Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Куршуми от различни калибри удрят стоманена бронева плоча.

    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • Тука нещо некви чертежи се размятат:

      https://aero-bg.com/2023/01/25/f-16-...viya-si-polet/
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Тука нещо некви чертежи се размятат:

        https://aero-bg.com/2023/01/25/f-16-...viya-si-polet/
        Мани ти, ами и първия български бил качен на конвейера. Тц, тц, тц
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • Гледам, "Леопард"ската тема затворена, таа - има ли някакви новини от фронта за бойното приложение на тия прословути махини?

          Коментар


          • Ами май и това ще излезе че е танк който е великолепен за служба в мирно време.
            И друго взе да се набива на очи - при толко много брадлита мардери и не знам си още какви екзотики тея наште меверейските бетеери как се вписват в новите реалности?
            Или да отваряме и да четем старите теми дето разни форумни експерти предимно им се подиграваха...

            Коментар


            • Убеден съм, че имат по- малко въглеродни емисии, като цяло са по- екологичносъобразни и предлагат по- добри условия на труд от всички руски аналози. За другото... не знам.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • Глупости, руския танк няма аналог, той е най бързия ,най мощния, най здравия, най евтиния, най технологичния, уцелва вражеския танк от 15 км, и с най малко въглеродни емисии, работното място на другаря войник е хигиенично, ергономично, удбно като 5 звезден хотел от българското черноморие
                Последно редактирано от caribi; 23-08-23, 15:26.

                Коментар


                • caribi
                  caribi коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мдаа , вас всьо равно пушейки нервно в ъгъла и гризейки ноктите на краката

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Чакай бе Карибски. Кои вас и кои нас имаш внапредвид!? Темата й техническа и аз съм любопитен за техниката дето питам по-нагоре не ми пука кой на какъв кон залага и на какви чудеса се надява. запазвай хладнокръвие все пак.

                • disko04
                  disko04 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Слушай вълчо внимателно и всичко ще научиш по правилният начин, имаш заложбите си мисля.😉😁

              • Някои кацнаха на Луната , за разлика от други https://www.youtube.com/watch?v=DLA_64yz8Ss&t=6s
                Пейте, пейте

                Коментар


                • Преди седмица гледах интервю на Залужни, където каза, че в момента дължината на фронта в Украйна е 3700 км. Поводът беше пристигането на първата пратка европейски боеприпаси. Танковете ги ползват доста, но за да съпровождат друга техника по време на настъпателни операции.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да, това е дължината на руските линии,като на места линиите на отбрана били 9. Сега правели някаква нова линия, на 30 км от морето.

                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е оставаше и да няма загуби през минните полета и под арт обстрел. Но междувременно в русия изглежда се подготвят за възможността да мобилизират до 450 хил. души, ако се наложи. Знам ли...

                  • santaclash
                    santaclash коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не са измрели, крият се. Имам познати в Одеса. Наистина мъжете гледат да не се разхождат излишно. То и аз да бях там, и аз щях да се крия.

                • Първоначално публикуван от sek.1
                  Армията на една държава е пряко следствие на икономиката . Дори и това което се подменя идва доста нанагорно на икономиката ни .
                  Армията на една държава е пряко следствие от приоритетите ѝ (на държавата). Икономиката определя лимитите.
                  Ако днешните ни приоритети бяха такива, че да харчим за оръжие толкова, колкото допреди трийсет и пет години, икономиката ни би осигурила между 200 (двеста) и 250 (двеста и петдесет) броя Ф-16 блок 70 ежегодно!
                  Което по същество е само аритметика, защото ако наистина приоритетите ни бяха като тогава, то и икономиката ни нямаше да е като сега.

                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • Заради това са измислени "военно-политическите съюзи". Трябва да сме наясно, че като държава, 300 бойни самолета и 150 хиляди армия няма да можем да си позволим вероятно никога вече. Най-вече по демографски, от там и по икономически причини. Двете са свързани. Също така е добре да сме наясно, че докато в Русия не протече някаква радикална смяна на приоритетите, там няма да се откажат от идеята да превърнат региона ни в буферна зона без ясна политическа и културна принадлежност...което има и военни, и политически...за съжаление и чисто цивилизационни измерения.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • Самодържец
                      Самодържец коментира
                      Редактиране на коментар
                      Кои други? Нещо за Британската империя?

                    • Самодържец
                      Самодържец коментира
                      Редактиране на коментар
                      Пусни си телевизора. Британската империя се е трансформирала и то доста успешно като за империя, и то най-голямата. Та разлика има. Колкото и да държиш да твърдиш небивалици.

