Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жените в армиите по света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Жените в армиите по света

    Добре, записвам си в тефтерчето - знае за партенките.
    Където трябва ще кажем за тебе някоя добра дума.

    Коментар


    • #47
      До: Жените в армиите по света

      Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
      Намекваш ми, че съм дебела?!

      Венци, тука има и други фактори, не само проценти. Като тренировките да речем. Жените в армията би следвало да са подготвени, тренирани, научени... За издържливостта също може да си поговориме. Женския организъм е "предвиден" за по-продължителни и малки натоварвания.
      С две думи - силно зависи от индивида, от ситуацията, от подготовката... не може така с лека ръка да се обобщават нещата.

      И пак ще вметна лекинко - къде ще причислиме в случая метросексуалните "мъже", които малко по малко превземат света...
      всички други фактори важат и за мъжете - все пак има и такива, които да с доста крехка физика - и както Ива казва, индивид, ситуация и т.н.....................понякога генно заложено понякога като резултат от различни усилия


      Принципно мъжът е по-силният чисто физически индивид и това е физиология - мускулна маса - скелет - структура и т.н.

      тенденцията жените да стават кранисти, а от мъже да не намираме свободен час за маникюр и козметик - ужас
      Последно редактирано от Софианитка; 12-01-08, 19:05.

      Коментар


      • #48
        До: Жените в армиите по света

        За кашимерия жените не стават - това е ясно.
        Да обсъдим снайперистките, а?
        Последно редактирано от panther_bg; 12-01-08, 19:01. Причина: грешка
        [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

        Коментар


        • #49
          До: Жените в армиите по света

          Първоначално публикуван от panther_bg Преглед на мнение
          За кашимерия жените не стават - това е ясно.
          Да обсъдим снайперистките, а?

          Хайде да вметнем, че и мъже с ръст около 2 метра не стават за танкисти

          а жени снайперисти звучи интересно, но не знам дали има

          филми гледам, но там повечето са мъже

          Коментар


          • #50
            До: Жените в армиите по света

            А какво има да им се обсъжда? Великата Отечествена на руснаците, или Сараево и румънският национален отбор по стрелба? Тия последните май са умрели лошо ... Като станаха излишни.

            Коментар


            • #51
              До: Жените в армиите по света

              Аз мисля, че Стефан е по-правият в случая. Не, че съм някакъв голям противник на жените в армията, но заеманите от тях длъжности трябва да се дефинират много точно. Мисля си за нещо в тила(задължително), като щабни "плъхове", и ред други постове, в които те са може би по-добри от мъжете.
              Но я си представете един ръкопашен бой? И най-яката кака не би имала шанс срещу един нормален(по телосложение)мъж. То сега може някой да каже, че ръкопашният бой е минало, но като нищо може да се наложи и в една съвременна битка. Защото американците при всичката им въздушна мощ не посмяха да пратят СВ в Сърбия, че щяха да ги връщат в найлонови чували...
              И още-войните открай време се водят от мъжете. Това е природен закон, като този на Архимед, на Нютон... Не може да го заобиколиш, колкото и да ти се иска.
              Долу-горе същото би се получило, ако накарат мяжете да раждат, нали...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                До: Жените в армиите по света

                Много снайперистки е имало. И големи герои. Някои са свалили по повече от 300 души.
                На Алеята на снайперистите в Сараево работеше бившият румънски женски национален отбор по стрелба. За пари. После вече не трябваха, и ги избиха.
                Когато ги използваш от собственото си разположение - напълно могат. В диверсионните групи няма, те тичат десетки километри на денонощие. А киното не го гледай, там има само глупости.

                Коментар


                • #53
                  До: Жените в армиите по света

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Много снайперистки е имало. И големи герои. Някои са свалили по повече от 300 души.
                  На Алеята на снайперистите в Сараево работеше бившият румънски женски национален отбор по стрелба. За пари. После вече не трябваха, и ги избиха.
                  Когато ги използваш от собственото си разположение - напълно могат. В диверсионните групи няма, те тичат десетки километри на денонощие. А киното не го гледай, там има само глупости.
                  Значи има какво все пак.
                  [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

                  Коментар


                  • #54
                    До: Жените в армиите по света

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Това за жените, ама хич не е вярно, що ли ми се струва, от " скромния " ми опит.
                    Нещо за процента на припадащи при кръводаряване или вземане на кръв, да ми кажете ????
                    Ник, тук малко си в грешка, извинявай! Не съм виждала никога жена да припада като й вземат кръв, за сметка на това - мъже - ДА!
                    Дори ще разкажа една смешна случка:веднъж придружавах един подрастващ мъж да му вземат кръв за профилактични изследвания и на опашката му обяснявам, че искам от него да се държи твърдо като жена и да не се шашка. Той се сърди и кима, но като влязохме и сестрата извади спринцовката, той просто ококори очи и включи на задна... Къндърми, строгост...нищо не помогна. В чудо се видях. Накрая се наложи да му приложа хватка от кеча, за шоу на всички присъстващи в стаята, за да успеят да го боднат. Умрях от срам!

                    А за войската... моето твърдо мнение е, че жените нямат място там. За мен е противоестествено. И е в пълно противоречие с женската природа.
                    Разбира се, веднага се сещам за амазонките, чийто дух живее в мен и като се наложи, вадя меча и защитавам своята позиция, но армията.... Там говорим за агресия, насилие, унищожаване на живот, противопоставяне на всяка цена. Във всеки човек се съвместяват и живеят мирно женското и мъжкото начало, но когато заговорим за военщина, същността на жената и майката вземат превес в мен - НЕ, вместо да се наместваме ние - жените, в една категорично мъжка среда и да проваляме женското в себе си, по-добре да работим в посока "облагородяване" на мъжете - да ги приласкаем, успокоим и направим по-добри.
                    Един свят без войни е за предпочитане.
                    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                    Omnia vincit amor !

