Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    ...от какво/кого се страхуват швабите дето са у средата на цивилизована Европа та искат наборна армия?...
    Чай ся, откъде накъде постановяваш, че от страх някакъв я искали, та да се разисква изобщо - какъв! А пък дали я искали е седми въпрос.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      ... А пък дали я искали е седми въпрос.
      Това, че идея за връщане на задължителната служба се върти из плановете на германското правителство от около 2 години насам е факт. А горецитираната новина показва, че солидна част от обществото там (и особено дясно-консервативните избиратели) гледа положително на това. Най-против били левите и зелените.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Казармата!

        Тя идея се върти и тука (и не от две години, а хич не е изчезвала), особено откак министър е шкембе войвода. Това нищо не значи, освен че обслужва някаква злободневна конюнктура. Настроенията в обществото, също със сигурност са като тукашните, а и на съвсем същите основания.

        ПП
        Пък и леви десни са ни едни и същи (Шкембето и сие, Болен и пр. се/ги пишат даже крайно десни - съвсе национализацията им, административното управление на икономиката и доходите и т. н. и т. н.).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          В "удобното отсъствие" на шапкари... "Дедовщина"-та според съвеЦките другари е целенасочено насърчавана от командния състав. У нас що да е било по-различно? Що не е имало такива отношения в Царската армия преди "Девети"?

          Моите скромни наблюдения + чути разкази от други срочнослужещи, са, че нещата са "през набор". Ако "старите" са били гадове, когато техните новобранци "остареят" се държат нормално със следващите, които на свой ред се държат гадно със "своите" новобранци...
          Казармения лаф от онова си беше истина-гонен ли си- не гониш.А гонката по устав си е по гадна от тази на старите войници. Колко от коментиращите са служили в истинско бойно поделение та да имат опит?

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            А стига глупости! "Удобното отсъствие"? Ти какво искаш? 24/7 до войската да има "шапкар"-бавачка, за да пази тъпанарите да не се избият? Я всичките експерти да ме светнете кой поощрява подобни отношения в американската или английската армия? Щото и там има простотиЙ (някъде нагоре из темата май бях пуснал линк). Ама дай да оставим и армиите! Кой поощрява такива отношения в пансионите на средни училища? Включително и в западни. Изобщо - в места, където са събрани по-голям брой млади мъже/момчета, които в някакви периоди са без надзор от някакъв вид началство ...
            Чавдаре, в това което говори Гагич има известна доза истина.На нас(като стари) в определени случаи са ни развързвали ръцете(в прав текст-без намеци) да гърчим новобранците, но с точни инструкции какво може и какво не.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
              Казармения лаф от онова си беше истина-гонен ли си- не гониш.А гонката по устав си е по гадна от тази на старите войници. Колко от коментиращите са служили в истинско бойно поделение та да имат опит?
              Като кадрови се ползвах от една практика от която имаше добри и лоши последици . Първи път забележка , втори път напомняне и трети път реакция с цялата сила на Устава и когато това не работи се намира нещо много близо до него . Имах нещастие обаче един път да попадна на мамино синче и директно бях при ЗКПЧ на училището , получих предупреждение за непълно служебно съответствие . Младежът след това получи това което искаше , точно и коректно спазване на Устава . След време ми призна че е допуснал грешка да се оплаче на майка си . Това обаче не му спести по никакъв начин уставното държане до завършването .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Казармата!

                .................... дубъл
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Интересното според лични наблюдения е, че задължителна казарма искат основно тия дето не ги касае. Т.е. Иван имал демократичното право на мнение, че трябва да се утрепят 3 години (преди и след казарма също е тегаво), от най-уязвимия и важен период от живота на Драган. Щото Иван е загрижен, че Драган трябвало да стане мъж, според разбиранията на Иван.
                  Съвпадението с името ми е случайно, то поне армия да беше, че да ме задължават с нещо. Като цяло нямам против да участвам у военен филм на живо. За съжаление войниклъкът ми беше около 1% от времето. Дневалствата не ги броя за войниклък.
                  Че и на немците им толкоз акъла, дето си избират баба им да ги управлява и да им доведе още милион гърла да хранят. Тия близо 70% дето искат наборна служба предполагам са около пенсионна възраст. Аз и един млад не познавам тука да иска това нещо. Шкембе-войводата се заиграва с електрората от третата възраст. Аз преди бях фен на НФСБ, като почнаха с казармените заигравки загубиха един гласоподавател (може и много повече да са), само и единствено заради това.

