Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ... Основно тия, дето сте влезли доброволно и платено в "армията" я защитавате.
    ...
    Нещо си се объркал. Силно ще се затрудниш като те накарам да цитираш къде съм се обявил за връщане на наборната служба. Времената на масовите наборни армии минаха и сега трябва по-друго. А и за чий ще ти е някой ивантерзиев, дето в случай на нещо сериозно ще трябва да е първия, когото да застреляш, за да ти е мирна главата?!?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Ц, като почна с дежурен шут и не знам си какви съвети - знаеш ли какво общо виждам? Основно тия, дето сте влезли доброволно и платено в "армията" я защитавате.
      Виж си и подписа, и после пак помисли според него защо един наборник трябва да е лоялен.

      Нещо се дърпаш на факти, дори мнение не съм давал по тях. Лишават те от изконни граждански права, т.е. в армията не си гражданин на Републиката. Кви клиники, кви шутове, пред Фактите и Боговете мълчат!
      Явно парите са ти малко и имаш постоянна нужда от тях ...... Някой неща в живота се случват не само заради парите . Ти смяташ че си работил безвъзмездно и от там ти е проблема . Бъди сигурен че и колкото пари да получиш за да служиш в армията ще си недоволен . Така както и мен ако ме вържата зад бюрото . След като приключих с кадровата си служба , опитах много и различни работи и в момента мога да кажа че си намерих вятъра за мойта свирка . Заради това ти казвам да погледнеш какво и как може да си промениш и да намериш най-правилното поприще за твоите способности .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Явно парите са ти малко и имаш постоянна нужда от тях ...Заради това ти казвам да погледнеш какво и как може да си промениш и да намериш най-правилното поприще за твоите способности .
        Аз съм го намерил. И пари не ми липсват. Отде си ги измисляш тия работи? Що да променям, кое ми е неправилното? На тебе са плащали да си там, всеки ден си бил вкъщи, и си бил доброволно. Логично е да си доволен, логично е аз да не съм.

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Нещо си се объркал. Силно ще се затрудниш като те накарам да цитираш къде съм се обявил за връщане на наборната служба.
        Не съм казал връщане. Защитаваш наборната служба, като нещо нужно. Нито на мен е нужна, нито на държавата. 3 стрелби и 1 граната не ме правят войник. Мъкнеха тубите с нафта, мъкнеха торбите с дажбите ни. Докторите дето обявяват НГВС станаха милионери. Вървяха пари по началниците, да се уреди тоз тука оня там. Ей на тия е нужна. Не на мен и Родината, ами за наша сметка. Парите, дето тая държава потроши по войниклъка ми биха излезли наполовина, ако си наеме щатен войник. Луди пари въртяха в интендантството, та сметката по мене не излиза. И порционите (дето не стигат до нас) сигурно струват поне колкото ол инклузив в хотел.
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        А и за чий ще ти е някой ивантерзиев, дето в случай на нещо сериозно ще трябва да е първия, когото да застреляш, за да ти е мирна главата?!?
        Хаха, бравос! Чувал съм верно, че у бой първите дето падат са най-дивите офицери. От приятелски огън. Не го вярвам обаче.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Аз съм го намерил. И пари не ми липсват. Отде си ги измисляш тия работи? Що да променям, кое ми е неправилното? На тебе са плащали да си там, всеки ден си бил вкъщи, и си бил доброволно. Логично е да си доволен, логично е аз да не съм.

          Не съм казал връщане. Защитаваш наборната служба, като нещо нужно. Нито на мен е нужна, нито на държавата. 3 стрелби и 1 граната не ме правят войник. Мъкнеха тубите с нафта, мъкнеха торбите с дажбите ни. Докторите дето обявяват НГВС станаха милионери. Вървяха пари по началниците, да се уреди тоз тука оня там. Ей на тия е нужна. Не на мен и Родината, ами за наша сметка. Парите, дето тая държава потроши по войниклъка ми биха излезли наполовина, ако си наеме щатен войник. Луди пари въртяха в интендантството, та сметката по мене не излиза. И порционите (дето не стигат до нас) сигурно струват поне колкото ол инклузив в хотел.
          Хаха, бравос! Чувал съм верно, че у бой първите дето падат са най-дивите офицери. От приятелски огън. Не го вярвам обаче.
          Само за пари говориш и кажи после че не мислиш и че нямаш нужда от тях .................
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Само за пари говориш и кажи после че не мислиш и че нямаш нужда от тях .................
            В казармата няма:
            пари
            нормален живот
            нормален сън
            достатъчно и качествена храна
            жени
            Най - вече няма смисъл.

            За какво да говоря според теб? Говоря за каквото има в изобилие, сещаш се

            Коментар


            • От: Казармата!