                    Коментар


                    • #55
                      До: Жените в армиите по света

                      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                      ......но армията.... Там говорим за агресия, насилие, унищожаване на живот, противопоставяне на всяка цена.
                      описваш около 15 % от познатите ми жени. И около 5% от мъжете.

                      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                      Един свят без войни е за предпочитане.
                      ...а аз искам по-възможното - безплатна бира. Няма.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Жените в армиите по света

                        Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                        Ник, тук малко си в грешка, извинявай! Не съм виждала никога жена да припада като й вземат кръв, за сметка на това - мъже - ДА! ...
                        Ми той ТОЧНО това е казал! Няма грешка

                        А Жена Войник, си е Жена само по "външни полови белези" и въобще разговора Жени-Мъже си е тънък момент. Защото както Мъже всякакви, така и с Жените. А че има разлика между половете май Само В Щатите не вярват (няма майтап така ги учат и аз съм участвал в спор и дори мислех да им покажа разликата...) и тази разлика се обуславя от различните Функции на индивидите Радостно е обаче че разликата е почти незабележима на фона на тази между мъжкият и женски Паяк "Черната Вдовица" (ако не бъркам нещо в името) - Женската е няколко пъти по-голяма и ИЗЯЖДА мъжкият в края на Акта.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Жените в армиите по света

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          ...мъжкият и женски Паяк "Черната Вдовица"
                          всички паяци са така.

                          Изобщо, това само или главно мъжките да участват в пердаха, е характерно за бозайниците. Иначе всякакви нрави. При крокодилите например, боят е само между женските.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Жените в армиите по света

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            .....Освен чисто физическите разлики има и ред други проблеми които правят жените силно неефективни в бойни условия...

                            ... Няма силов спорт в който да се състезават жени с мъже... не заради друго ами защото ще е смешно... А на който му е интересно да погледне резултатите от вдигане на тежести и сравни съответните категории мъже, жени, бягане и т.н...
                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            ... Иначе ако има желаещи за доказване на противната теза на моята могат да ми посочат която и да е жена готова да се впусне в борба за световната купа по бокс за професионалисти...
                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...Но я си представете един ръкопашен бой? И най-яката кака не би имала шанс срещу един нормален(по телосложение)мъж...
                            Е, не е борба за световната купа по бокс, но пак си е вид силов спорт
                            За +18!!!
                            Judo
                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            .....Освен чисто физическите разлики има и ред други проблеми които правят жените силно неефективни в бойни условия...
                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Аз мисля, че Стефан е по-правият в случая. Не, че съм някакъв голям противник на жените в армията, но заеманите от тях длъжности трябва да се дефинират много точно. Мисля си за нещо в тила(задължително), като щабни "плъхове", и ред други постове, в които те са може би по-добри от мъжете.
                            ...
                            И още-войните открай време се водят от мъжете. Това е природен закон, като този на Архимед, на Нютон... Не може да го заобиколиш, колкото и да ти се иска.
                            Долу-горе същото би се получило, ако накарат мяжете да раждат, нали...
                            Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                            ...А за войската... моето твърдо мнение е, че жените нямат място там. За мен е противоестествено. И е в пълно противоречие с женската природа.
                            Разбира се, веднага се сещам за амазонките, чийто дух живее в мен и като се наложи, вадя меча и защитавам своята позиция, но армията.... Там говорим за агресия, насилие, унищожаване на живот, противопоставяне на всяка цена. Във всеки човек се съвместяват и живеят мирно женското и мъжкото начало, но когато заговорим за военщина, същността на жената и майката вземат превес в мен - НЕ, вместо да се наместваме ние - жените, в една категорично мъжка среда и да проваляме женското в себе си, по-добре да работим в посока "облагородяване" на мъжете - да ги приласкаем, успокоим и направим по-добри.
                            Един свят без войни е за предпочитане.
                            E, както виждате и мъжете и жените тук са на едно мнение - нямат много място жените в армията. Или поне не на фронтови позиции. Но за в щаба, на бюро - са си съвсем на място. Няма мъж да се прави на секретарка, я?!
                            И много по-добре изпипват нещата. Не мрънкат при монотонна и скучна работа, но май по принцип по-малко мрънкат от мъжете...
                            От друга страна - бая жени са много добри и в планирането, а по подлост и мръсни игри са ненадминати.
                            От трета страна пък, са доста наблюдателни, гъвкави и ловки - идеално пасват за тихи операции, без много шум. Да добавим и че са добри снайперисти.
                            Така че, като цяло за тихи/дипломатически войни, жените са си точно на мястото...
                            Друг е въпросът, който Петя повдига и прекрасно обяснява за женската природа и кое й е противоестествено!
                            И в заключение - на мен също ми е странно жени да ходят в армията. Но както се казва - вкусове всякакви.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Жените в армиите по света

                              По времето, когато аз бях войник, щяхме да даваме мило и драго да има жени в армията. В поделението, де...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Жените в армиите по света

                                И какви познавачи са се събрали, но всъщност само Куздов може да каже как са се представяли женските войници от БА в ситуация близка до бойната.
                                Както и да е добре са ни дошли в редиците и..... на тях разчитаме и на беловласите дъртьовци-полковници.

                                http://astronavt.hit.bg/Fun/women_in_army/rest40.html



                                Препоръчвам 8-то ястие, включая напитката.
                                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X