Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини и любопитно

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

    Пак не си в час

    За сведение : Станьо никога не е бил фазан . Той си е служил като туба, шофьор на влекач и си се е "изволнил" като ефрейтор.
    Обаче , за разлика от вас , които не сте били на офцерски курсове ( както той се изказа ) , човека е карал задочно въпросните офицерски курсове след УВО-то . Може би доде е пукал двата КАМаза с патрони ,или доде е карал вечерното училище ... не помня вече точно .

    Със sek.1 вече се изяснихме (тоест призна си чистосърдечно) на едно място, че е бил малка бурмичка във ВВС и много неща не са му известни от реалната битност в БНА.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • Да не спряха сайта на Чавдарчето ? Или ви стана скучно в пясъчника ?
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        "sek.1
        #1915.8
        sek.1 коментира
        Днес, 15:59
        Това поне в този форум не се толерираше . "

        Кое, ако някой те е обидил, може да е оставен сам да го осъзнае.

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Да де, за "фактите" с които зададе тон на дискусията говоря. Факти в които има 10% истина и техническа част, а останалото е небивалици с елементи на една определена пропаганда. И като се появяват и другите от групичката, които пък са далеч от твоето ниво, но ти пригласят с "най-добрия миг" и в тоя дух, а ти и подхвърляш разни неща за това как едни определени хора не били нация и т.н., а в същото време уж много държиш за техническа тема, и то дискусията нали ти е ясно, че сам си я натикал в канала...

      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Кочо, пий ги тия хапчета дейба

    • Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

      Пак не си в час
      Сефте - изобщо не съм учуден и хич не оспорвам.
      За свое оправдание мога да кажа единствено, че човек като го слуша/чете, може да реши, че е най-малкото генерал с четири звезди. Ама не съм решил така, понеже не само слушам/чета, ами и мисля...

      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • Чисто технически:
        Украйна за пореден път доказа че много е важно оръжието (каквото и да е то) да е просто и безотказно и затова аз не съм убеден че прочутите и наблъскани с нови технологии Ф16 са удачни. Отделно дето ще ни пробутат още проблеми...
        Примери бол : самите украинци се оплакват че модерната техника не е най доброто решение защото често пъти не сработва когато ти трябва.А на война - простота трябва.
        Колко много се разчиташе на Леопардите а-у и накрая какво стана?? Ами прочутите оръдия М777 дето им се преебаваше цевта от многото стрелба?
        Умението да правиш прости и лесно обслужваеми машини е решаващо в една война - защото ресурсите са ограничени.
        Понякога (доста често) простата и непретенциозна машина е за предпочитане пред луксозната и със скъпа подръжка машина.

        Примерно самолета АН 2 - дето му викат кукурузник.
        Стара и допотопна машина - но излита от всяка поляна и се обслужва от 2(двама техника) - единия можело и да е пилота Поддръжката е 10-20 пъти по евтина от "нормалния" самолет (и лукса ) ама има места където тази машина е незаменима.Примерно за Сибир за малко пътници елементарни летища(поляни) и къси разстояния.
        Толкоз е нужна че отново започнаха да го произвеждат като TBC-2
        New Antonov An-2MC (TBС-2DT) Extreme STOL & Slow Flight Demonstration @ MAKS Moscow Airshow - YouTube
        При това се прави от първия частен руски производител "русавиапром"
        Самолет ТВС-2МС российский легкий самолет. - YouTube
        Цената му е милион и половина долара за пълната версия (проверил съм) - излита от писта под 100 метра поддръжката и аз ще я направя (след 3 месечен курс) .
        Къде има такава цена за такива параметри??
        Липсва ми стария комунизъм където всички по големи градове имаха летища - и редовни полети.
        Такъв самолет е идеален за България - не е луксозен няма стюардеси но излита от тревясали 100метра летища изключително евтин бавен (скорост 250км) ама билета може да струва много евтино.И в крайна сметка за малка България - върши идеална работа.
        Според мойте скромни Мишевски сметки Варна София - билето 60-70 кинта при 25-35 човека - излиза сметката
        Шефа е един готин Алексей - каза че и пилоти може да обучи по бързата технология-защото самолета е по простичък ..
        Направо ме изкушава да се пробвам - само чакам да свърши войната

        Коментар


        • disko04
          disko04 коментира
          Редактиране на коментар
          Селско стопанство е едно, но Мишев ще товари хора от полянките за превоз до морето,🤪 ти да видиш.😁 Аз лично не съм толкова смел.