                  п.с. При нас дедовщината неофициално се толерираше, и нямаше кой да ни варди нощеска. Една "вишка" мръдна на акъл, пред очите ми, от чанч от буквално неграмотни цигани. Всъщност същия първо го пребиха, ритали го в бъбреците, после ни го водиха да ни го разправя за назидание. Шестима срещу един, съвсем мъжествено и достойно... Някой го подлъгал да се оплаче на ротния, че му джобили всичките пари, и стария отнесе 2 дни арест.
                  Всички вишки бяхме мразени по дефолт, щото повечето нямаха и 8-ми клас. Имахме си и трима пандизчии за бране на желязо.
                  Старците много го искат това да се върне...
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-08-18, 10:56.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    [QUOTE=Чавдар (V93);3354747].... гаврите ги правеха срочнослужещи по собствена инициатива и в отсъствието на "шапкари"..../QUOTE]

                    Фактът си е факт : гаврите се се случваха в поделения , в които офицерите допускаха това да се случи .


                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    А стига глупости! "Удобното отсъствие"? Ти какво искаш? 24/7 до войската да има "шапкар"-бавачка, за да пази тъпанарите да не се избият? ...
                    Бавачка - не . Но войската си имаше "шапкар" точно 24/7 . Което е и едно от задълженията на офицерите .
                    А задължение също така на офицерството е като получи поредния "набор" , вкаран насила в армията (въпреки че "от всяко дърво свирка не става ) , освен да го научи на съответните бойни умения ( според разбиранията си) , също така да го опази жив и след 2 год. да го върне в нормалния живот . Без да оставя върху хората травмиращ отпечатък за цял живот .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Тя идея се върти и тука (и не от две години, а хич не е изчезвала), особено откак министър е шкембе войвода. Това нищо не значи, освен че обслужва някаква злободневна конюнктура. Настроенията в обществото, също със сигурност са като тукашните, а и на съвсем същите основания.

                      ПП
                      Пък и леви десни са ни едни и същи (Шкембето и сие, Болен и пр. се/ги пишат даже крайно десни - съвсе национализацията им, административното управление на икономиката и доходите и т. н. и т. н.).
                      Викаш, ти и 5-6 души около тебе сте представителна извадка за общественото мнение по въпроса? Лошото е, че слободията поради същите причини (да не се дразни евентуалния избирател) е толкова широка, че вече трудно може да се овладее. Всички келеши стават сутрин със Страсбург на уста. Може да не е баш наборна армия, но що да не стане като у щатско - избираш дали да те превъзпитава армията или друга държавна институция, когато сгафиш яко.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        ... Лошото е, че слободията поради същите причини (да не се дразни евентуалния избирател) е толкова широка, че вече трудно може да се овладее. Всички келеши стават сутрин със Страсбург на уста. ...
                        Да не дава Господ, ама я кажи ОК ли си да превъзпитат сина ти както описах в горното мнение накрая? Е, твоя воля е да не ми вярваш. И пак да кажа, аз туй го гледах отстрани, че бях писар у секретното и имах 2-ма майори дето бяха малко нещо началници. Нито спях в ротата, повечето време и не ядях с "бойните другари" от шекер махала.
                        Може да не е баш наборна армия, но що да не стане като у щатско - избираш дали да те превъзпитава армията или друга държавна институция, когато сгафиш яко.
                        Е па имаме си затвори, само дето пандизчиите не дават караули и не бягат у жегата със зимна униформа. Щото се сменяла на дата, няма топло няма студено. Един от многото шапкарски промисли, дето ме подготвиха за живота после
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 11-08-18, 11:27.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Викаш, тоя дето помете 6-те момичета след употреба на дрога, си е за пандиза? Лошото е, че няма как вече в затвора "да попадне на хора и да стане човек". Та помисли по тоя въпрос.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Всичко бе опорочено по типично нашенски манталитет във време когато имаше две системи , които аха да се сбият . И казармата , вместо да научи войниците да се справят в боя се превърна в хотел , хранилка , изгубено време и всичко написано до тук . Всеки приема нещата по своя си начин , а според мен основната цел е да се създадат войници , които да се справят еднакво с това което ги очаква в една война , а то въобще не е човешко и да се надяваме никога да не го видим ние и тези след нас . Ако някой е виждал застрелян човек едва ли няма да го помни докато е жив , особено , ако е бил на 19 години . Има хора , които са служили в бойни поделения и знаят какво е казарма и служба .Дали е трябвало , или не се надявам никога да не науча . Швейцарците без много да роптаят си ходят всяка година в зависимост от рода войски от три до шест седмици в казармата до близо 40 - та си година , плаща им се заплатата и си държат пушките под леглото , но и извън казармата са достатъчно дисциплинирани и спазват своя ред .
                            Аз съм служил с мисълта , че защитавам страната си ( независимо от строя ! ) , защото иначе няма държава .

