Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

    какво трябва да стане за да мога да стрелям на спокойствие
    За да стреляш на спокойствие трябва да отидеш на стрелбище!
    В останалите случаи използваш, когато прецениш, че "ножа наистина е опрял в кокала" и после търкаш няколко години скамейките в съдилищата(което е по-добър вариянт от това да ти носят цветя на гроба).

    Коментар


    • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      КЕФИШ..................... за да мога да стрелям на спокойствие???Да чакам да ме стрелят те ли???
      Макар и някой от нас да те разбраха какво имаш в предвид,....на спокойствие ....по човек ..караш ме да се замислям
      Око за око и светът ще ослепее

      Коментар


      • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

        Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
        Така е, както и Keltis подчерта.
        Не случайно новоизлюпените демократи в първите години на прехода създадоха дебеловратите човекоподобни и ги хвърлиха на улицата срещу собствения си електорат, докато правят приватизацията.....
        А защо не се замислиш кой снесе яйцата , от които се излюпиха въпросните "демократи" ?

        Едно време милиционерите като застъпваха караул , в кобурите си слагаха банички. Нямаше нужда да се безпокоят от случайна стрелба , щото невидимата ръка на ДС си знаеше работата. След 10-ти тези дето "снасят яйцата " също си управляват , само дето се казва "продължават политиката с други средства" : т.е. създадоха мутрите и цялата останала пасмина само за да могат пак да тероризират обикновената електорабна единица . И тя пак трепере - този път от тези последните.
        Направи ми впечатление онзи ден , че докато милицията закопчаваше стрелеца -моторист в Бургас , наоколо се беше събрала цяла глутница от напомпани момчета ( приятели на убития бандит ) и необезпокоявани (от присъствието на милицията ) доста арогантно , открито и недвусмислено обясняваха на арестувания какво ще му се случи ... Еми аз разлика отпреди и след настъпването на "Демокрацията" не виждам.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

          еми да де - демокрация - свобода на словото

          Коментар


          • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            А какво точно е законодателна гаранция, че иска да ми набие само шамари? А ако сърцето ми е слабо, и пукна още от първия, пък от тая случка умре и майка ми?
            Крайно време е, пълнолетните граждани с претенции за вменяемост, да се научат да си мерят и приказките. И да отговарят за тях. Ако АЗ кажа че ще убия някого, то аз НАИСТИНА ще го убия. Също както когато кажа че ще завинтя тая гайка, или ще сменя тая жица, или каквото там. Естествено, очаквам отношението към мене да бъде същото. В частност - когато ми кажат че ще убият, аз вярвам безпрекословно, и от това произтичат следващите ми действия.
            В българския, думата "убиец" е морална присъда. За мене този човек НЕ Е убиец. С действията си, той е защитил И моето гражданско достойнство. Просто в личен план. Миналата година за това че го направи в обществен, като спаси Знамето на Моята Родина, дървото яде друг човек, и то даже полицай на служба.
            Така че очаквам въпросния гражданин да бъде оправдан незабавно, и нарушенията в личните му планове да бъдат компенсирани материално, за сметка на нападателите. Очаквам също така, държавата да започне да разяснява гръмко правилата на неизбежната самоотбрана, също както последствията от неразумното каране на автомобили. А не свенливо да си трае, да заключва всеки посмял да защити живота и достойнството си, и да прехвърля всеки разговор на тая тема на телефон с предплатени импулси.
            Гражданско общество, или гражданска война. Изберете сами.
            ++

            и мисля нещата ще са по-ясни ако вместо "държавата" се пише чиновниците !

