Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение


    ПРЕДАВАМ СЕ


    Как ми се сьбра това в устата,отивам да пуша,явно не ми вьрви тая седмица в питанките.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #92
      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Пляката на колко метра?
      308 на колко метра?
      50 му падна мандалото,беше каквото беше,вече ако не се льжа не можем да го притежаваме,има 30,кой клецал с Барет клецал,набиха му бана и на него ма поне не набиха на всичките та имаме тема тук по вьпроса.

      Вьртим се в крьг - СИГа дето е кандидат бие на 500 метра спокойно,СКАРА който води в мойта класация бие и на 700,смисьла да гоня 400 метра с 5.54 какьв е като вьв втория си пост от темата писах - С револвера толкова,сьс пищова толкова,с пушката толкова,с карабината до 500 метра и тук тьрсим нещо над тях.За какво ми е 5.54,трябва на рьце да го нося до динята и да го ритам та да се забие в нея.

      С кой 5.54 ще сьбориш на дистанция 750 метра и пуцалото да е около 1500 кинта?Верно,куршума вьрви много по-прав,не пада като 308 ма колко време,каква дистанция и с каква пушка за какви пари?


      Отивам да си прочета пьрва страница,явно не сьм се изразил като хората.
      Първо 5,45x39 (за 5,54 не съм чувал) не е 5,56x45 и обратното! Второ - написал съм ти за какви дистанции става - максимум до 500-600 метра! Трето - защо ти го пиша? Защото и М82 да вземеш, пак няма да резнеш динята на 1000 метра, защото не пушката прави стрелеца, а обратното! Четвърто - за вероятните ти възможности като стрелец (нали се разбрахме вече, че забравяш в обозримо бъдеще за "динята на всеки километър") и времето което можеш да отделиш на това занятие не предполагат закупуването на пушка по-скъпа от $300-400! Пето - предлагам ти супер прецизна и изключително евтина пушка със хромирана цев, съобразена с реалността и най-важното стреляща - с най-масовия междинен НАТО-вски патрон! Това последното отнесено към тенденциите да ви забраняват все повече неща по темата, ти дава максимално време в бъдещето и като законност на оръжието, и като легално закупуване, и притежание на мунициите за него (за нелегалното мисля, че няма смисъл да ти отварям приказка)...

      Към Чавдар:

      - Добро утро и на теб!

      Коментар


      • #93
        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

        Забраняват закупуването на даден тип орьжие,а не на даден тип патрони - имаш Барет цепиш с Барет,не си купил Барет като е било времето и сега може да си купиш патрони ма освен с прашка с друго не става да ги мяташ.

        Оплетох се нещо - за едното говориш на колко може да стреля,за другото на колко АЗ ще мога да стрелям.Като взема плякалото с малкия фишек по ли ще стрелям с него или?
        Аз изключително евтина не тьрся,дал сьм някаква цена около 1500 кинта в калибьр който мята до 1000 метра.Ако взема СКАРа който бие на 600+ метра за чий ми е флякалника?
        Ако се направя на скрьндза и взема СИГ 716 който е около 1600 кинта пак така - за чий ми е болта за 500 метра с флякалник?

        Бьдещето знаеш ли кьде се очертава - 308 в карабина,за снайпер пьк сьвсем.Тука може бас да хванем ма ще е с давност.

        Мисли го като покрита дистанция на 500 метра,там да речем идеята е ясна и айде да не е по телефоа ма като си разклатя макарите до магазина и тая порьчка ще стане.За какво да покривам пак тая дистанция?Или да се окажа нешлайфан талант ма пуцалото да не мета на повече след година,а мандалото да е лопнало / Барет примерче /?



        И ми извини правописните грешки,стана половинка след полунощ.Закона за 50 калибьр и долу патрони ако ти трябват,без бронебойни и трасаци,,само нежни в 50 калибьр имаме право,пушката обаче НЕ.

        http://smartgunlaws.org/fifty-calibe...olicy-summary/

        http://www.ammunitiontogo.com/index....mmo-50-cal-bmg
        Последно редактирано от BENZBOSS; 17-10-13, 09:21.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #94
          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Забраняват закупуването на даден тип орьжие,а не на даден тип патрони - имаш Барет цепиш с Барет,не си купил Барет като е било времето и сега може да си купиш патрони ма освен с прашка с друго не става да ги мяташ.