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Викаш, тоя дето помете 6-те момичета след употреба на дрога, си е за пандиза? Лошото е, че няма как вече в затвора "да попадне на хора и да стане човек". Та помисли по тоя въпрос.
                              Не ми каза би ли искал синът ти да го върнат с психични отклонения, и съм уверен, че не вярваш да може да ти се случи. Все пак се случи на нечий син, всъщност има няколко хиляди регистрирани увреждания по време на наборна служба.
                              Говориш за казарма в смисъл на висша степен наказание, с което се съгласявам. Горе писахте, че голяма част от симпатизанти на Меркел си го искали. Чудя се дали в немската армия има побоища и мръдване на акъл...

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                ... Това нищо не значи, освен че обслужва някаква злободневна конюнктура. ...
                                "Злободневната конюнктура" е в това, че в обстановка на засилено напрежение (Русия в Крим и Украина, ислямски тероризъм и т.п.) на Бундесвера не му стигали хора (нещо от порядъка на 20-на хиляди през следващите няколко години).

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Чавдаре, в това което говори Гагич има известна доза истина.На нас(като стари) в определени случаи са ни развързвали ръцете(в прав текст-без намеци) да гърчим новобранците, но с точни инструкции какво може и какво не.
                                Със сигурност по места може или да се е гледало през пръсти на тези неща или, както казваш, да са използвани старите войници като помощно средство да се вкарат новобранците в релси. Като официална (била тя и негласна) политика обаче - не.

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ...
                                Фактът си е факт : гаврите се се случваха в поделения , в които офицерите допускаха това да се случи .

                                Бавачка - не . Но войската си имаше "шапкар" точно 24/7 . Което е и едно от задълженията на офицерите . ...
                                Един дежурен офицер на цяло поделение ... А какво ще кажеш за младшия команден състав - старшини-школници и младши сержанти, които като срочнослужещи са баш 24/7 сред войската? Те отговорност нямат ли? Извинявай ама, ако ти, в качеството си на ПКВ или отдельонен, стоиш и гледаш сеир и не се намесваш, за да не си развалиш отношенията със старите, някакси не върви да сочиш с пръст "шапкарите". Между другото, същото се отнася и за онези редови войници, които са гледали отстрани без да се намесват, за да не си развалят отношенията с другарчетата.

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                ... Като цяло нямам против да участвам у военен филм на живо. За съжаление войниклъкът ми беше около 1% от времето.
                                ...
                                Една "вишка" мръдна на акъл, пред очите ми, от чанч от буквално неграмотни цигани. Всъщност същия първо го пребиха, ритали го в бъбреците, после ни го водиха да ни го разправя за назидание. Шестима срещу един, съвсем мъжествено и достойно... Някой го подлъгал да се оплаче на ротния, че му джобили всичките пари, и стария отнесе 2 дни арест.
                                Всички вишки бяхме мразени по дефолт, щото повечето нямаха и 8-ми клас. Имахме си и трима пандизчии за бране на желязо.
                                Старците много го искат това да се върне...
                                Лъжеш! Ако беше изкарал 2 години служба в боен полк, дето да те спукват от полеви занятия, при които да търчиш по баирите с картечница или СПГ на рамо, щеше да опищиш орталъка, та сигур и на Красимир Кънев щеше да отидеш да се жалваш!

                                Като някой са го побъркали пред очите ти ти опита ли се да направиш нещо?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X