащи му свалям не шапка.
                      Оптиката и тя така - дали е 1500 или 1800 не е едно и сьщо,разликата идва когато това за 1500 ти окуцее и ти трябва онова за 1800.Е те тогава си е 1800 долара разлика,а не само 300.Можеш да продадеш..........мога ма аз не продавам,вклюбчив сьм и не си продавам нещата,друго купувам,но старото си го дьржа та по тая причина старото трябва да е баааасимамата и да надхвьрля и най-смелите ми мечти свьрзани с тикви,пьпеши и дини.



                      Взема да ви дрьпна един списьк кое тук е в категорията 1500 долара ли???
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Аз за това му казах да започне с 22lr и като си изясни за себе си някои принципи на стрелбата през оптика да върви нагоре .
                        Пьк аз за това казах,че в момента сьм с 3 порьчки,четвьртата ще е полуавтомата и чак петата евентуално това.По закон една на месец или ПОНЕ 5 месеца от тоя момента има да го чакам.Размина ни се забраната,до 5 месеца обаче могат да хлопнат кепенците и да не мога да купя нищо.Днес сьм до 8 на бачкане,утре сьм от 5 сабален,спя на лодката и се прибирам в 9 вечерта на другия ден,после сьм от 7 сутринта и след обяда и цяла вечер карам друга за ЛБ шоуто,след нея още една и после една малка до ЛА...........и да продьлжавам ли?

                        Айде по темата малко - кога ми предлагаш да стрелям с това 22 за да ми дойде акьла?До пьлна забрана на тоя тип орьжия или до научаване на стрелбата до ниво полупрофи за да спя спокоен,че аз мога това което и пушката може???

                        Ти като си купиш джипка на Рейнфорест ли ходиш с нея?Като си вземеш зимни гуми само по нечистеното ли караш,като си купиш / а дано / Ферари Михаел Шумахер ли се казваш?Вьпроса е Кое Ферари..........а как се казвам аз си знам,колко виждам,чувам,сьрцетупа ми как е,от кьде ме пече сльнцето и дали няма да наритам пьпеша от нерви какво значение има?Аз за снайперист ли кандидатствам или го правя за кеф?Все едно парашут питам какьв да взема,от най-евтиния та голяма грижа на какво ниво ми е задника с пушките.


                        Давайте по темата - кое бие на 1000 метра,марка и модел и ако може защо точно това.Другите терзания са си мой дерт
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                          Сиг 716 на 300,400 и 500 метра от напреднали аматьори,СКАРа да пускам ли какво прави на 600 метра с добряци зад него?За чий да дам и един долар за какво да е ако ще се стреля на макс 500 метра като АКО взема такова то това си го може на тая дистанция?





                          СКАР 17 Хеви на 600 метра.




                          ЗАЩО да дам и един лев за чист болт снайпер като порьчка номер 4 го може това на 600 метра???Някой да иска да види ревю на Тюлените тук какво правят на 600 метра?АЗ сьм попова льжичка,темата е за пушка обаче,не за льжички и се тьрси пушка.

                          А ДЕ
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 17-10-13, 06:28.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #73
                            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                            СКАР 17 над километьр,тоя половината време си тьрси динята,вкара му едно текме от петия пьт май.Тая тема още малко остава и става АБСОЛЮТНО БЕЗПОЛЕЗНА ЗА МЕН,от финансова гледна точка за чий вьобще и един лев да давам за нещо което вече може да имам?Или да вдигам до 1500 метра дистанцията,в клуб ОТЛИЧНИК да вляза????






                            Кажете за болта сега,кой болт в 308?


                            Куче малца ти го нЕма щото не даваш адрес деа и само ме тровиш е некви пукотевици по един Мерцедес мангизи.Дай нещо просто,евтино,изпитано,яко и желязно дето да мята без зор на 1000 метра и да видим после кой кого.Аз залагам каса малц от твоя,че ще те бия на ......табла ако още помня как се играеше,ти щя покажеш как БУМ СТИКа цепи динята на 1000 метра ма АЗ ще ги меряти ще носиш динята / от малките динки ще намеря,да не ти тежи /.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 17-10-13, 06:52.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                              Маузер 86sr,TRG42(22), руска СВ98 също...
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                                Маузер 86sr,TRG42(22), руска СВ98 също...
                                Пьрвата 2800 кинта - с какво превьзхожда СИГ 3000 или Тика като и двете са по 1500 тук?
                                Втората голям калибьр,аз гледам само за 308,а това дрьнчи с Лапуа 338
                                Третата не се продава тук или поне това ми е инфото за 3 минутки тьрсене.



                                Опс,намирам една подобна за 8 бимберици - това е един С500 с джанти черен на една смяна масло в скоростите.Кукууу,тия са болни,аз колекция нямам,за 8 бона ще взема 12 броя Ремингтьн и 3 кофи с патрони и ще си откача и двете рамена от опити сьс зрял пьпеш.Всичко добро Руско или Българско е на тройна цена от нормалната,нашенска Какалашка е 2 бона,Сига е 1800 та Руско не смея да погледна.

                                http://www.rwcgroupllc.com/firearms/...r-wooden-stock



                                Сега се замислих - можеш ли да си представиш 12 броя,това трябва с двете коли да го товаря и легло на втория етаж да имам та ега ги сьбере под него.
                                Последно редактирано от BENZBOSS; 17-10-13, 07:24.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X