          Оплетох се нещо - за едното говориш на колко може да стреля,за другото на колко АЗ ще мога да стрелям.Като взема плякалото с малкия фишек по ли ще стрелям с него или?
          Аз изключително евтина не тьрся,дал сьм някаква цена около 1500 кинта в калибьр който мята до 1000 метра.Ако взема СКАРа който бие на 600+ метра за чий ми е флякалника?
          Ако се направя на скрьндза и взема СИГ 716 който е около 1600 кинта пак така - за чий ми е болта за 500 метра с флякалник?

          Бьдещето знаеш ли кьде се очертава - 308 в карабина,за снайпер пьк сьвсем.Тука може бас да хванем ма ще е с давност.

          Мисли го като покрита дистанция на 500 метра,там да речем идеята е ясна и айде да не е по телефоа ма като си разклатя макарите до магазина и тая порьчка ще стане.За какво да покривам пак тая дистанция?Или да се окажа нешлайфан талант ма пуцалото да не мета на повече след година,а мандалото да е лопнало / Барет примерче /?
          Айде ще те питам съвсем опростено! За какъв чеп ти е оръжие способно да стреля точно на 1000+ метра, при положение, че ти не можеш да стреляш точно с него и на 300...?!! И за да ми стане максимално ясен въпроса:

          Пределната дистанция или казано по-просто - разстоянието до което със сигурност ще се порази целта, е много относително понятие и се формира персонално за всеки един изстрел или цел! Тука е пълно с хора които ми цитират дистанции на изуст, щото някой така бил казал или прочели, чули и така нататък! Оръжието почти никога не фактор в това уравнение, защото ефективния му огън винаги надвишава многократно всяка "пределна дистанция" (никой не стреля с Макаров на 500 метра, но с Гарет - 50 кал. на 200 метра се стреля - това за не разбралите!) Първото условие определящо "пределната дистанция" е стрелецът - неговите умения и степен на огнева подготовка! Прост пример: - при еднакви условия и оръжие, залягат 20 калпака на полосата! Половината косят гората (сватбари), една четвърт имат задоволителни резултати (покриват норматива), една осма са много добри (остават им половината патрони в пълнителя след края на упражнението), една шестнайста са отличници (използват по 1,5 изстрела на мишена) и другата една шестнайста са отличници, но притежават и всички останали качества, които биха им позволили да станат "снайперисти" (имат вродения усет да извлекат максималното...) - тези хора ще улучат и на 600 метра! При всяка от изброените групи "пределната дистанция" е различна въпреки равните условия и варира от 100 метра до 600 метра! Различните особености на ландшафта и метеорологичните условия също пряко влияят на "пределната дистанция". До тук имаме стрелец и оръжие, които са способни сигурно да поразят цел на 600 м. Какво става с тази дистанция обаче, ако имаме влошена видимост от снеговалеж, дъжд, мъгла..?!! Ако липсва чист прицел заради растителност, сгради, скали, пясъчни дюни и т.н., какво се случва с "пределната дистанция".?!! Ами ако имаме и различна надморска височина, влажност на въздуха, сила и посока на вятъра, които на всичкото отгоре могат да бъдат и с различни стойности по траекторията на изстрела, какво става с "пределната дистанция"..?!! Това което се случва, че "пределната дистанция" пада и то драстично в някои случаи! Имаме цел, която трябва да се порази, но условията не позволяват това да се случи от "максималната пределна дистанция" на конкретния стрелец с конкретното оръжие..?!! Това което се случва в такава ситуация е, че "пределната дистанция" се определя от гледна точка на оптималната позиция за стрелба, която включва в себе си: оптималните възможности за камуфлаж, алтернативна позиция, прикритие от вражески ответен огън, прикриващ огън от съпровождащата група и път за изтегляне от позицията! Ако липсват условия отговарящи на тези фактори, стрелеца или чака на място (дебне) наличието на по-добри условия и довършва мисията си или я прекратява! Той има правото да го направи, защото е несравним като себестойност с един неуспешен изстрел! Хората слагат 'снайперистите" под един знаменател и бъркат! Оперативните и тактически задачи, които стоят пред един армейски снайперист и условията в които му се налага да ги решава, нямат нищо общо с тези на един снайперист от анти-терористичен отряд, а те пък от своя страна с един наемен убиец. От там и различното въоръжение, оборудване и тактики!