              Само да попитам , кой , ще защити по чл. 56 правата на гражданина при нападение от друга държава , ако е нямало армия ?
              И още един въпрос , сега конституцията дали се спазва в която и да е държава по света ( в нашата е ясно , че не ) ?

              Коментар


              • От: Казармата!

                В армията се спазват уставите!!!

                Ако има разминаване между уставите и Конституцията, то тая разлика не се решава на ниво ивантерзиев, ми се струва..

                Баси, бях решил да не пиша в тая тема...

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  жени
                  Бе имаше разкрепостени военни служителки. Някои наборници си го отнесоха по някой път от тях. За съжаление аз не бях от тях. Поне си намерих платонична приятелка от близкия град. Тамън отношенията ни да преминат на плътско ниво и се уволних и си заминах.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Бе имаше разкрепостени военни служителки. Някои наборници си го отнесоха по някой път от тях. За съжаление аз не бях от тях. Поне си намерих платонична приятелка от близкия град. Тамън отношенията ни да преминат на плътско ниво и се уволних и си заминах.
                    Или си бавен или малко ти е била къса службата - те за това аз предлагам 5 години като морските едно време
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Засегнахте темата за храната, Елхово, 82-84 година, 24260, 12 МСП, Наследник на наистина славния 11пехотен Сливенски полк. На входа на столовата всеки ден се изписваше на черна дъска менюто за деня и кое ядене колко калории е. Преди да влезеш в столовата се миеха задължително ръцете, под надзор на офицер или кюп. Сутрин се тичаха 3 км и нямаше стари и млади,
                      Казармата на онези години е една контролирана среда в която получаваш закалка за живота
                      Да има простотии и идиотизми, но се учиш да се бориш. В сегашно време такава казарма няма смисъл. Военните реалности са други.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        В армията се спазват уставите!!!

                        Ако има разминаване между уставите и Конституцията, то тая разлика не се решава на ниво ивантерзиев, ми се струва..

                        Баси, бях решил да не пиша в тая тема...

                        И аз само четях , ама нещо другарят Терзиев е голям дразнител и мрънкач . Отделно че има голям късмет че не е попаднал на хора дето четат устава по-правилният начин . Писар щеше да бъде , друг път ................
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Аз искам казарма с пиене,жени,музика,транспорт / ако може лимо да е /басеин / че ние имахме ма беше празен постоянно /камериерки,готвачи.........ма е на,не сме били на война в Афганистан
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            За вечно недоволните,ще цитирам един много по-умен от мен човек,35-я Президент на САЩ
                            Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              За вечно недоволните,ще цитирам един много по-умен от мен човек,35-я Президент на САЩ
                              Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country.
                              Моето кънтри няма файда да съм вътре.
                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              И аз само четях , ама нещо другарят Терзиев е голям дразнител и мрънкач . Отделно че има голям късмет че не е попаднал на хора дето четат устава по-правилният начин . Писар щеше да бъде , друг път ................
                              Факти бе пичове, факти. Къде видя мрънкане. Вътре имаш права на роб. Кое не е вярно сега! В армията има позиция писар, от царско време още. Дори така си ми пише у военната книжка.

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              В армията се спазват уставите!!!

                              Ако има разминаване между уставите и Конституцията, то тая разлика не се решава на ниво ивантерзиев, ми се струва..

                              Баси, бях решил да не пиша в тая тема...
                              По закон ти се махат Конституционните права. Не съм казал, че не се спазва Конституция. Спазва се за гражданите. Вътре НЕ си гражданин на РБ, ами бомбе, гошА, кир, новобранец, бесна камила, потна гугутка, донаборник, и още поне 10 жаргонни синонима, повечето от които презрителни.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                По закон ти се махат Конституционните права. Не съм казал, че не се спазва Конституция.
                                Днес е деня на оксиморона...

                                https://www.offroad-bulgaria.com/sho...80#post3354980

                                Терзиев, ако беше при мен боец, нямаше да те взема за писар - имах такъв, и дори нямаше да искам от бойците да имат по-специално отношение към тебе - сам щеше да го получиш.

                                Информативно - служба в режимно поделение, носещо бойно дежурство 24/7.

                                В поделението - разликата между старите и младите бойци беше толкова незначителна... Разчета трябва да покрие норматива, и ако за старите това е ежедневие, за новобранците беше зор, ама...

                                Сега меринджейчетата му викат екипна работа, а преди просто разчета трябваше да
                                покрие норматива. Ако не - отново - за целия разчет - в него са и стари, и новобранци.

                                Чанч не е имало. КАТЕГОРИЧНО!!!

                                След приключване с армията, съм се срещал и със съофицери, със старшините ми, и със стари бойци, и с новобранци, и със съвсем новобранци.
                                От софри не съм се отървал...

                                Ако някой от Омега чете, да се обяви немедлено!

                                Това лирично отклонение се дължи на носталгични спомени, и не е лично към ивантерзиев...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X