Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    И толкова просто не е.

    6 септември 1944.
    За какво ни е армия?

    Щото Техеран , ма кой да се ъпдейтва!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Имах цялото време на света (от 19.09 до 30.12 след две години и още сто, изключително дълги, дни) да разбера, че едва ли има по-глупав начин да ти пропилеят едни от най-ценните години в живота. Под прикритието на патриотизъм и други велики приказки, несмогващи да скрият истинската цел на месомелачката - пихтиена маса, глиноподобна, предвидима и лесноуправляема в бъдеще. А някои се гордеят с това, че са служили...
      Въпрос на лично виждане.Аз пък не мога да си представя как един човек може да си остави родината на всеки който я поиска...
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        А преди 9-ти с 3-годишната служба кого и за какво са смазвали?
        Гърци, сърби, македонци, пък и румънци - например. От един момент нататък - германци, унгарци, австрийци. Това е военновременено положение! А и вътрешна мрежа от въоръжени терористи.

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        ...как един човек може да си остави родината на всеки който я поиска...
        И каква е връзката между едното и другото, та като преки алтернативи ги поставяш?
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Въпрос на лично виждане.Аз пък не мога да си представя как един човек може да си остави родината на всеки който я поиска...
          Какво общо има мизерията и вапцането с "родината", който и да експлоатира това в личен интерес?
          Нагъването на филии с много оцет и сол (понеже шапката откраднала манджата) - какво точно го спира който там поискал "родината"?

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            Въпрос на лично виждане.Аз пък не мога да си представя как един човек може да си остави родината на всеки който я поиска...
            Това изказване може да го оцени само човек , знаещ смисъла на "достойнство"!Другото са алабализмализми!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Давче, що се правиш на ударен? Единият ми дядо е служил през 20-те години а другият, по майчина линия, през 30-те. И двамата не са били окупатори или гонители на шумкари-терористи.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Казармата!

                Я ги питай - къде и колко. Питай ги и - те кат са служили, коло от наборите им и те така.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Казармата!

                  За съжаление и двамата отдавна не са между живите и няма как да се случи питането.

                  П.П. Майка ми ми е казвала, че баща ѝ е служил заедно с още две момчета от тяхната улица. Едното е починало след като го е ритнал кон в гърдите. Водели са артилерийски впрягове.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    За съжаление и двамата отдавна не са между живите и няма как да се случи питането.
                    Е, то е резонно, та и подканата ми беше риторична. Ама така уверено говориш с конкретика (че службата била масова и тригодишна, а също така и масово тригодишна), та предположих, че разполагаш с повече подробности по спомените им, от първа ръка.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Я да чуя как щеше да оползотвориш тези 27 месеца, които са ти пропиляли мръсните комуняги. Щом си стоял 27 месеца значи и ученето не ти е било присърце. Поне аз като стоях 27 месеца не мога да кажа, че за задръжката ми е бил виновен някой друг. Всички пичове, които изкараха приемните изпити се уволниха още през септември. Аз изкарах 4 по български ама не стигна за влизане. Викаш смазване на свободния дух и насаждане на раболепие било, А преди 9-ти с 3-годишната служба кого и за какво са смазвали?
                      Щях да си се шматкам насам-натам. Нещо против?
                      Или го намираш за по-безсмислено от набиването на крак и трепането на "предатели"? Въпрос на възпитание кое е по-, по-, най-. И преди, и след.

                      п.п. Впрочем Емо, служил си, вярно, ама дали на Родината, а?
                      Последно редактирано от сто; 07-08-18, 22:49.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        ...И каква е връзката между едното и другото, та като преки алтернативи ги поставяш?
                        Трудно е за обяснение, но ще опитам.
                        Не считам времето прекарано в армията за глупаво пропиляно(в другата тема написах част от личните си мотивите).Да и аз съм мел райони и съм боядисвал бордюри, НО усещането да видиш как Миг-а излита(или да "водиш" 25 цели, а Бос)и да знаеш, че той е там защото ТИ си си свършил работата, носи удовлетворение.Да не говорим за бойното дежурство-да гледаш говедото зачохлено, накичено с ракети, омотано с кабели и да знаеш, че от теб зависи нашето небе да е именно наше.....усещаш отговорност.Усещаш, че наистина пазиш родината и че от теб зависи, ако на "някой" му минават тъпи идеи, те да си останат само идеи, защото знае, че ти си там и няма да му цепиш басмата.Не знам как е било в БНА, но на мен за 1,5год НИКОЙ и НИКОГА не ми е говорил за "патриотизъм и разни други велики приказки", но когато си там и видиш всичко това, няма как да останеш равнодушен(всичко това съм го виждал и в "колегите" си-писал съм и друг път, как норматива за вдигане на дежурната двойка беше 2мин и 20сек,а те пред очите ми се вместиха в 1 и 40 и не от страх или принуда...).
                        Да, гордея се, че съм служил...на родината! Може моя принос да е бил песъчинка, но аз си свърших работата и си я свърших добре.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Ще си позволя да цитирам един средновековен експерт, който се изучава и днес, Макиавели "Че единствената армия, която може да осигури надеждна защита на една държава не са наемните войски, а националната армия" това, изследвано при множество конфликти в средновековието. А смешния плач, как ще сме загубили време, пари, благосъстояние и т.н. в казармата не ми се коментира... Ами да приемем, че в някой случай страната има нужда от нас, ние сме част от нея и приемаме този дълг. Сигурно така са мислели и ония момчета на кораба "Радецки" начело с Христо Ботев, какво ще спечелят и загубят в битката за България, като също са били на около 20 години. Аз лично не знам някой от съучениците ми да е споделил, или направил поне опит да избегне казармата, всички знаехме че ще минем и това изпитание, като последен изпит за зрелост. Отделно по мое време не съм чул за тържество на някой род, че синът скатал казармата, сега е друго.........

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Една джанка питала съседната на нея круша :Ма що под мене не падат круши? И тва , дето пада му викат джанки-дришливки
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                              .........
                              Аз пък ще си позволля да припомня, че:

                              Радецки“ е австрийски пътнически параход, построен през 1851 г. в корабостроителницата Óbuda, гр. Буда,и предназначен за редовни рейсове по река Дунав между пристанищата Галац и Оршова. Наречен е на фелдмаршал Йозеф Радецки.
                              Нещо като отвлечените пътнически самолети на 11.09. С "идеална цел", разбира се.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Аз пък ще си позволля да припомня, че:


                                Нещо като отвлечените пътнически самолети на 11.09. С "идеална цел", разбира се.
                                Я като си толкова паметлив да ни припомниш колко души са пострадали на "Радецки", та го сравняваш с 11 септември!
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X