        • caribi
          caribi коментира
          Редактиране на коментар
          Два дебила , ето сила

      • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
        самите украинци се оплакват че модерната техника не е най доброто решение защото често пъти не сработва когато ти трябва.
        След това изречение просто не се сдържах...

        Това че украинците не са обучени да боравят с техника която е няколко стъпки над примитивното ниво на руската допотопна технология, не прави техниката по-лоша.
        А това че ти липсва комунизма вече е ясно на всички


        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Все още не си посочил руский източник по конкретната част...

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Можеш да си го намериш и сам. На мен Укринформ ми стига за всичко.

        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          По отношение на загубите, аз намирам само конашенков.

      • Гледам- доста се оцапало тук, рекох да приклекна и аз...
        Да се коментират техническите преимущества на западната или руската техника в тази война е неуместно. С оскъдната западна техника боравят необучени и демотивирани хора. С руската- също.
        Само дето, тук влизаме неминуемо в "политиката на тази война", затова се получават и залитания, дрязги и грозни сцени.
        Ако има нещо ясно в техникотактически план, това е, че тази война повиши неимоверно ролята на разните БПЛА. Лесно, евтино и вкусно.
        Да се смята, обаче, че дроновете ще заменят и изместят другата армейска "техника"- някой се е размечтал. Украинци и руснаци си ги произвеждат и хвърлят все по- големи усилия в тази област, но тази война няма нищо общо с евентуални бъдещи.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Гледам- доста се оцапало тук, рекох да приклекна и аз...,,.......
          С оскъдната западна техника боравят .... демотивирани хора.
          Яко се оцапа за пореден път, момче!
          Ти какво би правил ако някакви ...... почнат всяка вечер да стрелят по Пловдив? Като те гледам, ще се огъзиш с поне 1 цол!

          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • Аз не съм съгласен с Тропчо че техническите преимущества не са съществени и мисля точно обратното а именно:
            За пръв път имаме въоръжен сблъсък с високотехнологични страни и според мен точно тези технологии определят не само големия брой жертви ами ще определят и изхода на войната.
            И като инженер винаги съм бил любопитен и съм се интересувал от техническата страна.
            А руснаците имат нестандартно мислене и технологии въпреки че много хора отричат това.
            Аз лично виждам как обикновенния инженер ако има гениална идея - е по ефективен от най добрия войник.
            Например:
            Ланцетите 3 е модернизиран и създаден точно за украинското бойно поле - той не е копиран от другаде и използва нови похвати(баражиране-патрулиране)
            Руснаците единствени имат цели отделения за радиолектронна борба - вижда се ефекта - успяха да обезвредят хаймарсите...
            Твърди се (не е напълно ясно още) че новите минни заграждения ще влезнат в учебниците - защото са абсолютно непробиваеми и коренно различно нещо от познатото досега.Всички включително и НАТО си го признават.
            Изключително съм любопитен как са го направили и положих много усилия да науча - като съответно аз не съм такава важна клечка и ресурсите ми и източниците ми са ограничени и най важното - не се знае дали са достоверни!! Ще се разбере след време.

