Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Аз какво самоувствие имам е все тая. Аз знам какво съм видял, и те така. Кой какво е научил в казармата е много съмнително. Аз Драгунов не съм пипал от 98 ма. Колко от вас карате танк всеки ден? Един курс по заваряване, едно добро образование, ако щете курс за фризьор струва милион пъти повече от трамбоване по баира , викане на ура и бръснене на Ботевия портрет. Чавдаре, като им е било тооолко тежко на, айде нека са "офицерите", нека не ги наричам шапкари, защо не напускаха масово с писъци? Или в повечето привилегии бяха силен мотиватор.
    Не ме разбирай погрешно, това което пиша си е мое мнение, не ангажирам никого с него. И далеч не съм бил мамин златен, бях обикновено момче на 18 години от "Дружба". Както и всички останали. Е, не съм бил корав като тебе, носе опитвах. Бях дисциплиниран и отговорен войник. Такъв служител съм и сега.
    И никак не обичам някой да ме полага с кубинка.
    И още нещо, онова момче дето го надуха с компресор какво ли е научило от казармата....

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Доста обидно...но няма какво да кажа.
      Всъщност мога- "Наздраве!" И майстора винаги се намира...особено от тези, дето си бръснат краката и карат БМВ-та.
      Що обидно?
      Първоначално публикуван от 90-годишния ми тъст
      Старостта идва отведнъж
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Казармата!

        Бос, пак забравяш разликата от 15-16 години.
        Чавдаре, за лятото на 1979-та иде реч. И естествено, това са "официалните" причини, но гледам, че Гагича потвърждава ценоразписа.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          И естествено, това са "официалните" причини...
          Най-вероятно. Соц-казармата беше бъкана от връзкари и имаше "малко индианец" за чанчене. Та обикновените "индианци" началството си ги пазеше, покриваше им чудовищните издънки (напр. катастрофа със служебния джип след яко поркане при нас) само и само да има над кого да го играе "вожд".

          P.S. А имаше също така риск "вожда" да го подведат под някаква служебна отговорност, че е допуснал "индианецът" да извърши каквото е извършил.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Бос, пак забравяш разликата от 15-16 години.
            Чавдаре, за лятото на 1979-та иде реч. И естествено, това са "официалните" причини, но гледам, че Гагича потвърждава ценоразписа.
            Тая разлика там горе за мен ли е?Кое пък забравям,аз не съм бил войник 80те или 70те та да знам или да споря кое какво,93та края си влязох и година и половина плюс 9 дни задръжки за заслуги си ги карах там / е не всичките де,не ме намериха да ме уволнят на финала ма това друга бира /.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от TTsekov Преглед на мнение
              ... като им е било тооолко тежко на, айде нека са "офицерите", нека не ги наричам шапкари, защо не напускаха масово с писъци? Или в повечето привилегии бяха силен мотиватор. ...
              Нещо не си доразбрал. Казал съм това, което съм казал, не като оплакване колко тежко е било на офицерите. Ударението е върху тъпотията и комплексарщината на тези, които не са "шапкари". Защото гаврите ги правеха срочнослужещи по собствена инициатива и в отсъствието на "шапкари". А пострадалите от извращенията в голяма част от случаите на следващата година правеха същите неща, от които иначе си съдират задниците да реват. Щото си били "връщали". На кого си връщаш бе, капут? Онзи, който те е тормозил, вече е в цивилизацията, а ти си същият боклук като него, щом правиш същите неща на "твоите" новобранци!

              Баш за тези неща не е виновна казармата, а дефицитите от първите 7 години + останалите до 18-19.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              ... P.S. А имаше също така риск "вожда" да го подведат под някаква служебна отговорност, че е допуснал "индианецът" да извърши каквото е извършил.
              Оооо, този риск си беше съвсем реален фактор за доста дивотии в БНА. Някои неща се потулваха не защото извършителят е бил някакъв връзкар, а защото, ако го подкарат "по устав", ще трябва да докладват нагоре за ЧП и отиде соцсъревнованието ...

              Примерно, Иванчо войникът си хванал х*я под мишница и десетина дни е AWOL. Самоотлъчил се демек. Намират го, прибират го, ама не го пускат по каналния ред да отгърми в дисципа, щото нали на частта (и началството й) ще се пише ЧП. Поради което минава с някой арест, а за компенсация наказват и взводния му, че не го бил възпитал и контролирал.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-08-18, 18:41.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Казармата!

                Добре де, и казармата как премахва тези недостатъци у младежите? По- скоро ги засилва. Скромно мое наблюдение- тези които си бяха свестни такива си се уволниха. Останалите....щета. И не ме разбирай неправилно, хич не съжалявам за тази една година. Но това което ти описвам по- горе е моя довод против.