                  • Първоначално публикуван от sek.1
                    Дай да смятаме . Великия ни БВП варира от 80 да 90 милиарда евро годишно . Държавния бюджет обикновено е около 40 % от тази сума . Това ще рече едни 30 - 35 милиарда евро разходи за всичко в тая държава . Та колко можем да заделим за отбрана без да фалира държавата като преди 35 години ? Цената на един Ф 16 за нас като верен арабски съюзник е около 200 милиона долара . И 2% от БВПто да харчим за отбрана както искаше Тръмп пак е капка в морето . Та освен приоритети трябват и много пари а парите похарчени за отбрана гласове на изборите не носят . Моите приоритети са Ферари Пуросанге ама икономическите реалности налагат друго .

                    Смятай де, аз съм смятал вече, за да пиша.
                    В продължение на половин век, държавата ни за чужди интереси поддържаше армия, напрактика във военновременен размер и харчеше за нея между 25 и 30 процента от БВП си. И да, ако държавата ни отново се милитариза в подобни мащаби, нито настоящата ни икономика би била възможна, нито настоящият размер на БВП. И наистина неминуемо отново ще фалираме няколко пъти.

                    ПП
                    И то аритметика, аритметика, ама недей чак толкова елементарно - 200млн долара не са за брой самолет, а за самолет с въоръжение, оборудване, всевъзможно окомплектоване, обучение на пилоти и всевъзможният наземен персонал и какво ли още не.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • davc
                      davc коментира
                      Редактиране на коментар
                      Кое по онези времена и от какво изостава днес? МиГ 29 го направиха за аналог/отговор на Ф 16 - но нито тогава, нито днес се доближава до параметрите му.

                    • KingofROAD
                      KingofROAD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това, кой колко боен товар, и какво още можел да носи не му гарантираа непременно превъзходство във въздуха. Освен това изтребителите почти никога не носят пълния си боен товар, и се окомплектоват за по-конкретна бойна задача.

                    • Самодържец
                      Самодържец коментира
                      Редактиране на коментар
                      Пак ти казвам, тука всички знаем за какво става въпрос, за предимствата на мига при маневрен въздушен бой, ама дог файт. Недоказани, между дригото. Във всички останали случаи е наникъде, а към днешна дата всичкото въздушен бой е BVR. Намекнах ви, че бъркате по отношение на аудиторията.

                  • Първоначално публикуван от sek.1
                    Британска ; османска много разлика с руската няма.
                    Веднага се сещам за един пример на разлика между Османската и Руската империи.
                    Ние, след петстотин години в рамките на Османската империя си оставаме българи, християни (доколкото изобщо сме религиозни) и говорим български език - след двеста години в Руската империя, половината украинци не знаят украински език, те до такава степен са бивали подложени на асимилация (особено в съветския период на империята), та чак се спекулира дали съществува украински език, та и изобщо украинска нация.

                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • davc
                      davc коментира
                      Редактиране на коментар
                      То така погледнато - половин Европа говори български (другата половина - латински, а Финландия и Унгария са башка за цвят).

                    • santaclash
                      santaclash коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да се слага знак на равенство между украинци и руснаци е просто непознаване на историята на народите от тази част на света.

                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      "santaclash коментира
                      Вчера, 18:07
                      Да се слага знак на равенство между украинци и руснаци е просто непознаване на историята на народите от тази част на света."

                      Малко са тия които си напъват мозъците толкова, по лесно е московлиите да им кажат и им стига.

                  • Айде-айде, много патос от висотата на "фазан" отпреди трийсет и пет години.
                    Абсолютно всички съвременни бойни самолети, включително всички многоцелеви, включително и тежките транспортни, могат да "оперират от републиканската пътна мрежа", не ами и от земни писти!
                    Рекламните стратези на Грипен, явно друго не могат да изсмучат от пръстите си, та им се налага да преекспонират това елементарно и ноторно присъщо за всички самолети изискване, като негова уникална способност.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • davc
                      davc коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не съм военен специалист - поне нито повече, нито по-малко от теб.
                      И няма никакво значение кой къде е служил, защото където и да било това, най-голямото просвещение, до което може да стигне боядисвайки бордюри е и да се скатава.

                    • davc
                      davc коментира
                      Редактиране на коментар
                      Гей съм бре Станьо - педераст. Не съм боядисвал бордюри.

                    • davc
                      davc коментира
                      Редактиране на коментар
                      То щото си ходил на генералски курсове (докат не караш ВАРЕМ-а).

                  • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Айде-айде, много патос от висотата на "фазан" отпреди трийсет и пет години.
                    ....
                    Пак не си в час

                    За сведение : Станьо никога не е бил фазан . Той си е служил като туба, шофьор на влекач и си се е "изволнил" като ефрейтор.
                    Обаче , за разлика от вас , които не сте били на офцерски курсове ( както той се изказа ) , човека е карал задочно въпросните офицерски курсове след УВО-то . Може би доде е пукал двата КАМаза с патрони ,или доде е карал вечерното училище ... не помня вече точно .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Едее, свикнал си да вървиш по малкото съпротивление, триене ала бала. Много ще се изнежил ако все някой те закриля.

                    • disko04
                      disko04 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Всички пишели глупости, само sek.1 пишел не-глупости, не мой така.

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X