            Та какво знам аз за минните полета:
            Русия ги положи машинно(тя изрично го каза докато натовците се съвещаваха) - има ги в тубата едни такива машини които буквално засяват земята за отрицателно време.
            Революцията (или рационализацията) обаче е друга а именно:
            Самото поле е широко като отначало са стандартните мини (смесица от противопехотни и противотанкови) но след тях следват съвсем нови мини които руснаците са модернизирали - не могат да се обезвредят - задействани са отзад (руската страна) по кабел - изграждат се такива "ядра" които се активират/дезактивират по кабел - около тях има разхвърляни стандартни мини за разкош. Няма как да минеш. Ако трябва да се премахнат - само руснаците могат - деактивират по кабела "ядрата" оттам се създават безопасни коридори и по тях вече традиционно или пак има някакъв чалъм.
            Отделно - използват всякакви други методи като мина върху мина(украинците се оплакаха) 5-6 комбинирани мини на квадратен метър и куп други...
            Към това нещо ако прибавим и артилерийския огън в момента в който се опитат да минат през полетата...
            Именно в комбинирането на толкова различни методи и технологии се крие успеха.
            Това нещо твърдят че е абсолютно непробиваемо и досега няма такъв прецедент.Признато е че минните полета са спрели контранастъплението нали??
            Кой го постигна това??
            Войника ли?? Абсурд ? Не е ли инженера??
            Според мен Русия хвърля огромни ресурси за технологии - и печели.Това е технологична страна направила Калашников, Т34, РЕБ , а специално за Украйна оня модул за бомбите , Ланцетите а сега и тези мини...
            Видяхте ли новия Ланцет?? Оня дето се изстрелва без катапулт само от една тръба от един войник и си разпъва сам крилата на Х ?? А разбрахте ли му цената??
            Толкоз е евтин че руснаците ще наситят небето.А се е показал танк или оръдия а Ланцета го прихванал.
            Баш технологиите решават битките - един умен инженер с нестандартно мислене е равен на цяла армия войници...
            P.S
            Не ми се спори за политика или какви биле руснаците - обсъждаме техническите решения - в случая написах това - може някой да знае повече от мен за минните полета.Защото тези полета не са нормални и е очевидно че Украйна и Нато няма технически или умствен капацитет да се справи.



            Коментар


            • jordanov sv
              jordanov sv коментира
              Редактиране на коментар
              Система "Земеделие" му били викали вече... Много хора останаха изненадани.

          • Аааааааа забравих още нещо съществено....
            Според ненадежден източник - украинците досега са се борили само със стандартните мини в началото - като са биле шокирани от гъстотата им и артилерийския огън който просто им пречи да ги обезвредят.
            Още не са достигнали до модернизираните мини с управляемите " ядра" - твърди се че тези ядра се задействат както от сензори но тази и по кабела от руснаците - зер ако преценят че украинците са преминали първо ниво (стандартните) .

            Тука трябва по нестандартно да се мисли - не става с фронтална атака. Трябва по нестандартно или умно решение....

            Коментар


            • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Аз не съм съгласен с Тропчо че техническите преимущества не са съществени и мисля точно обратното а именно:
              За пръв път имаме въоръжен сблъсък с високотехнологични страни и според мен точно тези технологии определят не само големия брой жертви ами ще определят и изхода на войната.
              И като инженер винаги съм бил любопитен и съм се интересувал от техническата страна.
              А руснаците имат нестандартно мислене и технологии въпреки че много хора отричат това.
              Аз лично виждам как обикновенния инженер ако има гениална идея - е по ефективен от най добрия войник.
              Например:
              Ланцетите 3 е модернизиран и създаден точно за украинското бойно поле - той не е копиран от другаде и използва нови похвати(баражиране-патрулиране)
              Руснаците единствени имат цели отделения за радиолектронна борба - вижда се ефекта - успяха да обезвредят хаймарсите...
              Твърди се (не е напълно ясно още) че новите минни заграждения ще влезнат в учебниците - защото са абсолютно непробиваеми и коренно различно нещо от познатото досега.Всички включително и НАТО си го признават.
              Изключително съм любопитен как са го направили и положих много усилия да науча - като съответно аз не съм такава важна клечка и ресурсите ми и източниците ми са ограничени и най важното - не се знае дали са достоверни!! Ще се разбере след време.