            Чиновническото престъпно безхаберие е хранителната среда на беззаконието.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

              Всъщност гражданското общество се крепи на институциите, които гражданите си избират и на контрола, който те упражняват върху същите. Активната гражданска позиция изисква настоятелно искане от институциите да съблюдават спазването на законите, които гражданите чрез своите народни представители са приели. Затова има съд и той трябва да реши кой крив - кой прав. И ако на някого нещо не му харесва, ще трябва да приеме, че мнозинството така е решило. И да предприеме необходимото при следващата възможност да избира. Ако е жив дотогава...Ако неговият избор се различава от този на мнозинството, негово право е да си избере друго общество, с други ценности.
              Гражданско общество, крепящо се на дулото на пистолета няма, има анархия и беззаконие. Независимо от правото на всеки да преценява дали да живее или да умре, уважавайки и зачитайки избора му, смятам, че не може с лека ръка да се избира и дали и другия да живее или да умре. Това не може да е право на всеки индивидуално.
              В този ред на мисли, не мога да се съглася с призиви да се оправдае без адекватен процес действието на бившия полицай.
              За доброто на всички е той да успее да докаже пред съда, че това е бил единственият начин да защити живота си. И да си понесе последствията, ако съдът приеме друго.

              Коментар


              • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Всъщност гражданското общество се крепи на институциите, които гражданите си избират и на контрола, който те упражняват върху същите. ...

                Красиви, политически коректни приказки, които никак няма да ти помогнат в момента, когато от едната страна си ти, сам, от другата - онези, другите, а институциите са толкова далеч, че все едно ги няма. И решението ще трябва да го вземеш там, на място, за броените секунди, които имаш на разположение ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                  Ами ти някакси го направи, адмирации за което

                  Коментар


                  • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Ами ти някакси го направи, адмирации за което
                    Не е коректно да се прави сравнение. Ситуациите бяха доста различни. Просто в този случай имах повече късмет, отколкото е имал онзи човек ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                      Сигурно не се изразявам правилно, но пак ще кажа, че може би и аз бих постъпил така. Просто не съм съгласен с призивите и определенията за незабавно оправдание на действията му, това не може да е безнаказано решение на всеки. Ще доведе до лоши последствия...

                      Коментар


                      • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Сигурно не се изразявам правилно, но пак ще кажа, че може би и аз бих постъпил така. Просто не съм съгласен с призивите и определенията за незабавно оправдание на действията му, това не може да е безнаказано решение на всеки. Ще доведе до лоши последствия...
                        Тук нямаме разминаване. Естествено, че е необходимо във всеки такъв случай да се провежда разследване, което да установи обстоятелствата, за да няма злоупотреба с правото на самозащита.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                          Стреса си оказва влиянието върху хората.Има твърде много насилие и безнаказаност.Да не забравяме,че психиката на отделния индивид определя неговите действия спрямо околните.Мое лично мнение е,че страхът има доста измерения и в някой случаи ще предпази нападнатия.Но другия момент е,когато страхът премине в афект и имаш законно или незаконно КНО то тогава попадаш под ударите на закона в пълният му смисъл.Какво е пълна и неизбежна самоотбрана аз лично докато карах курса за КНО не разбрах до момента във ,който дойде ред на адвоката да ни обясни,че видите ли престъпника трябва да изкърти входната врата на жилището ви и да ви е наранил и чак тогава може да отстреляте" благородното животно" благоволило да ви обезпокои в дома ви.Забележка не ако е в двора ви а вътре в жилището.На улицата пък трябва да имате свидетели,че нападателя е бил въоръжен и ви е наранил така,че ви е застрашил животеца с една дума няма пълно щастие.Ако законът се промени със сигурност лошите ще станат изключително малко или ще изчезнат почти.
                          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                          Коментар


                          • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                            А аз да попитам, какво правят на свобода приятелчетата на застреляния? Официално и пред свидетели са издали смъртна присъда: "Ще те убием! Ще те разпорим!"
                            Това, приравнено, прави умишлено убийство. Ами в пандиза за 20!
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                              На останалите трима прокуратурата е поискала постоянна мярка за задържане...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: Бивш полицай уби криминално проявен мъж в Бургас

                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                На останалите трима прокуратурата е поискала постоянна мярка за задържане...
                                Пестъпноста рязко ще спадне в региона,ако това се случи а и
                                сем.Лисичкови ще са в относителна безопасност
                                Око за око и светът ще ослепее

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X