Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Аз пък ще си позволля да припомня, че:

    Нещо като отвлечените пътнически самолети на 11.09. С "идеална цел", разбира се.
    Е абсолютно същото.И по идея и по резултат.
    Особено пътнисите на Радецки кат се буат у минарето на Света ... Ма ти верно ли?
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Я да чуя как щеше да оползотвориш тези 27 месеца, които са ти пропиляли мръсните комуняги. Щом си стоял 27 месеца значи и ученето не ти е било присърце. Поне аз като стоях 27 месеца не мога да кажа, че за задръжката ми е бил виновен някой друг. Всички пичове, които изкараха приемните изпити се уволниха още през септември. Аз изкарах 4 по български ама не стигна за влизане. Викаш смазване на свободния дух и насаждане на раболепие било, А преди 9-ти с 3-годишната служба кого и за какво са смазвали?
      Малииии е те тука имам поне едно 123 реда да напиша,на 18 годинки през 93та.........смяяяяятай,само ми намалиха устрема по едно време,а ма бяха отпуснали,а си еВа майката

      Сега кой какво ми мисли и дали според него моя живот ще е живян правилно тия месеци си е за него,живота си е мой.


      Да почвам ли със списъка?Деца четат,внимавайте какво си пожелавате
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Я като си толкова паметлив да ни припомниш колко души са пострадали на "Радецки", та го сравняваш с 11 септември!
        Тук не ми е позволено да споря с тебе и няма как да ти отговоря, че не е важно дали си бастисал някого, карайки в насрещното по магистралата за да се самооцениш като велик шОфер.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Па то колко му е щом си се хванал с отрицание на отрицанието��

          Босе, става дума за 15 години преди твоето пълнолетие или поне моето беше
          тогава. Откачането щеше да значи почване на работа по разпределение. Имаше и вариант да работиш 5 години в Кремиковци вместо казарма.Няколко мои познати се възползваха от него.
          Последно редактирано от коко келеша; 07-08-18, 23:42.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от bradi Преглед на мнение
            Лятната е памук или изкуственяк някакъв,а зимната чиста вълна,с нея нямаше нужда да си обезкосмяваш кракатаУниформата от снимката е кемафска
            Как ще е кемафска, като на снимката са кашици?
            Това си е зимната - 100% вълна, шаяк и въшкарник. Топли и мокра, но смърди и не изсъхва с дни.
            Лятната - гущерка, зелен и грозен брезент и е памук. Мокра не топли, смърди и не изсъхва с дни.(по-малко на брой от колкото съхне въшкарника, ако я проснеш на козирката на спалното може и за часове да изсъхне)
            Кройката и на двете униформи беше отвратителна.
            От цялата работа кубинките най-ставаха.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
              Ще си позволя да цитирам един средновековен експерт, който се изучава и днес, Макиавели "Че единствената армия, която може да осигури надеждна защита на една държава не са наемните войски, а националната армия" това, изследвано при множество конфликти в средновековието. А смешния плач, как ще сме загубили време, пари, благосъстояние и т.н. в казармата не ми се коментира... Ами да приемем, че в някой случай страната има нужда от нас, ние сме част от нея и приемаме този дълг. Сигурно така са мислели и ония момчета на кораба "Радецки" начело с Христо Ботев, какво ще спечелят и загубят в битката за България, като също са били на около 20 години. Аз лично не знам някой от съучениците ми да е споделил, или направил поне опит да избегне казармата, всички знаехме че ще минем и това изпитание, като последен изпит за зрелост. Отделно по мое време не съм чул за тържество на някой род, че синът скатал казармата, сега е друго.........
              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              Трудно е за обяснение, но ще опитам.
              Не считам времето прекарано в армията за глупаво пропиляно(в другата тема написах част от личните си мотивите).Да и аз съм мел райони и съм боядисвал бордюри, НО усещането да видиш как Миг-а излита(или да "водиш" 25 цели, а Бос)и да знаеш, че той е там защото ТИ си си свършил работата, носи удовлетворение.Да не говорим за бойното дежурство-да гледаш говедото зачохлено, накичено с ракети, омотано с кабели и да знаеш, че от теб зависи нашето небе да е именно наше.....усещаш отговорност.Усещаш, че наистина пазиш родината и че от теб зависи, ако на "някой" му минават тъпи идеи, те да си останат само идеи, защото знае, че ти си там и няма да му цепиш басмата.Не знам как е било в БНА, но на мен за 1,5год НИКОЙ и НИКОГА не ми е говорил за "патриотизъм и разни други велики приказки", но когато си там и видиш всичко това, няма как да останеш равнодушен(всичко това съм го виждал и в "колегите" си-писал съм и друг път, как норматива за вдигане на дежурната двойка беше 2мин и 20сек,а те пред очите ми се вместиха в 1 и 40 и не от страх или принуда...).
              Да, гордея се, че съм служил...на родината! Може моя принос да е бил песъчинка, но аз си свърших работата и си я свърших добре.
              Чета тука силни приказки, и се мъча. И никак не мога да го измисля какъв дълг ще дойде някой да ме закара твърдо против волята ми с още няколкостотин лишени от свобода като мен, да ме храни с огризки, и кой изобщо има полза от това.
              Сещам се кой има полза, и мястото му е на едно топло и сигурно място.
              През няколко години някой шкембелив политик току изтропа идеята за нова насилствена казарма. Та затуй пуснах темата, да видя има ли верно някой да вярва в тия демагогии.
              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
              ...
              От цялата работа кубинките най-ставаха.
              Наще бяха шити отдолу през подметката, и при най-малката локва се просмукваше влага през тия шевове. Най-гадното беше, че се просмукваше и от едно не много чисто място, дето се налага да го посещаваш. Военна му работа!
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 07-08-18, 23:56.