              Та какво знам аз за минните полета:
              Русия ги положи машинно(тя изрично го каза докато натовците се съвещаваха) - има ги в тубата едни такива машини които буквално засяват земята за отрицателно време.
              Революцията (или рационализацията) обаче е друга а именно:
              Самото поле е широко като отначало са стандартните мини (смесица от противопехотни и противотанкови) но след тях следват съвсем нови мини които руснаците са модернизирали - не могат да се обезвредят - задействани са отзад (руската страна) по кабел - изграждат се такива "ядра" които се активират/дезактивират по кабел - около тях има разхвърляни стандартни мини за разкош. Няма как да минеш. Ако трябва да се премахнат - само руснаците могат - деактивират по кабела "ядрата" оттам се създават безопасни коридори и по тях вече традиционно или пак има някакъв чалъм.
              Отделно - използват всякакви други методи като мина върху мина(украинците се оплакаха) 5-6 комбинирани мини на квадратен метър и куп други...
              Към това нещо ако прибавим и артилерийския огън в момента в който се опитат да минат през полетата...
              Именно в комбинирането на толкова различни методи и технологии се крие успеха.
              Това нещо твърдят че е абсолютно непробиваемо и досега няма такъв прецедент.Признато е че минните полета са спрели контранастъплението нали??
              Кой го постигна това??
              Войника ли?? Абсурд ? Не е ли инженера??
              Според мен Русия хвърля огромни ресурси за технологии - и печели.Това е технологична страна направила Калашников, Т34, РЕБ , а специално за Украйна оня модул за бомбите , Ланцетите а сега и тези мини...
              Видяхте ли новия Ланцет?? Оня дето се изстрелва без катапулт само от една тръба от един войник и си разпъва сам крилата на Х ?? А разбрахте ли му цената??
              Толкоз е евтин че руснаците ще наситят небето.А се е показал танк или оръдия а Ланцета го прихванал.
              Баш технологиите решават битките - един умен инженер с нестандартно мислене е равен на цяла армия войници...
              P.S
              Не ми се спори за политика или какви биле руснаците - обсъждаме техническите решения - в случая написах това - може някой да знае повече от мен за минните полета.Защото тези полета не са нормални и е очевидно че Украйна и Нато няма технически или умствен капацитет да се справи.


              "Русия хвърля огромни ресурси за технологии - и печели.Това е технологична страна."

              Абее, сам, ВЯРВАШ ЛИ СИ? 😓😓😓😓

              Питам се, пука ли ти от околните когато пишеш глупости на таркалета, явно, НЕ.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                "Великият" производител на процесори Байкал е дал фира, фалирааал. Толкова с "високотехнологичната" държава.

              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Бре тоя бе, и от процесори разбирал.😁

              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Е, тук си прав, сбъркана работа.🤪

            • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              .....Това е технологична страна направила Калашников, Т34, ....
              Поинтересувай се КОЙ е създал нещото, наречено АК47.
              Русия и технология, звучи като дървено желязо. Никога не са били в състояние да произведат 2 еднакви детайла. Всичките им заводи са построени не от тях. Всичко при тях е плод на промишлен шпионаж и вносни компоненти.
              Колкото АН2 - наистина е добра и доказана УКРАИНСКА машина.Лети от 1946г. Също като АН225, варварски унищожен от орките.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Чавдар (V93)
                Чавдар (V93) коментира
                Редактиране на коментар
                Мишееев, ти си открил колелото бре.

                "Онзи модул", дето се слага на тъпа бомба, "краварите" го имат от едно има-няма 20+ години .
                JDAM му викат.

                За първи път е използван в бойни условия през 1999

                Верно сте безаналогови .... 😃 😂

              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Чавдарееееееее !!!

                Откъде изплува бре човеко?? Знаеш ли колко се радвам да те видя?? )))
                Откога те дебна мислех че си напуснал форума завинаги...
                Длъжник съм ти и трябва да те черпя... Сериозно..
                Мисля че си от София а пък аз ич не я обичам - и все като отида все набързо и все за малко...
                П.П
                Сигурно си ме забравил - ама както ми се накара миналата година за колите и тя съдбата си знае работата.Ако не беше ти нищо нямаше да стане..а и доста пари донесе а пък аз съм от хората които честно си плащат дълговете! Някаква чест трябва да има все пак))
                И пак - много се радвам да те видя: ))))

              • disko04
                disko04 коментира
                Редактиране на коментар
                Като мразиш София, кажи къде ние да дойдем ...😁🍻

            • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              ...
              Мише, на колко си години?