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  гаврите ги правеха срочнослужещи по собствена инициатива и в отсъствието на "шапкари"...
                  В "удобното отсъствие" на шапкари... "Дедовщина"-та според съвеЦките другари е целенасочено насърчавана от командния състав. У нас що да е било по-различно? Що не е имало такива отношения в Царската армия преди "Девети"?
                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  А пострадалите от извращенията в голяма част от случаите на следващата година правеха същите неща, от които иначе си съдират задниците да реват. Щото си били "връщали"...
                  Моите скромни наблюдения + чути разкази от други срочнослужещи, са, че нещата са "през набор". Ако "старите" са били гадове, когато техните новобранци "остареят" се държат нормално със следващите, които на свой ред се държат гадно със "своите" новобранци...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Аз пък нямам нито ден арест, поради факта, че някой трябваше да обслужва техниката.Но пък ни еб@в@х@ с отпуските.Издъниш ли се-книжката на трупчета...и тва на 10км от София, ебаси. Спипат ли те с ОВС при спряна отпуска, "свалят" те от камиона ииииии...
                    пп.Последните 2,5мес ги изкарах в ОХР-то.През ден наряд, здравей наряд...
                    При нас даже и не се опитваха на глас да го споменат че ще те свалят от камиона щото нямаше после кой да качат на него . Това да ти се водят 2 - 3 камиона си беше нещо нормално . По едно време когато старите се бяха уволнили а новобранците още караха новобранската и не бяха дали клетва ми се водеха 4 камиона от които при тревога излизаха 3 . Как щеше да стане това никой не можа да ми обясни Иначе през цялата служба ми се водеше един ВАРЕМ ; един бордови МАЗ с който обслужвах АВто и един бордови ЗиЛ 130 Г .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ...Моите скромни наблюдения + чути разкази от други срочнослужещи, са, че нещата са "през набор". Ако "старите" са били гадове, когато техните новобранци "остареят" се държат нормално със следващите, които на свой ред се държат гадно със "своите" новобранци...
                      Напълно съгласен. Нашият набор беше от по-добрите. Лошите ги разжалваха и вкараха у дисципа на два пъти за моите 27 месеца.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Примерно, Иванчо войникът си хванал х*я под мишница и десетина дни е AWOL. Самоотлъчил се демек. Намират го, прибират го, ама не го пускат по каналния ред да отгърми в дисципа, щото нали на частта (и началството й) ще се пише ЧП. Поради което минава с някой арест, а за компенсация наказват и взводния му, че не го бил възпитал и контролирал.
                        Мисля също, че така "хитрите" командири "създаваха зависимости". Иванчо, ако не е някакъв безнадежден издънкаджия, почва мнооооого да уважава "пощадилия" го шеф, става му "слушалка", момче за лични услуги (с каквото може да бъде полезен) и т.н. до края на службата.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Мога да окачествя моята служба като лека, в сравнение със страшните истории, които съм чувал. Тежките моменти ми бяха тежки, поради неправилната ми прдварителна нагласа за пребиваването ми в казармата. Но за това си дадох сметка след години.

                          Имал съм някои моменти с по-агресивни стари, също с един ефрейтор преди клетвата, но съм се оправял с тях според възможностите в конкретната ситуация. Подхождал съм и рисково, защото агресивно и опасно, дори с оръжие. Но после когато имах новобранци никога не съм имал желание да ги тормозя и гърча. Дисциплина да, извращения в никакъв случай. Дори по едно време като ме обучаваха друга специалност, на средата на службата, имах на пряко подчинения група от 6 човека новобранци. Те ме слушаха, аз се грижех за тях. Бях си редник.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            То аз ако ви опиша кое ми беше най- тежко от моята служба ще умрете да се смеете..... Моите неродовни черва...
                            Много зор брах. Таман ме оставят на някое посолство/служих във Вътрешни войски- Жандармерия/, и се почваше едно стискане... Ужас.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              В "удобното отсъствие" на шапкари... "Дедовщина"-та според съвеЦките другари е целенасочено насърчавана от командния състав. У нас що да е било по-различно? Що не е имало такива отношения в Царската армия преди "Девети"?

                              Моите скромни наблюдения + чути разкази от други срочнослужещи, са, че нещата са "през набор". Ако "старите" са били гадове, когато техните новобранци "остареят" се държат нормално със следващите, които на свой ред се държат гадно със "своите" новобранци...
                              А стига глупости! "Удобното отсъствие"? Ти какво искаш? 24/7 до войската да има "шапкар"-бавачка, за да пази тъпанарите да не се избият? Я всичките експерти да ме светнете кой поощрява подобни отношения в американската или английската армия? Щото и там има простотиЙ (някъде нагоре из темата май бях пуснал линк). Ама дай да оставим и армиите! Кой поощрява такива отношения в пансионите на средни училища? Включително и в западни. Изобщо - в места, където са събрани по-голям брой млади мъже/момчета, които в някакви периоди са без надзор от някакъв вид началство ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                А стига глупости! "Удобното отсъствие"? Ти какво искаш? 24/7 до войската да има "шапкар"-бавачка, за да пази тъпанарите да не се избият? Я всичките експерти да ме светнете кой поощрява подобни отношения в американската или английската армия? Щото и там има простотиЙ (някъде нагоре из темата май бях пуснал линк). Ама дай да оставим и армиите! Кой поощрява такива отношения в пансионите на средни училища? Включително и в западни. Изобщо - в места, където са събрани по-голям брой млади мъже/момчета, които в някакви периоди са без надзор от някакъв вид началство ...
                                И в американската армия https://www.vbox7.com/play:92c9f7c1?...426&order=date
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X