          От тук:
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...=17824&page=21

          Коментар


          • #95
            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Айде ще те питам съвсем опростено! За какъв чеп ти е оръжие способно да стреля точно на 1000+ метра, при положение, че ти не можеш да стреляш точно с него и на 300...?!!
            Е за кьв чеп ми е часовник който дьржи до 300 метра под вода като аз на третия се сковавам и ми става студено?
            За чий продават Ферарита като по магистралата караме сьс 130?
            За какво са ми 330 коня като и сьс 72 ставаше?За какво сьм с 18ки като и 16ките дьржат?

            Сега колко сьм луд ли тема да пускам?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #96
              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Е за кьв чеп ми е часовник който дьржи до 300 метра под вода като аз на третия се сковавам и ми става студено?
              За чий продават Ферарита като по магистралата караме сьс 130?
              По тази логика си купи безоткатно оръдие и ОФ снаряди за него (можеш като колекционер предполагам), с което се стреля и от рамо, и на по-големи дистанции от 1000 метра ! Така освен, че ще затвърдиш тенденцията за купуване на непотребни вещи - синдрома на "Часовника и Ферарито", ще можеш и със сигурност след няколко изстрела да прибереш касата с бира, след като си разнесъл динята от 1 км. из околността! Пък децата как ще се радват - не е истина направо...

              Коментар


              • #97
                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Айде ще те питам съвсем опростено! За какъв чеп ти е оръжие способно да стреля точно на 1000+ метра, при положение, че ти не можеш да стреляш точно с него и на 300...?!!

                Да ти отговори един от големите специалисти:

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                ...

                П.П. - За тези, които питат или си задават въпроса "Защо толкова много от всичко?!", отговора е много прост:

                - Защото може и защото е буквално за без пари!!!
                Те така!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Да ти отговори един от големите специалисти:

                  Те така!
                  Една лека поправчица само, нищо, че си "цар" на ваденето от контекста! Въпросния цитат е по повод на компютър с който си вадя хляба... Вярно - мога и с другите, ама с този ми се получават по-лесно и по-бързо нещата и не виждам въобще какво общо има това с настоящата тема - това първо! Второ - този компютър си беше избил парите още преди да го купя - имало е конкретен повод (поръчка) да го направя, а не съм го купил защото е на "примоция" или защото се очаква скоро да го забранят (многопроцесорните машини, вярно не бяха за простосмъртни на времето)! ... И трето - да вземеш да си легнеш пак за 2 минути и гледай след това да не ставаш пак със задника на горе, защото на това - твоето в момента му се вика спам... Ако имаш да пишеш нещо по същество - заповядай! Ако само си решил да се заяждаш - няма да ти пригласям! Ще си играеш сам...

                  Коментар


                  • #99
                    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    ... твоето в момента му се вика спам... Ако имаш да пишеш нещо по същество - заповядай! Ако само си решил да се заяждаш - няма да ти пригласям! Ще си играеш сам...
                    Спам се вика, когато някой пита КАКВА пушка да си вземе, ти настойчиво да му обясняваш колко много не разбира, да го питаш що иска да си купува такава и да му обясняваш колко не му трябва.

                    Отговорът на въпроса ти "За какъв чеп .." може да бъде и много кратък - "Защото така ми харесва". Харесва му да си купи някакво пушкало , което да може еди-какво си, и може да си го позволи. На тебе какъв ти е проблемът?!? Не е длъжен да дава никому никакви обяснения. Пита КАКВА, а не ДАЛИ. Спам е всичко, което не отговаря на зададения в началото на темата въпрос ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Спам се вика, когато някой пита КАКВА пушка да си вземе, ти настойчиво да му обясняваш колко много не разбира, да го питаш що иска да си купува такава и да му обясняваш колко не му трябва.