              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Ииииийй днес за трети път ме питат - на 50 търкалям ама трудно ми дават годините: ))))
                Това какво общо има с мините??

              • davc
                davc коментира
                Редактиране на коментар
                Трудно ти дават годините, вероятно по фасон. Аз не съм те виждал и по такава линия съм пас.
                Ма по прочетенето от теб, трудно бих ти дал повече от четиринайсет...

              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Davc - абсолютно си прав !
                Така трябва да е - помисли сам - ако всички са сериозни реалисти и няма луди или откачени хора - как ще се върви напред?? Или ако аз съм като всички - кой ще ме вземе на работа?))
                П.П
                Ако аз съм на четиринайсет - защо не се пробваш да ме биеш? Би трябвало да е лесно.
                Сещаш ли се какво направи Илон Мъск като пусна първата масова серия на Теслата ???? Тръгна да продава на секундата ли??
                Неееееее - не изпрати ли в космоса неговата кола??
                Е сега мож ли да ми кажеш защо трябваше да изпраща колата в космоса? Абе тоз на колко е години? То да качиш теслата в космоса струва луди пари и много ресурс и подготовка...
                Що тъй прави тоз човек ей... ами утре като мине теслата покрай някоя населена планета или кораб - какво ще си помислят извънземните за нас а??
                Идват на земята ние правим комитет по посрещането и те питат :
                Теслата , теслата как е??

            • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              Ако аз съм на четиринайсет - защо не се пробваш да ме биеш?
              М'да - вече и четиринайсет не ти давам...

              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Ей тъй кат станееее...
                А е толкова просто - ако аз бъркам или не съм прав в нещо - колко е лесно да ме биеш с конкретни разумни доводи и аргументи.

                Виж - не трябва да те заблуждават години или стил - в края на краищата се обсъждат(питам) конкретни казуси и съм забелязал че когато хората са ограничени в мисленето вместо да кажат едно просто "не знам" или да те оборят с конкретен довод те тръгват с обиди...
                Не си прав в този тип мислене - той не води до позитивни резултати.Мога лесно да го докажа но защо?
                Лошото е друго ...
                Че такъв тип хора ни управляват. И такъв тип хора трудно побеждават...
                Вместо да се признае очевидното и да се потърси решение...
                Всъщност може би си прав - аз просто не съм за тука и съжалявам че се обадих.Просто си помислих че може да има друг любопитен и да каже нещо повече за тези неща...

                Отивам да чета за Джанлука Ваки))) И той като мене е на 14 със същото мислене...
                Много ме кефи тоя човек

            • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

              М'да - вече и четиринайсет не ти давам...
              Ми той и сек е къмто 50, ма то тва няма значение, ако ти е промито сивото.
              Много ме кефи, такива някви елементи постоянно си търсят различни полета за изява, пишат си едни и същи (еднакви) нелепици известно време, през цялото това получават шамар след шамар кой от кой по-компетентен и аргуметиран, след това заглъхват и после айде пак...

              Коментар


                  • mishomishev коментира
                    Отивам да чета за Джанлука Ваки))) И той като мене е на 14 със същото мислене...
                    Много ме кефи тоя човек
                Ми, не, не е, повечето време е по тениска, не съм го виждал с ватенка. Пък и онова, което при милионерите минава за ексцентризъм...нали знаеш?
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • mishomishev
                  mishomishev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хахаха да прав си !
                  По тениска е щото нали бъзикнаха в ефир Шарън жена му че се е омъжила за него заради парите...
                  И тя директно каза : Той е много богат но аз също не съм бедна. Ожених се за него защото е пълен с енергия и живот и има хубаво тяло.Парите не са били важни...
                  Права си е!
                  Ще почвам отново редовно фитнес... Ама му завиждам на Джанлуката защото може да тренира навсякъде и обикновенно е в компанията на сериозни фитнесджии ...
                  Аааааа и няма проблем с храната - има си готвачи дето му готвят точно спортна храна специално за него.Което аз не мога да го постигна..

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X