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Чета тука силни приказки, и се мъча. ....
                А спри да се мъчиш, защото, откак си пуснал темата, циклиш на един и същи рефрен! Разбрахме, че си многострадалната Геновева, разбираме те, съчувстваме ти, но не можем да ти помогнем, щото си неспасяем ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Чета тука силни приказки, и се мъча. И никак не мога да го измисля какъв дълг ще дойде някой да ме закара твърдо против волята ми с още няколкостотин лишени от свобода като мен, да ме храни с огризки, и кой изобщо има полза от това.
                  Сещам се кой има полза, и мястото му е на едно топло и сигурно място.
                  През няколко години някой шкембелив политик току изтропа идеята за нова насилствена казарма. Та затуй пуснах темата, да видя има ли верно някой да вярва в тия демагогии.
                  Колега, ако не си чул как примерно ..... двеста мъже викат "Ура", не се напъвай нищо няма да разбереш... а ако се наложи ще мине и без теб войната, че после ще трябват и политици....

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Абе, Терзиев, ти си бил страшен досадник. Не разбра ли, че не искам да си говора с тебе?

                    Сто, не си прав, брат. Родината е една. Другото са оправдания.

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    ...Сега кой какво ми мисли и дали според него моя живот ще е живян правилно тия месеци си е за него,живота си е мой...
                    Бос, ти ли обясняваше как ако стане война взимаш първия самолет за България(с един сак пушки)? И кво излиза-готов си да се жертваш, ама иначе живота си е твой? Последно? Твой ли е или на родината?
                    Последно редактирано от ЕМО; 08-08-18, 00:32.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      ...
                      Сто, не си прав, брат. Родината е една, колкото и да И търсиш заместители. Другото са оправдания.



                      ...
                      Знам ли, Емо...
                      В моите "възпитани" приоритети, Родина стои някъде след семейство и приятели,преди материалното, но след моралното, плод на същото това възпитание.
                      Нямам нужда от оправдания, "отбил" съм войнския си дълг както пише по книгите. Но само защото не съм имал друг приемлив избор.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        Абе, Терзиев, ти си бил страшен досадник. Не разбра ли, че не искам да си говора с тебе?

                        Сто, не си прав, брат. Родината е една. Другото са оправдания.



                        Бос, ти ли обясняваше как ако стане война взимаш първия самолет за България(с един сак пушки)? И кво излиза-готов си да се жертваш, ама иначе живота си е твой? Последно? Твой ли е или на родината?
                        Половината нарочно ли го пропускаш?

                        Идвам ако има за какво да се идва,ако се бият Варна на Бургас за разделяне на Шумен........чакай да си дойда и без сак с пушки.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Па то колко му е щом си се хванал с отрицание на отрицанието��

                          Босе, става дума за 15 години преди твоето пълнолетие или поне моето беше
                          тогава. Откачането щеше да значи почване на работа по разпределение. Имаше и вариант да работиш 5 години в Кремиковци вместо казарма.Няколко мои познати се възползваха от него.

                          Аз баш за това уточнявам кой за какво в кои години,83та е едно ма 93 си беше точно как си трябва еле ако си на 18се
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Знам ли, Емо...
                            В моите "възпитани" приоритети, Родина стои някъде след семейство и приятели,преди материалното, но след моралното, плод на същото това възпитание.
                            Нямам нужда от оправдания, "отбил" съм войнския си дълг както пише по книгите. Но само защото не съм имал друг приемлив избор.
                            А какво е родината? Семейството и приятелите не са ли част от нея?
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Аз да питам още веднъж - къде е армията септември 1944?

                              Нали пазила нещо?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Аз да питам още веднъж - къде е армията септември 1944?

                                Нали пазила нещо?
                                Бе ти се мОли да не се налага да питаш къде е армията през 2024-та, когато Ердоган ще реши, че е време да възстанови Източна Румелия. Щото ни НАТО, ни В.В.П. ще му се изрепчат
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X