                      Отговорът на въпроса ти "За какъв чеп .." може да бъде и много кратък - "Защото така ми харесва". Харесва му да си купи някакво пушкало , което да може еди-какво си, и може да си го позволи. На тебе какъв ти е проблемът?!? Не е длъжен да дава никому никакви обяснения. Пита КАКВА, а не ДАЛИ. Спам е всичко, което не отговаря на зададения в началото на темата въпрос ...
                      И ти какъв се явяваш в случая..?!! Аз поне се опивам най-приятелски да му обясня, че се увлича малко повече от нормалното, оглеждайки се в неща които са за професионалисти и той грам няма да усети разликата и удоволствието м/у супер пушка за няколко хиляди долара и нещо добро и купено за няколко стотин, поради липсата на опит и умения... Твоята теза каква е? Да не му давам наклон на кур@..?!! Човека е пуснал тема в която иска акъл и аз му го давам изхождайки от собствения си опит и знания! А ти, ако искаш да даваш наклон на моя *ур, пусни нарочна тема за целта, защото тази определено не е за това! Капиш..?!

                      Коментар


                      • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        ... Човека е пуснал тема в която иска акъл и аз му го давам изхождайки от собствения си опит и знания! ..
                        Човекът ясно си е написал какво пита, че даже повече от веднъж

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ... Давайте по темата - кое бие на 1000 метра,марка и модел и ако може защо точно това. Другите терзания са си мой дерт
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...81#post2313581
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                          Така....
                          За "бюджетен" снайпер -конкретно в щатите:
                          Вариант - бюджет 1500 +/- 200 $
                          Това:
                          http://www.savagearms.com/firearms/model/10FCPK
                          +
                          Това:
                          http://www.vortexoptics.com/product/...-1-moa-reticle

                          Малко по- високо бюджетен вариант- отиваме на около 2,5 к в зелено:
                          Това:
                          http://www.savagearms.com/firearms/model/10FCPHS
                          или това:
                          http://www.savagearms.com/firearms/model/10FCPMcMILLAN
                          Плюс това:
                          http://www.vortexoptics.com/product/...eticle/reticle
                          Плюс за 1000 м. и това:
                          http://kestrelmeters.com/products/ke...g-ballistics-1

                          Това върши две неща едновременно- мери тава анава и смята корекциите.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Така....
                            За "бюджетен" снайпер -конкретно в щатите:
                            Вариант - бюджет 1500 +/- 200 $
                            Това:
                            http://www.savagearms.com/firearms/model/10FCPK
                            +
                            Това:
                            http://www.vortexoptics.com/product/...-1-moa-reticle

                            Малко по- високо бюджетен вариант- отиваме на около 2,5 к в зелено:
                            Това:
                            http://www.savagearms.com/firearms/model/10FCPHS
                            или това:
                            http://www.savagearms.com/firearms/model/10FCPMcMILLAN
                            Плюс това:
                            http://www.vortexoptics.com/product/...eticle/reticle
                            Плюс за 1000 м. и това:
                            http://kestrelmeters.com/products/ke...g-ballistics-1

                            Това върши две неща едновременно- мери тава анава и смята корекциите.
                            Определено Макмилън-а! Разликата в цената с 10 FCP-K не покрива разликата в качеството и възможностите, и на пушките и на боеприпасите - много по-големи и са в + на по-скъпата пушка! Това е мое мнение, разбира се...

                            Коментар


                            • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                              Аз бих предложил и това:http://cz-usa.com/products/view/cz-550-varmint/

                              С една трета по-евтина е от Макмилъна, а с по-добри показатели в доста отношения, като най-важните са цевта - по-дълга е, студено кована, по-масивна. В същото време като цяло, макар и с малко пушката е по-лека и по-компактна! Определено си заслужава парите... В посочения вариант е изцяло от кевларен композит, което я прави и изключително дуракоустойчива!

                              П.П. На каквато и пушка да се спреш за стрелба на 1000 м., задължително си вземи и двунога!
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-10-13, 11:39.

                              Коментар


                              • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Така....
                                За "бюджетен" снайпер -конкретно в щатите:
                                На дьлго ми обясни / може и кратко / защо да загледам тая марка пред Зиг,Тика или Ремингтон примерно.Савиджа са по 1200-1400 с тоя калибьр та долу горе на една цена с това долу.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSG-3000.jpg
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:5527589


                                http://www.sigsauer.com/CatalogProdu...24-patrol.aspx
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X